Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

O co się ludzie kłócicie, bo nie rozumiem?

 

Sam dawno dawno temu brałem udział w pracach nad Irydem, jakaś cząstka tego, co w nim jest wyszła od mojej osoby, zależało mi, aby część rzeczy była tam na bazie RT09, reszta to część moich przemyśleń a dalej to konsultacje producenta z instalatorami, producentami i jego ogromna praca własna, aby to złożyć w całość. Różnica taka,że my to robiliśmy ponad rok i nikt o tym nie wiedział, więc nie było komentarzy, naciskania, poganiania

 

Coś tam swoich uwag zgłaszałem po testach też Bolkowi.

 

Patrząc na bruli czy coalę choćby strefy są zrobione na podobę tego, co jest w sterach elsteru.

 

Podobieństw się nie uniknie.

SPP ma inny sposób sterowania nadmuchem, na co jest wpływ to wiadomo, czasami warto zapytać.

co jest w zgłoszeniu patentowym wie Bolek, strasznie się napinacie. Czy jest tło czy nie ma- a zobaczyć choćby SPR-11, z niego przeniesiono ideę sterowania a spr-11 miał dwa sposoby pracy do wyboru. Pomijając wszystko inne kolega dostał także ster ze starej serii na bodaj starszym procku, gdzie już miejsca na inne ruchy nie było...

 

Co Wam przeszkadza,że Verb czy Berdnard coś sobie kombinują?

Jak wyjdzie z tego plus dla użytkowników, to chyba dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chcieliście dyskusji naszej trójki, więc dajcie nam dyskutować w spokoju, skończymy to każdy dopisze swoje. (uprzejmie proszę)

 

Skoro macie tak blisko do siebie, to się spotkajcie,piwa napijcie i ze spokojem pogadajcie.

Tak będziecie się tu zaraz napinać, napiszecie 2-3słowa za dużo i zepsujecie swoją znajomość

 

Dajcie sobie na luzzzzz rób Bolek swoje i się nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verb, Berdnard. Z tego co rozumiem to tej chwili wygląda to tak że (zakładając zastanie pieca w poniżej zadanej) sypiecie opał, dopalacie go, sprawdzacie temperature i albo palicie kolejną porcję albo idziecie spać, dobrze rozumiem?. Nawiasem mówiąc, takie grupowe czy jak to zwał, dobre w szczególności na tłoki.

 

Tak?

 

kol VERB zabronił mi się rozgadywać automat jest jego i on go stworzył a ja dotrzymam obietnicy koleżeńskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to żadna tajemnica, opisaliście na forum ES jak to działa więc ja się pytam czy dobrze zrozumiałem to co napisałem. Chyba że tajemnica jest taka że my trzej wiemy jak naprawde było?.

 

Dokładnie, stawiam na szali ciężki zarzut, zobowiązujący do odpowiedzi na poprzednie pytanie. BTW, VERB zdaje się tutaj ma swoje konto, czemu pisze przez Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berdnard nie mów że uciekasz?. W takim razie dokończymy jutro. Miłej nocy.

 

Minertu to że ty nie słyszałeś o takiej zasadzie pracy nie oznacza że jej nie było. Równie dobrze ja mogę napisać że nie słyszałem o tym co Verb napisał w kwestii tych cykli.

Moja idea wyszła na świat naście lat temu jak zjawił się pierwszy podajnik, ale to w zasadzie guzik znaczy bo zaraz ktoś powie że wpadł na to w 17tym wieku. Mam firmę od 2007r, zobacz np na pierwsze moje stery- SPR10, słowo klucz "samouczek". Potem był SPR11 dwoma trybami o których wspominał Jarek, tutaj słowo klucz "modulacja czasu pracy"

Gdzieś koło nich jest SPP.

 

Mało było ludzi którym się nie zgadzało to że jak potrzeba 10m3 powietrza na godzine a dmuchawa daje min ze 40 to jest coś nie tak. Gdzie tu mowa o jakimś PIDzie który zaczynając na minimum już przesteruje piec?.

Jeszcze mniej było ludzi którzy wzieli się za robotę i podeszli lepiej do tematu. Nie słyszałem (może jestem w błędzie) żeby np w śmieciuchach ktoś podszedł do tematu we właściwy sposób. Wszystkie z górnej półki kręcą jak głupie, a to dopiero 1%?! WTF?!.

 

Skoro dmuchawy nie da się zmusić regulacją obrotów do stabilnej pracy i nie przepierdzielania paleniska to dlaczego gdy daje te stabilne 40m3 a potrzeba nam 4m to nie załączyć jej na 1/10 czasu w szybkich cyklach?. Piec bezwładna machina, łyka to jak młoda foka rybki. Ciężkie do przeskoczenia, naprawdę. Kupa ludzi się tu przewala, więc szanowych producentów też uprzedzę że i na śmieciuchy jest kwit.

Edytowane przez bolek_bolecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu, obawiam się że nie tonę. Nie wiem jak mam rozumieć że VERB nie będzie miał dla mnie szacunku?. Dlaczego ma nie mieć dla mnie szacunku?. Napisał publicznie co napisał, i co wg mnie nie jest zgodne z prawdą. Więc sprawę trzeba wyjaśnić i wcale się tutaj publiki nie obawiam. Ba, tym bardziej że sam taką formę zaproponowałeś powinienieś być takim rozwojem spraw ucieszony. Dlaczego teraz mamy się spotykać na boku?

 

A z Bernardem chętnie się spotkam, coś mam do pokazania. Daj tylko Berdnard wcześniej znać jak będziesz w okolicy.

 

 

----edit

z forum ES zaintrygowało mnie coś co Verb napisał. Co do sterowania to chyba jeszcze Stan to samo uprawia (?). Berdnard poszedł to piszczie co macie, jutro się wrócimy do tematu

Edytowane przez bolek_bolecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak

Odnośnie testów

Osobiście uwazam to za bardzo pożyteczną rzecz ,ale uważam że 1 miesiac to zdecydownie za krótki okres żeby poznać sterwonik i korzyści z niego płynące (lub nie)... 1 sezon grzewczy lub chociaż poł sezonu (od temp +15 do np -20 ) pozwoliłoby w pełni poznać możliwości sterownika !!

Panowie mamy prawie lato a wy testujecie ster?? bez przesady - teraz jedynie możemy przetestować sezon letni... (prawdziwe oblicze sterowniki pokazują jak jest -20 na dworze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak

Odnośnie testów

Osobiście uwazam to za bardzo pożyteczną rzecz ,ale uważam że 1 miesiac to zdecydownie za krótki okres żeby poznać sterwonik i korzyści z niego płynące (lub nie)... 1 sezon grzewczy lub chociaż poł sezonu (od temp +15 do np -20 ) pozwoliłoby w pełni poznać możliwości sterownika !!

Panowie mamy prawie lato a wy testujecie ster?? bez przesady - teraz jedynie możemy przetestować sezon letni... (prawdziwe oblicze sterowniki pokazują jak jest -20 na dworze !

Pisałeś ze go kupisz.Dlaczego tego nie zrobiłeś a go krytykujesz?Może zapisz się na testy.Dziwne ze wszyscy chwalą go za spalanie/ilość/jakość ,mówię o ludziach którzy go testowali.Nie jestem doświadczonym palaczem ale SWÓJ piec dość dobrze znam, jak instalacje i widzę różnice.Wytłumacz mi dlaczego jeszcze popiołu nie wybierałem?? na miśku już musiał bym na 100%.Czemu mniej pali?mam podłączonego miska by nikt nie powiedział ze naginam prawdę.Mało tego dni co jest -20 jest stosunkowo mało. Więcej jest gdzie temperatura oscyluje wokół zera.Lubie coale ale nie widzę powodu by palić więcej w imię ..właśnie w imię czego?

 

Jest tu jakiś dziwny schemat..Jest jeden właściwy kociołek,teraz jeden właściwy sterownik..

Rozumiem ze tu walka toczy się o wpływy[czytać kasę] ale panowie więcej godności.Zycie zweryfikuje czy SPP wypłynie czy po roku się o nim zapomni.

Dosłownie ci sami ludzie co tutaj, w temacie" niebieskiego" robili zadymę .Oczywiście dla dobra ludzi.

Opisując działanie stera czy kogoś namawiam na kupno?NIE. Zawsze podkreślam ze co dobre dla mnie już dla was może być złe.Kiedyś byłem pachołkiem Zawijanow,teraz okrzykniecie mnie pewnie sługą Boleckiego.A może ja chce po prostu jak 80% ludzi tanio,wygodnie palić???Tak, chce mieć piec który ma dokumentowaną sprawność,sterownik nie ten to inny który sprawi ze będę mniej spalał.I może się nazywać Ecoal ,Bolecki czy Turbomix..ważne ze mniej będę sypał węgla zachowując komfort dotychczasowy.Jeśli aspekt finansowy nie byłby tak ważny to miałbym gaz!

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuwok

Ja go nie krytykuję... ( nie wiesz jak wygląda krytyka w moim wykonaniu? ;) ) po prostu napisałem swoje obiekcje.... przeciez to mi chyba wolno?? Bolek pisał zeby pisać o czym się chce... nie mam nic do Ciebie a jedynie do pory roku i temp zewnętrznych -to jest dla mnie nie wiarygodne... (inaczej- wiarygodne do wyższych tem zewnętrznych tz trybu lato ) poczytaj sobie posty nowego z poczatków jesieni i jego peany do miska i kotła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy to człowiek któremu coś się umyśli i tak ma być. Widziałeś żebym ganił kiedykolwiek Oep? Ecoala? Ciągle uważam że to jeden z lepszych pieców i sterowników. Teraz tak samo bym kupił, dobra 10kw a nie 16 kę. Kolejna sprawa u nas zimniej niż w środku Polski. Zresztą wielu ludzi co ma coale testowało SPP i to samo stwierdziło. Wiec w czym problem? Wszyscy się mylimy? Cześć testowało gdy było zimno. Nikt nie ganił go za sposób palenia. Jedynie czego nam brakowało, brakuje to funkcji z miska które sprawiły że palenie w piecu jest wygodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...