Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zastosowanie nasady kominowej


Rabin

Recommended Posts

Witam. Właśnie jestem w trakcie murowania komina wentylacyjnego dwukanałowego (16x8 wym. jednego kanału). Wys. 10,5 m. Czy zamontowanie nasady kominowej znacząco poprawi przepływ powietrza w kanałach. Zależy mi na tym, gdyż w pokojach panuje wilgoć, grzyb i pleśnie. Czy da się zamontować obok siebie dwie nasady? Czy pracą nasady da się jakoś sterować, np latem mam większą wilgoć w domu więc chciałbym jej pracę na max. dać, natomiast zimą z wilgocią nie ma takich problemów, więc można by ją przystopować, aby nie wyciągała zbyt dużo ciepła z domu. W razie czego można dać kratki wentylacyjne z żaluzjami. Tak mi się wydaje. W razie czego wyprowadźcie mnie z błędu.Proszę o porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć skuteczną wentylację grawitacyjną to poza kominem wentylacyjnym o odpowiednim ciągu

potrzebujesz nawiewników [np. okiennych] i poprzez otwieranie i zamykanie nawiewników możesz pośrednio sterować

intensywnością wentylacji.

 

Nasada kominowa stosowana jest w sytuacjach, kiedy komin ma słaby ciąg [ lub są inne problemy np. z nawiewaniem powietrza przez komin].

Nasada działa dzięki sile wiatru jej pracy nie da się wygodnie regulować.

 

Kratek z żaluzją nie polecam, szczególnie jeżeli wentylacja działa słabo i są problemy z grzybem czy pleśnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...