Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego Murator chce ekspertów zniechęcić do pisania na swoim forum?


Blechert

Recommended Posts

Administracjo: jeszcze jedna sprawa - byłem kiedyś opiekunem, ba i to udzielającym się całkiem nieźle na jednym z forum, nie budowlanym i tak naprawdę nadzór nad forum to wejście na góra pół godziny dziennie i rzucenie okiem na kulturę i mięso.

Tam aby otrzymać status funkcyjnego, a potem i wyższe konieczna była:

- jakaś ilość postów

- oczywiście kultura zachowania i spokój z tym związany

- merytoryczność wypowiedzi.

Posty robią się same, kulturę i spokój robi forumowicz a merytoryczność mogą ocenić specjaliści dopytując już na pw co i dlaczego i jak. To naprawdę nie jest wielki proces, nikt nie stoi nad wami by nadać tytuł w kilka godzin. Tydzień - świat się nie zawali. Przy okazji odejmujecie sobie pracy, bo zyskujecie ludzi związanych z forum,. bywa znających się nawzajem którzy zrobią dla forum więcej niż sobie można wyobrazić. Nie trzeba dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sądząc po upływającym czasie, Redakcj* Senio* Membe* Administrato* Foru* poszli sobie na kawusię. Pewnie zagryzają ciasteczkiem, żeby za gorzka nie była:) Muszą mieć siły. "Ruch nieposłuszeństwa forumowego" nie chce pracować dla korporacji za darmo. Nie mają lekko tam w redakcji.

A może poszli do szefa a on na to: "Jak to nie możecie ich zmusić do altruistycznych zachowań?" I dorzuca wiązankę używaną na każdej budowie świata:)

 

Tak, tak przegięliście pałeczkę, to macie. Prawa autorskie święta rzecz. Nie dostaniecie ich za darmo od specjalistów.

 

Pozdrawiam

Igor Blechert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za Pana propozycje, szanujemy Pana zdanie, ale przyznawanie wizytówki reklamowej po 500 postach to nie jest pomysł, na który przystaniemy.

Myśl, by byli eksperci na forum znani z imienia i nazwiska, najlepiej też zdjęcia - to jest pomysł, który nas zainspirował.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za Pana propozycje, szanujemy Pana zdanie, ale przyznawanie wizytówki reklamowej po 500 postach to nie jest pomysł, na który przystaniemy.

Myśl, by byli eksperci na forum znani z imienia i nazwiska, najlepiej też zdjęcia - to jest pomysł, który nas zainspirował.

Pozdrawiamy

 

 

 

W sprawie 500 postów zgadzam się z Wami, że to wygórowana granica.

 

Na konkurencyjnym forum budowlanym zapytałem administratora kilka lat temu jak zostać ekspertem ze zdjęciem i własnym linkiem. Odpisał mi w ciągu 24h, że spełniam jego kryteria i przyznał mi prawa eksperta. (Do dziś nie wiem jakie to kryteria)

Jakiś czas potem zostałem zaatakowany przez forumowicza za przyznane mi prawo do linka. Odpisałem mu, że na tamtym forum administracja ceni fachowców. I było po sprawie.

 

Po prostu w internetowym świecie pieniądzem jest link. Jest link, jest rozmowa.

 

Pozdrawiam

Igor Blechert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w internetowym świecie pieniądzem jest link. Jest link, jest rozmowa.

 

Pozdrawiam

Igor Blechert

 

Nie bardzo rozumiem o co chodzi koledze. Właściciel muratora wypowiedział się jasno i wyraźnie. Pewnie wszystko dorze przemyślał.

Igor! Chcesz być ekspertem? Kładziesz wpisowe i jesteś ekspertem:hug:

Ja po 50 wpisach przestałem nim być:)

Reszta to luźne wpisy

Kijem Wisły nie zawrócisz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrmak - kolego, gdybym myślał tak jak Ty, nigdy nie miałbym od 20 lat 2 firm i nie był ekspertem w swoich branżach.

Negocjacje polegają na tym, że my coś a oni coś. Popatrz jak ładnie zaczyna rozwijać się ta dyskusja. Najpierw traktowali nas z góry, a teraz już dostrzegają, że eksperci są potrzebni. To ewidentna zmiana w ich myśleniu.

 

Teraz zostało, im tylko docenić wkład jaki wnoszą eksperci na to forum i po sprawie.

 

Założyliśmy "Ruch nieposłuszeństwa forumowego". Zajmuję się granitem i brukarstwem. W naszym dziale na forum z kolegami piszemy obecnie w ramach protestu wyłącznie o wynaturzeniach jakie występują na Forum Muratora.

Bo chodzi nie tyko o wizytówki reklamowe, ale o masakrowanie naszych nicków. A w moim przypadku o prawo do nazwiska. "Ruch nieposłuszeństwa forumowego" walczy o podstawowe prawa dla forumowiczów. Walczymy o prawa człowieka.

 

Pozdrawiam

Igor Blechert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sadze ze z imienia i nazwiska to nie jest dobry pomysl....

po 1 - przez jakis czas obecnosci na FM bylem pracownikiem duzej korporacji zwiazanej z mat. budowlanymi i np moja obecnosc na FM moglaby wplynac na top czy komus sie to w korporacji podoba czy tez nie

po 2 - przepraszam ze to powiem.... ale niestety taka jest prawda.... w rozmowach i wspolpracy z duzymi kontrahentami i firmami specjalistycznymi taka obecnosc na Forum jest samobojstwem. Nikt nie traktuje powaznie tego czasopisma i forum i nie sadze zeby ktos sie wczytywal w merytoryke wypowiedzi.... i przegladal moje n postow. ale jak mnie znajdzie na FM - to juz leze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak redakcji nie rozumiem. Pierwowzorem forów internetowych były grupy dyskusyjne (w sumie to jeszcze SĄ), które od zawsze tworzyła społeczność. Tam nawet logowania nie było. Każdy podpisywał się swoimi nickiem, trolów po prostu ignorowano, spamerów również. Obowiązywałą (kurde powinienem pisać raczej w czasie teraźniejszym) NETYKIETA i jest ok.

To samo na forach. Na TYM forum: zbudowała go SPOŁECZNOŚĆ. To dzięki tej SPOŁECZNOŚCI jest ono tak ogromne, tak poczytne i TAK WYWINDOWANE W GOOGLE. Dajcież ludziom wolną rękę. Dzięki nim w końcu zarabiacie.

Pozostawcie zasady NETYKIETY i tyle.

Rozleci się Społeczność, rozleci się forum, skończy się kura znosząca złote jajka.

Ile to forum DZIENNIE przynosi zysku? Śmiało! Ja stawiam na co najmniej 2000 zł. Myślę, że się nie mylę.

Administrowałem kiedyś w firmie hostingowej. Głupia strona z głupimi filmami przynosiła autorowi 400 zł zysku dziennie za samą powierzchnię reklamową.

Opłaci się wyrzucać i niszczyć Społeczność a trzymać reklamodawców?

Powinniście się nauczyć na przykładzie incydentu z kuchniami Rust-a kto rządzi na forum! Bynajmniej nie jest to administrator.

Taka moja rada, bo szkoda tego miejsca.

Gdyby nie Wy to Libet, który wyprodukował moją trefną kostkę w ogóle by mnie zignorował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorz_si - dokładnie tak to jest jak piszesz. Ja też pisywałem na wielu forach.

Pamiętam akcję z potentatem rynku jakim jest Libet. Pogoniliśmy go kijami tu na forum. Spełnili wszystkie życzenia i kupę kasy na to wybulili, bo Twój placyk byle jaki nie jest:)

Teraz rozpalamy ognisko pod fotelikiem Redakcji Forum w oczekiwaniu na decyzje w sprawie wizytówek dla fachowców.

 

Pozdrawiam

Igor Blechert

 

Ps.

Redakcjo, żeby nie było, że jestem nie wdzięczny. Dziękuję za przywrócenie nazwiska w moim nicku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli właściciele forum potrafią liczyć, a myślę, że te tysiączki dziennie za reklamy robią wrażenie to docenią Społeczność tego forum. Bez niej tysiączki się skończą a zostanie miejsce wzajemnej adoracji przedstawicieli budowlanego badziewia, którego nikt czytać nie zechce. Ranking poleci w dół, wycena miejsca reklamowego podobnie. Forumowicze przeniosą się na inne forum i jego administrator zarobi, bo Internet nie znosi próżni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenimy społeczność tego forum, rozwój tego forum jest tego dowodem czy choćby aukcja, która właśnie trwa. A w tym temacie wyraża swoje opinie raczej grupa forumowiczów, którzy chcieliby mieć z forum również korzyści komercyjne. Rozumiemy to, ale pewne zasady są już ustalone. Płatny Profil nie jest bardzo popularny - przystajemy na to, bo cele zarobkowe wobec forumowiczów nigdy nie były naszym celem.

 

Proponujemy, by przedyskutować powstanie grupy ekspertów forum, z imienia i nazwiska, zawodu, itp. Jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenimy społeczność tego forum, rozwój tego forum jest tego dowodem czy choćby aukcja, która właśnie trwa. A w tym temacie wyraża swoje opinie raczej grupa forumowiczów, którzy chcieliby mieć z forum również korzyści komercyjne. Rozumiemy to, ale pewne zasady są już ustalone. Płatny Profil nie jest bardzo popularny - przystajemy na to, bo cele zarobkowe wobec forumowiczów nigdy nie były naszym celem.

 

Proponujemy, by przedyskutować powstanie grupy ekspertów forum, z imienia i nazwiska, zawodu, itp. Jak to zrobić?

 

Ja tutaj korzyści komercyjnych nie mam żadnych. Jestem jednym z wielu czytających. Wy "trzepiecie" kasę na forum, dzięki tym ekspertom i czytającym, oraz innym zapaleńcom, którzy po prostu lubią dzielić się innymi tym co sami wiedzą, a sami nie dacie się nawet ludziom przedstawić?

Nawet w Usenecie wypisanie skromnej stopki, bez nachalnego spamu jest dopuszczalne a tutaj co?

 

Przy okazji: powiecie ile dziennie zarabia forum na reklamach? Dużo się pomyliłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenimy społeczność tego forum, rozwój tego forum jest tego dowodem czy choćby aukcja, która właśnie trwa. A w tym temacie wyraża swoje opinie raczej grupa forumowiczów, którzy chcieliby mieć z forum również korzyści komercyjne. Rozumiemy to, ale pewne zasady są już ustalone. Płatny Profil nie jest bardzo popularny - przystajemy na to, bo cele zarobkowe wobec forumowiczów nigdy nie były naszym celem.

 

Proponujemy, by przedyskutować powstanie grupy ekspertów forum, z imienia i nazwiska, zawodu, itp. Jak to zrobić?

 

Redakcjo Forum - znowu cofamy się o krok w tył w naszych dyskusjach. Piszecie, że nie są Waszym celem zamiary zarobkowe wobec forumowiczów. A podwyżka o 300% jak była tak jest.

 

Piszecie, że płatny profil nie jest popularny - nie jest, bo jest za drogi. Wałkujemy to już prawie rok.

 

Grupa ekspertów - ok, niech jest. O to nam chodzi. Trzeba tylko nadać prawa forumowiczom np. takie:

Przykład mikro wizytówki:

 

Igor Blechert

Specjalista od .....................

..............................................

 

Pozdrawiam

Igor Blechert

Edytowane przez Redakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczeło się nawoływań do powstania

 

Teraz rozpalamy ognisko pod fotelikiem Redakcji Forum w oczekiwaniu na decyzje w sprawie wizytówek dla fachowców.

 

No i zapiekło najwyrażniej bo

 

Redakcjo Forum - zamiast odpowiedzi na mojego posta, ocenzurowaliście go...

 

Wniosek: Kto ogniem wojuje ten od cenzury ginie :)

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie próbujecie zrobić rozróbę na forum - tak to trzeba ocenić, stąd na przykład prowokacyjne podawanie swoich danych firmowych przez p. Blecherta - i właściwie działania moderatora usuwające taki wpis.

Ponawiamy propozycję dyskusji o liście "autoryzowanych" ekspertów forum. Jeśli wolicie tu bawić się w podpalanie forum, otworzymy nowy temat w sprawie ekspertów, bo pomysł wart zrealizowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie probuje.... wycofalem sie....zaakceptowalem ten stan rzeczy i poki co PP w moim przypadku nie bedzie. Liczac sam styropian musialbym za posrednictwem forum dostarczyc 600m3 o wartosci 105tys netto grafitowego styropianu na budowy... zeby PP mi wyszlo na 0.... troche duzo....

ale tez wycofuje sie z wojenek....

jak kogos stac - niech kupuje...

a jak ma sily - niech wojuje

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...