Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem z kratką wentylacyjną przy montażu okapu


Recommended Posts

Witam forumowiczów!!!

 

Jak zawsze zwracam się do was o pomoc. Ponieważ podczas aranżacji mojej kuchni natrafiłem na następujący kłopot, z którym nie wiem, co zrobić.

Kierując się przyjętymi zasadami projektowania kuchni postanowiłem zmienić układ instalacji a raczej zamienić miejscami zlew z płyta indukcyjną. Zabieg ten w zamyśle miał schować zlewozmywak z salonowego widoku i umieścić go na przeciwnej ścianie, gdzie obecnie mam gotową instalację do płyty i kratkę do okapu.

Jednakże w tym zabiegu za płytą musi podążyć okap i tutaj cały szkopuł jest pogrzebany. Ponieważ pomimo tego, iż posiadam dwie kratki wentylacyjne. Pierwszą po prawej stronie zdjęcia, pierwotnie przewidzianą do okapu oraz druga po lewej, do której obecnie chce podłączyć okap. Problem tkwi w tym, że przy głębokości górnych dwurzędowych szafek 35(projekt kuchni - górne szafki zdjęcie2) kratka wypada poza szafką. Co jest wielkim utrudnieniem w ukryciu rury do niej prowadzącej. Dlatego chciałem przesunąć kratkę w głąb ściany(nad szafkę lub do wnętrza), jednak obok niej biegnie inny komin(zdjęcie3). Co wyklucza kucie.

Oczywiście prostym rozwiązaniem jest zmiana okapu na pochłaniacz, ale jest to ostateczność. Może wy macie jakieś rozwiązanie.

 

Z góry dziękuje za każdą rade.

 

kuchnia - zdjęcie1.jpgProjekt kuchni - zdjęcie2.jpgzdjęcie3a.jpgzdjęcie3b.jpg

Edytowane przez kingvince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...