Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

widzę i wiem co mam

na parapetach elewacji ścian budynku szybach w oknach

wokół mojej posesji

q aby już jakaś ustawa weszła- do wszystkich np upierdliwych sąsiadów którzy spalają WSZYSTKO CO PALNE a nawet i grube kabelki z al czy cu -syw kiła i mogiła

ech szkoda się denerwować-jak to mówią z sąsiadami trza żyć- ale do czasu kij ma dwa końce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

widzę i wiem co mam

na parapetach elewacji ścian budynku szybach w oknach

wokół mojej posesji

q aby już jakaś ustawa weszła- do wszystkich np upierdliwych sąsiadów którzy spalają WSZYSTKO CO PALNE a nawet i grube kabelki z al czy cu -syw kiła i mogiła

ech szkoda się denerwować-jak to mówią z sąsiadami trza żyć- ale do czasu kij ma dwa końce

Rajmek, z całym szacunkiem ale powiem ci że tak naprawdę nic nie widzisz :)

tlenku węgla też nie widać a jak skutecznie zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Witam - wytłumacz kol Bolecki kol M też jestem ciekaw wiedzy twojej-mogę kiedyś skorzystać z grzania np teraz czy w lato: w zimie jest ok cool:

 

Nie świruj Bernard,jakiej ty wiedzy potrzebujesz.Utrzymuje (24h) tryb lato w SPP w spalaniu 0,1kg/doba.Źle?Praca ciągła.Czego chcieć,wykres jak strzała.Jedno małe oszustwo,jak Twoje,stały odbiór ze zbiornika CWU.

 

P.S.I pozamykajcie z VERB-em na czas testów te stałe "odbiorniki" ciepła,bo się zagotujecie :)

Obaczymy wtedy jak te wasze cudowne "nowinki" pracują.

A tak jak teraz się chwalicie , to wybacz ale tak jak psu w dupę.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Panie Marku nie świruj pan.

0,1kg/dobę, jeszcze praca ciągła.

Co podajnik pracuje 18s/dobę ? ( strzelam )

Zaczynasz pan jak pompiarze.

Jeszcze trochę to będziesz pan węgiel z zasobnika wyciągał.

 

Dla Pana praca ciągła to wciąż jak w ecoalu....Dzieli nas straszna otchłań....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy gadu-gadu, baju-baju a tu w między czasie doszły sobie strefy czasowe do BET-a...

[ATTACH=CONFIG]253827[/ATTACH]

Nie na bieżąco jestem bo pracownicy teraz drewnem palą godzinkę dziennie - muszę się jakoś pozbyć zniszczonych palet. Coś trzeba aktualizować żeby te strefy mieć? W zakładzie mogą się przydać, chętnie przetestuję jak to wyjdzie w spalaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie te bzdury czytają.

Jesli na godzinę to wyjdzie 2,4kg/dobę, tak ?

Mi przy grzaniu CWU szło latem około 2kg to jakie rewelacje tu przedstawia ?

Nawet przy Pancerku 25kW w kotle 19kW szło 2,8kg/dobę i to czecha z Komoran, co tak źle ?

 

A co Ty chcesz od Pancerka to dobry podajnik :p

 

Co do kotłów i emisji pyłów to patrząc na budowę urządzenia.

Wymiennik pionowy ,ogranicza bardziej emisję niż poziomy .

Podajnik bez obrotu, tak bezdyskusyjnie lepszy .

Palnik większy przewymiarowany ,pozwala na zmniejszenie szybkości przepływu .

Zawirowywacze będą w standardzie w kotłach ?

Dodatkowy ruszt żeliwny zamiast deflektora nieźle wychwytuje pyły.

Sterownik chyba każdy,się nada ,nie będzie miało to znaczenia.Chociaż zwiększanie obrotów dmuchawy może mieć znaczenie.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na bieżąco jestem bo pracownicy teraz drewnem palą godzinkę dziennie - muszę się jakoś pozbyć zniszczonych palet. Coś trzeba aktualizować żeby te strefy mieć? W zakładzie mogą się przydać, chętnie przetestuję jak to wyjdzie w spalaniu.

Tak Kobra bramka i ster trzeba podrzucic do aktualizacji zeby zyskaly nowe funkcje. Reszta przez strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej grzeję (CO i CWU) i SPP używany :)

 

Choć obecnie zarówno termostaty na grzejnikach jak i ustawiania sterownika podłogówki dbają aby domu nie przegrzać :)

 

Choć wpływ temperatur zewnętrznych od razu widać na wykresach w SPP i spalaniu dobowym :)

 

U mnie rekord był wczorajszego dnia :)

Spalanie dobowe - 2,8 kg na dobę (CO+CWU)

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik pionowy ,ogranicza bardziej emisję niż poziomy . PRAWDA

Podajnik bez obrotu, tak bezdyskusyjnie lepszy . NIE PRAWDA

Palnik większy przewymiarowany ,pozwala na zmniejszenie szybkości przepływu .PRAWDA

to tylko z praktyki wzięte i przeróbki różnych palników a wszystko po to bo węgiel jest coraz gorszej jakości-z niższych pokładów

zdrówka

Edytowane przez berdnard
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik pionowy ,ogranicza bardziej emisję niż poziomy . PRAWDA

Podajnik bez obrotu, tak bezdyskusyjnie lepszy . NIE PRAWDA

Palnik większy przewymiarowany ,pozwala na zmniejszenie szybkości przepływu .PRAWDA

to tylko z praktyki wzięte i przeróbki różnych palników a wszystko po to bo węgiel jest coraz gorszej jakości-z niższych pokładów

zdrówka

Podajnik bez obrotu, bezdyskusyjnie lepszy ale do ograniczana emisji pyłu ,oto chodzi .

Rozpatrując Pancerka z obrotem i Ardeo z półobrotem ciekaw jestem opinii ,który bardziej kurzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm ten mój -obrotówka zdecydowanie lepsza pod każdym względem -tylko bardzo skomplikowana nie mniej działa bezkolizyjnie

moja miesza niejednorodny węgiel z około 8 cm pod żarem bo z fajki z ujścia kolana wychodzi tylko z --jednej strony tak samo jest w bruceropodobnych palnikach tylko im brakuje obrotu i dziurki tzw antyspalinowej w korpusie

trza zaślepić im część dysz z tej strony co mniej wychodzi węgla do góry:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...