Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Węgiel to śmierć


KvM

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 428
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I to jest pewnikiem odpowiedź na problem z komisją sejmową, chyba, że można było...

 

@kobra64.

Jeśli masz chwilę to może warto zapoznać się z materiałem z którego zaczerpnąłem tabelkę wcześniej prezentowaną :yes:

http://www.energiaisrodowisko.pl/niska-emisja/PONE_efekt_ekologiczny.pdf.

No zajrzałem, ale doszedłem do miejsca, w którym podano w tabelce zużycie na ocieplony 160 m2 dom 5,6 tony ekogroszku na sezon na CO. Jak reszta obliczeń ma podobną wartość, to może i styknie tej lektury. W takim domu więcej niż miedzy 3 a 4 tony spalić się nie da, chyba że jakiegoś wyjątkowego syfu czy innego czecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same nierealne bzdety, chciejstwa pomieszane z głupotą, totalną indolencja i fanatyzmem!

 

JAK ten, poprzednie czy następny rząd chce dbać O SKŁAD śmieci, które generujemy?

-W żaden sposób!

JAK oni (wyżej wymienieni) dbają o to, aby usuwanie śmieci dla mieszkańca było bezpłatne/tanie?

-W żaden sposób!

CO ma zrobić posiadacz paleniska w obronie swego portfela?

:lol:

Rząd, jak zawsze, chce naszego dobra...

STARAJMY SIĘ UCHRONIĆ nasze dobra przed rządem!

Inaczej nasze dzieci będą głodowały!

 

Jeden z drugim, pierdolec pospolity, zapowiada DOTACJE i DOPŁATY z tego, czego nie ma - z kasy Państwa!

Policzyli nawet - ile...

Wyliczyli też - czemu (bo im kopa zasunie Unia kochana!)

Tymczasem...

KAŻDY przejaw samowystarczalności energetycznej był, jest i będzie TĘPIONY!

Bo?

Bo wywołuje NIEZALEŻNOŚĆ od kontroli, władzy i zarządzania przez tych, którzy o niej bredzą, ale do niej nie dopuszczą!

 

Chińczycy są w czarnej rozpaczy...

Zbudowali sobie fabryki, które tworzą fotowoltaikę w cenie KILKU eurocentów za Wat.

Unia ZAKAZAŁA im sprzedaży u siebie JEŻELI KOSZT BĘDZIE NIŻSZY JAK 60 EUROCENTÓW ZA WAT!

A co ja na to?

KUPIŁBYM za tysiąc zł jakie 10kW mocy solarnej. Kupiłbym nawet więcej!

Nawet kiepskiej jakości!

Jak padnie - wydam następny tysiąc!

Bo?

Bo ten smród przy produkcji fotowoltaiki zostaje U NICH!

U nas - samo pachnące świerkiem i sosną powietrze!

ZERO ogrzewania węglowego, olejowego, gazowego...

 

Wierzycie w duchy?

Ja nie, to wiem, ze TAK nie będzie!

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz i jakiego sąsiada mieć lepiej: kablarza czy węglarza ? A swoją drogą jak z kominów idzie duży siwy albo czarny dym to tam węgiel się nie pali.

Z mojego komina na ekogroszek snuje się ledwo widoczny mały dymek.

 

Ja już pisałem ..

Mieszkam na małym osiedlu. Wszystkie buduje jedna firma. W każdym domku piec na ekogroszek z podajnikiem (tego samego producenta). Idąc osiedlem czasami ma się wrażenie że nikt nie ma włączonego ogrzewania ....

Jak wylatuje coś z komina to leniwy malutki biały (niemalże przeźroczysty) dymek ...

Jakoś nie czuję dużego dyskomfortu idąc w zimę , baaaa nawet pierwszego sezonu codziennie w zimę otwierałem wszystkie okna na 10-15 min kilka razy dziennie i jakoś nie otrułem się :)

 

Większy smród jest dla mnie jak ludzie "przepalają" drewnem. Niestety w większości drewno zapewne wilgotne/mokre i smrodu co nie miara ...

Tyle że czuć że to zapach palonego drewna ...

 

Obok jest nastepne osiedle innego dewelopera i też piece na ekogroch (inny producent) i też jakiegoś zadymienia nie ma mimo że jest tak kilkadziesiąt domów działka przy działce (małe działki kilkuset metrowe) ...

 

Natomiast w mieście jak jestem na "starym osiedlu domków" to tam często lepiej założyć maskę przeciwgazową bo mozna zaliczyć zgon ...

Zapewne ludzie palą wszystkim , tylko nie węglem , bo więcej takiego zapachu nie daje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KvM, tak przez circa połowę dnia staram się przebywać trochę poza domem, ktoś, gdzieś pisał, że jeszcze kilkanaście lat temu można było gołym okiem policzyć ze 3tys. gwiazd, spróbuj teraz, nie jadąc gdzieś na całkowite zadupie, to zrealizować, chyba, że już całkowicie pochłonięty walką z węglem nie masz czasu na gapienie się w niebo. Aha, ja na ten moment całym sercem, mimo wszystkich niedogodności i zagrożeń jestem za paleniem węglem, to aktualnie mi najbardziej pasuje. Dlaczego akurat dla tej sprawy mam wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych, przecież na tysiące innych sposobów niszczymy siebie i środowisko, temat rzeka, Ty z jakieś nieznanego mi powodu wybrałeś węgiel, i co mam się zastawić żeby wesprzeć Twoją idę fix, przekonaj mnie do tego, ale nie stosuj argumentów, tabelek w stylu co gorsze, masło czy margaryna. Czynu, panie, trzeba czynu, konkrety.

Chętnie się pozbędę tego mojego "śmieciucha", ale nie na swój koszt. Mam epizodzik ze opalaniem domu gazem, bardzo mi się podobało.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już pisałem ..

Mieszkam na małym osiedlu. Wszystkie buduje jedna firma. W każdym domku piec na ekogroszek z podajnikiem (tego samego producenta). Idąc osiedlem czasami ma się wrażenie że nikt nie ma włączonego ogrzewania ....

Jak wylatuje coś z komina to leniwy malutki biały (niemalże przeźroczysty) dymek ...

Jakoś nie czuję dużego dyskomfortu idąc w zimę , baaaa nawet pierwszego sezonu codziennie w zimę otwierałem wszystkie okna na 10-15 min kilka razy dziennie i jakoś nie otrułem się :)

 

Większy smród jest dla mnie jak ludzie "przepalają" drewnem. Niestety w większości drewno zapewne wilgotne/mokre i smrodu co nie miara ...

Tyle że czuć że to zapach palonego drewna ...

 

Obok jest nastepne osiedle innego dewelopera i też piece na ekogroch (inny producent) i też jakiegoś zadymienia nie ma mimo że jest tak kilkadziesiąt domów działka przy działce (małe działki kilkuset metrowe) ...

 

Natomiast w mieście jak jestem na "starym osiedlu domków" to tam często lepiej założyć maskę przeciwgazową bo mozna zaliczyć zgon ...

Zapewne ludzie palą wszystkim , tylko nie węglem , bo więcej takiego zapachu nie daje ...

 

Nowoczesne kotły węglowe z automatyką juz nie przypominają tych śmierdziuchów z ubiegłego stulecia. Teraz są tam różne techniki palenia w palenisku, dobór nadmiaru powietrza itp. Dzięki temu podnosi się sprawność cieplna jak i spadek emisji zanieczyszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jest jakieś opracowanie, które podaje kaloryczność śmieci...

Dla wegla - policzono.

Dla gazu - też...

Ciekawe ile dają opony, butelki PET i stare kalosze, szmaty...

(palą się ładnie!)

 

Spalarnie śmieci nam Unia dofinansować ma... ostatnio to modne...

Po co?

SAMI sobie to umiemy spalić!

CZEMU znowu ONI mają z tego NASZEGO ciepła korzystać?

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KvM, tak przez circa połowę dnia staram się przebywać trochę poza domem, ktoś, gdzieś pisał, że jeszcze kilkanaście lat temu można było gołym okiem policzyć ze 3tys. gwiazd, spróbuj teraz, nie jadąc gdzieś na całkowite zadupie, to zrealizować, chyba, że już całkowicie pochłonięty walką z węglem nie masz czasu na gapienie się w niebo. Aha, ja na ten moment całym sercem, mimo wszystkich niedogodności i zagrożeń jestem za paleniem węglem, to aktualnie mi najbardziej pasuje. Dlaczego akurat dla tej sprawy mam wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych, przecież na tysiące innych sposobów niszczymy siebie i środowisko, temat rzeka, Ty z jakieś nieznanego mi powodu wybrałeś węgiel, i co mam się zastawić żeby wesprzeć Twoją idę fix, przekonaj mnie do tego, ale nie stosuj argumentów, tabelek w stylu co gorsze, masło czy margaryna. Czynu, panie, trzeba czynu, konkrety.

Chętnie się pozbędę tego mojego "śmieciucha", ale nie na swój koszt. Mam epizodzik ze opalaniem domu gazem, bardzo mi się podobało.

Pozdrawiam

 

Zastanawiam sie czy dostrzegasz brak logiki w swojej wypowiedzi? Z jednej strony narzekasz, ze nie widać gwiazd, z drugiej chcesz opalać dom węglem z ktorego emisja te gwiazdy zasłania.

Skoro juz tym węglem palisz bo nie stać Cie na nic innego to pal. Mi pozostaje tylko Ci współczuć. Ja na szczęście mam wybor bo szacunkowo będę potrzebował na ogrzanie domu ok 10 MWh, co daje w przypadku pelet ok 2000 zł rocznie, węglem byłoby taniej o jakiejś 800 zł. Zdecydowanie jestem gotów poświecić te 800 zł rocznie by nie truć siebie i innych. Docelowo mam zamiar obniżyć zapotrzebowanie na ciepło do 5-6MWh inwestując w docieplenia domu. Wtedy różnica spadnie do 400. Ale ja mam 120 m do ogrzania i ciepłą ścianę od północy (połówka bliźniaka ), a nie 300. Wybrałem moze nieco mniejszy komfort życia po to by nie truć innych. Tyle wystarczy zamiast tabelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy dostrzegasz brak logiki w swojej wypowiedzi? Z jednej strony narzekasz, ze nie widać gwiazd, z drugiej chcesz opalać dom węglem z ktorego emisja te gwiazdy zasłania.

 

To nie tylko zanieczyszczenia, ale gowniane oswietlenie zewnetrzne. Przejedz sie chociazby do Czech, to zobaczysz roznice. Tam milosnicy astronomi zostali wysluchani i sa dzialania zgodne chociazby ze zdrowym rozsadkiem (po co oswietlac niebo - to kosztuje). Wystarczy tylko instalowac lampy ktore swieca w dol i maja dobrana odpowiednio moc zrodla swiatla. Proponuje zapoznac sie z haslem "light pollution".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

KvE, następnej razy nie będzie, ale zapewne, gdzieś , kiedyś trafisz na omówienie i tego problemu naszej cywilizacji i ktoś przystępniej Ci to wytłumaczy. Wbrew Twoim oczekiwaniom w aspekcie wpływu zadymienia na widoczność, w moim rejonie ma ono znaczenie dopiero gdy HK lub Łagisza odstawiają filtry.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...