Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Karoka, misu sympatyczny. Jeśli przyznam Ci 100% racji to co zrobisz?

Ja ? nic.

Widać na forum przez lata dużo się zmieniło.

Sami rozumu uczą to po co bulić.

Niedługo emisja się kończy, przecież zawsze można doradzać a na priva oferty słać :) no nie ?

Czytałem ostatnio że nawet na allledrgo są aukcje gdzie za 2 pln od posta piszą ludzie na forach, zobacz jak dwaj pompiarze są teraz mocno aktywni, chyba do roboty nawet nie chodzą tylko piszą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 11 moja ładniejsza,mądrzejsza polówka brała kąpiel :D .O 14 miałem wietrzenie domu..wtedy spadło i piecyk musiał popracować.... Tu miałeś racje..zwiększenie dawki pomogło. Teraz śmiga dmuchawa na 50-60%...

 

Z pogodynki wychodzi że temperatury dla tego rejonu od niedzieli lecą w dół, domek traci ciepło którę wcześniej nałapał. Jeśli przyjąć że wietrzysz chatę mniej więcej tak samo to zmiana dawki była na plus, spalił 8,5 zamiast 8,9. Zmiana symboliczna na granicy błędu, ale lepiej żeby pokazał mniej jak więcej. Dodam że identyczne spalanie co do 0,1kg przez kilka dni jest możliwe i już widziałem takie wykresy.

 

Bez tytułu.jpg

 

 

Ja ? nic.

Widać na forum przez lata dużo się zmieniło.

Sami rozumu uczą to po co bulić.

Niedługo emisja się kończy, przecież zawsze można doradzać a na priva oferty słać :) no nie ?

Czytałem ostatnio że nawet na allledrgo są aukcje gdzie za 2 pln od posta piszą ludzie na forach, zobacz jak dwaj pompiarze są teraz mocno aktywni, chyba do roboty nawet nie chodzą tylko piszą :)

 

Karoka, Nie znam i nie zamierzam znać tematu pompiarzy. Czy będziesz spamował na priv czy kupował na allegro posty to w zasadzie ani mnie ziębi ani grzeje- twoja sprawa jak będziesz ludzi naganiał. Ale chwalebne jest to że publicznie oznajmiasz chęć zmiany sposobu takiego łapania owiec. Tak na marginesie, skoro masz płacić za posty to nie lepiej trzymać ten profil?. Post to kawałek sukcesu- reszta to to kto go napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ster :)

Z brucerem też da radę i 3 letnim ekogroszkiem któremu żar się skleja?

 

Najważniejsza jakość spalania.

Wuwok liczę na Twoją łocenę :)

 

P. S. Ster do testów to bardzo dobry pomysł.

Dawniej Bruli też był testowany.

 

Do jesieni nie tak daleko

Jak pamiętam do m.Kęty masz mocniejszy rzut kamieniem.

Podjedź sobie, dogadaj się i sam spróbuj, jeżeli chcesz.

 

No nic , święta za pasem, więc życzę spokojnych i rodzinnych świąt!

Moje bliźniaki robiły pierwszy w życiu test śmigusówek-jajeczek.. to są doświadczenia!

Jeszcze raz radosnych świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ster :)

Z brucerem też da radę i 3 letnim ekogroszkiem któremu żar się skleja?

 

Najważniejsza jakość spalania.

Wuwok liczę na Twoją łocenę :)

 

P. S. Ster do testów to bardzo dobry pomysł.

Dawniej Bruli też był testowany.

 

Jutro zrobię zdjęcie wymiennika.Co do spalania ,co najmniej dobrze.Choć u mnie bardzo dobrze .Generalnie inna zasada działania niż na coali..nie pozwala by węgiel gasł czyli brak dymienia.[nasz palniki nawet nazywają "dymiącymi"] Popiołek jest dość dobry.I co ważne test..czyli dotkniesz,zobaczysz dasz wiarę.

Zresztą coala podłączony jest cały czas i do tego teraz dołączony bolek.Tam widać co i jak...Jedynie temp cwu podniesiona sztucznie by działał tryb auto-lato..Tylko ze ciepło gdzieś uciekło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Jutro zrobię zdjęcie wymiennika.Co do spalania ,co najmniej dobrze.Choć u mnie bardzo dobrze .Generalnie inna zasada działania niż na coali..nie pozwala by węgiel gasł czyli brak dymienia.[nasz palniki nawet nazywają "dymiącymi"] Popiołek jest dość dobry.I co ważne test..czyli dotkniesz,zobaczysz dasz wiarę.

Zresztą coala podłączony jest cały czas i do tego teraz dołączony bolek.Tam widać co i jak...Jedynie temp cwu podniesiona sztucznie by działał tryb auto-lato..Tylko ze ciepło gdzieś uciekło :)

 

Ciesze się,będą mieli drugiego chłopca do linczu.Mnie chłostanie się znudziło.Jak odważy się bobasxx na testy SPP,karoka nie utrzyma ciśnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się,będą mieli drugiego chłopca do linczu.Mnie chłostanie się znudziło.Jak odważy się bobasxx na testy SPP,karoka nie utrzyma ciśnienia :)

Gdy uważam ze nie masz racji to potrafię walczyć z tobą :) . Zaintrygowałeś mnie i stąd testy Spp.Okazało się ze jest jak piszesz,a czemu ja włączyłem się?bo widzisz ster jest relatywnie tani .Warty jest swojej ceny i tyle.

 

A wymiennik pokaże i ciekaw jestem jakie maja inni ..

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się,będą mieli drugiego chłopca do linczu.Mnie chłostanie się znudziło.Jak odważy się bobasxx na testy SPP,karoka nie utrzyma ciśnienia :)

 

A co ja mam niby z Karoką wspólnego ?

 

Jak już SPP będzie miał te wszystkie bajery których używam i potrzebuję to się może "odważę" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Gdy uważam ze nie masz racji to potrafię walczyć z tobą :) . Zaintrygowałeś mnie i stąd testy Spp.Okazało się ze jest jak piszesz,a czemu ja włączyłem się?bo widzisz ster jest relatywnie tani .Warty jest swojej ceny i tyle.

 

A wymiennik pokaże i ciekaw jestem jakie maja inni ..

 

Ok.Fajnie,że tym razem nie trwało to długo i ktoś wreszcie bez chamstwa i obrażania wysłuchał tego co pisze i pokazuje inny user,nie sprzedawca.Jak pisałem o problemach z Ogniwo 25kW ,to po 2 latach ktoś wreszcie odważył się przyznać mi rację i posypały się posty z problemami.

Co do racji,wcale nie jest jak dupa,przynajmniej w tym przypadku.SPP jest posyłany na różne fronty (instalacje,kotły,budynki)-mnie zaintrygowało w nim to ,że wszędzie daje sobie lepiej lub gorzej radę.Jak każdy sprzęt ma też swoje wady.Niepodważalnym jest jednak dla mnie fakt tego jak "prowadzi" proces spalania.Ja zauważyłem różnicę bardzo szybko i zgodnie z tym co zaobserwowałem -napisałem.Nie mam "działy" od Boleckiego,mało tego-prosił bym nie wychwalał tak SPP,bo ma to gdzieś.Więc pokazałem co miałem do pokazania i napisałem co miałem do powiedzenia :)

Ktoś mi zarzucał ,że mam ecoala a wykorzystuję jedynie funkcję sterownika dwustanowego.Posłuchałem,zmieniłem-dziękuję za uwagę.

To tyle.Miłego palenia.

 

P.S.

Co do Jaretu,fakt jest jeden.Stopień zanieczyszczeń kotła,wymiennika i komina jest znikomy.Wady,mała kaloryczność i sporo popiołu (2 kuwety pewnie będzie ze 100kg).Ale na okresy przejściowe,(jak dla mnie do -5deg) spokojnie z tym sterownikiem dam radę.Będzie taniej i czyściej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się,będą mieli drugiego chłopca do linczu.Mnie chłostanie się znudziło.Jak odważy się bobasxx na testy SPP,karoka nie utrzyma ciśnienia :)

 

A niby dlaczego do Linczu???? Wuwok zawsze opisywał swoje wrażenia ( czy to pozytywne czy negatywne) Jest bardzo wiarygodnym użytkownikiem ,ponad to, nie próbuje filozofowac i cudować z instalacjami ( każdemu jeden słuszny schemat instalacji ) Osobiście bardzo chętnie czytam jego opisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwok ja też mam miks.

Iryd steruje mi aktualnie pompami i zaworem, do niego jest czujnik pogodowy i do niego mam wpięty panel domowy z którego żona korzysta jak za zimno lub za ciepło.

SPP ma się zajmować u mnie palnikiem i dmuchawą.

 

Szczerze powiem,że dla mnie internet jest zbędny, te wszystkie strefy, internety, panele domowe to sa właśnie tzw wodotryski, ale rozumiem, jak ktoś tego szuka i potrzebuje.

 

Darase, to coś pokręciłem, nie wiem dlaczego mi się kojarzyło,że coś masz tam w okolicach B.B.

W każdym razie jak ktoś chce, to niech się do Bolka na jego forum odezwie, zapisze w kolejkę i sprawdzi.

Tutaj nie trzeba nowych kapliczek budować, zwyczajnie bez spinania sprawdzić i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego Jarecki :)

Mam "coś" w okolicach Bielsko Białej to "coś" to teść :D

 

Drażni mnie masa sadzy przy spalaniu Ekoretu, a jeśli chodzi o wodotryski to nawet nie musi być obsługi pompy CO która pracuje u mnie 24h.

Jeśli test okaże się skuczny w walce z sadzą to bingo :)

 

Teraz palę kilkuletnim eko i sadzy minimum ale gorsza kaloryczność i dochodzi do zlepiania żaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...