Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

Nie chodzi o sterownikProblem w tym ,że jednej połowie na kasie nie zależy.

A mi to wyglada na wasze świadome działanie ,robienie bydła.Jeśli jesteś tak prawdomówny to kto załatwił mi kiedyś CENZURĘ na ES??ty?? chcesz prawdy?szczerości? zacznij od siebie!!

Chcecie grac panowie znaczonymi kartami!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kobra poczekaj z godzine, dwie....
No to czekam. Jak uruchomisz, doszlifuj według sugestii userów. A z tym wyświetlaczem póki co dałbym se dupie siana, są ważniejsze rzeczy. Ja bym się ( po doszlifowaniu programatorów ) zajął aktualizacjami przez neta i kartą. Później - o ile to jest do zrobienia bez jakiegoś dramatycznego wzrostu ceny zestawu - łącznością Beta ze sterem i serwerem po WiFi. To by było coś... Reszta może poczekać, a już wyświetlacz to raczej na końcu. Przecież wiadomo że wszystkiego na raz robić się nie da. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi to wyglada na wasze świadome działanie ,robienie bydła.Jeśli jesteś tak prawdomówny to kto załatwił mi kiedyś CENZURĘ na ES??ty?? chcesz prawdy?szczerości? zacznij od siebie!!

Chcecie grac panowie znaczonymi kartami!!!

 

Nie mam zamiaru nikomu bydła tutaj robić.Interesują mnie czasem ciekawe rozwiązania i to kto je wymyślił. Zresztą jak sobie wyjaśnią to się dowiem.:)

O jakiej cenzurze piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok panie Grzegorzu to trzeba chłopakom załatwić wsad do sprzętu bo to o to chodzi myślę tylko do którego??? Może zapytaj samych twórców??? Może się przyznają do czego?? a może nie??

Mi chodzi o prawdę kto to "tło" wymyślił !!!

Nikogo nie atakuje bo mi to do szczęścia nie jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o prawdę kto to "tło" wymyślił !!!

Nikogo nie atakuje bo mi to do szczęścia nie jest potrzebne.

 

Mam taką nadzieję :) Szanujmy innych tak jak sami chcielibyśmy być szanowani prosta zasada na życie. :)

 

Kto wymyślił tło? czy któ go pierwszy użył? Tło wymyślił Kobra bo miał za duży ciąg kominowy i cały czas twierdził że trzyma tym sposobem świeczkę na palniku :popcorn: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol VERB kazał abym taki wpis wkleił

 

możesz jeszcze napisac na forum, ze najbardziyj żałuja wlasnie tego ze

dolech ci sie namowic na test spp,

teraz sie niy wykrynca nigdy od tych wrednych zarzutow, i cale moji

lomani glowy poszlo w pizdu

Jeszcze raz,kol.VERB zarzuca się,że zerżnął coś z SPP tło,przedmuchy,jak zwał tak zwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Minertu nie czytasz uważnie :D

 

Padła odp. już nad tym pracowaliśmy tylko Rajmund wypłakał szybsze wprowadzenie:)

 

Najważniejszy jest klient i to zadowolony klient :)

 

Mój obecny ster jest bardzo fajny ale nie daje sobie rady z sadzą, jeśli SPP da radę a nie będzie poprawki mojego stara to kupię SPP i będę jechał jak kol. Wuwok bo ta czarna franczeska mnie już drażni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Minertu nie czytasz uważnie :D

 

Padła odp. już nad tym pracowaliśmy tylko Rajmund wypłakał szybsze wprowadzenie:)

 

Najważniejszy jest klient i to zadowolony klient :)

 

Mój obecny ster jest bardzo fajny ale nie daje sobie rady z sadzą, jeśli SPP da radę a nie będzie poprawki mojego stara to kupię SPP i będę jechał jak kol. Wuwok bo ta czarna franczeska mnie już drażni :D

Jak padła to zacytuj.

Jak wypłakał to czy to był jego pomysł czy tylko chciał go szybciej zaadoptować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Minertu nie czytasz uważnie :D

 

Padła odp. już nad tym pracowaliśmy tylko Rajmund wypłakał szybsze wprowadzenie:)

 

Najważniejszy jest klient i to zadowolony klient :)

 

Mój obecny ster jest bardzo fajny ale nie daje sobie rady z sadzą, jeśli SPP da radę a nie będzie poprawki mojego stara to kupię SPP i będę jechał jak kol. Wuwok bo ta czarna franczeska mnie już drażni :D

Bolecki coraz bardziej rozbudowuje sterownik i coś mi się wydaje ze za niedługo wodotryskami dogoni lidera.Należy się tylko obawiać jednego..żeby poprawiając algorytmu spalania nie zepsuł go :) . Czarna zniosę..jak patrze na ilość spalonego węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy co słono płaci za opał patrzy na ilość spalonego węgla.

Są ludzie co wola spalić z 2-3kg dziennie więcej w automacie i mieć w 100% wygodę. Ja znów bardziej praktyczny jestem i wole zmienić nastawy stera z 4 razy w roku ii spalić mniej:). Ja znów opałem grzeje :) .Na zimę Jareta kupiłem za 500zl tona..

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o prawdę kto to "tło" wymyślił !!!

Nikogo nie atakuje bo mi to do szczęścia nie jest potrzebne.

 

To na forum, to na boku, to na forum, to na boku...

 

To masz mniej więcej tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?219967-Sterownik-SPP/page32

 

Gdzieś tu Berdnard uznał że mam czyste sumienie bo nie wszedłem do piwnicy i nie byłem zainteresowany tym co tam ma. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?219967-Sterownik-SPP&p=6457604&viewfull=1#post6457604

 

A źródła tła szukaj dalej. Napisałem że chodzi mi o sygnowanie SPP ich boskim palcem więc nie odwracaj kota ogonem.

Berdnard zakochał sie w pernamentnej pracy kotła na stałej mocy, o to w sumie starliśmy się końcem roku, nie chciałem wdrażać JEGO pomysłu. W końcu Berd uznał że jednak SPP to trochę lipa, troszkę poklnął czego nie miałem ochoty słuchać i tak w sumie kontakt się urwał.

Teraz zapewne kontynuuje ten temat, który wg mnie nie miał przyszłości bo w podstawie nie da rady modulować mocą- margines jest mizerny i to w kierunku odstawienia. Berdnard potrafi ustawić swój piec do swojej instalacji tak aby szedł na danej mocy. Stała moc odbierana, stała generowana...pikuś. Z resztą każdy ster tak idzie ustawić- będzie non stop dmuchał i podawał, a w praktyce nie osiągnie zadanej- w środku będzie cycuś beż żadnych kosmicznych bajerów. To że Berd potrafi to nie znaczy że reszta będzie w stanie. Teraz zapewne napotkali problem modulacji mocy- bądź odstawień... pojawia się bąk... dmuchać wypadało by dalej... i niech sobie dmuchają i uzupełniają to co wydmucha. Jednak wypadało by jakoś moc regulować, dawki w nieskończoność rozciągać się nie da, odstawiać też nie bardzo. Dojdą do wniosku że jednak trzeba zmieniać te nadmuchy, żeby było równiej na wykresie trzeba to będzie robić często. W tedy okaże się że nad nimi jest szyld SPP.

 

 

Minertu, jeszcze jedna rzecz. Ty nie wiesz do końca jak SPP pracuje, tam dmuchawa goni góra dół gdzie zmieniają się proporcje góry i dołu. Są dwie skrajne wartości, możesz już nawet przyjąć że ten dół to oznacza wyłączenie i o całym tym tle nie ma mowy. Teraz jest stosunkowo długi okres sterowania, ale były też czasy że był dłuższy a nawet krótszy i przy tych krótkich w zależności od dmuchawy nie zatrzymywała się nawet jak szedł na 20%. Tak że naprawdę nikt mi tutaj ameryki nie odkrył. A i ciężko mi ją będzie odebrać. Zwróć uwagę że SPP kładł już "te inne" sterowania gdy tego tła jeszcze nie było. Jak palnik nie jest upośledzony i i tła do niego nie potrzeba.

 

Pamiętasz jak Berdnard dostał SPP?, kicał jak mały zając po wiosennej łączce, całkowicie zaskoczyło go takie podejście. Od jakiegoś czasu o SPP już tak chętnie nie mówi. Czemu ten zapał tak opadł, co się zmieniło?. Bo konfrontowałem jego podejście z moim i mówiłem dlaczego jest złe, gdzie popełnia błąd. Cały czas coś, jak nie tak to tak. Jak by u niego na etacie siedział, w końcu i mi nerwy puściły- to nie koncert życzeń. Berdnard szuka gościa który będzie na jego wyłączność upychał pomysły do krzemu nie licząc się z opinią innych. Ma specyficzne podejście do innych ludzi, idzie się przyzwyczaić ale niekiedy nie chce się przy tym stać. Berd niech sobie dłubie- jak znam chłopa tak go w pełni popieram, zderzy się z problemami które tu wymieniłem. Ale, jeśli mają zamiar "tam" przepychać SPP, czy to z tłem czy bez, czy w jakiej kolwiek innej analogicznej postaci to ja z wiadomych względów pocieszony nie będę- tu nie ma się co dziwić.

 

----

edit, Minertu żeby jeszcze fakty uprzedzić Berd. do rozwoju tła się naprawdę nie przyczynił, właśnie przez swój upór na stały odbiór mocy. U niego SPP nigdy, a przynajmniej prawie zawsze nie pracowało jak u reszty, tak jak miało pracować. Mimo że ma rzut beterem to ster nie był aktualizowany. Zrobił to dopiero w grudniu(?). Rozliczając się za ster, od tej chwili okazało się jaki to skopany soft.

Edytowane przez bolek_bolecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...