Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Węgiel to śmierć


KvM

Recommended Posts

 

Tymczasem strasznie roszczeniowi ludzie, którzy pracują po 300h w miesiącu i klepią biedę przy stawce 4-5 zł na godzinę sami są sobie winni, że nie zostali milionerami jak Bill.Mogli się urodzić w bogatej rodzinie. Kto im bronił. Mogli się urodzić choćby geniuszami.

 

.

A może to problem tego ,że nie chcemy płacić za pracę np . Fachowcom A godziwe stawki nazywamy strzyżeniem:rolleyes:

Jesteśmy dumni ,że udało sie wynegocjować głodowe stawki

Edytowane przez fachman19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 428
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pycha nas roznosi ;) szczęśliwy ten który jest wolny od niej :) kurcze czy ja komu kazałem stawiać buchaja na 250m2 ?

http://www.krosno24.pl/ogloszenia.php?podstr=pokaz&kat=2&pod=2&xoff=20

http://www.krosno24.pl/image.php?id=484576 czy komuś ktoś kazał takiego druszlaka termicznego budować ? patrzcie jeszcze jaka cena :lol2:

http://www.krosno24.pl/image.php?id=437109 czy ktoś miał choć trochę pojęcie.. jak by można było do tych balkonów, schodów żarówkę ..

podłączyć - to tą stratą by świeciła :D czy ktoś komuś bronił wybudować ciepło ? nie! tylko głupia niczym nie poparta mentalność, a płoco, ła na co dychę styropianum - to przesada, mróz nie przejdzie, grzać trzeba i takie slogany... Czy ktoś jeździ ziłem do pracy ?

http://www.krosno24.pl/image.php?id=494887 czy może taki pomnik pychy, którego aby ogacić.. trzeba nie lada się nagłowić..

a później defekacja dymem z źle spalonego węgla .. i to jest dobrze, tylko biadolenie bo kasy mało.

Kiedyś w dwóch izbach trzeba było mieszkać i każdy dawał radę, gacił ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pycha nas roznosi ;) szczęśliwy ten który jest wolny od niej :) kurcze czy ja komu kazałem stawiać buchaja na 250m2 ?

http://www.krosno24.pl/ogloszenia.php?podstr=pokaz&kat=2&pod=2&xoff=20

 

http://www.krosno24.pl/image.php?id=484576 czy komuś ktoś kazał takiego druszlaka termicznego budować ? patrzcie jeszcze jaka cena :lol2:

http://www.krosno24.pl/image.php?id=437109 czy ktoś miał choć trochę pojęcie.. jak by można było do tych balkonów, schodów żarówkę ..

podłączyć - to tą stratą by świeciła :D czy ktoś komuś bronił wybudować ciepło ? nie! tylko głupia niczym nie poparta mentalność, a płoco, ła na co dychę styropianum - to przesada, mróz nie przejdzie, grzać trzeba i takie slogany... Czy ktoś jeździ ziłem do pracy ?

http://www.krosno24.pl/image.php?id=494887 czy może taki pomnik pychy, którego aby ogacić.. trzeba nie lada się nagłowić..

a później defekacja dymem z źle spalonego węgla .. i to jest dobrze, tylko biadolenie bo kasy mało.

Kiedyś w dwóch izbach trzeba było mieszkać i każdy dawał radę, gacił ..

 

Kiedyś nie było elektryki i co, mamy do tego wrócić? Jak ktoś buduje duży czy nawet wg innych za duży dom, to nic komu do tego. Nie każdy lubuje się w 90-100 metrowych wypierdkach, gdzie w łazience dwie osoby ocierają się tyłkami a okna są max 120x140 w imię bezgranicznej energooszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Może by tak kradzież zalegalizować?

 

Adamie, czy ty nie jesteś czasem anarchistą? "

 

Przecież już zalegalizowano!

No, fragmentarycznie, bo PAŃSTWO kraść może, banki też - a my nie!

Co było z OFE ?

Co jeszcze planują?

Co z tym - że banki nie mogą upaść a my - tak!

Co z wydłużonym czasem pracy do 67 lat? Inna była umowa, jak zaczęli składki pobierać...

 

Nie. Nie jestem anarchistą. Ani czasem ani stale.

Stale jestem antydemokratą.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy lubuje się w 90-100 metrowych wypierdkach, gdzie w łazience dwie osoby ocierają się tyłkami a okna są max 120x140 w imię bezgranicznej energooszczędności.

 

Nikt nie musi budować domów do 100 metrów , tak w latach 70-tych budowano ze względu na kredyt ,czy jednak czasami gigantomania nie jest jedynie na pokaz ?

Z trzeciej strony dla rodziny 2+2 to takie 100 metrów wystarczy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie jestem anarchistą. Ani czasem ani stale.

Stale jestem antydemokratą.

 

Adam M.

 

Demokracja to faktycznie niebezpieczna religia. Mądre europejskie społeczeństwa zdają sobie z tego sprawę i tam nie będzie problemu z sukcesją tronu po ostatecznej klęsce systemu demokracji, choć śmiejemy się dziś z ich rozrzutności na złocone karoty.

 

U nas nie ma możliwości od małego nauczyć kogokolwiek opieki nad swoim legalnym majątkiem, bo ten majątek albo jest nielegalny, albo nie swój, albo nie stary i spokoju nie daje. Głowacki śmiał się z Wokulskiego. Na nas by nawet nie splunął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

Co jeszcze planują?

 

Źle postawione pytanie, winno być: Kto jeszcze temu Państwu ufa?

Ręka w górę !!!

 

Jak czytam o 500+ to mnie śmiech pusty ogarnia. Do kiedy?

Jak czytam o magazynowaniu prądu z PV, to mnie śmiech pusty ogarnia. Do kiedy?

Jak usłyszałem, że Polska przyjmie Euro w 2012 r to nadal dusi mnie pusty śmiech. To kiedy to Euro?

Jak czytam o wieku emerytalnym dla kobiet 60 lat to mnie pusty śmiech ogarnia. Do kiedy?

Jak czytam o kredytach ze stałym oprocentowaniem to mnie pusty śmiech ogarnia. Od kiedy i do kiedy?

itd itd

Niech każdy sobie dopisze co chce.

 

I zgadzam się z Adamem, to co masz na podwórku do grzania to Twoje, wiesz za ile, i jest szansa, że nikt Ci nie zabierze.

Reszta to iluzja, luźny związek pomiędzy tym co politycy chcą/mogą/wymyślą a rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Las se posadź, sad, warzywniak, źmioki i zborze. I kur miej ze 30, 3 świnie, dwie krowy, dwa hektary łąki i może agroturystykę dla kasy. I olej księdza i owsem pal.

 

A co w tym złego?? Jeszcze domu nie było a już 10 drzewek w sadzie posadziłem i ziemię pod Wawrzyniak przygotowuje na 80m2 i z 10 kurek jest w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel to zabezpieczenie energetyczne dla naszego kraju, gdyby tylko w Polce zamknięto wszystkie kopalnie, przepraszam wszystkie państwowe kopalnie na czym najwyraźniej komuś zależy i nie mówię tu o społecznym sprzeciwie bo ludzi jak widać łatwo zmanipulować i podzielić, to stalibyśmy się zależni od od innych krajów od których polska by musiała kupić węgiel i gaz. Jak wam się wydaje ceny gazu i nawet tańszego w chwili obecnej węgla który do nas wędruje z innych krajów, były by takie jak teraz? Ceny prądu by były takie jak w chwili obecnej? W krótkim czasie poszybowały by do góry, bo popyt by wzrósł a polskie rządy jakie by nie były za łapówy podpisywały by 20 letnie umowy na dostawę tych surowców po niekorzystnych cenach. Od 3 lat nagle smog w polce powoli rośnie i z każdej strony nas nim straszą. 30lat temu jak bylem dzieckiem pamiętam jak każdego dnia aktualności programu 3 podawały stan powietrza na śląsku, im byłem starszy to stany zanieczyszczeń były mniejsze, to był okres jak zaczęto likwidować huty i przemysł na śląsku, po jakimś czasie normy które podawała tv nie były już przekraczane, później nawet nie wiem dlaczego zaprzestano podawania tych pomiarów. Teraz znowu się zaczyna, straszą nas z każdej strony że poumieramy od tego, ale jednocześnie podnoszą wiek emerytalny bo ludzie żyją dłużnej to jak to jest ? Ktoś nas chyba okłamuje? Dlaczego tak mało mówi się o żywności która zawiera masę szkodliwych substancji którą jest naszpikowana i o których nikt nie ma pojęcia. Ostatnio się dowiedziałem że nawet pasta do zębów jest rakotwórcza zawiera " triklosan" o fluorze nie mówiąc bo większości się wydaje ze jest zdrowy. Tylko dlatego nie mówi się o szkodliwości żywności bo żywność w większości wypadków należy do dużych zagranicznych koncernów które maja środki aby ten syf nam sprzedawać. Telewizją która oglądamy również sterują zagraniczne firmy które kreują to za co w danym momencie wielkie koncerny płacą. Takim właśnie koncernom tylko że energetycznym zależy w tym momencie aby dobić nasze kopalnie, a w późniejszym czasie przejąc za grosze te lepsze i sprzedać nam swoją kilkukrotnie droższa energię. Niemiecka energetyka idzie w elektrownie węglowe a nie jądrowe. Jak myślicie skąd ten węgiel będą brały ano będą brały ze swoich kopalni które powoli kupują w innych krajach za bezcen. Przykładem jest kopalnia Silesia w Czechowicach którą oddano praktycznie za darmo, a kopalnia ma jedne z większych pokładów węgla w Polsce, teraz czesko- niemiecka korporacja wydobywa w niej węgiel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...