Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Powietrzna pompa ciepła z bezpośrednim skraplaniem i parowaniem zamiast GWC


Recommended Posts

2,5kW powietrzna pompa ciepła z bezpośrednim skraplaniem i parowaniem . Z pompy ciepła dogrzejemy powietrze a latem schłodzimy. W przypadku mniejszych domów - ppci dawaliśmy jak oddzielną instalację z wentylacją. P1040650 (1).jpg

Sprężarka sterowana inwerterem pobiera tyle mocy ile potrzeba w danej chwili ( nie ma strat na rozruchu ) .

 

P1040647 (1).jpg

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5kW powietrzna pompa ciepła. Z pompy ciepła dogrzejemy powietrze a latem schłodzimy. W przypadku mniejszych domów - ppci dawaliśmy jak oddzielną instalację z wentylacją.

Sprężarka sterowana inwerterem pobiera tyle mocy ile potrzeba w danej chwili ( nie ma strat na rozruchu ) .

 

2,5kW to strasznie dużo. Żwirowy GWC do klimatyzacji pobiera 0,15-0,2kW to 10-16 RAZY mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest wydatek powietrza np. przy żwirowcu? I czy żwirowiec ogrzeje dom?

Są też jednostki 450m3/h

 

A co ma wydatek do przepływów.

W zimie potrzebuję przepływu rzędu 100-150m3/h, nie więcej, bo nie utrzymam wilgotności. Przy takich przepływach nie załącza się PC w tym urządzeniu, więc po co to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam kupować taką centralę po to, żeby te kilka/kilkanaście dni w roku popracowała mi PC w niej zawarta ?

To już wolę skorzystać z PC Aristona do grzania CWU i wykorzystać efekt uboczny jakim jest zimne powietrze. Wyjdzie taniej i przy okazji mam ciepłą wodę.

Faktycznie... odkręci się wodę i już chłodniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...