Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ciepła połowa bliżniaka


Recommended Posts

Kori,

wszystkie Twoje kłopoty z wylewką to wg mnie jest wyłacznie wina Pana , któremu tak bardzo dziękujesz.

hydraulik na budowie zazwyczaj powinien miec najmniej do powiedzenia-szczegolnie w temacie drzwi schodow styropianow czy poslugiwania sie NIWELATOREM???:lol2:

dokładnie tak - tu najwięcej do powiedzenia ma wylewkarz.

Zawsze przed wylewaniem posadzek musi wpasc posadzkarz i zniwelowac wam roznice na stropie chudziaku
przed wylaniem to już jest musztarda po obiedzie - trzeba być i oznaczać poziomy nim się pomiary stolarki otworowej zacznie robić. Przed wylaniem to trzeba wpaść by sprawdzić czy wszystko zostało zrobione z wcześniejszymi wytycznymi.

tak bylismy zszokowani chyba hydraulikiem ze zapomnialem zaliczki odliczyc od wylewek co mi sie pierwszy raz przydarzylo
czyli wylewkarz był wczesniej na budowie i nie dopilnował tego aby pomiary były prawidłowo zaznaczone, róznice na chudziaku zniwelowane i przekazane informacje jak styro najlepiej układać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kori,

wszystkie Twoje kłopoty z wylewką to wg mnie jest wyłacznie wina Pana , któremu tak bardzo dziękujesz.

 

dokładnie tak - tu najwięcej do powiedzenia ma wylewkarz.

przed wylaniem to już jest musztarda po obiedzie - trzeba być i oznaczać poziomy nim się pomiary stolarki otworowej zacznie robić. Przed wylaniem to trzeba wpaść by sprawdzić czy wszystko zostało zrobione z wcześniejszymi wytycznymi.

czyli wylewkarz był wczesniej na budowie i nie dopilnował tego aby pomiary były prawidłowo zaznaczone, róznice na chudziaku zniwelowane i przekazane informacje jak styro najlepiej układać

 

pomysl zanim cos napiszesz...nikt nie kazal hydraulikowi podnosić drzwi,dokladac styropianow po swojemu bo grubość wylewki i styropianu były przeze mnie ustalonewczesniej.bylem dwa razy na budowie bo już po pierwszym razie były problemy z hydraulikiem.zaliczke biore zawsze na Warszawie bo mam 120km w jedna strone.marnuje swój czas i paliwo.sam sciagam i w niedziele lub po budowach robie pomiary-chcialbys się zamienic?mam mało czasu dla corki czy zony,zniszczone kolana,malo spie bo już 4-5 rano jestem na budowie.co do zaliczki po prostu zapomniałem jutro kori będzie miała ja na koncie,czy to Twój problem?zlodziejem nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl zanim cos napiszesz...nikt nie kazal hydraulikowi podnosić drzwi,dokladac styropianow po swojemu bo grubość wylewki i styropianu były przeze mnie ustalonewczesniej.bylem dwa razy na budowie bo już po pierwszym razie były problemy z hydraulikiem.zaliczke biore zawsze na Warszawie bo mam 120km w jedna strone.marnuje swój czas i paliwo.sam sciagam i w niedziele lub po budowach robie pomiary-chcialbys się zamienic?mam mało czasu dla corki czy zony,zniszczone kolana,malo spie bo już 4-5 rano jestem na budowie.co do zaliczki po prostu zapomniałem jutro kori będzie miała ja na koncie,czy to Twój problem?zlodziejem nie jestem.

Pomyśl nim napiszesz działa w dwie strony. Najlepiej pisać, jak się jest wyspanym. Nigdzie nie napisałem, że jesteś złodziejem, ani, ze wykonujesz swoją pracę bez należytej staranności. Widocznie w Waszym przypadku trafliście na wybitnie ułomnego hydraulika. Choć na zdrowy rozum nie umiem sobie wyobrazić by układając 23 cm styro nie można było tego zrobić tak by było wszędzie równo wylewki. - przykład Kori pokazuje, ze jednak można.

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc, to że Ty trafiłeś na tego najlepszego w województwie nie znaczy że inni też tak dobrze mają. Jak pisałam, hydraulika to temat najczęściej spieprzony przez "fachowców". Miałam do czynienia z pięcioma. Tylko jeden ogarnął u mnie temat, (drugi się starał, ale nic nie zepsuł), reszta nadaje się tylko aby po tym pierwszym posprzątać...

Z tego co słyszę u moich znajomych to jest powszechne zjawisko - spartolona hydraulika. Nie wiem więc czemu się tak upierasz i bronisz go zawzięcie?

Tak się składa że spośród wszystkich ekip (nawet ostatnio z mężem sobie wspominki robiliśmy i top listę) na białej liście mam dekarzy, elektryka i wylewkarzy właśnie z Panem Arturem na czele. A chłopak od wykończeniówki klął, że beton taki mocny, i nie może podkuć :lol2:

Na czarnej liście zdecydowanie prowadzą hydraulicy, a zaraz za nimi Jareko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kori wszystkie Twoje kłopoty z wylewką to wg mnie jest wyłacznie wina Pana , któremu tak bardzo dziękujesz." to Ty napisales?

to nie jest miejsce na klotnie w czyims dziennkiu budowy ,chcesz napisz mi na priv to znajde chwile by Ci wyjasnic.nie ja rozkladalem styropiany,nie ja piankowalem tak by pianka wyparla kolejne warstwy tego styropianu,a Ty nie widziales moich posadzek wiec nie obarczaj mnie cala sytuacją i wina za czyjes prace . ja nie siedze przed laptokiem i nie nabijam sobie postow tak jak Ty i nie madrze sie jak czegos nie widzialem.ochlon i nie mieszaj czyjegos imienia z blotem.hydraulik do konca twierdzil ze jest grubosc puki nie wbilem miarki w beton.wszystko co mam do powiedzenia .szanuj ze jest ktos przyklada wiecej staran do Waszych budow niz inni.

 

P.S.i jeszcze jedno-posadzkarz nie nanosi wczesniej poziomow i nie dopilnowuje czy ktos takie polozy.nanosi je przed wylewaniem.przy pomiarze mowi-"na tym pokoju 8 zamiast 10 czy na tym salonie 12 zamiast 10cm styropianu,lub te skrzydlo balkonowe jest wyzej od tamtego np 27mm"musialbym robic 100m2 dziennie a dwie godziny nanosic poziomy na kazdej budowie a hydraulicy i tak by rozlozyli po swojemu,chyba ze byscie stali nad nimi i pilnowali.dla nich czy 2cm pojdzie betonu czy 15cm nie gra roli-jak to mowia....beton docisnie"

 

poziomy nanosza moze tacy ktorzy lataja z neseserkiem,nie zrobili metra w zyciu i nie wiedza nic o posadzkach,zejdz wiec troche na ziemie i przestan marzyc,bo na moje oko jestes inwestorem typu-"niech zapie.....ja ja mam kase"a przelew po 30dniach:D

 

nie szanujesz czyjejs pracy i probujesz sie wypowiadac o czyms na czym sie nie znasz

 

moze hydraulika miales the best ale jakosc wylewki stawiam mierna?jesli masz duzo podlogowki duzo moglbys osczedzic przez lata mieszkania wylewajac beton na kruszywie jak oliwkawawa czy kori.jesli u kori beton wytrzyma wygrzewanie a powinien bedzie miala najcieplejsze plytki na 3cm betonu w wojewodztwie

 

pozdrawiam

Edytowane przez teka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kori wszystkie Twoje kłopoty z wylewką to wg mnie jest wyłacznie wina Pana , któremu tak bardzo dziękujesz." to Ty napisales?

to nie jest miejsce na klotnie w czyims dziennkiu budowy ,chcesz napisz mi na priv to znajde chwile by Ci wyjasnic.nie ja rozkladalem styropiany,nie ja piankowalem tak by pianka wyparla kolejne warstwy tego styropianu,a Ty nie widziales moich posadzek wiec nie obarczaj mnie cala sytuacją i wina za czyjes prace . ja nie siedze przed laptokiem i nie nabijam sobie postow tak jak Ty i nie madrze sie jak czegos nie widzialem.ochlon i nie mieszaj czyjegos imienia z blotem.hydraulik do konca twierdzil ze jest grubosc puki nie wbilem miarki w beton.wszystko co mam do powiedzenia .szanuj ze jest ktos przyklada wiecej staran do Waszych budow niz inni.pozdrawiam

 

P.S.i jeszcze jedno-posadzkarz nie nanosi wczesniej poziomow i nie dopilnowuje czy ktos takie polozy.nanosi je przed wylewaniem.przy pomiarze mowi-"na tym pokoju 8 zamiast 10 czy na tym salonie 12 zamiast 10cm styropianu,lub te skrzydlo balkonowe jest wyzej od tamtego np 27mm"musialbym robic 100m2 dziennie a dwie godziny nanosic poziomy na kazdej budowie a hydraulicy i tak by rozlozyli po swojemu,chyba ze byscie stali nad nimi i pilnowali.dla nich czy 2cm pojdzie betonu czy 15cm nie gra roli-jak to mowia....beton docisnie"

proszę bez osobistych prztyków. nie ja wybierałem komuś profesję i prosze nie wypominać mi mojej.

Widać Wojgoc nie wie co to problem na budowie albo umie sobie z wszystkim poradzic

No cóż pogratulować....

wie, z niejednym problemem miałem do czynienia i dlatego jak coś wiem staram się przekazać - Tobie również.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z aktualnych informacji

wczoraj odbył się montaż bramy garażowej.

 

wylewki schną tj "moczą się" pod folią :-)

Do świąt spokój.

Po świętach montujemy kominek

Płytki zamówione będą dostarczone po świętach

Obecnie pozostaje jedynie albo aż :-) wybrać umywalki, wc-tki, wannę, odpływ liniowy, baterie umywalkowe, baterię 3otworową, baterie podtynkową

Wybór przeogromny, no i różnica w cenach również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kori, nie przejmuj się, te sprzęty nie stoją tak blisko siebie, żeby normalnie wychwycić różnice kolorystyczne. W mojej obecnej łazience brałam to, co mi się podobało i różnic nie widzę.

 

Już się nie mogę doczekać Twoich realizacji :)

 

Jak znajdziesz dobrych glazurników - daj ich na białą listę - jakoś mało tych z naszych okolic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kori, jesteście pewni co do Kludi? Bo o ile baterie są ładne i w ogóle, to Kludi ma beznadziejny serwis i obsługę. Ja mam problem z zestawem natryskowym z łazienki przysypialnianej, kilku części brakowało, z wieelką łaską mi to dosłali, zestaw wciąż przecieka i szczerze mówiąc to mnie wkurza i już bym nic Kludi nie kupiła. Wszędzie indziej mam Grohe, Hansgrohe, na dole Tres i nic się z nimi nie dzieje. Może miałam po prostu pecha, ale bardzo przywiązuję wagę do tych kwestii teraz.

 

Tak samo jak każdemu odradzę zmywarkę Samsunga, chyba że lubi naprawiać rzeczy i jak mu się szafki niszczą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...