Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

Bolecki-nie chodzi o to ,że dzięki mnie sprzedałeś kilka sterów więcej. Chodzi o to,że są i tu i u Ciebie na forum "Panowie" -dzięki którym nie sprzedałeś żadnego więcej,a bija pianę tam od lat-i nic ciekawego nie wnoszą..I tyle.

Pozdrawiam wszystkich.

Marek.

Dzięki takim wpisom dowiadujemy się, po co są fora internetowe i czemu służą wpisy użytkowników ;)

A ja, idealista, sądziłem, że do wymiany myśli, rozwiązywaniu problemów. Tymczasem nic, tylko sprzedaż, reklama... Tłumaczy to też postępowanie niektórych osób a na pewno motywy, które nimi kierują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan
Dzięki takim wpisom dowiadujemy się, po co są fora internetowe i czemu służą wpisy użytkowników ;)

A ja, idealista, sądziłem, że do wymiany myśli, rozwiązywaniu problemów. Tymczasem nic, tylko sprzedaż, reklama... Tłumaczy to też postępowanie niektórych osób a na pewno motywy, które nimi kierują.

 

No nic.Nie rozumiesz to powiem wprost.Nie znoszę kolesi co bija pianę na wszystkich forach tego kraju-jak np.Ty waść.Nie masz co zrobić z myślami,napisz książkę,otwórz blog.To jest wątek o SPP.Posiadasz taki na własność?

Wpis dotyczył jedynie tego,że moje posty z obserwacji sterownika SPP potrafiły doprowadzić do zwiększenia zainteresowania tym dobrym produktem.I to mnie cieszy.Co do wartości wpisów ludzi,którzy sterownika SPP (ba ,nawet kotła na eko) nie posiadają-za to mają dużo wolnego czasu i śmieciucha 25kW na pokładzie-to sorry-ja takich nie chcę tutaj czytać.

Z Bogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic.Nie rozumiesz to powiem wprost.Nie znoszę kolesi co bija pianę na wszystkich forach tego kraju-jak np.Ty waść.Nie masz co zrobić z myślami,napisz książkę,otwórz blog.To jest wątek o SPP.Posiadasz taki na własność?

Wpis dotyczył jedynie tego,że moje posty z obserwacji sterownika SPP potrafiły doprowadzić do zwiększenia zainteresowania tym dobrym produktem.I to mnie cieszy.Co do wartości wpisów ludzi,którzy sterownika SPP (ba ,nawet kotła na eko) nie posiadają-za to mają dużo wolnego czasu i śmieciucha 25kW na pokładzie-to sorry-ja takich nie chcę tutaj czytać.

Z Bogiem.

 

Nie, nie posiadam wątku o SPP na własność :D

A teraz poważnie...

Dziękuję za rady, dobry człowieku, teraz kilka rad dla Ciebie:

Jeżeli nie nie masz ochoty z kimś rozmawiać, nie wywołuj jego imienia nadaremno :) Odpowiadam jedynie na Twoje zarzuty. Jeśli masz coś przeciw mnie, dlaczego chcesz interesować tymi żalami innych ludzi? Od tego typu kłótni są wiadomości prywatne.

Nie chcesz czytać moich wpisów, nie zaczepiaj mnie publicznie.

Na koniec dodam, że podobno dobry produkt broni się sam i nie potrzebuje adwokatów pokroju Twojej osoby, znanej z częstej zmiany poglądów czy nicków. Bo jeśli piszesz, że to dzięki Twoim postom zwiększa się sprzedaż jakiegokolwiek produktu, jawnie przyznajesz się do promowania danego wyrobu. Zdaje się, że nie jest to zgodne z regulaminem tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy jakbyś czytał forum to byś wiedział że QIM miał sterownik duuuużo wcześniej od Ciebie, QIM nie chce się wtrącać ale pamietam dokładnie kiedy Novy otrzymał do testów a pozniej kupił sterownik (była to wiosna !!), jak o nim ładnie pisał to jakoś wam nie przeszkadzało...wystarczył 1 !!! negatywny wpis a już na nim psy wieszacie... Swoją drogą to Novy (oczywiście wg mnie) jest tak wiarygodny jak gruszki na wierzbie...wiosną czy jesienią sterowałby obojętnie jakim sterem a i tak by było OK , poczekaj przyjdzie zima to sobie poczytasz kilka ciekawych wpisów :))) wszyscy i wszytko bedzie winnne :) ale to już było....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Cieszę się że bagienko trochę posprzątane :)

2. Piotrek42 szkoda że ogrzewanie zmieniłeś :(

3. Novy szanuję twoje zdanie jak zdanie każdego innego doświadczonego usera bo z każdego mądrego zdania można wyciągnąć dla siebie jakąś naukę:bye:

4. Wracając do zwiększenia kroków w SPP:

-poczytaj blog Zawijana odnośnie dmuchaw to retort że nie chodzi o ilość dostarczanego powietrza a o ciśnienie jakie potrafi ona wytworzy w komorze spalania, zakres regulacji jest dla każdej dmuchawy bardzo wąski i obroty rzędu biegu:10 są żadnymi obrotami,

-Novy mówisz że klapa na dmuchawię nie jest Ci potrzebna mylisz się, poczytaj co pisze Kobra do tego dołóż sobie żeby uzyskać wyższe ciśnienie można przymknąć dmuchawę i ustawić jej wyższe obroty

-miałem kilka sterów u siebie na piecu z E-M i one generalnie nie korzystały z przysłony na dmuchawie ale efekty były jakie były

-nie neguję zwiększenia kroków w sterowaniu SPP dmuchawą ale prawdziwy zakres optymalnego sterowania dmuchawą jest moim zdaniem naprawdę wąski

 

Odsyłam do blogu Zawijana.

 

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy jakbyś czytał forum to byś wiedział że QIM miał sterownik duuuużo wcześniej od Ciebie, QIM nie chce się wtrącać ale pamietam dokładnie kiedy Novy otrzymał do testów a pozniej kupił sterownik (była to wiosna !!), jak o nim ładnie pisał to jakoś wam nie przeszkadzało...wystarczył 1 !!! negatywny wpis a już na nim psy wieszacie... Swoją drogą to Novy (oczywiście wg mnie) jest tak wiarygodny jak gruszki na wierzbie...wiosną czy jesienią sterowałby obojętnie jakim sterem a i tak by było OK , poczekaj przyjdzie zima to sobie poczytasz kilka ciekawych wpisów :))) wszyscy i wszytko bedzie winnne :) ale to już było....

 

Grzecznie jedynie odpisuję (no i może trochę żartem) na zarzuty "Twojego Novego Pana". Mnie nie przeszkadza to, co pisze o sterowniku, przeszkadza mi to, co pisze o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek nie wieszamy psów na Novym, przynajmniej nie ja.

Potwierdzam,że ma rację i kolejny raz piszę,że to ja nieco zmianę wstrzymałem.

Zmniejszył się zakres po zmianie środka i tyle, zaraz się rozpętała afera.

Po drugie on skrytykował to, co mu zabrano nieumyślnie, czyli zakres regulacji a nie sam sterownik, jak rozumiem z niego jest zadowolony.

 

Uważam,że kilka osób ma tutaj takie do niego podejście, bo wcześniej taką łatkę mu doprawiono jak pisał gorzej o czyms innym, wtedy był podpuszczany i wychodziło co wychodziło.

 

QIM ma swój wkład i tutaj prośba do Novego (ten nick mi się najbardziej podobał),

nie oceniaj człowieka - jak go nie znasz, przecież nie wiesz jaki wkład jest jego do rozwoju wyrobu.

Algorytm SPP jest zapożyczony z spr-11, owszem rozwijany pod podajnik... itd.

 

QIM też nerwowy rocznik, pamiętam gorącą dyskusję z Dziubkiem swego czasu.

 

Teraz wspólna prośba do QIM i Novego

Panowie, nie musicie się zgadzać, QIM odpuść trochę.

Novy nie wchodź na osobę...

 

Piszemy publicznie, wszystko wymaga trochę czasu i możemy się do siebie i swojego sposobu pisania przyzwyczaić.

Nie ma obowiązku rozmowy z każdym, ale ja nie lubię takich bagienek czytać.

Jak już musicie sobie coś wyjaśnić, proszę róbcie to na priva.

 

Wszyscy jako użytkownicy dokładamy swoje cegiełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

 

Wszyscy jako użytkownicy dokładamy swoje cegiełki.

Ok.Jeśli się zagalopowałem to przepraszam.Chciałem zwrócić uwagę tylko na pewne sprawy,ale być może wyszło nie tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Novy. To że ty nie masz ochoty bawić się przysłoną tylko chcesz ustawić obroty nic Ci nie da. Nie uzyskasz stabilnej pracy dmuchawy na niskich obrotach ze względu na poślizg silnika. Ty ją musisz przysłonić aby pracowała powtarzalnie. Jeśli będziesz bazować tylko na regulacji obrotów i od nich będziesz wymagał definitywnego rozwiązania sprawy to polegniesz.

Czy podobny efekt można uzyskać otwierając przesłonę, a odpowiednio obciążyć klapkę uchylną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Przyznaję się bez bicia że nie czytałem całego tematu , więc zapytam wprost. Mam kocioł z podajnikiem tłokowym z rusztem wodnym Grobelnego EKT 15kW . Chciałbym latem ogrzewać tylko zasobnik stojący 140L . Zużycie wody w ciągu dnia raczej średnie / niewielkie . Czy jest szansa aby kocioł nie wygasł , wiadomo wszystko nagrzane na maxa , kocioł zasobnik . Mam w tej chwili cobrę , w dwustanie opał podaje ale już nie dmucha , efekt wiadomy - kocioł wygasa . Czy też lepszy będzie iryd pid ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem ani spp ani iryda ale wydaje mi się aby nie wygasało latem w podtrzymaniu sterownik musi mieć możliwość wymuszenia przedmuchów w podtrzymaniu co jakiś określony czas . Czytałem obie instrukcje , spp i iryda i tylko taką możliwość wg instrukcji zapewnia tylko iryd , spp działa wg jakiegoś tam algorytmu więc wydaje mi się że wygaśnie . Takie przemyślenia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieciu, a ty jesteś znajomy Bodka?. Wystarczy że napiszesz w jednym miejscu a nie kilku na raz. Skoro masz ten sam sprzęt to podłącz się pod temat Bodka. W sumie dobra odpowiedź dla Ciebie będzie tutaj http://forum.bolecki.pl/index.php?topic=324.msg13160#msg13160

 

Nie wiem jak działa IRYD, ale SPP w ogóle nie robi przedmuchów jako takich. On stara się cały czas podmuchiwać, jak wyjdzie mu że nie można to nie i koniec. Jest coś takiego jak przepalanie, załącza gdy utrzymuje się niska moc. Minimalna wartość to 20min (można by ewentualnie zmienić) ale patrząc na bodka i to że jemu piec leci na ok 30%, a zgaśnie po 5min bezczynności to myślę że guzik to da.

 

Wymuszanie tak częstych przedmuchów nie jest do końca dobre, piec będzie nabierał temperatury, no i ciekawe ile w końcu wyjdzie takie grzanie CWU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...