Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

Ja jadę na PID. Jakoś "typowy" dwustan mnie nie interesuje.

 

Jedynie kombinuje z "kombinacjami" P i I.

Przed pewien czas miałem ustawione tak że sterownik nigdy nie osiągał żądanej temp P1 , I0 , od wczoraj idzie już P1 i i20.

Bardziej buja ale bez problemu osiąga zadaną temp a nawet więcej :)

 

Z tła nie korzystam bo przy małym odbiorze przeciąga temp i dmucha mi w komin niezbyt gorącymi spalinami ..

 

Spalania z dnia na dzień spada ...

Wczoraj miałem spalanie dobowe 7,2kg , dziś 6,5 kg na dobę ...

 

Szkoda że nie mam jakiegoś słabiutkiego miału , bo obecny opał (Chwałowice podobno) szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ociepliło się dość gwałtownie więc krok mocy równy 6 dalej jest zbyt wielki. Mimo tego wahanie za ostatnie 22 godziny nie przekroczyło 0,8 stopnia - najgłębszy dołek 51,9 najwyższa górka 52,7 przy zadanej 52 stopnie. Zmieniłem temp. zadaną na 47 i krok na 3. Spodziewam się teraz długiego postoju ( zadana poszła 5 stopni w dół a odbiór maleńki ) i później sporego bujania przez jakąś godzinkę - dwie. A potem mam nadzieję że się ustabilizuje. Spalanie za ostatnią dobę pewnie wyjdzie między 5 a 6 kilo miału 19D - czyli powinno się zamknąć poniżej 2 zeta. Zobaczymy jak wpłynie na spalanie obniżenie zadanej o tych 5 stopni. PS. Popatrzyłem jak temp. spadała do tych 47,5 stopnia i dam jednak krok mocy 1. Tak myślę że 3 go rozbuja, a przy 1 może się mu udać utrzymać w pracy ciągłej. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Bernard rozumiem że się poparzyłeś wcześniej to teraz trzymasz buzię na kłódkę. Ale w takim razie daruj sobie też wierszowane mądrości. Robienie tajemniczych min to tak trochę dziecinada.

 

kobra,szkoda prądu.Chłopaki mają łeb na karku,więc wiedzą co robią.To nie rosja,i nie można sobie pozwolić na pewne rzeczy.Jak dla mnie,marnują czas próbując zainteresować tym ES..Nikt z ES się tym jak widać nie interesuje,więc w tym co napisałeś coś musi być.Można "balansować" na krawędzi pomysłu,ale trzeba wiedzieć kiedy on jest twój,a kiedy już nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Myślę, że jest trochę inaczej ;)

 

Daj im Boże,nigdy im źle nie życzyłem,choć przez 4lata wkurzała mnie ich opieszałość.Tryb manual (bez wsparcia PID,algorytmu czy jak by go tam nie nazwać) nie jest łatwy w ustawieniu.Dodatkowe możliwości w wersji (jak ją nazwali plus) są "na plus" dla tych co mają pojęcie o paleniu.Jeśli ES podejmie wyzwanie,to pewnie tylko dla automatu...ale i tak nie w tej wersji sterownika :)

Ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj im Boże,nigdy im źle nie życzyłem,choć przez 4lata wkurzała mnie ich opieszałość.Tryb manual (bez wsparcia PID,algorytmu czy jak by go tam nie nazwać) nie jest łatwy w ustawieniu.Dodatkowe możliwości w wersji (jak ją nazwali plus) są "na plus" dla tych co mają pojęcie o paleniu.Jeśli ES podejmie wyzwanie,to pewnie tylko dla automatu...ale i tak nie w tej wersji sterownika :)

Ale to moje zdanie.

Novy ja już nie jarzę o co Ci chodzi ?

Albo rybki albo pipki jak to mówią czyli manual czy Pid ?

Manual masz prawie wszędzie, Pid ? wybór od A do Z, Cobra, Skorpion, Ognik, RT-09, to tylko kilka.

Jeśli chcesz mieszankę wg. swojego pomysłu to soft A. Słodowego czyli "Zrób to sam", tak jak VERB.

On Ci tego nie da w gratisie, weź książeczkę na kolano i sobie zrób, to co chcesz.

Mówiłem Ci już że pisać każdy może ale nikt Tobie nie będzie softa pisał bo Ty coś chcesz.

Nie podoba się ?

Nie dawno byłeś zachwycony.

Nie podoba się ?

Masz narzędzie, zrób se sam.

Bolecki Ty też po czasie swoje dostaniesz chyba że będziesz na gwizdnięcie i oduczysz się spać :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Albo rybki albo pipki jak to mówią czyli manual czy Pid ?

Manual masz prawie wszędzie, Pid ? wybór od A do Z, Cobra, Skorpion, Ognik, RT-09, to tylko kilka.

 

Pan Karoka zna się na wszystkim najlepiej.SPP nawet nie miał " w ręku",nawet zasady działania nie zna,ale widać to nie powód by pisać na tym wątku.Jak zresztą na wielu innych.No cóż,to Polska właśnie...:p

Bolecki Ty też po czasie swoje dostaniesz chyba że będziesz na gwizdnięcie i oduczysz się spać :)

Pozdrawiam.

To chyba nie o mnie raczej.

Tak pisze najlepszy serwisant pracujący 25h/doba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie że udało się utrzymać kocioł w pracy ciągłej, spalanie wyszło 4,4 kilo za dobę. Wahanie do przyjęcia - około 2 stopnie. Zobaczymy co przez kolejną dobę pokaże a w poniedziałek spróbuję go puścić bez tła. Na niedzielę nie będę robił eksperymentu, bo bez dokarmiania mógłby się zapaść palnik co nieco a jakoś nie mam ochoty niedzieli w zakładzie spędzać. PS. Ale włączę mu adaptację - dam I na 50. Ciekaw jestem jak się będzie przystosowywał do takich warunków. A i obniżę zadaną do 46, bo z aktywnym I raczej się będzie starał trzymać ciut powyżej zadanej. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie że udało się utrzymać kocioł w pracy ciągłej, spalanie wyszło 4,4 kilo za dobę. Wahanie do przyjęcia - około 2 stopnie. Zobaczymy co przez kolejną dobę pokaże a w poniedziałek spróbuję go puścić bez tła. Na niedzielę nie będę robił eksperymentu, bo bez dokarmiania mógłby się zapaść palnik co nieco a jakoś nie mam ochoty niedzieli w zakładzie spędzać. PS. Ale włączę mu adaptację - dam I na 50. Ciekaw jestem jak się będzie przystosowywał do takich warunków. A i obniżę zadaną do 46, bo z aktywnym I raczej się będzie starał trzymać ciut powyżej zadanej.

 

Jak masz ustawione tło i dokarmianie ?

 

Mi lekko się zapada palenisko , choć jakiegoś krateru nie ma.

Udaje mi się go prowadzić bez podtrzymania (lub bardzo sporadycznie) ale nie ma co ukrywać że idzie na malutkiej mocy i temperatura spalin niska (około 60 stopni ...)

Trochę się boję tak niskiej temp :(

 

Tło mam wyłaczone , bo boję się że jeszcze by wychłodziło spaliny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło mam 8, dokarmianie 19. Resztę widać. Wyłączyłem z powrotem I i podniosłem zadaną do 47. Jednak I spowodowało długotrwałe odstawienie. Ładnie się bromił, ale jak już się odstawił to na pół godziny, więc bd znów próbował z nieaktywnym I. W poniedziałek spróbuję bez tła, na Defro w domu się mi udawało utrzymać ciągłą pracę bez tła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Karoka zna się na wszystkim najlepiej.SPP nawet nie miał " w ręku",nawet zasady działania nie zna,ale widać to nie powód by pisać na tym wątku.Jak zresztą na wielu innych.No cóż,to Polska właśnie...:p

To chyba nie o mnie raczej.

Tak pisze najlepszy serwisant pracujący 25h/doba :)

Pan karoka nie miał, nie ma i raczej nie będzie miał panie Marku, bo nie chce być beta testerem i robić roboty za kogoś żeby mu tylko w dupę wleź a na innego psioczyć choć jeszcze rok temu był ten ktoś zachwycony danym produktem.

A czy coś panu serwisant nie zrobił na czas ?

To tak samo jak z tym sterem, nie miało się a się pieprzy, nie ?

W czym masz pan problem ?

Jak jakiś jest proszę o wiadomość.

Chciałeś spróbować bez ceramiki, choć jako jedyny tylko Ty narzekasz do tej pory, dostałeś deflektor i kierownicę prawie że od ręki, to na jaki serwis znowu narzekasz i z jakiego powodu ?

Czy kiedyś nie odebrałem telefonu ?

Jeśli nie odebrałem, czy kiedykolwiek nie oddzwoniłem na nieodebrane połączenie ?

Daj Ci Bóg żebyś w przyszłości tak trafił już przy nowym domku i nowym sposobie ogrzewania.

Pozdrawiam.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
kol Markowski -mam pytanko

a jak się sprawuje palnik ekoenergia w połączeniu z sterowaniem SPP-proszę tylko pisać prawdę bez ściemy

;)

 

Rajmund,a po kiego mam się tu uzewnętrzniać.Testowałeś,nagrałeś film,wiesz.

 

BTW.Przecież ecoal & bruli jest najlepszy na świecie:)Jak dodadzą do nich możliwość automatycznego spłukiwania wody w .... (może ten tryb automatyczny im się uda )-będzie bezkonkurencyjny.I przy takiej "nabitej" opinii sam bym pozostał.Ciesze się ,że pomogłeś mi mimowolnie dokonać wyboru. Dzięki.

Ja nie mam czasu na siedzenie w kotłowni,ani kasy na częste naprawy komina i szukanie rdzy w kotle.

Dla mnie SPP -pod kątem spalania opału -bije ten duet na głowę,a w RBR 11kW z palnikiem ekoenergii (w obecnym kształcie zestawu) powinien być montowany fabrycznie zamiast ecoala.Szkoda,że Bolecki nie pośle kilka zestawów tym co mają RBR 11kW z ecoalem,tak w środku sezonu-było by co pooglądać,a i poczytać także.A tak,nuda.Wiecznie ta sama śpiewka o najlepszym sterowniku na świecie...

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy

 

Odnoszenie czy porównywanie do ecoala w zasadzie jest na miejscu tylko patrząc przez pryzmat Twojej osoby.

 

Uważam jednak,że takie konfrontowanie nieco mija się z celem, niczego wielkiego nie wniesie a będzie jedynie powodować kłótnie.

Na chwilę obecną takie porównania są moim zdaniem nieuprawnione.

 

Wyjaśniam dlaczego:

Bruli czy eCoal to rozbudowane kombajny z obsługą 3pomp, z czujnikiem wewnętrznym i zewnętrznym, idzie zadawać kilka sposobów pracy pomp.

nie potrafię tego odnieść do SPP, bo się zwyczajnie nie da.

 

SPP to inne grono odbiorców. Tutaj nieprzeładowane menu, obsługa 2pomp, nie ma czujnika wewn/zewn który można programować i odnosić do działania pomp.

One owszem są, ale jedynie jako odczyt temperatur.

Nie ma też stref czasowych.

 

Strefy możesz zyskać przez panel PPX, jak pamiętam przy obniżce nocnej wówczas także nie ładuje się bojler.

 

 

Co do algorytmu pracy, tak uważam,że jest to skuteczne, popiół jest drobny, kociołek bardziej czysty, ale nic innego ani nic więcej nie potrafię powiedzieć.

Resztę trzeba zwyczajnie zbadać a to trochę kosztuje.

 

Zapytam Cię, co Ci przeszkadza w SPP, co jest dobre to już wiadomo.

Ja to Bolkowi mówiłem, mam podobne zdanie do Kaszpira i do wysyłek zamawiam z gniazdami komputerowymi na podajnik i dmuchawę,

 

Dalej mi bardzo, bardzo brakuje menu do rozpalania kotła. Taki ręczny tryb, gdzie zadam siłę nadmuchu, ręcznie podam paliwo, wyłączę podajnik i dopiero po rozpaleniu przełączę w automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rajmund,a po kiego mam się tu uzewnętrzniać.Testowałeś,nagrałeś film,wiesz.

 

BTW.Przecież ecoal & bruli jest najlepszy na świecie:)Jak dodadzą do nich możliwość automatycznego spłukiwania wody w .... (może ten tryb automatyczny im się uda )-będzie bezkonkurencyjny.I przy takiej "nabitej" opinii sam bym pozostał.Ciesze się ,że pomogłeś mi mimowolnie dokonać wyboru. Dzięki.

Ja nie mam czasu na siedzenie w kotłowni,ani kasy na częste naprawy komina i szukanie rdzy w kotle.

Dla mnie SPP -pod kątem spalania opału -bije ten duet na głowę,a w RBR 11kW z palnikiem ekoenergii (w obecnym kształcie zestawu) powinien być montowany fabrycznie zamiast ecoala.Szkoda,że Bolecki nie pośle kilka zestawów tym co mają RBR 11kW z ecoalem,tak w środku sezonu-było by co pooglądać,a i poczytać także.A tak,nuda.Wiecznie ta sama śpiewka o najlepszym sterowniku na świecie...

Witam

kol M- teraz już wiesz jak ważne jest sterowanie pod palniki bruceropodobne i nie tylko i pod dany opał

ja o tym już bardzo dawno wiem

nie mniej jest już lepsze sterowanie na tapecie od tego co masz-MOŻE KIEDYŚ SIĘ Z NIM SPOTKASZ-tego ci życzę

z całego serducha

zdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Novy

 

Odnoszenie czy porównywanie do ecoala w zasadzie jest na miejscu tylko patrząc przez pryzmat Twojej osoby.

Nie miałem innego sterownika przed ecoalem,dlatego takie porównanie.

Uważam jednak,że takie konfrontowanie nieco mija się z celem, niczego wielkiego nie wniesie a będzie jedynie powodować kłótnie.

Na chwilę obecną takie porównania są moim zdaniem nieuprawnione.

Dlaczego kłótnie?Zwykła wymiana zdań,opinii...Co w tym złego?

...

....Co do algorytmu pracy, tak uważam,że jest to skuteczne, popiół jest drobny, kociołek bardziej czysty, ale nic innego ani nic więcej nie potrafię powiedzieć.

Resztę trzeba zwyczajnie zbadać a to trochę kosztuje.

Ja tylko porównałem te stery- "pod kątem możliwości spalania opału"-nic więcej,nic mniej....

Nie jestem "fanem" SPP ,a jedynie dobrze mu życzę,to świetny ster.I tyle.

 

Dalej mi bardzo, bardzo brakuje menu do rozpalania kotła. Taki ręczny tryb, gdzie zadam siłę nadmuchu, ręcznie podam paliwo, wyłączę podajnik i dopiero po rozpaleniu przełączę w automat.

 

To podstawa.Mnie brakuje oprócz ciekawszej grafiki (to tak dla oka ;) ) jeszcze kilku innych,znajdę czas -napiszę.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...