Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koza na tarasie zimowym co z kominem?


Recommended Posts

Buduje taras zimowy ocieplany i ogrzewany grzejnikami. Problem mam z kominem. Mąż chce mieć też kozę na tym tarasie na zewnętrznym rogu. Taras zimowy ma dach z dachówki ceramicznej i doklejony jest do domu gdzie na górze są okna dzieci, dom parterowy z poddaszem użytkowym. Okna dzieci są na ścianie poddasza normalne nie połaciowe bo dach jest bo bokach mansardowy. Moje pytanie jest: Czy mogę mieć komin wyniesiony ponad dach tarasu ale poniżej dachu domu i jeżeli nie bo wiatry będą zawiewać na okna i ścianę czy jest jakaś możliwość zamontowania kozy? Dach tarasu na wysokości 2,50, a dach domy prawie 9 metrów. Nie jestem chętna do wstawienia kozy bo boję się o elewacje, ale mąż mówi że palić będzie w niej kilka razy na rok i nic się nie stanie ze ścianą i dachem. Co myślicie na ten temat. Nie da się wynieść wyżej komina aby był ponad okna dzieci bo to będzie brzydko wyglądało. Komin chce nieocieplany systemowy mam taki w budynku ,, ala garaż,, obok domu i świetnie działa tylko dach wyższy i komin 150 metrów od domu a nie 4 metry. Proszę o opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
PN-EN 12391-1:2004 Kominy -- Wymagania dotyczące wykonania kominów metalowych

Taki sobie dokument techniczny, wg którego... komin ma mieć wylot 40 cm nad kalenicę

Kalenicę wyższego budynku oczywiście.

 

Czyli jak sąsiad ma kalenicę 2 m wyżej, to ja mam mieć lufę 2,40 m nad swoją?!!!:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...