Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zapachy z wentylacji


Recommended Posts

Witam! od dłuższego czasu z mojego kanału wentylacyjnego znajdującego się w kuchni wydobywają się przykre zapachy. Wczoraj była tragedia! coraz bardziej intensywny. Nie wiem co może to powodować. Dodam, że jakiś rok temu gościł u mnie kominiarz i wszystko było w porządku. Miał ktoś podobny problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widze ze forum pada, a czlonkowie jego maja wszystko gdzies, liczy sie tylko wlasny problem:( bo mi tez nikt nawet nie sprobowal cokolwiek napisac, wiec sprobuje cie podtrzymac na duchu.

Pierwsza sprawa, mysle ze mieszkasz w domku jednorodzinnym, i zalezy na jakim pietrze usytuowana jest kuchnia, bo jak w blokowisku no to inna sprawa.

drugie- kanal wentylacyjny powinien wyciagac zuzyte powietrze, a nie go doprowadzac- dobrze?

Jezeli wlasnie z takiego kanalu otrzymunesz nieswieze zapache to znaczy, ze cos przykrego lezy na dnie owego kanalu, i jezeli jest on u dolu nie szczelny , wciaga "falszywe" powietrze i transportuje go do twojej kuchni a pomocnikem moga byc wiry wiatru, ktore czasami wpychaje powietrze do kanalu.

To sa tylko domysly, bo w twoim krutkim opisie nie znajac twojego domu trudno cokolwiek sugerowac

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huhu, poskutkowalo. . halek no to jest dokladnie to co juz wspomnialem, ale myslisz, ze te smrody wyssalo z jego kuchni i wepchnelo mu je z powrotem, i dopiero wtedy zauwazyl ze w kuchni nie pachnie? W takim razie gdy zacznie w kuchnie smierdziec, warto wyjsc na powietrze i porownac zapachy, moze rzeczywiscie sasiad suszone g.....a w piecu pali??

golaczynski odpowiedz cos, napisales post i poszles spac? I teraz chcesz otrzymywac super porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huhu, poskutkowalo. . halek no to jest dokladnie to co juz wspomnialem, ale myslisz, ze te smrody wyssalo z jego kuchni i wepchnelo mu je z powrotem, i dopiero wtedy zauwazyl ze w kuchni nie pachnie? W takim razie gdy zacznie w kuchnie smierdziec, warto wyjsc na powietrze i porownac zapachy, moze rzeczywiscie sasiad suszone g.....a w piecu pali??

golaczynski odpowiedz cos, napisales post i poszles spac? I teraz chcesz otrzymywac super porady?

 

 

poszedłeś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedłeś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

no to sie odezwal mondrala, co to cicho pod stolem siedzi i wyskoczy tylko po to by wkurzac innych, ale potem zaraz glowe w piasek schowie. Jak ja pierwszy post napisalem to ty boso po polach biegales i w gacie robiles.

Chlop potrzebuje porady, to probuje mu pomuc, a to ze z bledem napisze to on i tak zrozumie, a ty puki co siedz dalej na nocniku i pytaj o zabranie glosu, a pisz tylko wtedy jezeli naprawde to przemyslisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki wątek:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?114044-O-wentylacji-co-i-po-co-wzd%C5%82u%C5%BC-i-w-poprzek!

Trzeba by go poczytać.

Potem ten:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126535-Obrz%C4%99d-gromniczny-quot-tymi-r%C4%99cami-quot-wykonany

 

Potem trzeba ten obrzęd wykonać i zależnie od tego co wyjdzie - naprawić tę wentylację (choćby wiertarką ze sporym wiertłem)

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sie odezwal mondrala, co to cicho pod stolem siedzi i wyskoczy tylko po to by wkurzac innych, ale potem zaraz glowe w piasek schowie. Jak ja pierwszy post napisalem to ty boso po polach biegales i w gacie robiles.

Chlop potrzebuje porady, to probuje mu pomuc, a to ze z bledem napisze to on i tak zrozumie, a ty puki co siedz dalej na nocniku i pytaj o zabranie glosu, a pisz tylko wtedy jezeli naprawde to przemyslisz.

 

jakie to ma znaczenie kiedy napisałeś pierwszy post skoro nie potrafisz poprawnie się wysławiać i na przyszłość troszkę grzeczniej synku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo odwrócenie ciągu nie jest straszne. Najwyżej "pizga chłodem" ale nie smrodem.

W chałupie, którą kupiłem odpowietrzenie kanalizy wyprowadzone było do kanału wentylacyjnego spiżarni.

Po odwróceniu ciągu ciężko było wytrzymać.

Sprawdź jak masz u siebie.

Przyjemnych wiatrów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Witam! od dłuższego czasu z mojego kanału wentylacyjnego znajdującego się w kuchni wydobywają się przykre zapachy.

Tyle słów dotąd wypowiedzianych, a nie wiadomo nadal, czy:

- rzecz dotyczy kanału wentylacji naturalnej ("grawitacyjnej")

- domku jednorodzinnego czy wielorodzinnego

:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam! Nie sądziłem, że mój temat wywoła takie poruszenie. Przede wszystkim chciałbym się zwrócić do osób, które zauważyły brak mojej osoby w dyskusji. Otóż Panowie, w życiu czasami dotykają nas różnego rodzaju problemy i musimy się z nimi borykać. Sytuacje losowe i przy okazji zdrowotne uniemożliwiły mi czynne uczestnictwo w forum. Mój problem jest już zażegnany po wizycie kominiarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...