Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

Animuss paliłem na Pancerku 5 lat i złego słowa nigdy na niego nie powiem bo pracował bezawaryjnie i bezproblemowo a wymianę kilku zawleczek nie można nazwać awariami bo to nie żadne awarie jak wiesz.

Żadnego rozbierania, rozkręcania czy uszczelniania w tym okresie, raz do roku opróżnienie komory powietrza z grysiku i wio.

Jedynie co to to że palnik tylko do dobrych jakościowo eko groszków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak, 10,15,20 i nawet 25 mogą mieć takie same palniki niestety.

Dysza minertu jest do starego Brucera a to już bydle ze 40kW jak podawano a mi się wydaje że jeszcze więcej i wiem że montowane były nawet w kotłach 17kW.

Tak,dysza minertu jest do starego brucera oraz prostokątnej ekoenergii.Brucer był produkowany przez dwie firmy gdzie nieco różniły się od siebie grubością ścianek dlatego dysza została skonstruowana tak aby pasowała na wszystkie trzy palniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zacząłem test SPP i po paru godzinach palenia jestem pod wrażeniem sterownika.Na razie nie wiem ile pali itd ponieważ nie wpisałem mu danych ale jakość spalania jest co najmniej zadowalająca..Musze wyczyścić piec ,i zobaczę po tygodniu palenia jak wymiennik wyglada.

 

Po całej nocy pozytywne wrażenie pozostaje..wymiennik zadziwiająco czysty..Teraz temp. idzie do góry wiec powinien kociołek się wyłączyć i będę obserwował jak wyglada praca czystość wymiennika przy odstawionym piecu.Podłączenie moje to tzn mix czyli Spp i ecoal .Ecoal steruje mi pompami ,[ustawiona pogodówka ] a SPP odpowiedzialny jest za poprawne spalanie węgla :).Ustawienie sterownika stosunkowo proste [dziękuje koledze Jareckiemu za krotki opis co i z czym na priv] Wady które zauważyłem to ze sterownik nie jest tak rozbudowany jak eCoal [cóż człowiek przywykł do miska i powiedzmy oczekiwał by tego samego po innych sterach] Kolejna to brak możliwości aktualizacji oprogramowania sterownika w domowych warunkach.To tyle na szybko..

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleję fotkę po 1 noce :) , Słuchaj a gdybym podjechał z sterem uaktualnił byś go do najnowszej wersji?. I czekam teraz gdy się piec odstawił co pokaże ster:P

 

2014413103905.jpg

 

Nadmienię ze nie czyszczę pedantycznie pieca,nie staram by był jak nówka :)

Ważne jak sobie da rady w podtrzymaniu..właśnie kociołek przeszedł w podtrzymanie jedynie pompka cwu działa non stop

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobrze z tą pompą, nie musisz podłączać pod SPP.

Soft w SPP można zaktualizować, nie pamiętam co tam jest ale nie był u mnie chyba z rok. Do bramki w sumie niedługo strefy dojdą wiec też by można było.

Jak chcesz możesz podjechać, byle byś wcześniej dał znać. A jak nie to napisz na PW gdzie mieszkasz może się uda podjechać.

 

BETa byś podłączył...?

Edytowane przez bolek_bolecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...