Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Węgiel to śmierć


KvM

Recommended Posts

Po prostu wybralem mniejsze zlo. :)

Swojej instalacji juz nie zmienisz, a alternatywy brak. Przygnebiajaca perspektywa na starosc.

 

Nigdy Cie nie zastanowilo, dlaczego w obiektach uzytecznosci publicznej i hotelach jest obowiazek okresowego czyszczenia takich instalacji, a Twojej cudownej nie ma potrzeby?

Zdrowka zycze - bedzie potrzebne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 428
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to czyścisz te swoje kanały wentylacji grawitacyjnej czy nie czyścisz?

Idę o każdy zakład, że w moim domu z WM powietrze jest bardziej czyste niż u ciebie, więc nie pisz już więcej głupot, dałeś dupska i tyle.

Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś chciał zrezygnować z WM na rzecz grawitacji :no: Przecież to powrót do skansenu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tu nie chodzi o to, co jest w powietrzu, ale o to, co moze zyc sobie w kanalach nawiewnych. To kawal m2. Nie to co nawietzak w oknie. :)

 

 

Każdy ma jakąś fobię.

Ty, jak dobrze pamiętam na baseny, czy aquqparki nie chodzisz z obawy przed mikrobami ?

 

Kanały mają warstwę bakteriobójczą. Jak ktoś ma fobię to może raz, na jakiś czas potraktować kanały ozonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o izolacje tylko poprawny dobór kotła i umiejętność palenia. są ludzie, którzy rezygnują z gazu bo dużo drożej i zakładają na groszek a są ludzie, wg których koszt jest taki samalbo odrobine taniej. sama taryfa gazu wplywa na calkowity koszt, wiec przy małym zużyciu albo placeniu abenamentu za gaz dla kuchenki inaczej wyjdzie niz ktos założy gaz i od razu najdroższa taryfa.

 

Problem w tym, że to co ludzie myślą, a jak jest naprawdę to często dwie rożne rzeczy. Sam popełniłem ten błąd, że założyłem gaz. Inwestycja była absurdalnie droga w porównaniu do korzyści finansowych jakie daje gaz wzgledem ogrzewania prądem przy dobrze ocieplonym domu.

 

Niestety mało kto potrafi policzyć rzetelnie, że dom opłaca się zrobić o wiele bardziej energooszczędny niż przewidują normy i jak to przeciętnie wyobrażają sobie wykonawcy i o zgrozo talże projektanci.

 

Jak juz pisałem zużyłem na cele grzewcze i CWU niecałe 1000 m3 gazu ziemnego. To jest w Polsce koszt niższy 3 tony dobrego węgla. Uważam, że koszt budowy domu energooszczędnego nie odbiega znacząco od kosztu budowy domu "tradycyjnego" pod warunkiem wszak, że cały projekt jest do tego dostosowany i przemyślany. Jeśli weźmiemy projekt z katalogu i po prostu dołożymy styropianu i wszędzie wstawimy najdroższe okna, to oczywiście, że wyjdzie drożej.

 

Poza tym zwykle zapominamy o kosztach w dłuższej perspektywie. Śmierć człowieka to nie jest coś co można w jakikolwiek sposób wycenić, a co roku przedwcześnie umiera w Polsce kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Tego kosztu nikt nie uwzględnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakąś fobię.

Ty, jak dobrze pamiętam na baseny, czy aquqparki nie chodzisz z obawy przed mikrobami ?

 

Kanały mają warstwę bakteriobójczą. Jak ktoś ma fobię to może raz, na jakiś czas potraktować kanały ozonem

 

Nie lubie chodzic na basen, bo czuje sie niekomfortowo w jednej "zupie" z obcymi ludzmi o roznym poziomie higieny osobistej. Zdziwil bys sie jak malo sob myje to i owo, bo zalatwieniu grubszej potrzeby fizjologicznej. Ale jak ktos lubi....

 

Sam chyba siebie oszukujesz z tymi "warstwami" i ozonowaniem. :D

Zdrowka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czyścisz te swoje kanały wentylacji grawitacyjnej czy nie czyścisz?

Idę o każdy zakład, że w moim domu z WM powietrze jest bardziej czyste niż u ciebie, więc nie pisz już więcej głupot, dałeś dupska i tyle.

Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś chciał zrezygnować z WM na rzecz grawitacji :no: Przecież to powrót do skansenu :D

 

Przeciez ja nie mowie, ze WM jest zla. To swietna sprawa. IMHO same zlety poza kosztem, ale nie w takim wykonaniu, jak masz u siebie. Wszystko mozna spier...lic, zwlaszcza jak sie nie mysli. Ale jest tanio.

 

I nie zakladaj sie tak ochoczo, bo pokaze fotki kawalka Twojej instalacji WM z przed 3 lat, ktore na forum zamiesciles. Syf kila i mogila. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie chodzic na basen, bo czuje sie niekomfortowo w jednej "zupie" z obcymi ludzmi o roznym poziomie higieny osobistej. Zdziwil bys sie jak malo sob myje to i owo, bo zalatwieniu grubszej potrzeby fizjologicznej. Ale jak ktos lubi....

 

Sam chyba siebie oszukujesz z tymi "warstwami" i ozonowaniem. :D

Zdrowka...

 

Może ja siebie oszukuję, a może Ty po prostu jesteś (delikatnie mówiąc) przewrażliwiony.

Ozonowanie to normalna procedura czyszczenia kanałów wentylacji, a zwłaszcza klimatyzacji.

 

Jeśli masz jakieś dane, że ozononwanie, czy warstwa d2p to oszustwo, to się podziel wiedzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazales, to wlasnie ten "gladki" kanal WM pokryty warstwami "antybakteryjnymi", o ktorym pisal @plusfoto. :)

 

Mi chodzilo o fotke, na ktorej cos widac. Np taka jaka zrobiles przykrywce anemostatu. Ciekawe dlaczego jej nie pokazales?

 

http://szkut.com/dom/t/LiwkoAnemostat.jpg

 

Szkoda mi sie strzepic kolejny raz, Mozesz przeczytac:

 

http://szkut.com/dom/t/KanalyWentylacjiCzyszczenie.jpg

 

Ale Ty oczywiscie wiesz lepiej. :D

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzilo o fotke, na ktorej cos widac. Np taka jaka zrobiles przykrywce anemostatu. Ciekawe dlaczego jej nie pokazales?

 

Ale Ty oczywiscie wiesz lepiej. :D

 

Bronisz straconej reduty

Przyznaj się, choć wiem że łatwo się nie poddajesz.

.Obejrzy sobie np. swoje regały na książki (nawet te pod sufitem) i sprawdź ile na nich zebrało się kurzu.

Czyścisz je ozonem, lub innym bakteriobójczym świństwem co dwa miesiące?

 

Jak kiedyś rzekł klasyk

Znaj proporcje..... Mocium Panie

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...