Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ciepła połowa bliżniaka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ok jestem po rozmowach z ludźmi od okien :-)

robimy podział na 3, okna zamówione definitywnie i czekamy.

 

Aktualny plan na najbliższe miesiące:

Połowa marca wstawiamy okna - 1dzień

Zaraz po nich odrazu wraca człowiek od alarmu - 1dzień

Koniec marca wchodzi tynkarze + ocieplenie od wew. garażu - 2-3tyg.

Następnie od razu wraca nasz hydraulik rozkłada rurki od ogrzewania podłogowego i podejścia pod grzejniki na piętrze

Połowa kwietnia wchodzi wylewkarz - 1dzień

Koniec kwietnia montaż drzwi zew (drzwi Wikęd) + brama segmentowa - 1dzień

Maj dajemy sobie wolne od budowy tj. schną tynki

Czerwiec wchodzi ekipa od ocieplenia dachu wełną oraz karton gipsy ok 2tyg.

W miedzy czasie robimy parapety wewnętrzne.

I bierzemy się za kominek

Połowa czerwca wchodzi ekipa od ocieplenia zewnętrznego (narazie bez finalnej elewacji)

W lipcu rozpoczynamy wykończeniówkę tj zaczynamy pier od ułożenia płytek na parterze (wszystkie pomieszczenia poza garażem w tej samej płytce - czekamy na dostawę próbki aby finalnie zatwierdzić Cerrad Setim Honey, do garażu planujemy albo szare płytki albo szachownicę - biało-czarno lub szaro-czarną)

Pożniej to już łazienki - płytki mamy wstępnie wybrane, czas zabrać się za poszukiwanie armatury.Nie znam się na tym za bardzo.

macie jakieś sprawdzone modele i producentów w miarę za rozsądne pieniądze??

 

Pesteczko, w wolnej chwili prośba o pomoc z naszym salonikiem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kori niezły plan :) Oby nikt nie nawalił i wszystko poszło dobrze :)

 

Co do armatury, my wybieraliśmy między Grohe, Hansgrohe albo Kludi. Padło na Kludi. Mają nieco lepsze warunki gwarancji, i bardziej nam się podobały poszczególne modele w danym przedziale cenowym :)

Mamy w mieszkaniu Grohe, od 6 lat i nic się z tym nie dzieje. Uważam że tutaj lepiej trochę dopłacić i mieć z głowy na ładnych parę lat. A kupowałam jeszcze przed końcem roku więc sobie VACik odliczę ;)

Edytowane przez oliwkawawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello :) ja ze swojej strony moge polecic baterie ramon soler drako (uzytkuje od przeszlo 3ch lat, cena stosunkowo nizsza od kludi i tym podobnych), wanne kolo modo (jakosc calkiem niezla, choc sie troche rysuje, ale to dzieciaki zabawkami ja podniszczyly), umywalke kolo twins (zauwazylam kilka drobnych mikropekniec na powierzchni) a toalete rocca happening - bez zadnych zastrzerzen (warto troche wiecej doplacic za toalete) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękna sprawa Oliwka z tym vatem, my też odliczylismy trochę ale zabrakło...no ale tak to bywa.

Czyli wybieraliście między hansgrohe i Kludi

a jeżeli chodzi o umywalki, wc i wanne, jakich producentów polecacie.

Trwałe, solidne, praktyczne w czyszczeniu, etc.

 

ta armatura ktorą ci polecalam jest polska, producent od wielu lat, uwazam ze solidna

grohe i kludi jak najbardziej ok ale to wyzsza polka cenowa :)

 

jesli chodzi o ceramike to ja wybralam roca gap bo ladne i niedrogie

do dolnego wc wybralam zwykly klasyczny ksztalt miski, zeby troche zaoszczedzic :)

 

jesli chodzi o wanny to jakos nie moglam sie przekonac do akrylu bo widzialam juz po latach uzytkowania porysowane i pozolkle umywalki :/

dlatego zdecydowalam sie na stalowa wanne emaliowana kaldewei, prosta i bardzo wygodna :)

jedyna wada stalowych to to ze zimne, ale zostawilam sobie z podlogi rurke od ogrzewania i przed zabudową poprowadze sobie po wannie w okolicach plecow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda marnować maj - ekipa od ocieplenia poddasza może spokojnie wchodzić gdy tynkarze skończą, bo nim włożą wełnę to mają sporo pracy ze stelażami i nim je powkręcają to tynki na tyle przeschną, że wełnie nie będzie grozić zawilgocenie.

z wanien popatrz na ravak

 

 

A ja właśnie chciałam napisać zupełnie co innego. Jeśli Wam się nie spieszy i nie ma ciśnienia na szybką przeprowadzkę to wełnę na poddaszu bym kładła jak najpóźniej się da. Tynki jak tynki, ale będą w połowie kwietnia też wylewki. One też mają wodę w sobie. Tynki nie schną tak rach ciach, zależy od pogody!! U nas tynki kładzione w lipcu, wylewki robione na początku sierpnia, więc w sezonie, a po dwóch miesiącach w środku wilgoć na maxa. Wietrzone było porządnie.. Wylewki też po zrobieniu należy przykryć folią na 2 tygodnie żeby nie schły za szybko, więc po ich odkryciu tak naprawdę dopiero zaczynają schnąć.

Wełnę odkładałam na ostatni moment, układaliśmy bodajże w listopadzie.

 

Ale decyzja należy do Kori i Jej M. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...