Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie Bernardzie, mi zapriponowales to samo. Dokladniej w okolicy twojej bramy wjazdowej. W tedy tex mowilies o Z ktory zrobil tak samo jak ja, czyli papa

 

może i tak było-nie będę się sprzeczać i dobrze że nie wlazłeś-dzisiaj masz czyste sumienie

nie mniej mój spp odpoczywa-za ciepło na podwórku i jemu -zle się czuje a ja razem z nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję samego siebie - to jest post z tego wątku z 20-go marca.
Cóż, nie chcesz nie pokażesz. No ale jak na razie to z tego kawałka wykresu co daliście na ES wynika, ze dobrze prowadzi ustabilizowany kocioł ( patrz wykres temp. kotła ) ze stałym odbiorem ciepła ( patrz wykres temp. powrotu ). Nie widać, co robi kiedy są zmiany w nastawie temperatury czy w zapotrzebowaniu od instalacji. A z opisu sposobu jego pracy wnioski mam takie: dmuchanie na podanie - to jest tło w funkcji POD z SPP. Zmiana mocy dmuchawy między dwoma ustawianymi prędkościami obrotów - to jest tło na wartość z SPP. Wyjście z podtrzymania nie po histerezie tylko po próbkowaniu co ustalony czas i po wykryciu w którymś kolejnym próbkowaniu spadku pod zadaną - takie rozwiązanie widziałem w jakimś sterze, nie pamiętam ale bodaj w starych Elektrometach to było. Dopalanie po osiągnięciu zadanej przed odstawieniem - to jest z grupowego w Bruli. Zresztą pamiętam też taki ster w którym ustawiało się wybieg ( czy tam rozbieg ) i dobieg dmuchawy - to w zasadzie śmiało można uznać za prototyp dmuchania na podanie i dopalenia przed odstawką. Reszta z typowego dwustanu. Więc pozbierane jest kilka podpatrzonych funkcji z różnych sterów i zamknięte w jedno pudełko - wot i wsio. Nihil novi.
Napisałem co myślę, mianowicie że skrypt Bernarda i VERBa to pozbierane funkcje z kilku innych sterów zapakowane w jedno pudełko. Liczyłem że ktoś pokaże mi różnice. Do dziś się nie doczekałem - a tu nagle awantura kto co i komu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję samego siebie - to jest post z tego wątku z 20-go marca. Napisałem co myślę, mianowicie że skrypt Bernarda i VERBa to pozbierane funkcje z kilku innych sterów zapakowane w jedno pudełko. Liczyłem że ktoś pokaże mi różnice. Do dziś się nie doczekałem - a tu nagle awantura kto co i komu.

 

Ameryki nie odkryłeś... :D generalnie wszyscy bazują na starym pocziwym Tatarku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję samego siebie - to jest post z tego wątku z 20-go marca. Napisałem co myślę, mianowicie że skrypt Bernarda i VERBa to pozbierane funkcje z kilku innych sterów zapakowane w jedno pudełko. Liczyłem że ktoś pokaże mi różnice. Do dziś się nie doczekałem - a tu nagle awantura kto co i komu.

 

a co nie umiesz czytać pisałem -oprogr nie ma nic wspólnego ze znanymi mnie i kol VERB innymi sterowaniami a ja powiem tak byłem w obawie -to nie może działać- jednak pomyliłem się co do auto-plusa to naprawde działa bardzo poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Bernard napisałeś że oprogramowanie nie ma nic wspólnego. Ja dalej widzę te funkcje z wymienionych sterowników. Rewolucją w sterowaniu automatem był pomysł zupełnie nowego sposobu dawkowania powietrza - tego owszem nikt wcześniej nie zrobił tak jak to jest zrobione w SPP. Cała reszta z natury rzeczy jest powielaniem czegoś co gdzieś już było. Trzeba węgiel podać i dostarczyć powietrza na palnik w ilości odpowiedniej dla dawki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek powdtrzymaj sie ze swoja opinia przynajmniej do konca tej dydkusji

 

Berd. Pojawilo sie tylko i wylacznie dlatego ze wierciles dziure w brzuchu i zaczales o tym mowic na lewo i prawo. Ide o zaklad ze za niedlugo bedziecie regulowac dokarmianie w waszym tle.

W kwestii jakim prawem, kto powiedzial ja sie zapytam na jakiej podstawie twierdzicie ze SPP jest sygnowane waszym boskim palcem?

 

kol Bolecki -oprogramowanie jest gotowe i nie wymaga uzupełniania-reszta należy do użytkownika - ustawienia pod dany opał i ogrzewany obiekt

zdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol Kobra64

 

VERB kazał Ci przekazać, że masz rację. To jest zlepek zaobserwowanych

dobrych funkcji.

Różnica polega na tym, że każdy parametr jest dostępny dla operatora.

Co do algorytmu auto: jest to wyliczona na podstawie wzoru sekwencja

spalania, która prowadzona jest inaczej, niż robią to znane sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol Kobra64

 

VERB kazał Ci przekazać, że masz rację. To jest zlepek zaobserwowanych

dobrych funkcji.

Różnica polega na tym, że każdy parametr jest dostępny dla operatora.

Co do algorytmu auto: jest to wyliczona na podstawie wzoru sekwencja

spalania, która prowadzona jest inaczej, niż robią to znane sterowniki.

Będzie to do ogarnięcia dla laika takiego jak ja? Czy już będzie potrzeba dużej wiedzy? Co dla jednych łatwe innym przychodzi z trudnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby była jasność, o przedmuchach wiem od VERBA od ubiegłego roku.Mam to nawet zapisane jak to miało wyglądać.O SPP wtedy nawet słychu nie było.

 

To wyprostować muszę.

W przeglądzie sterów umieściłem ten model 14.02.2013

 

Wuwok moim zdaniem ogarnąć można każdy ster, jak jest mądrze ułożone menu.

Jednemu będzie bardziej pasowało innemu mniej.

 

Każda firma działa po swojemu i tyle.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki, ja 4 lutego 2013 założyłem SPP na domowy kocioł Defro 28 kW. A Ty miałeś go u siebie na testach wcześniej - bo to po Twoim opisie działania SPP na FM - tylko już nie pamiętam na jakim wątku, chyba Przejście na PID ze standardowego sterowania - pisałem do Ciebie na priv o opinię o tym sterowniku i po wymianie korespondencji zdecydowałem się SPP kupić. Tak czy tak - od 4 lutego 2013 u mnie pracuje. To można łatwo sprawdzić na Forum Boleckiego - starczy przejrzeć pierwsze strony założonego tam przeze mnie wątku Sterownik SPP a praca w dwustanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol Kobra64

 

VERB kazał Ci przekazać, że masz rację. To jest zlepek zaobserwowanych

dobrych funkcji.

Różnica polega na tym, że każdy parametr jest dostępny dla operatora.

Co do algorytmu auto: jest to wyliczona na podstawie wzoru sekwencja

spalania, która prowadzona jest inaczej, niż robią to znane sterowniki.

W SPP też mam dostępne w zasadzie wszystkie parametry - łącznie z PID -em.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzialem ci tez (z reszta kilka razy) ze jak cos masz to patentuj

 

Zawijan onegdaj napisał prosto i zrozumiale.

 

Paten jest tyle wart, ile ktoś zainteresowany jest skłony za niego zapłacić.

 

 

ps.

Za niedługo te wszystkie Wasze algorytmy będą warte 0 zł.

Chyba, że sterowniki będą sprzedawane jako elementy naprawcze do kotłów, lub każdy nowy kocioł zostanie wyposażony w system odpylania.

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verb, Berdnard. Z tego co rozumiem to tej chwili wygląda to tak że (zakładając zastanie pieca w poniżej zadanej) sypiecie opał, dopalacie go, sprawdzacie temperature i albo palicie kolejną porcję albo idziecie spać, dobrze rozumiem?. Nawiasem mówiąc, takie grupowe czy jak to zwał, dobre w szczególności na tłoki.

 

Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...