Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

oferta BALTYKGAZ


yt_wolow

Recommended Posts

Witam dostalem ofertę na montaż zbiornika 2700 podziemnego i dostawy gazu. co sadzicie??

Oferta na posadowienie zbiornika podziemnego 2700 l i dostawy gazu dla potrzeb ogrzewania budynku mieszkalnego.

 

1. Wykonanie przyłącza:

 

Zakres obowiązków wykonanych przez BAŁTYKGAZ w ramach kosztów przyłączenia:

projekt zewnętrznej instalacji gazowej z uzgodnieniami ppoż.,

projekt wewnętrznej instalacji gazu,

transport i montaż zbiornika,

armatura redukcyjno-pomiarowa,

wykonanie uziemienia zbiornika wraz z protokołem badania skuteczności uziomu,

wykonanie zewnętrznego przyłącza gazowego do 15 mb,

próba szczelności przyłącza,

rejestracja zbiornika w UDT.

 

Całkowity koszt w/w prac 4228,61 zł – Udzielony rabat 3590,61 zł =

 

DO ZAPŁATY 700,00 zł + 23%VAT = 861,00 zł brutto.

 

Zakres obowiązków Inwestora:

dostarczenie aktualnej mapy do celów projektowych celem przygotowania projektu,

wykonanie robót ziemnych (wykopy pod przyłącze i zbiornik, istnieje możliwość wykonania za 900 zł netto).

Wykonanie płyty fundamentowej pod zbiornik. ( Istnieje możliwość zakupu gotowej płyty fundamentowej za 300 zł netto).

 

Umowa na warunkach promocyjnych przewiduje w trakcie jej trwania zakup gazu w ilości 15000 l w przypadku rozliczeń za zatankowany gaz lub 3750 m3 w przypadku umowy licznikowej (okres, w jakim ma to nastąpić nie jest określony). Do umowy na warunkach promocyjnych (z limitem zakupu gazu) w razie wcześniejszego jej rozwiązania doliczany jest koszt promocji uwzględniający ilość gazu zakupionego przez Klienta w trakcie trwania umowy. W przypadku zakupienia od, BAŁTYKGAZ, co najmniej 3001 litrów lub 251 m³ gazu, kwota rabatu do zwrotu na rzecz BAŁTYKGAZ podlegać będzie proporcjonalnemu zmniejszeniu według poniższego zestawienia :

 

 

 

a) dla umowy licznikowej:

- 0 m³ do 250 m³ 100% kwoty rabatu

- 251 m³ do 1380 m³ 75% kwoty rabatu

- 1381 m³ do 2000 m³ 60% kwoty rabatu

- 2001 m³ do 3000 m³ 40% kwoty rabatu

- 3001 m³ do 3750 m³ 25% kwoty rabatu

 

b) dla umowy litrowej:

- 0 litrów do 3000 litrów 100% kwoty rabatu

- 3001 litrów do 5500 litrów 75% kwoty rabatu

- 5501 litrów do 8000 litrów 60% kwoty rabatu

- 8001 litrów do 12000 litrów 40% kwoty rabatu

- 12001 litrów do 15000 litrów 25% kwoty rabatu

 

2. Forma użytkowania zbiornika (do wyboru wariant A lub B):

 

A) Umowa licznikowa:

 

Miesięczna opłata za gaz składa się z dwóch składników:

 

- opłaty eksploatacyjnej w wysokości: 35,00 zł brutto/mc

- bieżącego zużycia gazu w danym miesiącu według wskazań gazomierza

 

Cena gazu:

 

Stała cena gazu z gwarancją niezmienności na sezon grzewczy 2013/2014 : 7,90 zł/m3 netto + 23% VAT = 9,72 zł/m3

 

B) Umowa litrowa:

 

Dzierżawa zbiornika naziemnego 2700 l:

- płatna rocznie: 360,00 zł brutto

 

Cena gazu:

 

Cena pierwszego tankowania: 1,85 zł/l + 23% VAT = 2,28 zł/l brutto

(w/w cena aktualna na dzień 08.10.2013 r. z 3-miesięczną gwarancją niezmienności)

 

Oferta ważna do 31.10.2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferty dzierżawców są zbliżone.

Z Gaspolu i Amerigas otrzymasz ofertę z instalacją za 1 zł + VAT i trochę inne rozłożenie "rabatów" za instalację w przypadku rezygnacji oraz cenę propanu na sezon lub pierwsze tankowanie.

Odmowa wysyłki oferty mailem i wymuszenie spotkania z handlowcem ma na celu wywarcie "presji" na klienta potokiem zalet i podpisania umowy natychmiast.

Zauważ, że gwarancja ceny na propan dot. sezonu lub 3 miesięcy. Co później - wielka niewiadoma. Z reguły oscylowała w okolicach 3,2 - 3,5 zł/litr brutto

Rozważ instalację własnego zbiornika wówczas będziesz mógł kupować gaz na wolnym rynku.

Wybór sprowadza się do

- instalacja darmo lub prawie darmo - później koszty eksploatacji do dwóch razy wyższe,

- inwestycja we własny zbiornik, zakup propanu na wolnym rynku przy kosztach ogrzewania do 50 % taniej.

 

Przy zużyciu 2 500 - 3 000 litrów rocznie inwestycja powinna się zwrócić po 2,5 - 3 latach.

W tym roku, latem kiedy należy się tankować do własnego zbiornika, na rynku cena za propan kształtowała się w okolicach 1,70 - 1,75 brutto.

Popytaj sąsiadów korzystających z dzierżawionych zbiorników ile płacą za propan po okresie promocyjnym i ... podejmij decyzję.

 

Więcej informacji w stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta I na wykonanie i montaż instalacji gazowej oraz dzierżawy zbiornika naziemnego V=2700 dm³, zasilającego budynek mieszkalny jednorodzinny. 1 . Budowa przyłącza (do 10 mb) : - ławy fundamentowe pod zbiornik (promocja DragonGaz ) …90,00zł, - przygotowanie podłoża pod zbiornik (podsypka żwirowa …INWESTOR -

transport zbiornika (promocja DragonGaz ) 150,00zł, -

roboty ziemne ( wykop pod gazociąg i zasypanie)…INWESTOR

- uziom szpilkowy z pomiarem….200,00zł, - armatura gazowa (zestaw montażowy Weba )( promocja DragonGaz)..370,00zł, - materiały i robocizna instalacji zewnętrznej ..1000,00zł, - projekt zewnętrznej instalacji gazowej oraz uzgodnienie ppoż. (promocja DragonGaz)…1,23zł, Razem :….1811,23 zł.

- zgłoszenie do UDT rejestracyjne…(355,89zł) INWESTOR -

roczny przegląd UDT(193,53zł) INWESTOR

2. - gaz propan : - cena na dzień złożenia oferty – 2,46zł/litr brutto, po podpisaniu umowy cena ważna do 11.12.2013 roku. Cena dotyczy pierwszego tankowania. - formy płatności : gotówka, przelew.

3. Zbiornik : - dzierżawa zbiornika V=2700 dm³ ( wersja naziemna, kolor do wyboru; biały, seledynowy) - 20,0 złotych / miesięcznie, dzierżawa płatna kwartalnie z góry. Dzierżawa naliczana od chwili zatankowania gazu.

4. Czas trwania umowy - do decyzji klienta. Proponowany czas to jeden rok, - Dragongaz nie narzuca ilości zakupu gazu oraz czasu trwania umowy, - opłata za demontaż zbiornika po zakończeniu, rozwiązaniu lub wypowiedzeniu umowy (promocja Dragongaz).1100,00zł Uwagi : Oferta nie zawiera powykonawczej obsługi geodezyjnej oraz kosztów ewentualnego kierownika budowy. Dokumentacja wykonana na podstawie aktualnej mapy do celów projektowych dostarczonej przez Inwestora. Podane ceny są cenami brutto. Oferta ważna do:25.10.2013 roku.

Oferta II na wykonanie i montaż instalacji gazowej oraz dzierżawy zbiornika podziemnego V=2700 dm³, zasilającego budynek mieszkalny jednorodzinny. 1 . Budowa przyłącza (do 10 mb) : - ławy fundamentowe pod zbiornik (promocja DragonGaz ) …………………….…………..90,00zł, - przygotowanie podłoża pod zbiornik (podsypka żwirowa )………………………….…INWESTOR - transport zbiornika (promocja DragonGaz ) ….…………………….……………….……150,00zł, - roboty ziemne ( wykop pod gazociąg i zasypanie)…..… …………………….…INWESTOR

- uziom szpilkowy z pomiarem. ……………………………..……..….….200,00zł,

- armatura gazowa (zestaw montażowy Weba )( promocja DragonGaz) ...370,00zł, - materiały i robocizna instalacji zewnętrznej 1200,00zł, - projekt zewnętrznej instalacji gazowej oraz uzgodnienie ppoż. (promocja DragonGaz)..…1,23zł, Razem :……………….2011,23 zł. - zgłoszenie do UDT rejestracyjne…(711,78zł) INWESTOR - roczny przegląd UDT……………….(193,53) INWESTOR

2. Gaz : - gaz propan : - cena na dzień złożenia oferty – 2,46zł/litr brutto, po podpisaniu umowy cena ważna do 11.12.2013 roku. Cena dotyczy pierwszego tankowania. - formy płatności : gotówka, przelew. 3. Zbiornik : - dzierżawa zbiornika V=2700 dm³ - 30,0 złotych / miesięcznie, dzierżawa płatna kwartalnie z góry. Dzierżawa naliczana od chwili zatankowania gazu. 4. Czas trwania umowy : - do decyzji klienta. Proponowany czas to jeden rok, - Dragongaz nie narzuca ilości zakupu gazu oraz czasu trwania umowy, - opłata za demontaż zbiornika po zakończeniu, rozwiązaniu lub wypowiedzeniu umowy (promocja Dragongaz)………………………………………………………………………..…...1400,00zł Uwagi : Oferta nie zawiera powykonawczej obsługi geodezyjnej oraz kosztów ewentualnego kierownika budowy. Dokumentacja wykonana na podstawie aktualnej mapy do celów projektowych dostarczonej przez Inwestora. Podane ceny są cenami brutto. Oferta ważna do:25.10.2013 roku.

Edytowane przez yt_wolow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam podpisywanie umów z jakąkowiek firmą od której kupujesz potem gaz. Cena gazu w drugim roku będzie już blisko 3zł.

 

Ja kupiłem zbiornik na własność, teraz kupuje gaz sam (w tym roku w lipcu płaciłem 1,21 netto za 1l.

 

Poczytaj opinie gdziekolwiek o ludziach którzy związali się jakąś umową. Potem są opinie, że ogrzewanie propanem jest jednym z najdroższych. Jak sie okazuje jest zupełnie inaczej. Moi znajomi którzy mają w większości ekogroszek, mają tańsze ogrzewanie rocznie około 10%. Dla mnie to jest jak najbardziej akceptowalna różnica biorąc pod uwagę inne aspekty.

 

Tak więc radze poświęcić trochę więcej czasu , szukać zbiornika itp itd. Są firmy, które również załatwią Ci zbiornik i wszelkie formalności. Tak dla podpowiedzi... Mnie w nowym domu instalacja (z płytą betonową, sam robiłem tylko wykopy kosztowały mnie 150 zł), zbiornik i wszelkie projekty i pozwolenia kosztowały mnie 12tys. Z tym że zbiornik nowy, teraz już szukałbym używanego.

 

Powodzenia

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Już obecnie 1 litr propanu jest do kupienia poniżej 1,75 zł/litr brutto.

---------------------------------------------------------------------------

Przy okazji przykład z dnia dzisiejszego /z innego forum/

 

Data wysłania: 11-04-2014 14:51

Temat: Rozwiązanie umowy z XXXXXX

 

Witam

Znalazłem Pana wpis na forum wiec Pozwoliłem sobie napisać. Mam umowę z Pxxxx którą z automatu przejął XXXXXX, chyba ich wykupił.

Umowę podpisałem w czerwcu 2007 r Mam zbiornik w ziemi za który płacę 60 zł miesięcznie. Chciałbym im podziękować za współpracę bo mają teraz cenę 3,6 zł za litr.

Zdzierstwo chyba bo gaz w hurcie kosztuje 1,6 - coś koło tego. Ale w umowie jest taki punkt, zacytuje:

 

"..w przypadku rozwiązania umowy przez klienta przed dokonaniem odbioru minimalnej ilości gazu określonej w pkt VII klient zobowiązany jest do zapłaty na rzecz Pxxxxx opłaty umownej liczonej jako suma za każdy nieodebrany m3 (gazu) w wysokości 1,40 PLN netto + 22%VAT i kosztów demontażu i transportu zbiornika wg cennika Pxxxxx obowiązującego w dniu rozwiązania umowy"

 

Minimalną ilość określono na 4 500 m3. Dotąd zużyłem jakieś 3 000 m3.

Pytanie - muszę im zapłacić za ten gaz po takiej kwocie czy jest jakiś sposób na wykaraskanie się z tego?? Co z butlą - kupić, oddać im??

Co Pan by zrobił??

Pozdrawiam

XXXXXXX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej. Umowa została podpisana na 4 500 m3 czyli na ok. 18 000 litrów.

Nie dość, że w ciągu 7 lat przepłacił za propan ca 15 - 18 000 zł to jeszcze każą mu zwrócić za zerwanie umowy 5 000 zł /za nie zakupiony gaz/ + pewnie ok. 2 000 zł za demontaż zbiornika.

Ma do wyboru zapłacić ok. 7 000 zł i zerwać mowę lub wypełnić jej zapisy, czyli dalej kupować propan 2x drożej niż na rynku oraz płacić za dzierżawę 720 zł rocznie. Wyjdzie na to samo.

Praktycznie nie ma z tej sytuacji wyjścia.

Bardzo dobry przykład działań marketingowych koncernów i omamienia klienta: instalacja za 1 zł oraz pierwsze tankowanie w cenie zbliżonej do rynkowej. Później płacz i opinia, że propan jest drogi.

Niestety mało kto czyta umowy ze zrozumieniem, popyta chociażby sąsiadów lub poczyta w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...