Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Węgiel to śmierć


KvM

Recommended Posts

To może ja się dołączę. Nowoczesne kotły na ekogroszek dobrze "napowietrzają" cały proces spalania węgla, podnosi jego temperaturę miejscowo przez co większość paliwa łącznie ze szkodliwymi substancjami w dużym stopniu się spala (utlenia).

Popieram kolegę który parę postów wyżej napisał jaka była by zależność między wyprodukowanymi w procesie spalania odpadami przez dom ogrzewany za pomocą kotła CO a za pomocą prądu z elektrowni.

I na sam koniec. Czy przypadkiem nie "proponuje" nam się takiego rozwiązania dlatego że gazu od Rosii kupione jest tyle że nie będzie go miał kto przepalić a płacić trzeba będzie. Więc trzeba wcisnąć ten gaz ciemnemu narodowi który łyknie wszystko i będzie za niego płacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 428
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Węgiel nasz, elektrownie i kopalnie także.

 

Popatrz co się dzieje z łupkami, niby mamy złoża ale to amerykanie już na nich zarobili, bo technologię nam sprzedają.

Atom - kto ma go wybudować ? Zapewne Francja.

 

No, ale co?mam rozumieć, ze jak nasze to mamy sie truć ? Bo nasze? Nasza trucizna lepsza? Juz niech te łupki eksploatują, byle nie węgiel. Uran tez mamy. Z tego co czytałem conajmniej na 30 lat. Zreszta te hałdy popiołów to tez całkiem niezle zródło uranu. Z tego co czytałem Chińczycy traktują takie hałdy jako zródło paliwa do elektrowni atomowych. Z popiołów daje sie wydobyć tyle uranu ze produkuje sie jeszcze z niego nawet wiecej energii niż z tego spalonego węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre parametry są niemożliwe do osiągnięcia w kotle eksploatowanym w domu.

 

Elektrownia Bełchatów

 

Spalanie w procesie technologicznym ponad 35 mln ton węgla brunatnego rocznie nie jest obojętne dla środowiska naturalnego, toteż wszystkie bloki w elektrowni wyposażone są w wysokosprawne i skuteczne filtry o skuteczności odpylania 99,6 %.

Obecnie w elektrowni pracuje już 6 instalacji odsiarczania spalin, pracujących w technologii mokrej wapienno – gipsowej, które redukują ponad 50 % całkowitej emisji dwutlenku siarki ze spalin. Jednocześnie trwa budowa dwóch kolejnych instalacji odsiarczania spalin w tej samej technologii o ponad 93 % skuteczności. Produktem tych reakcji jest gips o parametrach zbliżonych do gipsu naturalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:Mieszkam niedaleko takiej elektrowni i często widzę żółty pył na samochodach z tych specjalistycznych filtrów.;)l).

 

Prooooszee :)

Chyba, że to byl maj i pył lipy widziałeś. Pamietam te czasy, kiedy samochody były wręcz bombardowane grudkami pyłu, ale to już dawno i nieprawda.

Od kiedy zainstalowano elektrofiltry i mokre odsiarczanie, czegos takiego sie nie widuje.

Za to czesto, kiedy wychodze rano do pracy widzę na swoim samochodzie czarne, tłuste grudki - prezenty z kominów sasiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greengaz - po odfiltrowaniu 50% siarki ze spalin nadal emitują jej 6 -ściokrotnie więcej niż ja dla tej samej ilości wytworzonej energii. Prąd to śmierć.

 

No cóż.

Temat zaczyna nabierać rozpędu - jest już w komisji sejmowej - pozostaje zbieranie podpisów pod protestem przeciw likwidacji kotłów węglowych, a przy okazji za wystąpieniem z Unii.:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak zakazać palenia węglem, padną kopalnie ludzie stracą pracę, kopalnie przejmą Czesi i Niemcy będą fedrowali nasze Polskie złoto dzięki któremu powinniśmy być potęgą. A my kupimy rosyjski gaz, niemiecki prąd, Chińskie sweterki i polary bo połowy ludzie nie będzie stać na ogrzanie domu gazem. Polskie kopalnie w tej chwili mają nadprodukcję węgla a prywatna Czesko-Niemiecka kopalnia Pg Silesia cały czas zwiększa produkcję, węgiel idzie do ich własnych elektrowni. Czy wy nie widzicie co się dzieje? Niemcy odchodzą od atomu i przechodzą na węgiel, który będą sobie dzięki pomocy naszego rządu pozyskiwać z naszych kopalni, które niebawem przejmą, a polski murzyn będzie go wydobywał za 2-3 tysiące złotych bo takie teraz są stawki przeciętnego pracownika kopalni w Pg Silesia. . Za kilkanaście lat prąd też będziemy kupować z niemieckich elektrowni. Bo nasze padną gdyż nie będą miały skąd pozyskać surowca. Zamiast zakazywać palić węglem powinno się sprawdzać producentów kotów jak je produkują i jakie normy spełniają, aby powietrze było czystsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greengaz - po odfiltrowaniu 50% siarki ze spalin nadal emitują jej 6 -ściokrotnie więcej niż ja dla tej samej ilości wytworzonej energii. Prąd to śmierć.

 

A po odfiltrowaniu 93 procent? Siarka zresztą to mały Pikuś. Węgiel ma o wiele więcej prezentów. A co prądu. Jeśli przepłynie przez Ciebie 30mA lub więcej to faktycznie umrzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łohoho ... Sprecyzuj !

 

1. Ile "trucizn" (jakich) jest emitowanych do atmosfery przy spaleniu 1kg węgla

2. Ile "trucizn" (jakich) jest emitowanych do atmosfery przy spaleniu 1m3 np.:GZ50, 1mp drewna, 1l oleju opał.

 

wraz z rozpiską kaloryczności i sprawności

 

Będzie porównanie , inaczej piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia.

 

Ja uważam że skoro węgiel to również gaz,drewno,olej - żadnych kominów, tak samo likwidujemy wszystkie kuchenki gazowe. Jak nasi jaśnie panujący będą próbować wprowadzić taki zakaz tylko dla węgla to się zrobi akcję na cały kraj , ja mam już dosyć pieprzenia i płacenia na czyjeś biznesy pod pozorem "ekologii" !!!

 

A ja mam dość płacenia za leczenie chorób które są skutkiem działania ludzi którzy sobie robią oszczędności. Bo węgiel jest tani, ale ma w ... że kto przez to choruje.

Odpowiadając Ci merytorycznie. Największy problem węgla to cząstki stale i metale ciężkie. Te praktycznie nie występują w gazie, czy oleju przy jego prawidłowym spalaniu. Drewno to tylko nośnik energii której źródłem jest słońce. Porządne spalanie drewna w ilości takiej jaka jest sadzona i odrasta w zasadzie nie wywołuje skutków dla zdrowia ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po odfiltrowaniu 93 procent? Siarka zresztą to mały Pikuś. Węgiel ma o wiele więcej prezentów. A co prądu. Jeśli przepłynie przez Ciebie 30mA lub więcej to faktycznie umrzesz.

 

93% - plany. Stan na dzisiaj - około 50 %. Efekt końcowy - 6-ściokrotnie wyższa niż w przypadku kotła na ekogroszek emisja siarki. Prąd to śmierć. Zabija kominem elektrowni. Prąd to śmierć. Ja też mogę założyć, że w nieodległej, ale nie dającej się sprecyzować przyszłości producenci kotłów na ekogroszek zaczną dokładać w pakiecie do swoich produktów wysokoskuteczne filtry i moje trucie zostanie ograniczone o kolejnych 50 czy 90 procent. To założenie niczym się nie różni od hurraoptymistycznych założeń elektrowni węglowych. Prąd to śmierć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

93% - plany. Stan na dzisiaj - około 50 %. Efekt końcowy - 6-ściokrotnie wyższa niż w przypadku kotła na ekogroszek emisja siarki. Prąd to śmierć. Zabija kominem elektrowni. Prąd to śmierć. Ja też mogę założyć, że w nieodległej, ale nie dającej się sprecyzować przyszłości producenci kotłów na ekogroszek zaczną dokładać w pakiecie do swoich produktów wysokoskuteczne filtry i moje trucie zostanie ograniczone o kolejnych 50 czy 90 procent. To założenie niczym się nie różni od hurraoptymistycznych założeń elektrowni węglowych. Prąd to śmierć.

 

To nie są plany lecz trwa budowa. Jeśli tylko będą produkowane montowane równie skuteczne filtry do pieców domowych to słowa nie powiem złego i sam taki piec kupie. A póki co ograniczyłem do mniej niż 50 procent zużycie prądu w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale co?mam rozumieć, ze jak nasze to mamy sie truć ? Bo nasze? Nasza trucizna lepsza? .

 

Nie,

uważam że najwyższa pora docenić to co nasze i na czym opierała się polska gospodarka od wielu dekad.

 

Cały czas piszesz węgiel to, węgiel tamto. To co Cię tak konkretnie boli w tym węglu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są plany lecz trwa budowa. Jeśli tylko będą produkowane montowane równie skuteczne filtry do pieców domowych to słowa nie powiem złego i sam taki piec kupie. A póki co ograniczyłem do mniej niż 50 procent zużycie prądu w domu.

Zanim budowa się zakończy, być może elektrownie zabiją mnie i moje dzieci. Prąd to śmierć. Po wybudowaniu przyjdzie czas wdrażania i testów - jeżeli w którymś z obliczeń popełniono błąd, ten błąd zabije mnie i moje dzieci. Prąd to śmierć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nareszcie ten rząd zabrał się za coś pożytecznego, gdyby ktoś nie wiedział że węgiel zabija to proszę poszukać sobie w historii Londynu o tym jak zabijała mgła, która faktycznie była smogiem, zakaz palenia węglem problem załatwił, czy musi dojść do śmierci żeby zwolennicy węgla zrozumieli, jak ktoś chce zobaczyć problem na własne oczy to zapraszam na spacerek zimą w Beskidach, zobaczycie i poczujecie smoga własnymi zmysłami

Ale Kalemu jego kominek z płaszczem wodnym już nie przeszkadza. No tak, bo przecież Kali spala drewno w swoim kominku bezemisyjnie, jak elektroniczny papierosek, absolutnie nie dokładając się do beskidzkiego smogu.

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,

uważam że najwyższa pora docenić to co nasze i na czym opierała się polska gospodarka od wielu dekad.

 

Cały czas piszesz węgiel to, węgiel tamto. To co Cię tak konkretnie boli w tym węglu ?

 

Uważam, że powinno się cenić w pierwszym rzędzie pomysły, innowacyjność i nowoczesne technologie, a nie dłubanie w ziemi. Owszem wiele dekad temu to było coś wartościowego. Kilkaset lat temu Polska postawiła na rolnictwo, była spichlerzem Europy. Owszem początkowo to się sprawdzalo ale gdy inni się rozwijali my dalej stawialiśmy na zboże. Skończyło się zaborami.

Co ja mam do węgla już napisałem. Jeśli ktoś nie wierzy że od jego spalania chorują i umierają ludzie to niech pomyśli choć o tych którzy dziesiątkami giną rok w rok ten węgiel wydobywając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Kalemu jego kominek z płaszczem wodnym już nie przeszkadza. No tak, bo przecież Kali spala drewno w swoim kominku bezemisyjnie, jak elektroniczny papierosek...

 

Owszem właśnie o to chodzi. Jak ktoś się chce truć nikotyna to niech to robi. Elektroniczny papierosek sprawia, że truje się tylko ten kto go używa. Ja jestem wrogiem palenia, ale jeśli ktoś robi to nie szkodząc innym to jest jego prywatna sprawa i mi nic do tego. Tego samego oczekuję od palących węglem. Albo niech zakładają filtry, albo zmienia system ogrzewania na taki który nie truje innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po odfiltrowaniu 93 procent? Siarka zresztą to mały Pikuś. Węgiel ma o wiele więcej prezentów. A co prądu. Jeśli przepłynie przez Ciebie 30mA lub więcej to faktycznie umrzesz.

 

Więc śmiercionośna działalność elektrowni węglowych zużywających ośmiokrotnie niż ja więcej węgla do wyprodukowania tej samej ilości energii powinna tym bardziej zostać natychmiast zakazana. Prąd to śmierć. Przestańcie mordować nas i nasze dzieci. Prąd to śmierć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...