Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ciepła połowa bliżniaka


Recommended Posts

A ja właśnie chciałam napisać zupełnie co innego. Jeśli Wam się nie spieszy i nie ma ciśnienia na szybką przeprowadzkę to wełnę na poddaszu bym kładła jak najpóźniej się da. Tynki jak tynki, ale będą w połowie kwietnia też wylewki. One też mają wodę w sobie. Tynki nie schną tak rach ciach, zależy od pogody!! U nas tynki kładzione w lipcu, wylewki robione na początku sierpnia, więc w sezonie, a po dwóch miesiącach w środku wilgoć na maxa. Wietrzone było porządnie.. Wylewki też po zrobieniu należy przykryć folią na 2 tygodnie żeby nie schły za szybko, więc po ich odkryciu tak naprawdę dopiero zaczynają schnąć.

Wełnę odkładałam na ostatni moment, układaliśmy bodajże w listopadzie.

 

Ale decyzja należy do Kori i Jej M. ;)

nie napisałem, żeby od razu kłaść wełnę tylko poprzykręcać stelaże. Poza tym Ty chyba robiłaś tynki gipsowe a Kori robi cem-wap, które nie mają w sobie tyle wilgoci i szybciej odparowują.

A wylewki przykrywa się jak na dworze są upały - w kwietniu mało prawdopodobne.

A na ostatni moment to bym odkładał schody i drzwi wejściowe zamiast wełny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie napisałem, żeby od razu kłaść wełnę tylko poprzykręcać stelaże. Poza tym Ty chyba robiłaś tynki gipsowe a Kori robi cem-wap, które nie mają w sobie tyle wilgoci i szybciej odparowują.

A wylewki przykrywa się jak na dworze są upały - w kwietniu mało prawdopodobne.

A na ostatni moment to bym odkładał schody i drzwi wejściowe zamiast wełny

 

mam cementowo-wapienne, tak jak Kori ;)

wylewki z tego co wiem przykrywa się czy są upały czy nie. Jak są upały to zasłania się okna dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd masz te wszystkie zabobony tyczące się wylewek - jestes pierwszą osoba piszącą o nakrywaniu wylewek. Ja wiem, że po 7-10dniach należy wylewki zagruntować.

Nie wierzę również w to, że przy porządnie wietrzonych pomieszczeniach po 2 miesiącach w środku domu była wilgoć na maxa - takie tynki by się zaparzyły.

Tynki cem-wap po 21 dniach powinny być w 80% odparowane, a po 40 dniach mają swoją pełną wytrzymałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd masz te wszystkie zabobony tyczące się wylewek - jestes pierwszą osoba piszącą o nakrywaniu wylewek. Ja wiem, że po 7-10dniach należy wylewki zagruntować.

Nie wierzę również w to, że przy porządnie wietrzonych pomieszczeniach po 2 miesiącach w środku domu była wilgoć na maxa - takie tynki by się zaparzyły.

Tynki cem-wap po 21 dniach powinny być w 80% odparowane, a po 40 dniach mają swoją pełną wytrzymałość.

 

Nie napisałam że tynki były wilgotne czy mokre, wilgotność powietrza na poziomie 87%. Głównie z wylewek ta wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Oliwką, wylewkarz i parkieciarz radzą przykryć.

 

Yaa wczoraj byłam na Sochaczewskiej mają spory wybór i spore ceny.

Biore pod uwage tych producentów Armatura Krakowska najlepsze ceny, Grohe, Kludi i Tres.

Planuje przejrzeć ofertę na stronach www, coś sobie upatrzeć, dalej podjechać i obejrzeć, wybrać --- no i teraz pytanie w których sklepach internetowych kupowaliście ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam wizkę łazienki prawie idetyncznej w rozkładzie jak moja:

[ATTACH=CONFIG]240841[/ATTACH]

Co sądzicie o takiej szerokiej szafce podblatowej, wtedy z lewej strony od strony ściany jest kawałek blatu i można np. położyć kosmetyki, lub ręczniki do rąk dla gości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałam dodać słówko na temat wylewek,a właściwie drewna - przed położeniem drewna firma sprawdza wilgotność wylewki - robi odkrywkę w kilku miejscach i nie położy deski, jeśli wilgotność nie spadła do odpowiednich parametrów.

Mnie się taka szafka podoba - gdybym miała u siebie kilka cm więcej, na pewno zrobiłabym taką. Teraz w mieszkaniu mam przedłużany blat i sobie chwalę.

Kori, przypomnij mi jeszcze proszę długość swojej łazienki, bo wiesz - moja będzie miała identyczny układ, więc jestem ciekawa, ile mogę do niej upchnąć (u mnie 205 cm x 140 szerokości)

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A podpowiedzcie mi jeżeli chodzi o szafki pod umywalkowe, to kupowaliście razem z umywalkami, czy robiliście na zam przez stolarza??

u mnie rowniez na zamowienie :) im wiekszy blat tym lepiej :D (choc u mnie na blacie prawie nic nie stoi, ale mozna polozyc na chwile recznik, ubrania, kosmetyki, dziecko posadzic po kapieli itepe) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baterie musicie wybrać , pomacac i zobaczyć gdzie akurat sa najtańsze w necie. my kupowalismy stacjonarne i w kilku sklepach ale to zależało gdzie dany produkt akurat był w dobrej cenie.

szafka najlepiej u stolarza bo będzie pod wymiar, ewentualnie cos gotowegp jesli wam pasuje bo cenowo moze byc taniej a czy lepiej to juz inna sprawa :-)

 

co do przykrywania wylewek to nie wiem bo mielismy anhydryt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiary dolnej łazienki 230x164cm

Dzięki - tak coś kojarzyłam, że u Ciebie więcej cm -te 25 cm to akuratna blat, który się u mnie nie zmieści.

 

ok dziewczyny zatem zrobię taką szafeczkę z dłuższym blatem, utwierdziłyście mnie w przekonaniu.

 

biore się za poszukiwania baterii:-)

 

Będziesz zadowolona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Oliwką, wylewkarz i parkieciarz radzą przykryć.

 

Yaa wczoraj byłam na Sochaczewskiej mają spory wybór i spore ceny.

Biore pod uwage tych producentów Armatura Krakowska najlepsze ceny, Grohe, Kludi i Tres.

Planuje przejrzeć ofertę na stronach www, coś sobie upatrzeć, dalej podjechać i obejrzeć, wybrać --- no i teraz pytanie w których sklepach internetowych kupowaliście ??

 

ja kupowalam w sklepbaterie i odbieralam w Jankach osobiscie

 

a powiedzcie mi ile kosztuje szafka pod umywalke zamawiana u stolarza ? tak mniej wiecej..

 

kori, a gdzie mozna zobaczyc rzut twojej lazienki ? tzn co gdzie masz zaplanowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yaa dzieki widze z oliwka w tym samym sklepie kupowałyście:-)

dziś oglądałam takie cudo Grohe Essence fajna bateria na necie 500zł z odbiorem w warszawie.

ale jak na baterie zwykłą to chyba za dużo.

tym bardziej ze potrzebuje takie dwie no i całą reszt tj wannową, prysznicową etc

[ATTACH=CONFIG]240943[/ATTACH]

 

 

Yaa kuchnie masz kilka stron wcześniej, ale ważna zmiana jaką dziś wspólnie z M klepneliśmy to będą białe fronty (choć bardzo się od tego broniłam-zasługa Ann NS:-)) oraz blat drewniany lub laminat przypominający drewno:-)

mile widziane jak wrzucicie jakieś inspiracje - jeśli takowe posiadacie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...