Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

Witam.

 

Jeszcze niedawno była możliwość pobrania danych w pliku ze strony ekotłowni. Teraz chciałem pobrać i gdzieś mi wdupiło knefel pobrania.

 

bolek_bolecki faktycznie już nie będzie pobierania danych ze strony, czy ja mam jakieś przekłamania w przeglądarce?

 

Jest taka mozliwość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W sterze jeśli już to co najwyżej pojawi się karta SD z której będzie można zassać plik, czy będą tam robionie wykresy- na razie jesteś pierwszy a to trochę za mało.

Nosiłem się z zamiarem zakupu sterownika - a tu takie info - więc chyba pozostaje czekać na nową wersję - zwłaszcza że idzie wiosna i można spokojnie odczekać. A kiedy planowana premiera nowej wersji ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosiłem się z zamiarem zakupu sterownika - a tu takie info - więc chyba pozostaje czekać na nową wersję - zwłaszcza że idzie wiosna i można spokojnie odczekać. A kiedy planowana premiera nowej wersji ???

Też chętnie poczekam bo chyba będzie warto , pomęczę się jeszcze trochę z dwustanem.....oby tylko nie za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ostatnią dobę utrzymał się niemal w pracy ciągłej. Spalanie zadowalające. Co do uwag kolegów: ręczny do rozpalania przecież jest, po włączeniu stera jest dostęp do ręcznego uruchamiania odbiorników. Ja rozpalam rzadko, ze 2 razy na sezon więc po prostu rozciągam pauzę na czas rozpalania, jak się rozpali przywracam prawidłową pauzę i jest OK. Zapominanie adaptacji po stracie zasilania też mnie ciut wkurza - to bym poprawił bo po podjęciu pracy chwilę się musi pobujać zanim się ponownie nauczy i ustabilizuje. Aktualizacje przez neta by się owszem przydały. I możliwość powrotu do zapisanej np. na SD starszej wersji gdyby nowa nie przypasowała - teraz podobno jest jakaś zmiana w sofcie dla dokarmiania palnika w postoju ( że niby będzie mniejsze niż to ustawione dla tła ) i mnie to raczej nie przypasuje bo ja i ciąg muszę dokarmiać a on w postoju nie słabnie jednak. Swoją drogą tak gdzieś jutro ten miał się powinien mi skończyć, wtedy chyba wygaszę na jakiś czas - jeżeli wciąż będzie tak ciepło. Pozimowy przegląd palet ujawnił spore ilości drewna z uszkodzonych do zutylizowania, zakres obowiązków któregoś pracownika chyba czasowo powiększy się o poranne przepalanie w kotle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
A u mnie akcja dopalania resztek miału - już ślimak cały odkryty, ale obawiam się że pykając normalnie wygasłby już pod moją nieobecność w zakładzie. No to mu w pedał...

 

Może w środę odpalimy SPP u brata na RBR 11kW. Chcemy zakupić najgorszy eko jaki mają na składzie.Na CWU wystarczy,a zobaczymy jak sobie ster z nim poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam pytanie. Co myślicie ?

Mam 7 letni kociol z podajnikiem, podajnik to zwykła fajka Pancerpol 17 kW, dmuchawa WPA117 ok 40W (jeśli dobrze pamietam),instalacja mieszana podłogówka i grzejniki, pompy Willo Stratos Pico, domek ok 140 m2 średnio ocieplony. Do ogrzewania domu i CWU dla 7 osobowej rodziny ( niedługo 8 ) przy sterowaniu sterownikiem Puma spalam rocznie ok 2,8t ( średnia z 2 ostatnich lat)węgla Jaret Plus i tu pytanie : warto zamienić Pume na SPP ? Czy mogę liczyć na jakąś wymierną oszczędność ?Zapytam jeszcze jak SPP wpływa na trwałość kotla ? Dodam, że z Pumą nie mam żadnych problemów ja tylko czyszczę piec i dosypuje czarnych kamieni ona robi resztę. Z góry dziękuje za podpowiedzi i pozdrawiam.

Edytowane przez bumla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że z Pumą nie mam żadnych problemów ja tylko czyszczę piec i dosypuje czarnych kamieni ona robi resztę. Z góry dziękuje za podpowiedzi i pozdrawiam.

 

Nie widzę sensu wymiany, ale każdy robi jak uważa.

Idzie ciepła wiosna, możesz wystawić Pumę za jakieś logiczne pieniądze i spokojnie kupisz w to miejsce SPP.

Rozumiem,że chcesz zmienić, bo chodzi Ci o internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Rozumiem,że chcesz zmienić, bo chodzi Ci o internet?

 

W ogrzewaniu naszego domu najważniejsze jest stabilna temperatura w pomieszczeniach i CWU oraz oczywiście niskie spalanie. Internet traktuje jako fajny wodotrysk.

Zauważcie, iz właścicieli kotłów gazowych nie interesuje podgląd temperatur instalacji przez internet ( tak sądze bo w pracy miałem taki kocioł) oni mają ciepło bez fachowej wiedzy i ciągłego monitorowania reaktora. Wiem, że nasze kotły i kotły gazowe to inna bajka ale mamy XXI wiek i ja chce taki sterownik który przejmie kontrole nad tym skomplikowanym procesem a mnie wezwie do pomocy komunikatem np: "dosyp węgla panie" , "proszę mnie wyczyścić", wymienić proszę zawleczke lub " czas wezwać kominiarza" . Tak wiec czytając forum trafiłem na sterownik SPP ( podobnie jak wcześniej na Ognika i Pumę) i się zastanawiam czy pora się przesiąść na ten bardzo chwalony wyrób mający szansę zostać sterownikiem na jaki czekam od lat.

Edytowane przez bumla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazowe też mają neta.

Niekiedy lepsze jest wrogiem dobrego. Jeśli Ci się pali i masz z tym spokój to osobiście bym sobie darował. Możesz się ustawić do kolejki i pobawić w zasadzie za friko, w tedy sam ocenisz.

Jeśli chcesz neta to chyba nic innego ciekawego nie kupisz, oszczędności opału w najgorszym przypadku mogę być trudne do namacania, ale nie spotkałem się z opinią żeby palił więcej niż automaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja chce taki sterownik który przejmie kontrole nad tym skomplikowanym procesem a mnie wezwie do pomocy komunikatem np: "dosyp węgla panie" , "proszę mnie wyczyścić", wymienić proszę zawleczke lub " czas wezwać kominiarza" . Tak wiec czytając forum trafiłem na sterownik SPP ( podobnie jak wcześniej na Ognika i Pumę) i się zastanawiam czy pora się przesiąść na ten bardzo chwalony wyrób mający szansę zostać sterownikiem na jaki czekam od lat.

 

Do Pumy masz taki dodatek, tj. zadzwoń lepiej do E-M i zapytaj, czy z Pumą chodzi, z Cobrą owszem tak.

http://www.elektro-miz.pl/pol/produkty/moduly_rozszerzen/modul_spider_gsm.html

 

Jak jestes zadowolony, to podzielam zdanie Bolka, po co kombinować.

 

Jak jednak chcesz, to zapisz się u niego w kolejce, zrobisz test przez kilka dni i będziesz wiedział czy kupować, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Popytam jeszcze ...Dlaczego stało się tak ,że ustawienia dla mocy przejściowej pomiędzy zew 0-5deg,sa już nie najlepsze dla mniejszej mocy i pracy sterownika 20-25%?W ecoalu to zrozumiałe,tępy jegomość.Ale mamy do czynienia z inteligentnym sterem.Ja widzę to tak.

W pracy z PID-em,wszystko jest ok póki nie ma odbioru ciepła.Potem ,przynajmniej w moim wypadku te same ustawienia powinny pozwolić na pracę na mniejszej mocy.Tak się jednak nie dzieje.Palnik jest zasypany opałem,śmierdoli -tutaj tło nie pomaga,syfi bardziej (chyba że się chce napalić tłem).Tło pomaga jeśli przerwy (w mocy) są krótsze...Dlaczego tak jest.Bolecki nie przewidziałeś większych przedmuchów na przedziale 15-20%?Po co mam zmieniać podawanie/przerwa?Nie można "wyczulić PID-a"?Niech dmucha wartość mocy w zakresie 15-20% na przykład +5% nadmuchu?Albo lepiej,niech w małych mocach zaczyna dmuchać przy podawaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz Bolka podpytać, "na moje" to dmuchawa którą posiadasz przy mocniejszym "szatkowaniu" nie załącza się zawsze, stąd Ci kopiec pewnie podniosło.

Zakombinowałbym z mocniejszym ustawieniem rozruchu wentyla pod Twoją dmuchawkę. Nie znam jej charakterystyki, to tylko moje przypuszczenie i od tego bym zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytam jeszcze ...Dlaczego stało się tak ,że ustawienia dla mocy przejściowej pomiędzy zew 0-5deg,sa już nie najlepsze dla mniejszej mocy i pracy sterownika 20-25%?W ecoalu to zrozumiałe,tępy jegomość.Ale mamy do czynienia z inteligentnym sterem.Ja widzę to tak.

W pracy z PID-em,wszystko jest ok póki nie ma odbioru ciepła.Potem ,przynajmniej w moim wypadku te same ustawienia powinny pozwolić na pracę na mniejszej mocy.Tak się jednak nie dzieje.Palnik jest zasypany opałem,śmierdoli -tutaj tło nie pomaga,syfi bardziej (chyba że się chce napalić tłem).Tło pomaga jeśli przerwy (w mocy) są krótsze...Dlaczego tak jest.Bolecki nie przewidziałeś większych przedmuchów na przedziale 15-20%?Po co mam zmieniać podawanie/przerwa?Nie można "wyczulić PID-a"?Niech dmucha wartość mocy w zakresie 15-20% na przykład +5% nadmuchu?Albo lepiej,niech w małych mocach zaczyna dmuchać przy podawaniu...

 

 

Trudno coś więcej powiedzieć niż to że coś jest z twoimi ustawieniami może są zbyt skąpe. Ja różnie kombinowałem z nastawami, raz na bogato obserwacja później dużo skromniej i zawsze wychodziło że lepiej mieć spory zapas w nastawach (myślę że problem to palnik który poniżej pewnej granicy mocy kopci) i niech piecyk chodzi nawet na 15 % mocy bo u mnie jest to ekonomiczniejsze niż te zubożone nastawy. Ja całą jesień, zimę i wiosnę miałem cały czas jedne i te same nastawy i algorytm jak nie musiał jechał na 20% jak potrzebował to 50-60% bez kręcenia. Jedynie teraz lekka korekta dawki bo zmieniłem opał z eko na miał i zmiana w PIS pierwszego parametru na 1 to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...