Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogówka nie grzeje prawidłowo


Papciak10

Recommended Posts

Witam,

 

mam problem z ogrzewaniem podłogowym a mianowicie chodzi o to że piec może chodzić cały dzień a podłogówka będzie ledwo ciepła. Nie wiem czy jest to wina źle wykonanej instalacji (załączone zdjęcia) czy też złego jej użytkowania.

Proszę o informację czy jest ona wykonana prawidłowo, co można ewentualnie zmienić lub jak ustawić poszczególne głowice i pompkę żeby to wszystko funkcjonowało prawidłowo.

Podłogówka znajduję się: 2 łazienki, hol, kuchnia i część salonu czyli łącznie nie więcej niż 55m2

 

Dodam że posiadam piec Vitodens 100 + sterownik Vitotrol

 

Z góry dziękuję za pomoc

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"chodzi o to że piec może chodzić cały dzień a podłogówka będzie ledwo ciepła."

 

Opanuj się, załącz myślenie, poczytaj co o jakiej DOBRZE zrobionej podłogówce i nie rób głupot!

 

Ty masz (jak podejrzewam) 36,6stC - czego Ci nieustająco życzę!

Ona (ta podłogówka) powinna mieć NA POWIERZCHNI PODŁOGI jakieś DWA stopnie więcej, jak pożądana temperatura wnętrz.

Narzekasz - że ledwo letnia...

To znaczy, że chcesz mieć we wnętrzach tak pod 40stC.

Dodatkowo, pytasz - czemu nie osiągasz TAKIEJ temperatury?

Proste...

Dom zbudowałeś źle.

Za mało podłogówki (powinna być po całości).

 

A tak na marginesie....

WIESZ CO SOBIE ZBUDOWAŁEŚ?!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie budowałem tego domu zatem nie miałem też wpływu na wykonanie tej instalacji.

Pytam bo chce to poprawić i zakładam że na tym forum znajdą się fachowcy którzy mi pomogą a Ty majster klepka jak masz takie odpowiedzi dawać to lepiej w ogóle nie pisz bo nic to nie wnosi.

Poza tym byłem u kilku znajomych i wiem jak powinna grzać podłogówka niezależnie od jej ilości.

 

PS Nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi

 

Tomasz P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Tylko czemu polazłeś pytać tu a nie do tych znajomych "których podłogówki są dobrze ciepłe"

Nie chcieli Ci powiedzieć - jak to osiągnęli?

 

Adam M.

 

P.S.

A wiesz, że radzić można tylko MĄDREMU księciu?

A.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w pomieszczeniach masz ciepło .?

podłogówka grzeje pomieszczenia ,a ciepła bywa przy okazji.

Jeżeli temperatura w pomieszczeniach jest właściwa , to jeżeli podniesiesz temperaturę podłogi w pomieszczeniu , zrobi się za ciepło .

Zmierz temperaturę podłogi.

W dobrze działającej podłogówce powroty z pętli powinny mieć zbliżoną temperaturę , o około 5 C mniejszą od zasilania

Edytowane przez hydraulik_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years później...

Cześć,

Mam podobny problem co Papciak10, ale jestem (jeszcze) trochę mniej zdenerwowany, a zatem uprzejmie zapytam :

W domu mam ciepło...mogę podbijać dość szybko temperaturę w pomieszczeniach ... jest jednak pewien szczegół, który mnie martwi.

Mianowicie podłogę w domu przeważnie mam ZIMNĄ... tak ok 20,5 na drewnie, a nawet 18-18,5 na płytkach.

Kiedy pompy działają i grzeje te temperatury podnoszą się do 22-22,5 na drewnie, 23-24 na płytkach... a potem następuje długa przerwa w grzaniu i temperatury w końcu spadają do ww.

Układ to kominek z płaszczem + piec gazowy + bufor. Z bufora woda idzie na trzy rozdzielacze poprzez zawory temrostatyczne mieszające i pompy obiegowe.

Na rozdzielaczach mam rotametry i zawory do przymykania. W jednym mam termometr i temperatura wody zasilającej nie chce przekroczyć 28 stC (o ile dobrze myślę, że to temperatura zasialania - termometr jest na końcu belki zasilającej). Zawory termostatyczne mają zakres 20-43stC +-2sC.

W trzech strefach odpowiadających rozdzielaczom mam termostaty pilnujące temperatury i to one załączają pompy.

Patrząc na nie ... to załączają pompy bardzo rzadko.

 

Przeczytałem sporo postów i głównie ludzie mają problem z osiągnięciem temperatury w pomieszczeniach, lub jej nierównym rozkładzie (gdzieś cieplej, gdzieś zimniej)... u mnie rozkład powierzchniowy temperatury jest przyzwoity, natomiast same temperatury powierzchni podłogi pomiędzy cyklami grzewczymi pozostawiają sporo do życzenia.

 

Prośba o podpowiedź z czego taka sytuacja wynika, bo wydaje mi się, że podłoga powinna mieć ok +2stC w stosunku do temperatury na wysokości głowy, a u mnie jest odwrotnie :(

Edytowane przez RSBone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...