Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ciepła połowa bliżniaka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeśli nie masz podmokłego terenu to nie wsadzaj żadnych pap asfaltowych do wewnątrz domu.

co do tynków to biorąc od uwagę, ze średnio m2 na dom to 450m2 to w tydzień nie ma szans dobrze to zrobić - dzień na umycie ścian i grunt, kolejny na obrzutkę, w miedzy czasie ustawienie wszystkich narożników do pionu i obróbka okien,kolejny dzień tynkowanie a po 2 dniach obróbka na gotowo, jeśli dochodzą sufity to więcej zabawy. Poza tym, nie da się robić wszystkich pomieszczeń od razu.

Rozważ kwestię narożników - wg mnie korzystniej jest dopłacić do sztywnych narożników firmy Protektor zamiast tanich z Casto, OBI czy Liroy które się zachowują jak wędka na wietrze. Lepszy narożnik to lepsza wytrzymałość na wszelkie przypadkowe uderzenia i uszkodzenia w przyszłośći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nitk nie mówi o papach asfaltowych, teraz to chyba malo kto takie kładzie do środka :o

 

u nas mokro jak cholera, na działkach obok jeziora :(

 

tynki u nas robili 8 czy 9 dni roboczych, czyli prawie 2 tygodnie jakby nie patrzeć. Metrów było ok 580...

 

Ja mam papę ale właśnie z powodu terenu;)

 

Co do tynków, to u mnie będzie ok 900 m i ekipa będzie potrzebowała 2,5-3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.marketpsb.pl/katalog/akcesoria-do-tynkow-wewn

warto również kupić te listwy przyokienne pozwalające na ładne wykończenie tynku przy oknach

 

ja myślę że dobra ekipa tynkarska to wszystko wie i użyje zarówno narożników dobrej jakości jak i listew przyokiennych :) ja nic nie kupowałam, wszystko tynkarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc listwy przyokienne już zamówiłam pod kolor okien

a same narożniki dzwoniłam do tynkarzy stosują ocynkowane, identyczne jak z linka który podałeś

te z OBI czy Casto ten są ocynkowane - kwestia ich grubości i wytrzymałości samego rogu na uderzenia - bo to jest newralgiczne miejsce.

Gdyby wszystkie narozniki były takie same to i ich cena byłaby zblizona a tu mamy 5x większą od marketowych.

Proponowałbym również zapytac się glazurnika jak chce by tynkarze zostawili mu sciany - na gładko czy na szorstko.

ja myślę że dobra ekipa tynkarska to wszystko wie i użyje zarówno narożników dobrej jakości jak i listew przyokiennych :) ja nic nie kupowałam, wszystko tynkarze.
lepiej byc czujnym i nie dać się wykiwać bo to jak nie patrzeć to kilka stówek róznicy jest:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te z OBI czy Casto ten są ocynkowane - kwestia ich grubości i wytrzymałości samego rogu na uderzenia - bo to jest newralgiczne miejsce.

Gdyby wszystkie narozniki były takie same to i ich cena byłaby zblizona a tu mamy 5x większą od marketowych.

Proponowałbym również zapytac się glazurnika jak chce by tynkarze zostawili mu sciany - na gładko czy na szorstko.

lepiej byc czujnym i nie dać się wykiwać bo to jak nie patrzeć to kilka stówek róznicy jest:rolleyes:

 

To prawda :)

 

Co do gładko-szorstko, chyba pod płytki lepiej na szorstko, ale ja glazurnikiem nie jestem i się nie znam :D U nas było na szorstko :)

 

Co do narożników to pewnie ma też znaczenie rodzaj tynku. U nas w mieszkaniu są gipsowe i tutaj chyba narożniki ze stali by nawet nie pomogły :D Cem-wap. są mocniejsze, może nie będzie tragedii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy my czekamy na wycene od p. Adama, zobaczymy co wyjdzie.... :-)

ew jest jeszcze p. Andrzej ze Zgierza, kontatk mam chyba od Proximy, musialabym sprawdzic. Robił u niej kuchnie i nam też już robił wycenę - wychodzą bardzo rozsądne pieniażki

 

Podeślij mi prosze namiary bo mam już jakies wyceny i jesli była by fajna to moze bym sie zdecydowała :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...