Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

Cześć Bernard,

 

OK. Mam 1 zestaw w testach, będzie dostępny po Nowym

Roku.

 

Napisz, jaki masz kocioł i jakie nastawy.

 

Witam piec -SAM około 38kw podajnik burner-3 segmętowy przekładnia 1 obr/min - dmuchawek mam sporo i reduktor 2,2 obr/min w zapasie spalam około 35 kg groszku na dobe- za przesyłke zapłace-podgląd pracy pieca poniżej -warunek jest jeden NAPISZE SZCZERĄ PRAWDĘ - MOJE HOBBY

zdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
  • 4 weeks później...
No ale drugi dzień stoi? Reperować, reperować. Wiesz dobrze bolek że nie wszyscy koledzy z Twojego forum chcą się tutaj wypowiadać. A raczej - bardzo niewielu chce. Gdyby zdarzyło się im coś dobrego o sterowniku napisać - znów piekiełko będzie. A korzystając z okazji - ostatnio dodane funkcjonalności są bardzo OK. O ile korekcja czujników to pierdoła, chociaż fajna, to tło i dokarmianie palnika w pracy tła.są bardzo przydatne. Ja mam ciąg, że łeb przy wyczystce urywa. Dobrze dobrane tło i uzupełnianie stanu palnika w pracy tła pozwala ten ciąg wykorzystać. Nie mam już kłopotu z zapanowaniem nad ubywaniem opału z palnika przy pracy na małych mocach. Temp. podajnika stabilna, parę stopni powyżej temp. otoczenia. Palę teraz bardzo kaloryczną mieszanką - dwa ekogroszki plus antracyt. I nieźle to idzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego sobie miałbym gratulować? Ja od 11 lat się zmagam z piecami na ekogroszek. Od 9 lat z własnym. Obsługiwałem stery Geco golaski z dwoma nastawami ( czas i przerwa podawania - bo reszta typu temp. załączenia pompy i parametry podtrzymania to są jednak pierdoły bez większego znaczenia, szczególnie w okresie zimowym ) - dobrze jak na dmuchawie była przesłona, jak nie to trzeba było dorabiać. I PID -y z kupą nastaw. Wiele widziałem, słyszałem wiele obietnic. O bezobsługowości, skuteczności, dostosowywaniu się do każdego opału, oszczędnościach, ciągłej pracy i kilku innych pierdołach. Pogratulować to Tobie mogę - Twój sprzęt jest prosty do bólu. I do bólu skuteczny. Nie dla miłośników wodotrysków - po prostu dla ludzi chcących w miarę prawidłowo spalać swój za ciężką kupiony kasę opał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

namówię kol B na trochę inne sterowanie w SPP

coś w rodzaju BARDZIEJ MIARODAJNYM tzn wiem kiedy poda ile i jak długo będzie dmuchawka pedzić i z jaką siłą

było by to trochę coś w rodzaju PID

wiem jak ma to działać

kwestia czasu- trza się dogadać od A DO Z

jak dla mojego hobby było by to rozwiązanie SUPEROWE-nie tylko dla mnie

a konkurencja CÓŻ NIECH SE IDZIE SWOJA DROGĄ

jak są tacy uparci do swojego widzimisię

;)

było by to tak ala- mam pilot to mam pełną władzę

Edytowane przez berdnard
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bernard - ale ja wiem kiedy poda. Wiem ile poda, jak długo i z jaką siłą będzie dmuchał - w zależności od potrzebnej mocy ( znaczy - na ile małych dmuchów podzieli ustalony co do siły i czasu dmuch ). Resztę - czyli bieżące uzupełnianie paliwa - ustawiam parametrami tła. Jak równo ma pracować - ustawiam w menu PID. Zależy kiedy mniej spali - czy idąc po kresce czy z lekkim bujaniem. Ale to już kwestia instalacji i budynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jesteś taki pewny siebie?

bo ja nie-poniżej 50% mocy jak dla mnie jest to zbyt ciężkie do opanowania a tzw kopniak mam wył mam inny sposób na niego i lepiej się sprawuje w zależności jaką granulacje węgla załaduje

cóż czas na nauke i testy -puki jest jeszcze czas w tym sezonie grzewczym

:stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J masz racje- jak zwykle ja twoją wiedze szanuje -ale ja też mam swoje widzimisie u mnie spp ma podpiety kopniak od knifu ecoala-kiedyś to chodziło z dwoma dmuchawkami-na dzień dzisiejszy potrzeba tylko jednej obojetnie jakiego typu-nawet ta z miśka teraz chodzi i dobrze sie to wszystko trzyma kupy

aaa nie pochwaliłem sie jeszcze mam zrobione od paru dni powietrze wtórne -ALE BEZPOŚREDNIO NA GÓRE ŻARU W PALNIKU dosłownie ok 2 cm od jądra zobacze jak długo to wsio wytrzyma

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...