Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

A wiec teraz krótkie streszczenie ,pali się dobrze..spalanie za dziś wyszło mi 7,4kg . Wynik jak na 240m2 po podłogach to niezły..[na innym sterze miałem około 10,5kg przy podobnych warunkach] wkleję zdjęcia poglądowe ..one więcej powiedzą niż moje słowa :)

wymiennik.jpg

wymiennik ..palone od soboty,kiepskiej jakości miał

pop.jpg

popiół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan
A wiec teraz krótkie streszczenie ,pali się dobrze..spalanie za dziś wyszło mi 7,4kg . Wynik jak na 240m2 po podłogach to niezły..[na innym sterze miałem około 10,5kg przy podobnych warunkach] wkleję zdjęcia poglądowe ..one więcej powiedzą niż moje słowa :)

[ATTACH=CONFIG]254973[/ATTACH]

wymiennik ..palone od soboty,kiepskiej jakości miał

[ATTACH=CONFIG]254974[/ATTACH]

popiół

 

Ja mam w podajniku Jaret za 550pln/t,parametry ma takie jak czech poniżej 20kcal.Sporo popiołu,ale wygląda jak z papierosa.

Wcześniej,z ecoalem nie miałem szans napalić takim opałem,wszystko szło w komin.Tutaj ,przy takim sposobie spalania,można sobie pozwolić na taki opał,tym bardziej że mój palnik taki własnie mało kaloryczny opał toleruje najbardziej.Teraz już wiesz co znaczy modulacja mocy nadmuchu i podawania.

 

P.S.Wczoraj dodałem ogłoszenie na forum ES ,o sprzedaży ecoala.

Dziś już już go nie ma.Eh,śmiechu warte...

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaret to ja kupiłem na zimę :) .Umiesz palić,wiesz o czym mówisz tylko czasami starasz się znaleźć kocioł idealny.Taki nie istnieje . Jeśli Bolecki zawita do mojej kotłowni to będzie tworzył mix z ecoalem.U mnie spaliny 70-75 stopni.Jak dobrze pójdzie Bolka podepnę pod Oep 25kw i po testuje.Co mi się podoba to kociołek nie stygnie ,ciągle krąży koło zadanej :).Szkoda ze nie było okazji potestować go w okresie letnim..jak wyglada sprawa wymiennika gdy permanentnie stoi w podtrzymaniu.

Generalnie na moja skromna wiedzę dobry ster.Lecz co dobre dla mnie nie koniecznie dobre dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Co mi się podoba to kociołek nie stygnie ,ciągle krąży koło zadanej :).Szkoda ze nie było okazji potestować go w okresie letnim..jak

Porozmawiaj z kobra64,palił całe lato jakimś cienkim miałem.Pisał ,że szedł w pracy ciągłej,może kilka razy się odstawił.

 

A moim zdaniem,to nie jest jeszcze taki sterownik jaki bym chciał,ale chyba najlepszy jaki widziałem w akcji.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z kobra64,palił całe lato jakimś cienkim miałem.Pisał ,że szedł w pracy ciągłej,może kilka razy się odstawił.

 

A moim zdaniem,to nie jest jeszcze taki sterownik jaki bym chciał,ale chyba najlepszy jaki widziałem w akcji.

 

kol Markowski itp może byś coś napisał konkretnie -ciekawym jestem co twoje spp boli bo wg mnie ten twój zaczyna być do ciebie coraz bardziej podobny napisz do kol Boleckiego to może da jakąś diagnozę dla was :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
kol Markowski itp może byś coś napisał konkretnie -ciekawym jestem co twoje spp boli bo wg mnie ten twój zaczyna być do ciebie coraz bardziej podobny napisz do kol Boleckiego to może da jakąś diagnozę dla was :cool:

 

Rajmundzie.Dzięki za zainteresowanie. Jest ok,zabawa w palenie opałem którym wcześniej nie mogłem.A tak,mogę .:p Niemniej jednak wciąż nie piszesz odpowiedzi jak Wasze spalanie daje radę po skręceniu kryzy na CWU.Dalej będą takie ładne fotki wykresów?Ja tam się nabrać nie dam.Choć Wam kibicuje,to swoje wiem.Pozdrowienia dla Romka również.Dalej ufa Panom z ES?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
kol Markowski itp może byś coś napisał konkretnie -ciekawym jestem co twoje spp boli bo wg mnie ten twój zaczyna być do ciebie coraz bardziej podobny napisz do kol Boleckiego to może da jakąś diagnozę dla was :cool:

 

I jeszcze jedno Rajmundzie.

Wertuje sobie forum ES,póki mogę bo ogłoszenie o zbyciu ecoala wykasowali natychmiast,patrze sobie na "rozgrywki" kolesia o nicku Stan.Wyobrażasz sobie takie opcje dla przeciętnego zjadacza "węgla"?Po co to komu?Jak widać biblioteka udostępniona przez ES jest tylko "zjawiskowa"-nie ma w tym żadnej logiki. Udostępnili tyle,aby zapchać gęby....Ograniczają ich w ruchach Ci którzy patenty już złożyli,w czasie jak nikt z nich nie słuchał "burzy mózgów" userów.To co robicie,już nie jest fresh,było-ale już nie. Klikaliśmy o tem już od dawna.....Nikt się Twoimi pomysłami nie interesuje,zadałeś sobie pytanie,dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd Ty wiesz kto czym się interesuje ?

Może ktoś nie chce żeby się nim interesować ?

Novy szukasz kumpli, nie wiem czy oni chcą mieć takiego kolegę.

Bolecki też Twoje rogi zobaczy.

Pamiętam jak Piotrek42 pisał kiedy RBRa chwaliłeś, tylko tutaj wiatr Ci się obrócił nawet nie od kotła czy sterownika, dlaczego wiemy.

Ładnie umiesz mówić ale skąd w Tobie tyle złośliwości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka65 dużo piszesz w temacie SPP to może byś go wziął na testy do siebie ten sterownik. Oferujesz rożne sterowniki i zobaczył byś czy warto i tym się zainteresować.Twierdzisz ze jesteś otwarty na nowe rzeczy...sam ocenisz czy Novy przesadza względem stera.Ja wziąłem na test z ciekawości ,na razie powiem ze jest super..W lecie żaden sterownik nie będzie doskonały ale na okresy przejściowe, zimę on przy ustawieniu odpowiednim spisywać będzie się dobrze.Co ciekawe lepiej się spisuje gdy pracuje z mocą około 60% ,mniejsze spalanie chwilowe pokazuje .[podziękowanie dla Boleckiego,chwile pogadaliśmy przez telefon..coś mniej więcej wytłumaczył] Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Novy szukasz kumpli, nie wiem czy oni chcą mieć takiego kolegę.

Bolecki też Twoje rogi zobaczy.

 

Dobra,kilka słów na koniec.

Fora internetowe nie są od szukania kumpli ,a tematy takie jak ten są od wyrażania opinii o zakupionym produkcie,a nie od tego żeby robić na nich 24 godzinny bezkrytyczny biznes.Wiem,Pan chciałby aby pisano o Panu i produktach jakie Pan sprzedaje jedynie- maximum joy!

Kumpli,to szuka Pan,przywołując wciąż innych userów,jak pojawia się Pan,pojawia się zbigmaz,minertu itd.Czujni czytający widzą i wiedzą o co się tu gra.Ja mam to w dupie,nie mniej jednak wiem w co się tu gra,.

 

Co do Boleckiego,powiem tyle.Nie Pana to działka.Gość jest konkret,dał mi ster na testy,wymieniliśmy uwagi-wystawił FV i na tym koniec kupowania.Pewnie w sezonie zapytam jeszcze o kilka rzeczy.Ale nie znaczy to ,że nie będę pisał co mi się w nim nie podoba.Zapłaciłem-mam prawo,nie?

Pan tego nie rozumie,każdy kto zapłacił za produkt ma prawo do wyrażania o nim swej opinii.Każdej opinii.Amen.

A co robi ES mnie już nie interesuje,goście skasowali moje ogłoszenie o sprzedaży ecoala,śmiech.Mój i brata sterownik poszedł pod młotek,mam nadzieję uzyskać za niego sporą cenę.Mówiąc Panu na początku sezonu o wysokiej temp.spalin w moim RBR 11kW,sugerowałem Panu,że do tego kotła takie prowadzenie jakie oferuje ten sterownik się nie nadaje.Ma tak krótką drogę spalin,że taka praca jak dla mnie najzwyczajniej odpada.

Co do wuwoka,bo chyba jego miał Pan na myśli pisząc ,że szukam kumpli)-wiele razy się z nim spierałem,ale kiedy trzeba i ja jemu i on mnie przyznawał rację.Gość napisał co widzi i jak to widzi-czy się to Panu podoba czy nie.Konkret gość.

 

Z SPP mogę sobie pozwolić na palenie najtańszym opałem na rynku.Bez żadnych dyskomfortów ,no za wyjątkiem może ilości popiołu.Pan wie,jest kryzys-każdy grosz się liczy.

 

Radosnych Świąt-życzę Panu i Wszystkim Userom !

Więcej z Panem nie dyskutuję,chyba że Pan sobie tego zażyczy.

Pozdrawiam.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Hej, a masz ster podpięty do sieci, można looknąć ?

Żadna tajemnica,https://ekotlownia.pl/sterownik/66 ,od wczoraj pracuje z PID-em 2 i ustawieniami fabrycznymi-opał "na patelni" to Jaret ,550pln/tona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem Jaretem paliłem ( tak na marginesie to jest koło 22 MJ - zawsze mówiłem że za cenę czecha można mieć kamienny i sporo cieplejszy ) bo to jeszcze na fajce w Defro było a ona nie toleruje miału. Przy zużyciu 3 - 3,5 kilo na dobę potrafił się utrzymywać w pracy ciągłej ( tam 1 - 2 niezbyt długie odstawienia na dobę się trafiały ). Baniak grzeję grawitacyjnie, na stałym przepływie bez żadnej regulacji - u mnie tak musi być, rodzina bardzo nieregularnie potrzebuje ciepłej wody i nikt nie będzie czekał aż się zagrzeje - ma być 24/7. Miał 19D to spalałem w zakładzie jak były te ciepłe dni - też paląc 4,5 - 5 kilo tego badziewia na dobę ( baniak + czasem się głowice załączały bo noce jednak były zimne, nawet z przymrozkami ) umiał się utrzymać w pracy ciągłej. Jak Bolek tą pokojówkę w końcu doda na ekotłowni, to jej popróbuję - w sensie okresowego obniżania temperatury kotła. W chacie już wyłączyłem pompę CO i przeszedłem na grawitacyjne grzanie, więc może i będzie z tego jakiś pożytek ( jak to w grawitacji - cieplejsza woda szybszy przepływ ). Na pewno sponiewiera wykresy, ale jakby za to miał mniej spalić - to jak najbardziej. A w zimie spróbuję to zastosować w zakładzie - budynek jest dość solidnie ocieplony, więc raczej wielkich spadków temp. wewnętrznej po obniżeniu temp. kotła nie będzie, może coś się przyoszczędzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Szkoda, że czujnika spalin nie masz podpiętego.

A te częste skoki temperatury wew i zew to normalne zjawisko ?

Czujnik spalin już leci do mnie.

Coś pokręciłem...Pytałeś o wew i zew.To czujniki podajnika,CO,CWU są cyfrowe.Bolecki twierdzi,że to w granicach błędu.Nie wiem dlaczego tak jest i nie wnikam,mnie ich wskazania nie za bardzo interesują,nie korzystam z pogodówki więc ich wskazania są dla mnie.Temp wewnątrz mam 21-21,5deg-czy chcę czy nie,pomieszczenia są wynajmowane,tak mam w umowie...

 

Jak ecoal monitorował SPP,to temp.spalin była ok 80deg przy mocy 50-60%,niewielka ale..komin jest zawsze ciepły.Szkoda,że nie mieszkasz bliżej,zobaczyłbyś jak wygląda komin.

Edytowane przez TwojPan
sprostowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwok, na razie mam sterownik który mi odpowiada, no chyba może ? nie ?

Ludzie mają różne upodobania i różne potrzeby, ten spełnia moje jak na razie.

Może ? nie ?

To niech tak zostanie,

Nie jest może idealny , jak każdy, ale mi pasuje, komu innemu wcale nie musi, także niech szuka.

Mi tak samo Coala się podoba..zresztą on tworzy mix z bolkiem ...Idealny ster nie istnieje :).Jak i kociołek :D .Chodzi mi o to ze sprzedajesz same sterowniki i to wbrew pozoru ciekawa propozycja .

Ale nie namawiam ...ja tam na handlu się nie znam.

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tym trybem lato to pic ?

Bo widzę że grzejesz cały czas, także jak z tym 0,1kg/godz które podawałeś ?

Przy 0,1kg/godz wychodzi 2,4kg/dobę co dla mnie jest normalne a pracę ciągłą rozumiem że co jakiś czas podajnik podkłada węgiel a dmuchawa pracuje cały czas, dla mnie to jest praca ciągła, chyba że inaczej rozumiemy pracę ciągłą ?

Ja rozumiem tryb lato jako samo grzanie CWU bez ogrzewania, chyba że inaczej rozumiemy ten tryb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...