Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

Panie Bolecki,napisałem i pokazałem co mam od Pana.To ich jeży mocno.Teksty,że mnie pan popamięta,pozna -są ok?A kim ja do huligana dla nich jestem?Zrobili sobie forum "two persons",są tam gdzie koleś chce pompę ciepła i tam gdzie chce ogrzewać się en.elektr.Zawsze pasuje tam RBR i ecoal.

Walić się ode mnie goście,comprenede?

A może oni użyli ciebie do strolowania tego wątku?podpuścili ...ty się wqur.. i poszło po ich myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Przebrnąłem :wave:, choć musiałem czytać 2 razy bo głowa mnie boli....

 

widać jedni się dają sprowokować inni coś czasem za dużo napiszą i prowokują, jednak lepiej się czyta rady czy doświadczenia niż to...

 

co z faktami?

 

 

 

pozdrawiam RedEd

 

Fakty takie ze na spp jesteś w stanie spokojnie urwać 2-3kg z dobowego spalania..Ja na miśku spalałem około 10-11kg .Teraz spalam licząc średnią około 7kg .Stad zrobiło się halo.Mam podłączonego miska i spp..Misiek podłączony do neta z powodu prostego,by nikt nie powiedział że kłamię !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że od momentu gdy użytkownicy ecoala przechodzą na SPP (nawet tylko testowo) zrobił się straszny bałagan i kłótnie.

Coś musi w tym być, skoro i spalanie spada , a jakość spalania węgla jest lepsza niż na ecoalu.

Ja się jeszcze zastanawiam co dalej (do nowego sezonu grzewczego jeszcze sporo czasu - choć to dość złudne, gdyż palę w kotle od 14.09 do nadal non-stop i nie ogrzewam CWU a jedynie CO) ze zmianą sterownika, choć od kilkunastu dni tj. od 23.03.2014 jadę na sterze ręcznym w/g skryptu od kolegi Stan i Verb - sterownik ecoal jest sterowany poprzez router z linuxem na pokładzie. Gdyby nie fakt, że jest to proteza sterowania, to tak by już zostało. Spalanie na jakościowo i ilościowo wysokim poziomie, bez dymu, sadzy , czarnej komory i wymiennika.

Czas pokaże co wybrać, chyba, że ES dorzuci do stera odrobinę poprawek bardzo pozytywnie wpływających na jakość spalania.

Jeśli nie to pewnie w kotłowni zawita SPP. a na ecoala zawsze znajdzie się ktos. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ludzie, ludzie - święta mamy.

 

Berdnard od ilus tam lat miał RT09, który mu sprzedałem i tam było tak:

- dane dla 100%mocy

- dane dla 1%mocy

 

nadmuch:

- wartość kopa przy podaniu plus czas trwania tego kopa

-wartosc mocnego nadmuchu dla 100%mocy bez pracy podajnika

- wartość mocy minimalnej nadmuchu dla 1%mocy - możecie to zwac tłem

 

W podobny sposób robi to także kilka innych firm na rynku

Podobnie jest także w Irydzie PID

 

Dawno, dawno na początku Ognika PID także w materiałach reklamowych był tzw clean blow, czyli taki kop jak się załączał podajnik

 

Tyle,że w przypadku tych sterów mówimy o dążeniu do ciągłej pracy nadmuchu,

Jak działa SPP wiedzą Ci, co użytkują.

Algorytm przeszedł do niego z SPR-11, a tam mam do wyboru dwa tryby pracy....

 

Czy 100% userów SPP musi być zadowolonych, twierdzę, że NIE, bo jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.

 

 

Dajcie sobie wszyscy na wstrzymanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Es ma pole do popisu...Powinni wypuścić testowo to co Verb i Stan zrobili.Inaczej ludzie zaczną szukać zamiennika choć do spalania poprawnego węgla.Ja sobie policzyłem ze po całym roku palenia z ciepłą wodą z różnicy prawie zostanie mi na SPP.A pale opałem za 430zl. Co maja powiedzieć ci którzy kupili opał w cenie 700-800zl.

Ja pisze co widzę i napisałem co mi brakuje w Spp. W czym coala lepszy.

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze to jako niezależny użytkownik TEcha ST-40 , niepowiązany z jakimkolwiek producentem czy osobami z forum.

SPP to dobry i tani sterownik , który ekonomią i jakością spalania spokojnie przewyższa konkurencyjny sterownik ecoal kosztujący 3x tyle , nie już wspominając o sterownikach elektromizu.

Naturalną więc siłą rzeczy musi to budzić niepokój konkurencji a także dotychczasowych zwykłych użytkowników ecoala czy pumy.

Rozumiem doskonale ich frustrację , ponieważ wydali kupę kasy na sterownik któy nie spełnia do końca ich oczekiwań a tu dodatkowo nagle pojawia się sterownik za niecałe cztery stówy który działa o niebo lepiej.

Apeluję aby w tym wątku wypowiadać się merytorycznie na temat SPP ( bo taki jest tytuł wątku) a wzajemne kłótnie i przepychanki nie wnoszące nic do tematu uskuteczniać na PW.

Miałem SPP na testach 3 tygodnie i jestem pod wrażeniem jego pracy za tak niewielką kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Nie mial. A pamietasz ja ci powiedzialem ze znam temat, nie ma nie miejsca i cos takiego bedzie w nowej wersji stera?.

 

A pamietasz jak mnie zapraszales do piwnicy po tym jak podpisze jakis kwit za co Ci podziekowalem?. Gdybym mial pustke w glowie to pewnie bym wszedl, a dzis byla by inna gadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu, kto rzucił oskarżenie że ukradli pomysł?.

 

właśnie kto się odważył napisać takie brednie - czekam na odpowiedz

 

ten nasz auto-plus nie dorównuje żadnemu sterownikowi i nie ma nic zerżnięte od innych sterowań -oprogramowanie zrobił kol VERB nie mniej nie jest to sterowanie do laików -ale będzie prosta i klarowna instrukcja napisana który parametr za co odpowiada a jest ich mnogo

pod warunkiem jak wyjdzie na świat -na razie my tzn kol VERB iJA cieszymy się w prowadzeniu super sterowania procesu spalania począwszy od załączenia procesu aż do zakończenia cyklu w sposób czysty -przez cały okres a właściciel ma do dyspozycji dobre narzędzie-to co się dzieje na palniku

 

czekam na powyższe odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A pamietasz jak mnie zapraszales do piwnicy po tym jak podpisze jakis kwit za co Ci podziekowalem?. Gdybym mial pustke w glowie to pewnie bym wszedl, a dzis byla by inna gadka.

 

Hmm nie ładnie prywatne rzeczy wyciągać na światło dzienne.... a TY lubisz to robić -ok nie moja sprawa...

 

Dla jasności verb.. już w poprzednim sezonie (2012-2013r.) grzewczym sygalizował zmiany w sterach , ze względu na umowy i dostosowanie kotłów do sterowników -nie było to ponoć możliwe... spalić można wszystko i wszędzie.. przy małych mocach występuje zjawisko ''kopcenia'' więc kotły nie spełniłby wymogów ochrony środowiska czyli nie dostałyby atestu... SPP (chyba) nie sprzedaje sterów wraz z kotłami więc tutaj ma wolną furtkę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Nie mial. A pamietasz ja ci powiedzialem ze znam temat, nie ma nie miejsca i cos takiego bedzie w nowej wersji stera?.

 

A pamietasz jak mnie zapraszales do piwnicy po tym jak podpisze jakis kwit za co Ci podziekowalem?. Gdybym mial pustke w glowie to pewnie bym wszedl, a dzis byla by inna gadka.

 

dobra -tła nie było a kto cię naprowadził aby w spp tzw po twojemu tło było tzn można z niego korzystać lub nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek powdtrzymaj sie ze swoja opinia przynajmniej do konca tej dydkusji

 

Berd. Pojawilo sie tylko i wylacznie dlatego ze wierciles dziure w brzuchu i zaczales o tym mowic na lewo i prawo. Ide o zaklad ze za niedlugo bedziecie regulowac dokarmianie w waszym tle.

W kwestii jakim prawem, kto powiedzial ja sie zapytam na jakiej podstawie twierdzicie ze SPP jest sygnowane waszym boskim palcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...