Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

Mi tak samo Coala się podoba..zresztą on tworzy mix z bolkiem ...Idealny ster nie istnieje :).Jak i kociołek :D .Chodzi mi o to ze sprzedajesz same sterowniki i to wbrew pozoru ciekawa propozycja .

Ale nie namawiam ...ja tam na handlu się nie znam.

Oczywiście że nie istnieje ani jedno ani drugie, chyba że byłby tylko jeden nabywca :)

Na razie wystarcza mi tego co mam, lubię wiedzieć wszystko o tym co sprzedaję a czasu na naukę coraz mniej się robi.

Nie wszyscy muszę sprzedawać, Ogniwo, RBRa, Skama, eCola, SPP czy Techa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan
Czyli z tym trybem lato to pic ?

Bo widzę że grzejesz cały czas, także jak z tym 0,1kg/godz które podawałeś ?

Przy 0,1kg/godz wychodzi 2,4kg/dobę co dla mnie jest normalne a pracę ciągłą rozumiem że co jakiś czas podajnik podkłada węgiel a dmuchawa pracuje cały czas, dla mnie to jest praca ciągła, chyba że inaczej rozumiemy pracę ciągłą ?

Ja rozumiem tryb lato jako samo grzanie CWU bez ogrzewania, chyba że inaczej rozumiemy ten tryb ?

 

Jeśli to do mnie to odpowiem tak.Nie jest pan na tyle grzeczny by czytać co do Pana piszę.Pisałem o tym ile i kiedy grzałem CWU już do Pana wcześniej.No ale...

Co do pracy ciągłej,każdy ma swoja teorię jak ona wygląda-nie zamierzam się spierać czy praca ciągła to dmuchawa non stop,czy nie.Mam to w dupie.

Natomiast nie mam w dupie tego,że w trybie lato kocioł nie stoi 120min,a pracuje z (bez odstawiania,jak zwał tak zwał) mocą np.3-5%,przedmuchując do tego odpowiednio z mocą i czasem.

Jak Pan mi teraz napisze,że lepiej jak "stoi" 120min to nie mamy o czym już gadać.

Czytał Pan co napisał kobra powyżej?

A przepraszam,rozumie Pan jak pracuje SPP,czy nie?

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> wuwok pomijając fakt że... rozładowałeś mi telefon to w piecu od tej 18tej godziny coś się zmieniło? Zostaw go tak przynajmniej do pokazania spalania.

 

-> Karoka, czy tryb lato to pic? Oczywiście, dla mnie coś takiego jak tryb lato nie istnieje, nie ma tego też w SPP. W wileu przypadkach to zwykłe palenie na siłę. Dzwonią, pytają... mówię że trzeba tylko unieruchomić obieg "kaloryferów" to się dziwią że aż tyle i tylko tyle. A to czy lepiej ciągnąć go na niskiej mocy czy załączyć mocniej na jakiś czas to jak widać zależy od delikwenta i jego kotłowni. Ja osobiście skłaniam się tutaj w ortodoskyjnego dwustana. Jak by się tam komuś udało zmierzyć jaka jest sprawność przy tych kilku % jak i odstawianiu to było by fajnie. Póki co wychodzi na to że ilość spaolnego opału jest porównywalna dla obydwu sposobów pracy. 3-4kg na cztery osoby lejące wodę to raczej normalny wyniki w którym zbytnio nie ma się czego doszukiwać. Raczej trzeba patrzeć co się dzieje od wymiennika w górę.

 

 

Tak myślę Karoka że tobie trzeba wjechać na chate, przywiązać do taboretu, postawić przed piecem i na twoich oczach podmienić ster. A żebyś nie zszedł z odwodnienia to w usta zapiąć słomkę podłączona do KEGa :yes:

Nie wiem tylko ile chłopa by na Ciebie trzeba bo pewnie się będziesz miotał jak diabeł pod kościołem. W sumie MIQ ma fajne dropsy po których niezłe egzorcyzmy robi więc dało by się rade.

Edytowane przez bolek_bolecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> wuwok pomijając fakt że... rozładowałeś mi telefon to w piecu od tej 18tej godziny coś się zmieniło? Zostaw go tak przynajmniej do pokazania spalania.

Nic nie robię..jedynie dmuchnąłem więcej .Mówiłem ci ze dziwny ten mój opał ....Spalanie skoczyło bo jeden domownik pluskał się w wannie :). Sam ciekaw jestem jak spalanie dziś wyjdzie..W nocy ,rano było około 1 stopień na plusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> wuwok pomijając fakt że... rozładowałeś mi telefon to w piecu od tej 18tej godziny coś się zmieniło? Zostaw go tak przynajmniej do pokazania spalania.

 

-> Karoka, czy tryb lato to pic? Oczywiście, dla mnie coś takiego jak tryb lato nie istnieje, nie ma tego też w SPP. W wileu przypadkach to zwykłe palenie na siłę. Dzwonią, pytają... mówię że trzeba tylko unieruchomić obieg "kaloryferów" to się dziwią że aż tyle i tylko tyle. A to czy lepiej ciągnąć go na niskiej mocy czy załączyć mocniej na jakiś czas to jak widać zależy od delikwenta i jego kotłowni.

 

Tu akurat się zgadzam na 100% ,wyłaczenie poboru na CO to taki tryb letni... w jednym sterze ustawiomy jako tryb letni w drugim manualnie wyłaczamy ciepłą wode na grzejniki czy podłogówkę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik spalin już leci do mnie.

Coś pokręciłem...Pytałeś o wew i zew.To czujniki podajnika,CO,CWU są cyfrowe.Bolecki twierdzi,że to w granicach błędu.Nie wiem dlaczego tak jest i nie wnikam,mnie ich wskazania nie za bardzo interesują,nie korzystam z pogodówki więc ich wskazania są dla mnie.Temp wewnątrz mam 21-21,5deg-czy chcę czy nie,pomieszczenia są wynajmowane,tak mam w umowie...

 

Jak ecoal monitorował SPP,to temp.spalin była ok 80deg przy mocy 50-60%,niewielka ale..komin jest zawsze ciepły.Szkoda,że nie mieszkasz bliżej,zobaczyłbyś jak wygląda komin.

 

Nie chcę się czepiać ale 3-4 st. to duża granica błędu.

 

Głównym zadaniem sterownika jest prawidłowe prowadzenie procesu spalania, a te skoki temperatury to pewnie jakieś niedopatrzenie albo zakłócenia.

 

Skoro wymiennik jest bardziej czysty niż przy miśku, to tylko pogratulować.

 

No ale kilka bajerów więcej by się przydało. Np. obsługa dodatkowych pomp i programatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Nie chcę się czepiać ale 3-4 st. to duża granica błędu.

 

Głównym zadaniem sterownika jest prawidłowe prowadzenie procesu spalania, a te skoki temperatury to pewnie jakieś niedopatrzenie albo zakłócenia.

 

Jakie znaczenie ma temp.zewnętrzna i wewnetrzna dla sterownika skoro nie ma sterowania pogodowego?O komfort cieplny dba u mnie Living Eco z dokładnością do 0,5 deg.

Inne bajery,hmm....każdy potrzebuje czegoś innego.Pewnie,skoro tak piszesz to ich potrzebujesz.Pompy,zgoda -jest wielu amatorów płacenia więcej niż trzeba za energię.Co do reszty,wg.uznania.

Dla mnie proces spalania i jego możliwości są najważniejsze,bo jest on zwyczajnie najkosztowniejszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programatory już się robią - wczoraj aktualizowałem ster i BET -a do wersji ze sterowaniem pokojowym, obniżeniem temperatury kotła w wybranych godzinach i strefami CWU. Za parę dni ma banglać - kwestia zmian na ekotlownia.pl. Trzeba Bolka dopingować, żeby się to dało jeszcze zanim się na dobre ociepli wypróbować. Pompy to zapewne też kwestia czasu - jak się Bolka pomolestuje to zrobi. Ja już molestować nie zamierzam - mnie jedna starcza i gniazdo pompy CWU mam i tak w sterze wolne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Np. obsługa dodatkowych pomp i programatory.

 

Tak wygląda podejście do jeszcze testowej wersji, jak się sprawdzi, to będzie przeniesione na oficjalny portal

 

- jest programator t.pokojowej (jest temp.-pompa stop)

nowsze strefy spp.jpg

 

- jest programator kotła (temp. kotła, nie potrzebny do niego cz.wewn. do bet-a)

programator kotła.jpg

- jest prosty programator cwu (wybór w godzinach wł/wył)

z programatorem cwu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wraz z nowymi opcjami planowana jest również zmiana ceny w najbliższym czasie?

 

Zdziwiłbym się, gdyby tak było, bo żadne graty do stera nie doszły.

Te strefy są tylko jak masz BET-a z poziomu www.

 

Możesz miec SPP i gołego BET-a (wówczas nie skorzystasz ze stref temp. pokojowej)

 

Możesz mieć SPP i BET-a z kompletem czujników (wewn,zewn,spalin lub z wybranymi lub wybranym czujnikiem, który Ci pasuje.... np. sam spalin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda podejście do jeszcze testowej wersji, jak się sprawdzi, to będzie przeniesione na oficjalny portal

 

- jest programator t.pokojowej (jest temp.-pompa stop)

[ATTACH=CONFIG]255281[/ATTACH]

 

- jest programator kotła (temp. kotła, nie potrzebny do niego cz.wewn. do bet-a)

[ATTACH=CONFIG]255282[/ATTACH]

- jest prosty programator cwu (wybór w godzinach wł/wył)

[ATTACH=CONFIG]255283[/ATTACH]

 

Ooo, ładnie. Producent idzie za głosem ludu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programatory już się robią - wczoraj aktualizowałem ster i BET -a do wersji ze sterowaniem pokojowym, obniżeniem temperatury kotła w wybranych godzinach i strefami CWU. Za parę dni ma banglać - kwestia zmian na ekotlownia.pl. Trzeba Bolka dopingować, żeby się to dało jeszcze zanim się na dobre ociepli wypróbować. Pompy to zapewne też kwestia czasu - jak się Bolka pomolestuje to zrobi. Ja już molestować nie zamierzam - mnie jedna starcza i gniazdo pompy CWU mam i tak w sterze wolne.

Nie dawno pisałeś że to tylko zbędne wodotryski ale widać że w jednym wodotryski a w drugim nowości, jakoś tak mało wiarygodne podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno pisałeś że to tylko zbędne wodotryski ale widać że w jednym wodotryski a w drugim nowości, jakoś tak mało wiarygodne podejście.
Karoka, bo to moim zdaniem są zbędne wodotryski., Nie ja przekonywałem Boleckiego do ich zrobienia. Mam bardzo zadowalające zużycie i bez tego. Nie mam zbyt wielkiej nadziei na jego obniżenie - szczególnie w chacie, bo słabo docieplona a ciepło ma być i CWU ma być 24/7. Może prędzej w zakładzie - bo ocieplony dość solidnie, a ciepło ma być 10 godzin na dobę, tutaj prędzej jest możliwe osiągnięcie jakichś oszczędności. Jeżdżę tak raz w tygodniu do Bielska przez Kęty - stanąłem na 10 minut i mam. Jak mam - to i spróbuję co to da. Jak nic ( w temacie obniżenia zużycia ) - nie będę korzystał. I z głowy. Poza tym pomijasz jedną dość istotną kwestię - te wodotryski są i pozostało to bez wpływu na cenę sterownika. Podjechałem, za free aktualizowałem i mam. PS. Może ty to co napisałem o molestowaniu Bolka odebrałeś, że to ja go o te programatory dręczyłem? Nie, ja tylko ( skutecznie ) dręczyłem go o Neta - bo uznałem że w zakładzie 20 km. od domu mi się taka funkcjonalność przyda. No i staram się podsuwać propozycje odnośnie sterowania spalaniem - bo wszystko się da poprawić. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo różnie to bywa. TECH za update ST-37 do wersji ze strefami grzania woła sobie 100zł + dostawa i odbiór stera na koszt klienta.:p

Rozmawiałem wczoraj z Boleckim i zapewnił ze uaktualnienie sterownika ,oprogramowania będzie robił bezpłatnie :).

 

Ja tam czekał bym na coś takiego jak w Misku AutoLato...Wtedy miał bym wsio..najwyżej pompki od Co i podłogówki puścił bym z jednego wyjścia.

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...