Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ciepła połowa bliżniaka


Recommended Posts

Hej Kori, wróciłam :) od moich dzieci. Naoglądałam się takich piękności drewnianych, że nie mogę przestać myśleć.

 

Przede wszystkim dlatego, że drewno naturalne olejowane lub woskowane jest wspaniałe. Sama mam blat w kuchni drewniany bukowy bejcowany na orzech i o l e j o w a n y. Tak zresztą jak podłogi drewniane u mnie. Parapety mam woskowane. Tyle, że podłogi (z powodu kasy) są sosnowe. Sama te oleje kładłam i sama będę je wiosną konserwować po 3 latach używania. Do mycia używam płynu Starwaxa. Łazimy my i koty, często w butach prosto z ogrodu. Podloga troszkę miejscami przestała być satynowa, a przeszła w mat, ale nadal wygląda rasowo. To samo z blatem kuchennym – ten się nic nie zmienił. Oczywiście nie kroję na nim bezpośrednio, ale zdarza mi się huknąć garkiem. Specjalnie też nie denerwuję się jak mój J. postawi mokre naczynie. Koty łażą i zadrapań nie zostawiają.

Mam wieloletnie doświadczenie jeśli chodzi o lakiery na powierzchniach drewnianych i jestem ich zaprzysięgłym wrogiem szczególnie na podłodze. Każde uszkodzenie oznacza cyklinowanie całości, a uszkodzić mogą nawet meble przesuwane. Nawet pod dywanem lakier się zmatowi w rok. KOSZMAR.

 

Powierzchnię olejowaną lub pokrytą twardszym znacznie olejo-woskiem naprawia się bez śladu miejscowo błyskawicznie i całkowicie samodzielnie. Trzeba tylko pamiętać o zutylizowaniu szmatki czy też gąbki nasączonej olejem, bo podobno może się leżąc zapalić.

 

Tyle o drewnie i zabezpieczaniu.

Aha, wyjaśniam początkowy akapit – mój „zięć” a raczej jego firmowi stolarze robią piękne meble z litego drewna. W swoim domu moje dzieciaki mają na razie jedynie cudne dębowe parapety, bo „szewc bez butów chodzi” :) . Będę miała zdjęcia, to pokażę.

 

Jeśli chodzi o backsplash w Twojej kuchni, widzę, że chciałabyś tam mieć coś za szybą. Okey, ale niech to będzie coś na dobrym poziomie, a nie jakieś kwiatki wywołujące u Mmelisy i u mnie też oczopląs.

Mam propozycję:

 

KORI_kitchen-07klimt.jpg

To jest mozaika inspirowana obrazem Gustawa Klimta „Pocałunek”. Oryginał znajduje się w jednym z wybudowanych w zeszłym roku zespołów mieszkalnych w Warszawie, w holu wejściowym, a także w jednym z pokazowych apartamentów. Obrazy Klimta i kilku jeszcze innych malarzy świetnie nadają się do nowoczesnych wnętrz.

Jeśli koniecznie na tym backsplashu coś musi być, to trzeba szukać w tym kierunku.

Może zapytajmy Magdę co sądzi. W końcu to kuchnia jej projektu.

 

Drewno jak widzisz wyrzuciłam z kuchni i najchętniej wyrzuciłabym je także z podłogi w sytuacji, gdyby backsplash miał być barwny. Najlepiej byłoby zastąpić te elementy czernią. Docelowo, kiedyś mógłby to być granit np. taki jak u Basi74 (Guthouse), albo jeszcze lepiej czarny łupek, który ma na blacie Beata Weronika i wielce sobie chwali. Głosowałabym za łupkiem ,bo kocham ten kamień i moim zdaniem jest lepszy od granitu.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej dziewczyny chiwlę mnie nie było.

dzieci chore, swieta tuż tuż.....budowa na zime zamknieta

mamy juz styropian na podłogę, elewację oraz dzis przyjechałą wełna.

M wszystko wpakował do domku i czekamy na wiosnę :-)

 

Macie racje szkło w kuchni powinno być jednolitę bez żadnych wzorów.

 

AKtualnie swoja drogą motam sie z elewacją zewnętrzną.

Słuchajcie macie jakies strony www, z inspiracjami elewacji ew coś co pomogłoby zaprojektować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

hej dziewczyny, dawno mnie nie było, ale wracam po dłuższej nieobecności

Przedstawiam bieżącą sytuację w nowym roku:-)

aktualnie budowa zamknięta

czekamy na wiosne, bo wtedy ruszamy z oknami, tynkami, ogrzewaniem podłogowym i wylewkami

 

Obecnie zabraliśmy się mocno za poszukiwanie płytek drewnopodobnych do salonu.

Po weryfikacji w sklepach odpadły Marazzi.

Mamy 2 typy:

1. Cerrad Setim Honey 59zł

2. Atlas Concorde Etic Rovere 175zł

Różnica w cenie koszmarna.

W środę planuje kupić paczkę Cerradu i zobaczyc jak wygląda 8 szt. po ułożenie w całość

A tutaj kilka zdjęc Cerrad Honey w porównaniu z wzorem trepa dębowego w wersji olejowanej, bo taką też będziemy mieli na schodach

[ATTACH=CONFIG]233382[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]233383[/ATTACH]

 

Kolejna kwestia do zdecydowaliśmy aby na parterze poza łazienką nie obiźać sufitów. Względy finansowe oraz wysokość pomieszczeń.

W salonie planujemy zrobić tylko niszę aby zasłonić karnisz oraz oświetlenie led po całości.

 

A i jeszcze jedno.

czy znacie może jakiś fajny kamień naturalny, łupek w kolorze grafitowym, antracytowym, który moglibyśmy odłożyć sciane z tv??

myślałam o czymś takim

[ATTACH=CONFIG]233388[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]233389[/ATTACH]

 

Obecnie M wysprzątał działkę, także mamy na czysto :-)

[ATTACH=CONFIG]233384[/ATTACH]

co więcej będę pisała na bieżąco

Edytowane przez kori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kori, łupek to rodzaj kamienia występujący w wielu kolorach. To skała osadowa o strukturze warstwowej. Nazywa się tak bo się łupie jakby dzielił się na podszewki. Dzięki temu ma piękną łagodnie nierówną powierzchnię.

Kolory mogą być od czarnego przez szarości, miedziane, z przebarwieniami żóltawymi i pomarańczowymi, po jasne szare błyszczące z powodu dużej zawartości miki.

ŁUPKI-125178f6ae.jpg

Możesz kupić łupek kwarcytowy lub filitowy.

 

Filitowe są właśnie czarne, a raczej antracytowe lub grafitowe.

 

Tu zobacz płytki http://www.stonart.pl/oferta-river_black_plytki.php

30_czarny_LUPEK-01.jpg

 

Tu panele http://www.stonart.pl/oferta-panele_scienne.php

StonArt-Lupek_Silver-grey_panele-29_1.jpgStonArt-Lupek_Black_panele-134_1.jpgStonArt-Lupek_Copper_panele-28_1.jpg

 

Na tej ścianie (pod tv) nie musicie kłaść płytek czy paneli łupkowych. Można wykorzystać fornir kamienny http://www.stonart.pl/oferta-kamienny_fornir.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łupek Black

lupek-black-01.jpg lupek-black-03.jpg

 

Łupek Silver grey

lupek-silver-grey-01.jpg lupek-silver-grey-03.jpg

 

Kori, proszę nie obraź się za to za chwilę napiszę :no: Uważam, że robicie błąd tak bardzo eksponując w salonie telewizor. Robi się z niego główny mebel jakby to miała być sala kinowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaa zalezy o jakim.projektorze.mowa:)

M siedzi z branży tv więc zdaje sie na niego.

Zostajemy przy tv i głośnikach powieszonych po bokach.

 

Tylko czy dawać kamień czy maznac farbą??

Kamień dałby wf mnie ciekawszy charakter ściany i odrazu tv zlalby sie ze Sciana

 

Pestka, yaa jak uważacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kori, poszukam podpowiedzi. Ja bym go choć trochę schowała.

 

Uwielbiam kamień i drewno. To już na pewno zauważyłaś. Jednak tu trzeba nieco bardziej pokombinować.

Łupek i jakikolwiek inny kamień tworzy na tej ścianie taki mocny akcent, że pożera wszystko we wnętrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam powoli ,moze jeszcze nie na stale do fm ale pomalutku sie zbieram ,powod depresja budowlana

z tym tv to ciezka sprawa ja moge nie ogladac caly dzien a juz moj M i dzieciaki nie potrafia 5 min wytrzymac bez "brzeczenia kolo nosa"jak ja to nazywac takze kori znam ten bol i tv musi byc,musisz tylko odwrocic od niego uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...