Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom lubi zmiany


jjana

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 735
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tę, którą zalinkowała Narendil pod słowem TO ;). Z niebieskimi obrazkami Dwurnika, do pooglądania.

Do BUWu (właściwie do tej galerii) wybieram się od baaaardzo długiego czasu, ale odkąd skończyła mi się ważność legitymacji, jakoś ciągle brakuje okazji. Ta galeria ponoć jest super. Ja pamiętam ją z zamierzchłych czasów, kiedy miała formę stolika w przejściu podziemnym pod Placem na Rozdrożu (dla niewarszawianek - okolice Parku Łazienkowskiego). Z łezką w oku wspominam pierwszy plakat, który w życiu kupiłam (właśnie tam) - zielonego i potwornie smutnego ludka Stasysa Eidrigeviciusa. Plakat przepadł przy kolejnej przeprowadzce. Cóż, życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia, wieki całe!

Kochana, żeby to była ikonografia (albo może ikona ;)), to pół biedy. To jest - UWAGA, trudne słowo - inkografia ;)

Tak sobie wymyślili, łobuzy jedne.

Po książeczkę chyba kopsnę się jutro do Zamku Ujazdowskiego - tam mają takie cudeńka.

 

Basiu :D

Że Cię zacytuję, wyjrzałam z zagonu marchwi :D

Nie, jasna cholera, nie będę pisać w trakcie pracy, bo mi się słowa plączą.

 

A wiesz, że w ciągu ostatniego pół roku przegapiłam dwie wystawy Dwurnika?

I co najśmieszniejsze, to byłam w tych okolicach w danym czasie :p

A okrutnie jestem ciekawa jego prac na żywo.

Jakbyś coś wiedziała, to liczę na cynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W realu też wiszą prosto - mąż się zastanawia czemu tak rolety oglądam ;) Na dole nie mają nic. Ostatni "usztywniacz" to ten jeden z drutów.

 

Barbe z nieba mi spadasz. Musze kupić olej. Chciałam Biofę, ale liczą sobie 40 zł za same koszty przesyłki. Ten z LM polecasz? Ma tylko być z tego tungowca?

 

Zizi wyceń sobie szybko u nich na stronie

 

Jjana, ja olejowałam tym: Olej 3v3 naturalny

To nie jest czysty olej tungowy, ale na bazie tungowego. Pewnie ma jakieś domieszki ułatwiające penetrowanie i dzięki temu dające lepszą trwałość. Ja nie zamierzam przygotowywać jedzenia bezpośrednio na blacie (np. wałkować ciasta czy kroić warzyw), dlatego nie przeraża mnie, że to olej przeznaczony do parkietów. W przeciwnym razie wzięłabym jakiś 100% naturalny, czysty tungowy lub lniany, ale ze świadomością, że na pewno powierzchnia będzie sprawiała więcej kłopotów. A tak w ogóle to jeszcze 2-3 lata temu w składzie oleju do blatów z ikei była domieszka tungowego. Ponoć był nie do zdarcia. Ale jak w przypadku wielu innych rzeczy (np. blaty, które kiedyś były drewniane, dzisiaj są wydmuszką obłogowaną drewnem), po prostu dziadzieją.

Tutaj jest świetny wątek na forum o nożach ;), o tym, jak panowie olejują deski do krojenia. Hardcore!

 

Jednak najlepszy dedykowany do blatów to OSMO TOP OIL do blatów http://www.osmo.com.pl/pl/top_olej_do_blatow_kuchennych.php

Gdzieś dziewczyny pisały, że u nich jak się coś postawi mokrego na dłużej to ciemne plamy zostają.

U mnie nic absolutnie, a nie dbam jakoś szczególnie.

Ja czasami coś na blacie bezpośrednio robię, odkładam jedzenie, więc jak dla mnie to MUSI być olej do blatów dedykowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu coś widać http://forum.muratordom.pl/showthread.php?174794-Nasz-domek/page2

 

a jeszcze wiem, ze miała zbliżenie - jak znajdę wkleiję - chyba, ze się Reni sama zjawi :D

 

tu coś widać http://forum.muratordom.pl/showthread.php?174794-Nasz-domek/page12

 

Ziz - tyle ostrzegam...jest dużoooooooo prasowania :/

Edytowane przez Magda_lena85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helloł ja jestem ale zmęczona, właśnie olejowałam podłogę w łazience i masakra, muszę wyszlifować aby zrobic jeden koloryt, bo tam gdzie oleju nawaliłam kiedyś to nie zejdzie, umyłam też witrynę w jadalni, bo jej nie myję na święta, zmęczyłam się, jeszcze chciałam fugi ale juz ciemno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...