Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Węgiel to śmierć


KvM

Recommended Posts

Masz coś do powiedzenia w tym temacie? W wątku padło wiele przykładów potwierdzających moje słowa. A Ty nie przedstawiłeś nie tylko argumentów, ale nawet najmniejszego przykładu.

 

Prosze: Zamknij sie w garazu i wlacz na 20 minut silnik Twojego autka (wczesniej na wszelki wypadek pozegnaj sie z zona i dzieciakami). Sam ocenisz na ile ono jest "niemal nieszkodliwe". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 428
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pyxis

ale brutal z Ciebie:lol2::lol2::lol2:

 

 

ja chciałem kolegę zamknąć w pokoju z rodziną bez wentylacji i roślinek zielonych żeby udowodnić jak to CO2 jest nieszkodliwe ale skasowałem ostatecznie

szkoda czasu na frustrata

 

gdyby naprawdę był zainteresowany wyborem sposobu ogrzewania napisałby w którymś z wątków tematycznych a nie grzmiał jak proboszcz z ambony ze hello kitty to twór diabła

 

dla mnie to frustrat który nie chce sam gigantycznych rachunków płacić za ogrzewanie i szuka innych, którzy jego los zechcą podzielić.

chce chyba by mu odrobinę lżej było że nie sam jeden drenuje sobie portfel na własne życzenie.

ewentualnie jakiś pies spuszczony ze smyczy by zasiać ziarenko i lobbować przeciw węglowi bo ktoś chce z interesem "ekologicznym" ruszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

 

Proponuję przyjąć za kanwą podjęcia tematu:

 

Do 2020 roku planowany jest całkowity zakaz montażu i likwidacja już istniejących kotłów węglowych w Polsce.

 

http://wyborcza.pl/1,75478,14679342,..._zabytki_.html

 

O wulkanach to na forum National Geographic, a silnikach na AutoMoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam wybierać to wole umrzeć za jakiś czas z powodu emisji różnych tam syfów, niż następnej zimy z zimna.

Ja sobie nie wyobrażam aby cała Polska przeszła na gaz. Fakty są następujące:

Mamy bardzo drogi gaz ziemny. Unia robi wszystko aby zakazać wydobycia gazu łupkowego.

Mamy naprawdę ludzi biednych których ledwo stać na wegiel czy drewno. Skąd ci ludzie wezmą pieniądze na najdroższy gaz w Europie?

 

Opowiem o sobie. Kupiłem parę lat temu domek na wsi. 270m2, raczej w złym stanie technicznym, ale na lepszy nie było mnie stać.

Mam szczere intencję aby przebudować ten dom, poprawić jego termoizolacyjność. Tylko, że mimo zarabiam całkiem dobre jak na Polskę pieniądze to widzę, że doprowadzenie tego domu do stanu nowoczesności zajmie mi wiele lat. Nie sądze abym zdążył do 2020r

To wymaga jak dla mnie gigantycznych nakładów. Co powiedzieć o ludziach którzy zarabiają 2000pln miesięcznie?

 

Po za tym zakaz paliw stałych skazuje nas na ciepło od monopolistów czyli gazowni albo dystrubutorów prądu.

Wegiel czy drewno mozna kupić u wielu dostawców.

 

Sorrry ale ten zakaz zagraża biologicznej egzystencji znacznej części społeczeństwa. Skąd emeryci mieszkający na wsi wezmą pieniądze na termomodernizacje i na opłaty? Skończy sie wegiel, ludzie beda palili w piecach czym popadnie. Lasy poprostu znikną i zostana rozkradzione.

 

Jestem oczywiście za tym aby termomodernizować nasze domy, ale ten proces musi byc rozłożony na kilkadziesiąt lat.

Wszelkie budowy czy przebudowy powinny zakładac poprawe enegochłonności budynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych 2000 pln to marzenie. Nieosiągalne... Jest tak, jak piszesz... pod topór pójdą lasy, w pierwszej kolejności prywatne. Na bieżąco będą ładowane do piecy wszelakie śmieci palne.

Cholera jasna, mam dość rewolucji. Ochrony zdrowia, systemu szkolnictwa, emerytur... etc.; śmieciowej... a o ewolucji to ktoś na górze kiedyś słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Kalemu jego kominek z płaszczem wodnym już nie przeszkadza. No tak, bo przecież Kali spala drewno w swoim kominku bezemisyjnie, jak elektroniczny papierosek, absolutnie nie dokładając się do beskidzkiego smogu.

 

drewna do węgla nie porównuj bo drewno człowiek spalał zawsze, a jak byś poczytał dokładniej to wiedział byś że ilość spalanego u mnie drzewa jest mikroskopijna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyxis

ale brutal z Ciebie:lol2::lol2::lol2:

 

 

ja chciałem kolegę zamknąć w pokoju z rodziną bez wentylacji i roślinek zielonych żeby udowodnić jak to CO2 jest nieszkodliwe ale skasowałem ostatecznie

szkoda czasu na frustrata

 

gdyby naprawdę był zainteresowany wyborem sposobu ogrzewania napisałby w którymś z wątków tematycznych a nie grzmiał jak proboszcz z ambony ze hello kitty to twór diabła

 

dla mnie to frustrat który nie chce sam gigantycznych rachunków płacić za ogrzewanie i szuka innych, którzy jego los zechcą podzielić.

chce chyba by mu odrobinę lżej było że nie sam jeden drenuje sobie portfel na własne życzenie.

ewentualnie jakiś pies spuszczony ze smyczy by zasiać ziarenko i lobbować przeciw węglowi bo ktoś chce z interesem "ekologicznym" ruszyć

 

Kolego w czystym tlenie umrzesz równie szybko jak przy czystym Co2. I co, znaczy, że tlen jest szkodliwy? Napisałem, że zwykła woda w nadmiarze może być zabojcza.

Spalajac jakiekolwiek paliwo w normalnych warunkach nie jesteśmy w stanie sprawić by stężenie Co2 wzrosło na tyle aby było to jakikolwiek sposób zauważalne dla organizmu nie mówiąc o szkodliwości. Dotyczy to tak samo węgla jak i jakichkolwiek innych paliw. Z emisja Co2 walczy się wyłącznie z tego powodu, że jest to gaz cieplarniany, a nie dlatego że jest szkodliwy. Co2 to czwarty co do ilości naturalny składnik atmosfery ziemskiej która każdy oddycha. Kiedyś było go nawet sporo więcej.

Ciekawe jest to, że ktoś kto walczy o niezatruwanie powietrza to frustrat. Ba jak nie frustrat to opłacony pieniacz na rzecz jakiegoś lobby. Tak reprezentuje lobby masonów i cyklistów bo nie chce truć innych. Zamiast kupić dom 270 metrów i truć siebie, dzieci i sąsiadów kupiłem 120 i wole płacić trochę więcej za ogrzewanie byle nie szkodzić sobie i innym. Frustrat do potęgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewna do węgla nie porównuj bo drewno człowiek spalał zawsze, a jak byś poczytał dokładniej to wiedział byś że ilość spalanego u mnie drzewa jest mikroskopijna

 

Nawet nie chodzi o to, że zawsze czy nie zawsze, ale drewno pracuje w cyklu zamkniętym. To co pochlania za życia jako drzewo po spalaniu jest nawozem do ponownego jego wzrostu. Energie pośrednio czerpiemy ze słońca, które drzewo wykorzystało jako źródło energii do zbudowania swojej masy. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w czystym tlenie umrzesz równie szybko jak przy czystym Co2. I co, znaczy, że tlen jest szkodliwy? Napisałem, że zwykła woda w nadmiarze może być zabojcza.

 

Prąd zabija, i to dużo szybciej od spalin.

Na przykład krzesło elektryczne....

 

Co do zabójczego wpływu tlenu - to Amerykanie w Apollo

mieli czysty tlen, co prawda pod obniżonym ciśnieniem...

 

Ogólnie, warto się znać na temacie, który się porusza :)

Edytowane przez Wlodek_PID
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam brutal zaraz. Licze, ze kolega KvM ograniczy sie TYLKO do "eksperymentu myslowego". :)

 

Kolego, mógłbym najprawdopodobniej przeprowadzić taki eksperyment całkowicie realnie. Z jednym wszak warunkiem - silnik musiałby być zasilany czystym powietrzem dokładnie takim jak podczas jego normalnej pracy. W innym wypadku wskutek kurczącej się ilości tlenu przestaje pracować prawidłowo.

Jak bardzo się mylisz wystarczy, że prześledzisz aktualnie obowiązujące normy, gdzie na przestrzeni ostatnich lat obniżono dopuszczalna emisje cząstek stałych (rakotwórcza sadza) blisko trzystukrotnie.

No ale jeśli wiedzę czerpie się z amerykańskich filmów i się nie myśli to potem się stawia takie tezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd zabija, i to dużo szybciej od spalin.

Na przykład krzesło elektryczne....

 

Co do zabójczego wpływu tlenu - to Amerykanie w Apollo

mieli czysty tlen, co prawda pod obniżonym ciśnieniem...

 

Ogólnie, warto się znać na temacie, który się porusza :)

 

Co nie zmienia faktu, że na dłuższa metę i pod normalnym ciśnieniem jest to szkodliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mała tabelka.

 

Niestety, wymaga trochę wysiłku i wczytania "ze zrozumieniem" :).

 

Emisja tylko z gospodarstw domowych /bez elektrowni i elektrociepłowni/.

 

[ATTACH=CONFIG]215546[/ATTACH]

 

Tabelka cokolwiek dziwna. Według niej proces spalania drewna nie generuje dwutlenku węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mógłbym najprawdopodobniej przeprowadzić taki eksperyment całkowicie realnie. Z jednym wszak warunkiem - silnik musiałby być zasilany czystym powietrzem dokładnie takim jak podczas jego normalnej pracy. W innym wypadku wskutek kurczącej się ilości tlenu przestaje pracować prawidłowo.

Jak bardzo się mylisz wystarczy, że prześledzisz aktualnie obowiązujące normy, gdzie na przestrzeni ostatnich lat obniżono dopuszczalna emisje cząstek stałych (rakotwórcza sadza) blisko trzystukrotnie.

No ale jeśli wiedzę czerpie się z amerykańskich filmów i się nie myśli to potem się stawia takie tezy.

 

 

niestety muszę Cię zmartwić

zamawiaj wieniec dla siebie

wiem z życiowego doświadczenia niestety iż zanim poziom tlenu spadnie poniżej wartości przy której silnik zgaśnie nad tobą będą już wieko przybijać

weź rozejrzyj się na poważnie nad źródłem ogrzewania do swojego domu zamiast pisać pierdoły o czymś o czym może Ci się wydawało że coś gdzieś kiedyś słyszałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greengaz, no to wiesz, mam dla ciebie trochę innych danych. Bez tabelki, tak napiszę.Z Twojej tabelki wynikałoby, że wszyscy palący węglem rocznie emitują 270 ton SO2. A wiesz, że jedna tylko Elektrownia Bełchatów - 60 tysięcy ton? Turów - około 40 tys. ton. A mój sąsiad Łęg - 5 tys. ton. NOx -ów podajesz 71 ton. Bełchatów poszedł po całości - 40 tys. ton NOx. Turów - 12 tys ton. Łęg - 4 tys. ton. Pyły tak skutecznie przez elektrownie filtrowane - 71 ton z kotłów węglowych. Z Bełchatowa - 1400 ton. Z Turowa - podobnie. I z tego czyściutkiego Łęgu - 280 ton. No i clou - CO. Cicha śmierć, tlenek węgla. Z kotłów węglowych - podajesz w tej tabelce 1110 ton. Bełchatów - 8 tysięcy ton. Turów - 900 ton. Danych z Łęgu niestety nie chciało mi się już szukać. Elektrownie spalające węgiel brunatny emitują około 2 - 2,7 kg. SO2 na każdą wyprodukowaną MWh.Do atmosfery, już po filtrowaniu. Prosty rachunek wskazuje, że mój kocioł na ekogroszek emituje około 0,6 kg. SO2 na MWh. Prąd to śmierć. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety muszę Cię zmartwić

zamawiaj wieniec dla siebie

wiem z życiowego doświadczenia niestety iż zanim poziom tlenu spadnie poniżej wartości przy której silnik zgaśnie nad tobą będą już wieko przybijać

weź rozejrzyj się na poważnie nad źródłem ogrzewania do swojego domu zamiast pisać pierdoły o czymś o czym może Ci się wydawało że coś gdzieś kiedyś słyszałeś.

 

Raczyles wogole przeczytać co napisałem? Zdecydowanie nie, bo inaczej nie pisał byś kompletnie nie na temat. Napisałem wyraźnie, że należy silnikowi dostarczyć do spalania powietrze z zewnątrz tak by mógł prawidłowo pracować, co wyklucza jego zgasniecie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mógłbym najprawdopodobniej przeprowadzić taki eksperyment całkowicie realnie. Z jednym wszak warunkiem - silnik musiałby być zasilany czystym powietrzem dokładnie takim jak podczas jego normalnej pracy. W innym wypadku wskutek kurczącej się ilości tlenu przestaje pracować prawidłowo.

Jak bardzo się mylisz wystarczy, że prześledzisz aktualnie obowiązujące normy, gdzie na przestrzeni ostatnich lat obniżono dopuszczalna emisje cząstek stałych (rakotwórcza sadza) blisko trzystukrotnie.

No ale jeśli wiedzę czerpie się z amerykańskich filmów i się nie myśli to potem się stawia takie tezy.

 

Prosze Cie jednak, zebys nie myslal o realnym przeprowadzeniu takiego eksperymentu. Znajdz jakis inny sposob na wyeliminowanie swoich genow z ogolnej puli genowej, bo sie jakis prokurator doczyta i bede mial problem. :)

 

Swoja wiedze o silnikach i warunkach ich pracy czerpie nie z "amerykanskich filmow", ale ze skonczonego technikum samochodowego i nastepnie Politechniki Opolskiej na kierunku samochodowym. To 10 lat nauki ukierunkowanej na ta wlasnie dziedzine. Rozpisujesz tutaj jakies irracjonalne bzdety i jeszcze wymagasz, zeby Cie powaznie traktowac. Dla nie ten watek to zwykle trolowanie, ktore przy okazji pokazuje twoja ciasnote umyslowa w wielu dziedzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...