Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

Wuwok szkoda gadki. Po pierwsze - największym wyzwaniem dla sterownika jest okres przejściowy z dużym dobowym wahaniem temperatury. W nocy przymrozek, w dzień +20. Zima jest prosta - trzeba grzać. To węgiel zimą ujawnia swoje prawdziwe oblicze, ster ma proste zadanie o ile potrafisz mu odpowiednio dobrać parametry. Po drugie - schemat jest prosty. Wziąłem SPP przeszło rok temu, parę razy napisałem że jest dobry, była niewielka wojenka. Później się uspokoiło - widocznie zrozumiano gdzie trzeba że w jakości spalania nie podskoczą i zaczęła się akcja - prosty, tani ster z niższej półki, o wiele lat z przodu są inne. Wodotryski i ładny wyświetlacz zostały ostatnią siłą i przewagą. Potem zrobił Bolek internet - poczuli na plecach oddech, wojna była już na całego łącznie z zamykaniem i czyszczeniem całkowicie strollowanego wątku. Nawet prosty ideowy schemat kotłowni ( kocioł + bojler + pompy + grzejnik pospinane rurami - to co każdy ma w swojej kotłowni) został utworem z prawami autorskimi. Teraz znów Bolek pokazał proste strefy i pokojówkę - bez zmiany ceny sterownika. Znów będzie jatka - bo znów skrócił dystans w wodotryskach. A że na Forum Boleckiego pokazał się wątek z rozważaniem zastosowania graficznego wyświetlacza - no to na raz i programatory, i wyświetlacz - w portkach pełno. Nie dość że lepiej spala to i wodotryski zaczął dokładać. Kto wie co jeszcze wymyśli. Wspominał o wyspie do obsługi wielu obiegów - no to już byłby przecież dramat. Trzeba gryźć. Prosty mechanizm obronny. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan
Novy to człowiek któremu coś się umyśli i tak ma być.

 

Novy to człowiek który pisze o swoich obserwacjach jedynie na podstawie tego co ma w "swoim ogródku"-czy to się komuś podoba czy nie.Zmieniając sterownik i umieszczając na forum fotki wymiennika po spalaniu z SPP wiedziałem,że to kij w "wasze" mrowisko.O co się toczy gra,każdy wie.Na pewno nie o prawdę.Kolega wuwok przejmuje "chłostę na swe barki".Co do jednego się zgadzam,czas wszystko pokaże.Wciąż liczę jednak na to,że są na forum ludzie którzy dobrze rozumieją w co i jak się tu gra.

Puściły mi nerwy,bo brzydzę się kłamstwem i tym ,że "ekipa" jedzie po mnie jak po ..Zbyt długo to trwało.Czekam na dalszy ciąg wydarzeń,tym razem jednak niech "walczą" zainteresowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwok szkoda gadki. Po pierwsze - największym wyzwaniem dla sterownika jest okres przejściowy z dużym dobowym wahaniem temperatury. W nocy przymrozek, w dzień +20.

 

Nie dorabiaj zaraz ideologii...w życiu się nie zgodzę!! największym wyzwaniem jest okres zimowy, kiedy użytkownicy mają najwięcej kłopotów z kotłami? kiedy piszą że kotły spalają najwiecej opału?kiedy mają spieki? czy problem z sadza?? własnie zimą, nie musi być od razu -20 ale wystarczy 2 tygodnie z dzienną temp -2-4 a w nocy <-10 i wystarczy.. dlatego uważam ze miesiac czasu to za krótki okres czasu... trzeba widziec zachowanie stera od wyższych temp do minusowych ,trzeba widziec dynamikę kotła, odbioru ciepła czy jakości spalanego opału..poza tym widzisz gdzieś że coś kwestionuje?? czy zarzucam cos komuś? latem spalisz kilka grudek opału i cześć, zima to wyzwanie...ale żeby moc powiedzieć coś o zimie trzeba zobaczyć co ster robi jak jest ciepło-wtedy masz pełen obraz sytuacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszło 10 lat palę w kotle z podajnikiem. Przeszło 10 lat ustawiam kotły z podajnikiem i biorę za to kasę. Kiedy kotły wygasają, produkują sadzę. cofają żar do kosza, grzeją podajnik, przesypują niedopał i koks, wypalają krater na palniku, smołują, przestają suszyć komin? Wtedy kiedy palą bez odbioru. Jeżeli ten brak odbioru jest w miarę stały - nietrudno jest sobie z tym poradzić. Jeżeli jednak w ciągu doby wystąpią 2 - 3 duże piki zapotrzebowania ( poranne przymrozki ) zabawa robi się zdecydowanie ciekawsza. Tak mówi moje doświadczenie. Może ktoś ma inne. A odnośnie czasu użytkowania - palę z SPP przeszło 14 miesięcy. Były w tym czasie mrozy solidne, luty ubiegłego roku nas tu na południu nie oszczędzał. Było latem i po +30 z górką. Pełne spektrum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o to pytałem. Napisz proszę, co dokładnie masz na myśli.

 

Chodzi o to że firma ES posądziła firmę Bolecki.pl a właściwie domenę ekotłownia.pl należącą do Boleckiego o plagiat ich strony ze sterownikami. Był schemat pieca, CWU, grzejnik, pompy, podajnik tak jakgdyby taki schemat oni tzn ES wymyśliła z takimi składnikami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od siebie żeby nie zanudzać bo rozmowa na takim poziomie jak tutaj nie ma sensu (moim zdaniem) dodam tylko że ja też testowałem kilka sterowników i tak jak Piotrek42 miał kiedyś coś ze stajni E-M ja też testowałem ale dopiero w zeszłym roku coś koło stycznia dostałem od Jareckiego na testy sterownik SPP i dopiero zobaczyłem że faktycznie można nawet tak wspaniały palnik jak Brucer opanować. Później podpiąłem do tego dyszę od Minetru i uważam że póki co nić więcej nie da się z tego mojego cuda wyciągnąć. I tu jak czytam teksty właśnie Minetru to panie Grzegorzu nie wypada naprawdę nie wypada niekiedy tak się podniecać, bo ja rozumie że jesteście (KARAOKA I MINETRU i niebawem jeszcze jeden do was dołączy) utrzymankami E-S i trzeba szczekać jak wam każą ale chyba momentami to się żałosne robi. Ludzie mają wolną wolę i mogą sobie testować w swoich domach co chcą ale wychodzi na to że jak mają sprzęt ze stajne E-S to nie mogą bo nic lepszego mieć nie będą. Jeśli na tym wątku ma być taki szlam a nie rzeczowe opinie o sterowniku SPP to chyba nie ma sensu wogóle tu pisać, jest forum producenta lepiej tam to robić bo tam ktoś dba o porządek. Edytowane przez dziubek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że firma ES posądziła firmę Bolecki.pl a właściwie domenę ekotłownia.pl należącą do Boleckiego o plagiat ich strony ze sterownikami. Był schemat pieca, CWU, grzejnik, pompy, podajnik tak jakgdyby taki schemat oni tzn ES wymyśliła z takimi składnikami itd.

Dziękuję za odpowiedź. Przegapiłem.

Czytam co tu piszecie i nie mogę zrozumieć o co komu chodzi.

W zeszłym roku, gdy budowałem swoją instalację, po zapytaniu "jaki kocioł",zostałem zasypany privem z propozycjami. Mętlik taki, że wybrałem Buderusa na szczęście. Bijcie się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tu siedzisz to napisz czy te programatory już chodzą, zamierzałem to przetestować w chacie zanim się lato zrobi. Pójdzie na parę dni SPP i BET z powrotem na fajkę w klocu 28 kW i zobaczymy czy wodotrysk da jakąś oszczędność - relacja online będzie ( chociaż znów z 30 -sto metrowym kablem będę się musiał bawić ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od siebie żeby nie zanudzać bo rozmowa na takim poziomie jak tutaj nie ma sensu (moim zdaniem) dodam tylko że ja też testowałem kilka sterowników i tak jak Piotrek42 miał kiedyś coś ze stajni E-M ja też testowałem ale dopiero w zeszłym roku coś koło stycznia dostałem od Jareckiego na testy sterownik SPP i dopiero zobaczyłem że faktycznie można nawet tak wspaniały palnik jak Brucer opanować. Później podpiąłem do tego dyszę od Minetru i uważam że póki co nić więcej nie da się z tego mojego cuda wyciągnąć. I tu jak czytam teksty właśnie Minetru to panie Grzegorzu nie wypada naprawdę nie wypada niekiedy tak się podniecać, bo ja rozumie że jesteście (KARAOKA I MINETRU i niebawem jeszcze jeden do was dołączy) utrzymankami E-S i trzeba szczekać jak wam każą ale chyba momentami to się żałosne robi. Ludzie mają wolną wolę i mogą sobie testować w swoich domach co chcą ale wychodzi na to że jak mają sprzęt ze stajne E-S to nie mogą bo nic lepszego mieć nie będą. Jeśli na tym wątku ma być taki szlam a nie rzeczowe opinie o sterowniku SPP to chyba nie ma sensu wogóle tu pisać, jest forum producenta lepiej tam to robić bo tam ktoś dba o porządek.
Czy ja tutaj z kim wojnę toczę,czy wytykam coś w stronę SPP? Nie miałem go więc na jego temat się nie wypowiadam.Jedyne co mnie interesuje to to ,że ktoś komuś coś pod....dolił .To chcę wiedzieć co kto komu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja tutaj z kim wojnę toczę,czy wytykam coś w stronę SPP? Nie miałem go więc na jego temat się nie wypowiadam.Jedyne co mnie interesuje to to ,że ktoś komuś coś pod....dolił .To chcę wiedzieć co kto komu!

A nie mogą sobie sami zainteresowani tego wyjaśnić?Musicie paluchy wkładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą ale po to zapytałem aby odpowiedź była publiczna,niech się zarumieni ten co kłamie.

I co? wtedy sterownik będzie gorzej spalał?Lubisz testować/udoskonalać wiec może byś go wziął do siebie na testy?

W biznesie,gdzie jest kasa to jest miejsce na "prawdę i ludzi"??

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwok szkoda gadki. Po pierwsze - największym wyzwaniem dla sterownika jest okres przejściowy z dużym dobowym wahaniem temperatury. W nocy przymrozek, w dzień +20. Zima jest prosta - trzeba grzać. To węgiel zimą ujawnia swoje prawdziwe oblicze, ster ma proste zadanie o ile potrafisz mu odpowiednio dobrać parametry. Po drugie - schemat jest prosty. Wziąłem SPP przeszło rok temu, parę razy napisałem że jest dobry, była niewielka wojenka. Później się uspokoiło - widocznie zrozumiano gdzie trzeba że w jakości spalania nie podskoczą i zaczęła się akcja - prosty, tani ster z niższej półki, o wiele lat z przodu są inne. Wodotryski i ładny wyświetlacz zostały ostatnią siłą i przewagą. Potem zrobił Bolek internet - poczuli na plecach oddech, wojna była już na całego łącznie z zamykaniem i czyszczeniem całkowicie strollowanego wątku. Nawet prosty ideowy schemat kotłowni ( kocioł + bojler + pompy + grzejnik pospinane rurami - to co każdy ma w swojej kotłowni) został utworem z prawami autorskimi. Teraz znów Bolek pokazał proste strefy i pokojówkę - bez zmiany ceny sterownika. Znów będzie jatka - bo znów skrócił dystans w wodotryskach. A że na Forum Boleckiego pokazał się wątek z rozważaniem zastosowania graficznego wyświetlacza - no to na raz i programatory, i wyświetlacz - w portkach pełno. Nie dość że lepiej spala to i wodotryski zaczął dokładać. Kto wie co jeszcze wymyśli. Wspominał o wyspie do obsługi wielu obiegów - no to już byłby przecież dramat. Trzeba gryźć. Prosty mechanizm obronny.

 

Ot i cała prawda.

Dobrze jeśli w tej walce wygra klient, bo gorzej by było , gdyby kilku producentów się jednak skumało i sztucznie ustaliło zawyżone ceny na swoje stery ( zmowa cenowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...