Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

..... Kiedy kotły wygasają, produkują sadzę. cofają żar do kosza, grzeją podajnik, przesypują niedopał i koks, wypalają krater na palniku, smołują, przestają suszyć komin? Wtedy kiedy palą bez odbioru. Jeżeli ten brak odbioru jest w miarę stały - nietrudno jest sobie z tym poradzić. Jeżeli jednak w ciągu doby wystąpią 2 - 3 duże piki zapotrzebowania ( poranne przymrozki ) zabawa robi się zdecydowanie ciekawsza. Tak mówi moje doświadczenie. Może ktoś ma inne. ........

No pięknie to napisałeś - dokładnie takie same mam zjawiska w swoim piecu na RT09PID ale z premedytacją mam zainstalowany i panel pokojowy i sterownik pokojowy który odstawia mi piec. A osobiście czekam aż Bolecki wypuści nową wersję sterownika ( gdzieś się niechcący wygadał) tak by nie trzeba było wysyłać do zmiany softu a zrobić to samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To na forum, to na boku, to na forum, to na boku...

 

To masz mniej więcej tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?219967-Sterownik-SPP/page32

 

Gdzieś tu Berdnard uznał że mam czyste sumienie bo nie wszedłem do piwnicy i nie byłem zainteresowany tym co tam ma. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?219967-Sterownik-SPP&p=6457604&viewfull=1#post6457604

 

A źródła tła szukaj dalej. Napisałem że chodzi mi o sygnowanie SPP ich boskim palcem więc nie odwracaj kota ogonem.

Berdnard zakochał sie w pernamentnej pracy kotła na stałej mocy, o to w sumie starliśmy się końcem roku, nie chciałem wdrażać JEGO pomysłu. W końcu Berd uznał że jednak SPP to trochę lipa, troszkę poklnął czego nie miałem ochoty słuchać i tak w sumie kontakt się urwał.

Teraz zapewne kontynuuje ten temat, który wg mnie nie miał przyszłości bo w podstawie nie da rady modulować mocą- margines jest mizerny i to w kierunku odstawienia. Berdnard potrafi ustawić swój piec do swojej instalacji tak aby szedł na danej mocy. Stała moc odbierana, stała generowana...pikuś. Z resztą każdy ster tak idzie ustawić- będzie non stop dmuchał i podawał, a w praktyce nie osiągnie zadanej- w środku będzie cycuś beż żadnych kosmicznych bajerów. To że Berd potrafi to nie znaczy że reszta będzie w stanie. Teraz zapewne napotkali problem modulacji mocy- bądź odstawień... pojawia się bąk... dmuchać wypadało by dalej... i niech sobie dmuchają i uzupełniają to co wydmucha. Jednak wypadało by jakoś moc regulować, dawki w nieskończoność rozciągać się nie da, odstawiać też nie bardzo. Dojdą do wniosku że jednak trzeba zmieniać te nadmuchy, żeby było równiej na wykresie trzeba to będzie robić często. W tedy okaże się że nad nimi jest szyld SPP.

 

 

Minertu, jeszcze jedna rzecz. Ty nie wiesz do końca jak SPP pracuje, tam dmuchawa goni góra dół gdzie zmieniają się proporcje góry i dołu. Są dwie skrajne wartości, możesz już nawet przyjąć że ten dół to oznacza wyłączenie i o całym tym tle nie ma mowy. Teraz jest stosunkowo długi okres sterowania, ale były też czasy że był dłuższy a nawet krótszy i przy tych krótkich w zależności od dmuchawy nie zatrzymywała się nawet jak szedł na 20%. Tak że naprawdę nikt mi tutaj ameryki nie odkrył. A i ciężko mi ją będzie odebrać. Zwróć uwagę że SPP kładł już "te inne" sterowania gdy tego tła jeszcze nie było. Jak palnik nie jest upośledzony i i tła do niego nie potrzeba.

 

Pamiętasz jak Berdnard dostał SPP?, kicał jak mały zając po wiosennej łączce, całkowicie zaskoczyło go takie podejście. Od jakiegoś czasu o SPP już tak chętnie nie mówi. Czemu ten zapał tak opadł, co się zmieniło?. Bo konfrontowałem jego podejście z moim i mówiłem dlaczego jest złe, gdzie popełnia błąd. Cały czas coś, jak nie tak to tak. Jak by u niego na etacie siedział, w końcu i mi nerwy puściły- to nie koncert życzeń. Berdnard szuka gościa który będzie na jego wyłączność upychał pomysły do krzemu nie licząc się z opinią innych. Ma specyficzne podejście do innych ludzi, idzie się przyzwyczaić ale niekiedy nie chce się przy tym stać. Berd niech sobie dłubie- jak znam chłopa tak go w pełni popieram, zderzy się z problemami które tu wymieniłem. Ale, jeśli mają zamiar "tam" przepychać SPP, czy to z tłem czy bez, czy w jakiej kolwiek innej analogicznej postaci to ja z wiadomych względów pocieszony nie będę- tu nie ma się co dziwić.

 

Nie chcę być nikogo adwokatem.

Na forum padło oskarżenie w ich kierunku co mnie zaciekawiło.Interesuje mnie prawda jak to w końcu jest. Aż tyle.

 

Co do stera to pamiętam jak było.

Zawsze tak jest,że jak pojawi się coś nowego to jest na początku zachwyt,innych się błotem obrzuca a na koniec i temu się dostanie.To nie tylko sterowników się tyczy ale i samych kotłów.Nikomu się nie dogodzi.

 

Nie znam SPP i dlatego dalej nr 1 dla mnie będzie ster jaki mam.

:) w sumie mam dwa na przemian,oba jednakowo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelo_pl

Jak będziecie cały czas do pieca dokładać to się nie pojawi wcale. Już kilka razy założenia wzieły w łeb. teraz znów akcja z tym LCD graficznym...:stirthepot:

 

Minertu-No to już prawdę chyba znasz. Dla pewności niech się jeszcze zainteresowany wypowie i po sprawie

Popatrz, czyli zmiana zdania po jakimś czasie, np Novego. Jest jak najbradziej realna i może być uzasadniona.

Edytowane przez bolek_bolecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być nikogo adwokatem.

Na forum padło oskarżenie w ich kierunku co mnie zaciekawiło.Interesuje mnie prawda jak to w końcu jest. Aż tyle.

 

Co do stera to pamiętam jak było.

Zawsze tak jest,że jak pojawi się coś nowego to jest na początku zachwyt,innych się błotem obrzuca a na koniec i temu się dostanie.To nie tylko sterowników się tyczy ale i samych kotłów.Nikomu się nie dogodzi.

 

Nie znam SPP i dlatego dalej nr 1 dla mnie będzie ster jaki mam.

:) w sumie mam dwa na przemian,oba jednakowo dobre.

Ja to jakoś inaczej pamiętam. Przede wszystkim skąd i w którą stronę to błoto leciało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelo_pl

Jak będziecie cały czas do pieca dokładać to się nie pojawi wcale. Już kilka razy założenia wzieły w łeb. teraz znów akcja z tym LCD graficznym...:stirthepot:

 

Minertu-No to już prawdę chyba znasz. Dla pewności niech się jeszcze zainteresowany wypowie i po sprawie

Popatrz, czyli zmiana zdania po jakimś czasie, np Novego. Jest jak najbradziej realna i może być uzasadniona.

Już tu jeden napisał,że jednemu pasuje to a drugiemu tamto.

Jeden chce spalić mniej z sadzą a drugi więcej bez niej.Do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelo_pl

Jak będziecie cały czas do pieca dokładać to się nie pojawi wcale. Już kilka razy założenia wzieły w łeb. teraz znów akcja z tym LCD graficznym...:stirthepot:

 

Minertu-No to już prawdę chyba znasz. Dla pewności niech się jeszcze zainteresowany wypowie i po sprawie

Popatrz, czyli zmiana zdania po jakimś czasie, np Novego. Jest jak najbradziej realna i może być uzasadniona.

Już tu jeden napisał,że jednemu pasuje to a drugiemu tamto.

Jeden chce spalić mniej z sadzą a drugi więcej bez niej.Do wyboru.

 

A ja nie wiem jak spalasz na SPP. Nie znam go to nie piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej zakładce na oficjalnej stronie strefy już są.

 

Trzeba chyba jednak ze spokojem wyjasnić,że te na CWU w naszych sterach jeszcze nie będą działać....

 

Co do wyświetlacza, to szkoda Jacek,że z tym wyskoczyłeś. On miał być do "piwa" do innej branży i innego urządzenia, a czy go bolek przeniesie to nie takie hop-siup.

Już tu wcześniej ktoś inny internety obiecywał,że juz za moment będa inna prężna firma ze 2-3lata temu też obiecywała sterowanie zaworem n-drożnym...

 

Poczekajmy ze spokojem- będzie, to będzie o czym gadać.

 

Tymczasem doszły strefy, jeszcze może jedna rzecz dojdzie z wykorzystaniem czujnika zewnętrznego a reszta to raczej trzeba do jesieni czekać przy sprzyjających wiatrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, większość zaglądających tutaj i naprawdę zainteresowanych tematem i tak pewnie odwiedza forum Boleckiego. A tam jest poruszony ten temat wyświetlacza - ma nawet osobny wątek. Ja bym to odstawił. bo moim zdaniem są ważniejsze tematy do ogarnięcia jeżeli ster ma się prawidłowo rozwijać. Teraz skupiłbym się na aktualizacjach przez neta i możliwości zapisywania danych na karcie. Ale co zrobi szeryf to wie tylko on sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kol B

nie czytałem jeszcze dzisiejszych wpisów

kol B w końcu kto autorem tła-min obr dmuchawki

reszty nie musisz -dokarmiania NIE LUBIĘ ZA H BO I PO COŚ MI WGRAŁ

NASZE STEROWANIE NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z TWOIM WYROBEM-POWTARZAM ANI 1% NIE MA

KOL VERB NIE MA KONTA TU TAJ -BA NAWET NIE MYŚLI O NIM

czekam na odpowiedz-tylko pisz prawda bo dzisiaj są poprawiny z dnia wczorajszego i mogymy cię w ciągu godziny odwiedzić z ROMANYM I PORZĄDNIE OBLAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol B

tak do przypomnienia TŁO-CZYLI MIN OBROTY DMUCHAWKI TO JEST MÓJ WYMYSŁ I TAKI COSIK MIAŁEM PIERWSZY I WGRAŁEŚ MI DO SPP

NIE BYŁO W NIM INTERNETU I BYŁEM W SIUDMYM NIEBIE TAK BYŁO ZE DWA MIESIĄCE - PISAŁEM NA TWOIM FORUM THE BEST FUL WYPAS

JEDNAK NA TRZECIM SPOTKANIU WGRAŁEŚ -MÓWIŁEŚ TO CO WSZYSCY MAJĄ I BRAMKA DOSZŁA

POWIEDZIAŁEM JASNO MA BYĆ OPR TAKIE JAK BYŁO

ZAUFAŁEM W ŚLEPO

PRZYJECHAŁEM DO DOMU PODPIOŁEM WSZYSTKIE DRUCIKI PO PARU GODZ ZROBIŁO SIE PIEKŁO WE MNIE

TAKA JEST PRAWDA

A NIECH CIĘ TERAZ NIEBO OBLEJE -BO U MNIE LEJE JAK Z CEBRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozmawiałem własnie z kol Verb, Kol Verb ma prośbę do WSZYSTKICH użytkowników FM !! Nie posiada konta na FM i nie zamierza go tworzyć, jeżeli ktoś sie zamierza z nim skontaktować to wie gdzie go szukać ( nie jest osobą anonimową) , prosi również o nie cytowanie jego wpisów z innego forum (czy to pozytywnych czy negatywnych) w celu korzyści dla którejkolwiek ze stron. Nie jest stroną na FM i prosi o uszanowanie jego wyboru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...