Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Węgiel to śmierć


KvM

Recommended Posts

Panowie.

 

Proponuję przyjąć za kanwą podjęcia tematu:

 

Do 2020 roku planowany jest całkowity zakaz montażu i likwidacja już istniejących kotłów węglowych w Polsce.

 

http://wyborcza.pl/1,75478,14679342,..._zabytki_.html

 

O wulkanach to na forum National Geographic, a silnikach na AutoMoto.

 

Do 2020r jeszcze daleko i zapewne duuuużo się zmieni ...

 

To co piszą to zwykła "aferka" zrobiona przez gazety dla większej "czytalności" ..

 

Tak naprawdę jak dobrze zagłębi się w temat i poczyta to nie chodzi o zmniejszenie zanieczyszczeń spowodowanych źle działającymi , starymi piecami.

Ten smród i czarny dym z kominów to właśnie z takich piecy ...

 

To nic nowego. U mnie w Toruniu na starówce już kilka lat temu były zachęty finansowe do wywalenia pieca na węgiel (śmieciucha) na rzecz pieca na gaz. Były dopłaty ...

 

Chodzi o likwidację starych piecy w których pali się wszystkim , a nawet jak pali się węglem to też szansa na poprawny proces spalania jest minimalna a tych co potrafią palić poprawnie jest mały procent ...

 

Najpierw powinno się jednak zakazać sprzedaży śmieciuchów i piec bez elektroniki , bez żadnych certyfikatów. Powinny pozostać tylko piece na ekogroszek z podajnikiem z elektroniką , taką która pozwala na osiągnięcie najwyższych norm ekologicznych.

 

Chodzi właśnie o wymianę takich piecy ...

 

Tyle że najpierw powinno się zakazać sprzedaży piecy które nie spełniają rygorystycznych norm , bo inaczej bez sensu wprowadzać takie przepisy jesli nawet w 2020 można będzie kupić kopciucha ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 428
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prosze Cie jednak, zebys nie myslal o realnym przeprowadzeniu takiego eksperymentu. Znajdz jakis inny sposob na wyeliminowanie swoich genow z ogolnej puli genowej, bo sie jakis prokurator doczyta i bede mial problem. :)

 

Swoja wiedze o silnikach i warunkach ich pracy czerpie nie z "amerykanskich filmow", ale ze skonczonego technikum samochodowego i nastepnie Politechniki Opolskiej na kierunku samochodowym. To 10 lat nauki ukierunkowanej na ta wlasnie dziedzine. Rozpisujesz tutaj jakies irracjonalne bzdety i jeszcze wymagasz, zeby Cie powaznie traktowac. Dla nie ten watek to zwykle trolowanie, ktore przy okazji pokazuje twoja ciasnote umyslowa w wielu dziedzinach.

 

Cóż nie Ty pierwszy udowadniasz jak niski jest poziom edukacji w Polsce. Jak zwykle argumentów zero. Ja podaje konkretne dane dotyczące norm emisji o których Ty z pewnością się w szkole nie uczyłeś, a ty potrafisz tylko obrażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie Ty pierwszy udowadniasz jak niski jest poziom edukacji w Polsce. Jak zwykle argumentów zero. Ja podaje konkretne dane dotyczące norm emisji o których Ty z pewnością się w szkole nie uczyłeś, a ty potrafisz tylko obrażać.

 

Hm... w takim razie musiales sie zatrzymac na polskiej szkole podstawowej, bo pierdzielisz chlopie, ze strach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekroczeniu pewnych granic wszystko może stać się banałem, nikt z nas nie jest w stanie posiąść całej wiedzy i użyć wystarczająco dużo argumentów aby obalić czyjś pogląd, taka dyskusja to klasyka bicia piany, młócenia słomy, itd., lecz nie ma w niej nic zdrożnego, pozwala na gimnastykę umysłu, chroni też po części przed tym niemcem , jak mu tam było?, dopóki osoba go głosząca nie zdobędzie na tyle dużo władzy aby zacząć ww. pogląd wdrażać życie, dlatego już teraz zarodku należy go z całych sił zwalczać, bo mnie nie stać na inne rozwiazanie. Mnie wk....ia np. natężenie hałasu i oświetlenia, każdy kto ma trochę lat pamięta jaki był ich udział w tle w dawnych czasach. Nie sprzyja to wypoczynkowi, nie koi stresów po ciężkiej pracy, nie wiem czy nie jest to gorsze i nie powoduje większej liczby zgonów niż wdychanie produktów spalania węgla. Jednak nie widzę zbyt wielu chętnych do likwidacji przemysłu samochodowego i zaciemniania świata.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w zimie na polskiej wsi śmierdzi jak kotłowni to chyba nie jest wynikiem tego że ludzie palą węglem. Do pieców idą szmaty, mokre drewno, butelki platikowe. Ba ludzie pala śmieci nie tylko w piecach ale i ogniskach. Od tego robi sie niedobrze.

Ale czy mozna coś z tym zrobić? Nie bardzo. Prosze sprobować zadzwonić na policję gdy ktos smrodzi na cała wieś - oni nie maja uprawnień.

Ja osobiście mam kocioł na ekogroszek, robie przeglądy kominiarskie, susze wegiel przed użyciem. I nie smrodze.

I jeszcze jedno wydajność. Mój piec w 70% -80% wykorzystuje wytworzone ciepło do ogrzewania. Elektrownie wykorzystują może 40 procent spalanej energii. To co ma grzac prądem, do wytworzenia którego potrzeba 2 razy więcej wegla niż gdyby go zużyć w moim piecu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... w takim razie musiales sie zatrzymac na polskiej szkole podstawowej, bo pierdzielisz chlopie, ze strach. ;)

 

Znajdź sobie może jakieś inne miejsce do nabijania postów. Nie przytoczyłeś żadnych faktów na poparcie swojej tezy jakoby nie obniżono szkodliwości emisji spalin samochodowych. Ja pisałem o konkretach. Wiele lat temu z benzyny wyeliminowano ołów. Pewnie w technikum uczyli Cię, że w benzynie stosuje się dodatek związków ołowiu przez co ona i spaliny są szkodliwe. To się zmieniło. Pewnie nie uczyli Cię że nawet lub spales na lekcji gdy mówiono o szkodliwości spalin diesla. To tez się zmienilo. jak już pisałem blisko 300 krotnie obniżono dopuszczalną emisje cząstek stałych. wielokrotnie obniżono także emisje węglowodorów i tlenków azotu. Zakazano sprzedaży aut z silnikami dwusuwowymi. takie są fakty i bez trudu mogę przytoczyć na to stosowne normy i wymogi. Tymczasem Twój jedyny argument to obrażanie innych.

nie napisałeś ani jednego zdania merytorycznie ani w temacie spalania wegla ani w temacie norm emisji dla samochodów. skoro nie masz nic do powiedzenia to nie zaśmiecaj forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtekdomus - nie 2 razy więcej. W najwiekszych polskich elektrowniach - minimum 7 razy więcej. Bo one mają sprawność rzędu 30 - 35% i palą węglem brunatnym o trzykrotnie od dobrego ekogroszku niższej wartości opałowej. W dodatku zawierającym co najmniej dwukrotnie więcej toksyn niż ten dobry ekogroszek. Prąd to śmierć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekroczeniu pewnych granic wszystko może stać się banałem, nikt z nas nie jest w stanie posiąść całej wiedzy i użyć wystarczająco dużo argumentów aby obalić czyjś pogląd, taka dyskusja to klasyka bicia piany, młócenia słomy, itd., lecz nie ma w niej nic zdrożnego, pozwala na gimnastykę umysłu, chroni też po części przed tym niemcem , jak mu tam było?, dopóki osoba go głosząca nie zdobędzie na tyle dużo władzy aby zacząć ww. pogląd wdrażać życie, dlatego już teraz zarodku należy go z całych sił zwalczać, bo mnie nie stać na inne rozwiazanie. Mnie wk....ia np. natężenie hałasu i oświetlenia, każdy kto ma trochę lat pamięta jaki był ich udział w tle w dawnych czasach. Nie sprzyja to wypoczynkowi, nie koi stresów po ciężkiej pracy, nie wiem czy nie jest to gorsze i nie powoduje większej liczby zgonów niż wdychanie produktów spalania węgla. Jednak nie widzę zbyt wielu chętnych do likwidacji przemysłu samochodowego i zaciemniania świata.

Pozdrawiam

 

Dzięki za ten wpis. Odnośnie hałasu masz racje, to też jest problem. W kwestii światła nie bardzo rozumiem. Ktoś Ci świeci w oczy w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź sobie może jakieś inne miejsce do nabijania postów. Nie przytoczyłeś żadnych faktów na poparcie swojej tezy jakoby nie obniżono szkodliwości emisji spalin samochodowych. Ja pisałem o konkretach.

 

Podalem Ci prosty konkretny sposob na empiryczne sprawdzenie ich "prawie nieszkodliwosci".

Nie mam zamiaru pomagac Ci w trolowaniu, wiec nie bede wiecej absurdow wyszukiwal, ale dla rozrywki pewnie jeszcze ten watek poczytam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtekdomus - nie 2 razy więcej. W najwiekszych polskich elektrowniach - minimum 7 razy więcej. Bo one mają sprawność rzędu 30 - 35% i palą węglem brunatnym o trzykrotnie od dobrego ekogroszku niższej wartości opałowej. W dodatku zawierającym co najmniej dwukrotnie więcej toksyn niż ten dobry ekogroszek. Prąd to śmierć.

 

Kobra, czy w Wieliczce kolo Twojego domu stoi jakis komin elektrowni weglowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadążam :(

 

Pobiliśmy chyba rekord FM - 2 200 wpisów w 30 godzin.

Tempo lepsze niż wymiana poglądów z TB nt. grubości styropianu na gruncie /ciekawe, że go jeszcze tu nie ma/.

 

Możemy się przekomarzać /bo tak to traktuję/, gdyby nie projekt /?/ złożony przez rząd do komisji sejmowej. Coś kombinują, pytanie tylko co z tego wyjdzie.

 

Z ciekawości pytanie do mieszkańców Krakowa, Zakopanego.

Zakaz użytkowania kotłów węglowych dot. śmieciuchów, czy wszystkich, łącznie z najnowszymi EKO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, że mam bardzo dobry widok na kominy Łęgu.

 

No to moze Ciebie to rusza. Ja mam na wyciagniecie reki kilka smierdzacych kominow z domow oplanych wlasnie ekogrochem. To domy nowe, zbudowane w ciagu oststnich 3 lat. Jest na osiedlu jeszcze ze 40 wolnych dzialek i jak bedzie nadal "moda" na kotly na wegiel, to smrod zima bedzie naprawde bardziej dokuczliwy i szkodliwy niz komin elektrowni gdzies tam w Polsce. Jak by grzali pradem, to na pewno mieszkal bym w srodowisku mniej zanieczyszczonym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w zimie na polskiej wsi śmierdzi jak kotłowni to chyba nie jest wynikiem tego że ludzie palą węglem. Do pieców idą szmaty, mokre drewno, butelki platikowe. Ba ludzie pala śmieci nie tylko w piecach ale i ogniskach. Od tego robi sie niedobrze.

Ale czy mozna coś z tym zrobić? Nie bardzo.

 

Można.

Do kotła gazowego, PC, czy mat grzejnych tego wszystkiego nie można wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rusza przede wszystkim głupota rządzących i chęć zabierania się do rzeczy od dupy strony. Dopłaty na wymianę kotłów węglowych, żeby najwięksi truciciele w Polsce mieli jeszcze większy zbyt na swój śmierdzący prąd - toż to jakiś żart chyba być musi. Z dopłat skorzystają przede wszystkim cwaniacy według schematu, który w przejaskrawiony sposób opisywałem na poprzednich stronach. Zamiast modernizować główne źródło syfu w tym kraju, będzie się zaglądać Kowalskiemu do kotłowni. Bo lepiej będzie, jak za niego węgiel spali elektrownia, on już będzie odtąd cacy i eko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by grzali pradem, to na pewno mieszkal bym w srodowisku mniej zanieczyszczonym. :)

 

No widzisz i jakiego sąsiada mieć lepiej: kablarza czy węglarza ? A swoją drogą jak z kominów idzie duży siwy albo czarny dym to tam węgiel się nie pali.

Z mojego komina na ekogroszek snuje się ledwo widoczny mały dymek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Zakopcu śmieciuchów , z podajnikiem bez rusztu wodnego można przynajmniej można było ...

 

I to jest pewnikiem odpowiedź na problem z komisją sejmową, chyba, że można było...

 

@kobra64.

Jeśli masz chwilę to może warto zapoznać się z materiałem z którego zaczerpnąłem tabelkę wcześniej prezentowaną :yes:

http://www.energiaisrodowisko.pl/niska-emisja/PONE_efekt_ekologiczny.pdf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz i jakiego sąsiada mieć lepiej: kablarza czy węglarza ? A swoją drogą jak z kominów idzie duży siwy albo czarny dym to tam węgiel się nie pali.

Z mojego komina na ekogroszek snuje się ledwo widoczny mały dymek.

 

Ale ja nigdy nie twierdzilem, ze weglarza. :)

Mi nie chodzi o dym, bo ten pojawia sie tylko na chwile (pewnie jak podajnik podaje swieze paliwo), ale o charakterystyczny smrodek spalin z komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...