Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Węgiel to śmierć


KvM

Recommended Posts

Już widzę co się dzieje u jednych i drugich rodziców.. zaczyna się oszczędne palenie.. bo zima w tym roku.. bije wszelkie rekordy..

Podkarpacie w tym roku ma zimę z przebłyskami tysiąlecia.. od października atakuje.. pierwszy śnieg w październiku, zawsze -oznaczało kolejny przed Świętami Bożego Narodzenia i lekką zimę, a tu złapało w połowie listopada i trzyma w najlepsze. Pół drewna wypalone.. Tato mówi.. e .. gdzie 30mp drewna..

no tak jak trochę przyoszędzi.. Teść też już ostrożnie węglem szafuje.. bo jak się tłumaczyło jak zrobić elewację, po malutku po cichutku .. to raptownie .. i partacko.. to teraz do Ciebie Panie. Wielu jest takich co głównego winowajcę upatrują w cenie materiału izolacyjnego..i tak można bez końca wymieniać.

Do termomodernizacji jest potrzeba myślenia cel działanie.. a nie tynk na elewacji najważniejszy, a reszta o.. tam.. później płacz.. bo nie idzie grzać.. jak izolacja naszpikowana dziurami, na plackach.. się na YT spotkałem .. z januszami budownictwa .. jak stają nagłowie.. aby bzdurne hipotezy głosić..

Stąd jest ten problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 428
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jesteście, sam już nie wiem, bardziej nudni czy bardziej żałośni...

W kółko trujecie o jednym i tym samym.

Na dodatek, o tym z czym nikt się nie kłóci!

Zauważcie, że Wasza "moc sprawcza" jest ZEROWA!!!

Nie mieliście, nie macie i nie będziecie mieli wpływu na to co jest!

 

Waszym durnym pomysłem jest - nie palić węgla, drewna, ocieplać...

Ale...

Nie poddajecie żadnego pomysłu - skąd brać kasę na termomodernizację i bardziej czyste ogrzewanie.

Nie stworzyliście żadnego takiego funduszu czy fundacji, nie wpłacacie na ten powszechnie realizowany (co postulujecie) cel WASZEJ kasy...

 

Nie dajecie zgody na mieszkanie w warunkach, jakie są.

Rozumiem!

Nie rozumiem CZEMU jeszcze nie zabraliście się stad gdzieś daleko, gdzie jest czyściej?

 

Zauważcie, ze w tym wątku nie ma osób, które by się chciały dowiedzieć czegoś o problemie.

Są sami znawcy i towarzystwo wzajemnej adoracji.

Chcecie zmian?

Wynajmujcie bilbordy i na nich głoście to, co tutaj! Traficie, być może, do osób, które nie pomyślały o ociepleniu, lub nie wiedzą, ze palenie węgla nie jest najlepszym sposobem na ogrzanie domu.

JEST TYLKO NAJTAŃSZYM SPOSOBEM!

 

ABSOLUTNYM KRETYNIZMEM JEST pomysł, aby zakazywać, nakazywać, wymuszać...

Jak ma być skutecznie - należy tak kreować sytuację gospodarczą, aby najtaniej było ogrzewać się czysto.

BEZ zakazywania, nakazywania i wymuszania czegokolwiek.

 

Adam M.

 

Bo na to nie trzeba kasy jesli się myśli od początku do końca. Zresztą dziwnym trafem ludzie kasy maja na to żeby budować domy na 300m2, ale już na to żeby je budować z sensem kasy nie starcza. Problem nie jest w kasie problem jest w myśleniu. Palenie węglem nie jest najtańszym sposobem. Jest najdroższym sposobem. Jest sposobem, ktory niesie choroby i śmierć, których cena jest znacznie wyższa niż rachunek za ogrzewanie. Niestety nie cierpią tylko Ci co tak bezmyślnie robią, ale także wszyscy dookoła.

 

Chcecie budować niezależność energetyczną kraju? Dlaczego zatem budujecie domy, do których potrzeba tyle energii do ogrzewania? Dlaczego przy okazji zatruwacie siebie i innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
Ale co niektórzy faktycznie są nawiedzeni , wsadzać wszystkich do jednego wora i tylko moje jest najmojsze bo zawsze mam rację i tylko jedyną oczywiście patent na wszelkie zło tego świata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo o kim piszesz, ze ma rację i jego racja jest najmojsza.

 

Sprawa jest naprawdę prosta. Żyj człowieku jak sobie chcesz, buduj sobie domy jakie sobie chcesz, ogrzewaj je sobie jak chcesz, ale nie masz prawa truć innych. Nie masz prawa narażać na szwank zdrowia i życia innych ludzi. To nie jest skomplikowane i nie jest trudne do zrozumienia.

 

Czy jakbym ja np. sąsiadom przez płot wysypywał arszenik w ilościach niewielkich, takich że po 20-30 latach dopiero może poważnie zaszkodzić zdrowiu, to Wy trujący mnie węglem i jego spalinami nie mielibyście nic przeciwko ? Bo to moje prawo, to mój styl życia i moja racja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, że ogrzewanie na węgiel wybierają ludzie bo jest ono tanie. Jednak jeśli zadbacie o odpowiedni poziom energooszczędności budowanego domu może się okazać, że inne źródła ciepła wcale nie są o wiele droższe.

Noo racja

W końcu wystarcza pieniek o masie tych 30 kg biegiem noszony oburącz dookoła chałupy przed snem . Już po paru okrążeniach ociekać będziemy potem z gorąca. Potem wystarczy wsunąć się w ta kopę siana (4x3 m) pachnąca kumaryną i wonnymi ziołami na środku pokoju. Pracowicie ręcznie ściętych latem -umożliwi eliminację kleszczy . Przy mechanice trza chemicznie robactwo wybić

 

Co z dniem pytacie no cóż zimno konserwuje, a ruch grzeje. Nikotyniści mają lepiej, zwyczajnie rozpalają ogieniek przed nosem i grzeją płuca. W niższych temperaturach bardziej sprawdza sie cygaro. Przy siedzeniu przed TV czy czytaniu zajmującej lektury sprawdzają się koty na kolanach, kosztem ręki zajętej głaskaniem mamy grzejnik na kolanach ok 40 stopni.

 

Nowocześniejszym a stosowanym przez tysiąclecia sposobem jest gruba warstwa mierzwy na podłodze izolowana szczelnie folią i np polepą glinianą . Fermentuje i ogrzewa . Minusem jest konieczność wymiany corocznej. Ale przy ignorowaniu pewnych niedogodności możemy wprowadzić producenta tegoż gnoju w ilości kilku sztuk do domu. ( uwaga na sypialniana kupę siana zeżrą przy nieuwadze )

 

Zostaje nam higiena i konieczność ogrzewania łazienki. Najoszczędniej jest kąpać się u życzliwego sąsiada. Ekologicznie potrzeba nam towarzystwa i pomoc drugiej osoby przygotowujemy olej/ maść z kapsaicyną czy dla oszczędności z sproszkowaną papryką chili. Rozbieramy się, a pomocna osoba naciera nam całe ciało i po natarciu ściąga brud skrobakiem. Pozytywnym bonusem jest wrażenie gorąca przez parę dni jak i dobroczynny zdrowotnie wpływ kapsaicyny (http://oczymlekarze.pl/prezentacje/1624-jak-dziala-kapsaicyna) nie można jednak przedawkować i trzeba pamiętać że gorąco to tylko ułuda...... tarzanie się w śniegu nago zlewanie wodą nie skutkuje a oziębia organizm. Prywatnie sądzę że po jednokrotnym czyszczeniu ciała polubicie brud

 

 

:no::no::no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Zdaje sobie sprawę, że ogrzewanie na węgiel wybierają ludzie bo jest ono tanie. Jednak jeśli zadbacie o odpowiedni poziom energooszczędności budowanego domu może się okazać, że inne źródła ciepła wcale nie są o wiele droższe.

Noo racja

W końcu wystarcza pieniek o masie tych 30 kg biegiem noszony oburącz dookoła chałupy przed snem . Już po paru okrążeniach ociekać będziemy potem z gorąca. Potem wystarczy wsunąć się w ta kopę siana (4x3 m) pachnąca kumaryną i wonnymi ziołami na środku pokoju. Pracowicie ręcznie ściętych latem -umożliwi eliminację kleszczy . Przy mechanice trza chemicznie robactwo wybić

 

Co z dniem pytacie no cóż zimno konserwuje, a ruch grzeje. Nikotyniści mają lepiej, zwyczajnie rozpalają ogieniek przed nosem i grzeją płuca. W niższych temperaturach bardziej sprawdza sie cygaro. Przy siedzeniu przed TV czy czytaniu zajmującej lektury sprawdzają się koty na kolanach, kosztem ręki zajętej głaskaniem mamy grzejnik na kolanach ok 40 stopni.

 

Nowocześniejszym a stosowanym przez tysiąclecia sposobem jest gruba warstwa mierzwy na podłodze izolowana szczelnie folią i np polepą glinianą . Fermentuje i ogrzewa . Minusem jest konieczność wymiany corocznej. Ale przy ignorowaniu pewnych niedogodności możemy wprowadzić producenta tegoż gnoju w ilości kilku sztuk do domu. ( uwaga na sypialniana kupę siana zeżrą przy nieuwadze )

 

Zostaje nam higiena i konieczność ogrzewania łazienki. Najoszczędniej jest kąpać się u życzliwego sąsiada. Ekologicznie potrzeba nam towarzystwa i pomoc drugiej osoby przygotowujemy olej/ maść z kapsaicyną czy dla oszczędności z sproszkowaną papryką chili. Rozbieramy się, a pomocna osoba naciera nam całe ciało i po natarciu ściąga brud skrobakiem. Pozytywnym bonusem jest wrażenie gorąca przez parę dni jak i dobroczynny zdrowotnie wpływ kapsaicyny (http://oczymlekarze.pl/prezentacje/1624-jak-dziala-kapsaicyna) nie można jednak przedawkować i trzeba pamiętać że gorąco to tylko ułuda...... tarzanie się w śniegu nago zlewanie wodą nie skutkuje a oziębia organizm. Prywatnie sądzę że po jednokrotnym czyszczeniu ciała polubicie brud

 

 

:no::no::no:

Cóż. Twój post świadczy o bardzo ograniczonej wiedzy o świecie i budowaniu. Zapewne nie słyszałeś o czymś takim jak styropian, wełna mineralna, rekuperator. Co zrobic. Mnie normalne, komfortowe i względnie ekologiczne ogrzewanie gazowe pochłonęło niecały 1000 m3 na rok wraz z obsługa cieplej wody. Gaz kosztuje zwykle ok 1,3 zł z m3 Wiec nietrudno policzyć jaki to koszt rocznie i miesięcznie.

Warunek jest jeden. Trzeba myślec przed rozpoczęciem budowy, a nie po jej zakończeniu. Równie dobrze mógłbym ogrzewać dom prądem i wyszłoby niewiele drożej albo i nie z wykorzystaniem pompy ciepła. Tyle, że zamiast budować kotłownie i kominy przeznaczyłem te pieniądze na lepszej klasy izolacje, rekuperator i okna. Koszt budowy wyszedł na zbliżonym poziomie, bo dodatkowo moja instalacja grzewcza jest znacznie mniejsza niż w domu budowanym tradycyjnie. Gdyby nie błąd w postaci wyboru gazu byłoby nawet taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że przemawia przez Ciebie nie troska o atmosferę a zwykły snobizm. Nie każdy musi mieć PC lub gaz i dom najlepiej pasywny. Nie każdy też musi jeździć nowoczesnym suv-em. Pamiętaj, że póki coś nie jest zabronione, jest dozwolone.

 

Zabronione jest szkodliwe oddziaływanie na sąsiednie działki ( w dowolny sposób).Nawet deszczówka musi pozostać tam gdzie spadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Twój post świadczy o bardzo ograniczonej wiedzy o świecie i budowaniu. Zapewne nie słyszałeś o czymś takim jak styropian, wełna mineralna, rekuperator. Co zrobic. Mnie normalne, komfortowe i względnie ekologiczne ogrzewanie gazowe pochłonęło niecały 1000 m3 na rok wraz z obsługa cieplej wody. Gaz kosztuje zwykle ok 1,3 zł z m3 Wiec nietrudno policzyć jaki to koszt rocznie i miesięcznie.

Warunek jest jeden. Trzeba myślec przed rozpoczęciem budowy, a nie po jej zakończeniu. Równie dobrze mógłbym ogrzewać dom prądem i wyszłoby niewiele drożej albo i nie z wykorzystaniem pompy ciepła. Tyle, że zamiast budować kotłownie i kominy przeznaczyłem te pieniądze na lepszej klasy izolacje, rekuperator i okna. Koszt budowy wyszedł na zbliżonym poziomie, bo dodatkowo moja instalacja grzewcza jest znacznie mniejsza niż w domu budowanym tradycyjnie. Gdyby nie błąd w postaci wyboru gazu byłoby nawet taniej.

 

A gdzie jest gaz ziemny w tak atrakcyjnej cenie, bo mi wychodzi po 2,2 zł/m3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
No i pewnie zakładamy że są tylko nowe domy a starsze niż 15 lat idą do zburzenia co ? pierdoły zwykłe i tyle , nic na razie nie ma tańszego od węgla licząc inwestycje i eksploatację oczywiście jako ogół domów a nie tylko nowobudowanych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze ludzie kupuja najtanszy opal to tylko edna strona medalu.

Druga strona jest taka, ze dla wiekszosci ogrzewajacych sie weglem nie ma roznicy JAK oni dana porcje wegla spala. Sa swiecie przekonani, ze jak by nie "kombinowali", to z wiadra wegla otrzymaja zawsze tyle samo ciepla. To taki weglowy odpowiednik rownowaznosci masy i renergii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...