Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zabudowa wkładu kominkowego Unico Hermes 1


ravnov

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników FM. To jest mój pierwszy post, ale czytam zawartość forum już od dawna.

 

Od kilku lat posiadam wkład Unico Hermes 1, z racji przeprowadzki poprzednia zabudowa została rozebrana (ytong + wełna z folią, nie wykonywana przeze mnie) i kominek trafił do producenta celem przeprowadzenia renowacji. Obecnie kominek wrócił i planuję go samodzielnie zabudować.

 

Przewertowałem wiele obszernych postów na temat zabudowy kominkowej, wiele burzliwych dyskusji, lecz mimo wszystko posiadam pare pytań które mnie dręczą. Chcę aby obudowa się nagrzewała i promieniowała ciepłem na pomieszczenie, chcę ją zrobić z prostek szamotowych, a sam kominek będzie z systemem DGP. Obudowa pod sam sufit z komorą dekompresyjną nad wejściem rury dymowej w ścianę. Prostki wybrałem z racji dostępności w lokalnych sklepach.

 

Czy konstrukcja obudowy z prostek o takich wymiarach będzie stabilna?

Czy takie prostki będą dobrze się nagrzewały, a może za mocno?

 

Proszę o wskazówki

zdjęcie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...producent jest niemową?...;)

 

producent mimo że miły i rzeczowy - przynajmniej jeśli chodzi o wykonanie renowacji wkładu, to odnośnie zabudowy nawet się nie zająknął i kazał skontaktować się z " kimś kto buduje obudowy".

Mnie po wyczerpującym finansowo remoncie hacjendy niestety nie stać na skorzystanie z usług takiej osoby dlatego chcę wykonać obudowę samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...