Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom lubi zmiany


jjana

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 735
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dobrze to określiłaś.

 

Mój pracodawca taki, że daje na szkolenie - bez problemu, prawie bez limitu.

Tylko, że mnie sumienie rusza czasem - dziecko 10 godz z niania - nie mam serca go zostawiać np na 3-4 z babcią.

Podyplomowe odpadają na razie całkiem - bo weekend też musiałby spędzać u niani....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cię rozumiem. Ja mam duże wyrzuty sumienia, że dużo pracuję, a z dzieckiem jestem nie tyle co powinnam. Niestety takie są koszty. Tylko czy za 30 lat nie będę żałować? Jestem przekonana, że będę.

Ostatnio spotkałam panią - repatriantkę z Kazachstanu. Musiała zostawić 1,5 roczne dziecko samo w mieszkaniu i iść zarabiać na chleb. Sprzątała ulice. Nie miała rodziny, a mąż Ją zostawił. To dopiero jest straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjana ja u Ciebie pierwszy raz :D pozachwycałam się zdjęciami na pierwszej stronie, niestety nie mam czasu przejrzeć całego wątku ale muszę Cie o coś zapytać. Powiedz mi proszę jaką szerokość i wysokość mają szafki wiszące w kuchni??? Chciałam z takimi wąskimi drzwiczkami ale oczywiście posłuchałam speca od mebli i mojego M zrobiłam tak jak oni mówili i nie mogę na te szafki patrzeć :bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neska, zapraszam częściej. Szafki - wysokość 100 cm, szerokość 92 cm. Ty masz węższe?

 

Chyba nie mam węższych musiałabym zmierzyć ale mam dwa skrzydła a chciałam 3 tylko mój fachowiec razem z moim m nawciskali mi, że drzwiczki szer 30cm ze szprosami nie będą ładnie wyglądać a ja głupia im uwierzyłam :bash: Nie mogę patrzeć na te szafki bo są straszne klocki, nie wiem czy nie wywalę ich do pralni a do kuchni zrobić nowe :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, ja nie ma Vivianów. Mam szyte z lnianego materiału z Ikei. Można też kupić gotowe zasłony z tego materiału, ale w I. wyglądają fatalnie - strasznie zmięte są na wystawie i każdy je omija. Mam je po jednej zasłonie na każdą stronę i to wystarcza. Viviany są jednak cieńsze, lżejsze - może rzeczywiście zawieś więcej. Kiedyś miałam też zasłonę w środku - między oknami, ale zdjęłam.

 

Nesska, ja mam właśnie szafki po 30 cm. Szkoda, ze w Ikei nie zobaczyłaś jak to wygląda. Na tym forum rozpętam burzę, ale ja facetom w kwestii designu nie wierzę :) Oczywiście pytam męża o zdanie, ale On zdaje się na mnie. Jak widzę jak kobietki się boją "bo mężowi się nie spodoba" to się uśmiecham. Ja sie facetowi nie wtracam w kwestii płynu do chłodnic, wiec On mi w sprawie odcienia niebieskiego na poduszkach też nie :) Po prostu mi ufa i tyle, chociaż wie o wszystkich decyzjach i planujemy razem. Ostatnie zdanie mam jednak ja. W kwestii gustu bardziej ufam sobie :) Nesska i broń Boże Cię nie krytykuję :) Po prostu wiem, że czasem mężą posłuchałam i później żałowałam. Chociaż do Karlstada mnie przekonał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jjana ja już go nie słucham :no: Teraz jak coś zaczyna kombinować, próbuje mnie przekonać do swojego pomysłu to mu po prostu mówię, że mi nie pasuje do 'dizajnu' nawet nie ma sensu dyskutować :p Ale o szafki była mega awantura napadli na mnie obaj, że źle że niepraktycznie be ble ble no to teraz będzie miał praktycznie bo trzeba je wymienić :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jjana a jak się nazywa ta gotowa?

 

Wpadłam na pomysł i jestem w trakcie rozmów z Dianą - chciałam koniecznie coś białego i zrobić podszycie 20 cm od dołu z biało-szarego chevrona albo kafelki.

Przy czym okna mam dwa jedno 220 drugie 260.

i tak na liście miałam vivany, albo Lenda ( o ile białe są białe nie kremowe ) http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30090117 - nie wiem wtedy czy brać wersję z szelkami czy je uciąć.

 

- i teraz nie wiem czy wystarczą dwie szt na boki...czy lepiej "na bogato" dac po 2 na każdą stronę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nesska, jak raz wymienisz to się nauczy :) Ja znam b. niewielu facetów, którzy się na tym znają. A może nawet żadnego. Nie uważam więc, żeby musieli decydować. Wyrazić opinię - proszę bardzo. Mój mąż już się przyzwyczaił i mówi, że ostatni krok należy do mnie. Uważa chyba, że ja zrobię to lepiej i już. Potem i tak słucha pochwał, bo robi coś co ja wymyśliłam, a wszyscy się zachwycają jak mu super wyszło :)

A pokażesz te szafki? Może nie jest tak źle.

 

Magda to Aina - u mnie szara, białej niestety nie ma. Ja bym szelki cięła - z szelkami mam tylko w pokoju córki. Jakoś bardziej elegancko wydaje mi się bez. Moje okna w salonie mają po 180 cm. Spróbuj najpierw po jednej - najwyżej doszyjesz. Albo spróbuj zawiesić inny materiał na próbę.

Edytowane przez jjana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...