Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

Gość TwojPan
Wyłącz kocioł na próbę ... u mnie nie pracuje od poniedziałku (koło 8`ej rano brakło wungla) do teraz temp wew oscyluje wokół 20*C (19.5-21,5) na zew 4-15*C, słoneczko nadrabia :)

Spalanie 0kg/d

 

Bardzo przepraszam,że nie mogłem się powstrzymać.

Ja już raz widziałem,jak z jednym z "mądrzejszych" forumowiczów i za jego radą,ustawiłeś sobie na kilka dni pracę cykliczną pompy CO.Pierwszy dzień,zachwyt-pomysłodawca pieje z zachwytu pisząc "Jak widać,da się".

Dwa trzy dni zachwytu,potem kocioł startuje z ciągłą pracą pompy CO,no i całe spalanie i zysk poszło psu w d.....

Tego samego cudotwórcę podpuściłem ja w tym samym czasie,wycofał się jak kocioł adkwapniewskiego wystartował jak strzała,a że wiosenne temp zamieniły się na z lekka zimowe,Pan cudotwórca ustawień,wycofał się w cień wielkiej góry....

 

Przepraszam,to taka pauza.

Widzę ,że Bernard poszedł na naradę z VERB-em.

BTW,dlaczego to on nie pisze?Za niski poziom tutaj dla niego?Śmiesznie to wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan
Novy twój coala jest na aledrogo?

 

Tak,Chyba za niską cenę wystawiłem jak za takie"cudo" e he he :)

Jest ich mało,mam nadzieję uzyskać cenę przynajmniej dwóch ton dobrego opału.Tego który spaliłem z nim za friko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
To cena zaporowa (2 kafle) ,sprzedajesz ale nie chcesz się go pozbyć :D

Ahh,gdybyś wiedział za ile poszedł jeden z pierwszych jakie ludzie sprzedawali...Póki co,ten jest obecnie jedyny,cenę obniżyć zawsze można...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu jedziesz na ręcznym ..{chodzi w 100% o palenie węgla:D,,se nie mogłem odmówić :D ]spalaniu?dlaczego grupowe lub automatu nie wcieliłeś w życie?

Może zdjęcie wymiennika?

pewnie kiepski węgiel bo na pewno nie chodzi ci o spalenie około 1 kilograma więcej węgla.

 

Wczoraj spalanie

5,6kg na dobę

dziś ...

6,1kg na dobę.

 

Głównie dlatego, że w tym trybie mam najmniejsze wahania temperatury CO i najlepiej dopalony węgiel, a palę miałem z Piasta 23MJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Głównie dlatego, że w tym trybie mam najmniejsze wahania temperatury CO i najlepiej dopalony węgiel,

Ciekawe,dlaczego do Ciebie (i wileu innych dwustanowców) nie piszą jak do mnie,że jestem frajerem bo nie wykorzystuję możliwości tego sterownika?.Dwustan z programatorami można mieć za 300-400pln przecież....

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Dorabiasz Alledrogo wystaw od złocisza na długi termin i jak cena będzie marna to wycofasz ,albo na tablicy (OLX) tam może wisieć za 2 koła do następnego sezonu .

 

Niebawem będę miał drugi do sprzedania.Nieoficjalnie,liczę na to że któryś z konkurencyjnych producentów się skusi...Nie można go kupić solo,bez kotła.Może ktoś z kasą go łyknie.Ktoś napisał,że produkt jest wart tyle ile ktoś za niego zapłaci...Czyż nie?:)

 

OK,nie śmiecimy.Jest akcja.Czekam na głos "VERB&Rajmund" :)

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapuściłem na domowym Defro te strefy, kuknę co będzie. Na razie korzystam tylko z obniżenia temp. kotła. Pompa stop ( czyli pokojówka ) u mnie jest na taki sezon bez sensu - bo aktualnie i tak wszystko idzie po grawitacji ( pompa stoi ). Zrobiłem mu plan obniżeń, na razie tak po kroczku bo chciałbym uniknąć długotrwałego odstawiania się kotła przy jednorazowym obniżeniu o kilka stopni. Pierwszy stopień w dół łyknął, zaraz przyjdzie pora na drugi. Tylko sobie źle wpiąłem czujnik wewnętrzny i pokazuje temperaturę jako zewnętrzną. No i na brak czujnika spalin zareagował jakoś nerwowo - pokazuje mi 1010 w czopuchu. Trzeba chyba będzie pozakładać komplet czujników, nie chciało mi się wyjmować z zakładowego kotła ale ten kosmos w czopuchu mnie wkurza. PS. No i przy takim rozciągnięciu prawej skali spalanie chwilowe będzie słabo widać na wykresie. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wpisałem bo mi się czyścić czujnika nie chciało a tyle mniej więcej łgał jak nie był długo czyszczony. Czyli co - usunąć korekcję i będzie pytajniki wyświetlał? . No rzeczywiście pomogło. Dzięki - ale teraz straciłem motywację do montażu czujnika spalin. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam,że nie mogłem się powstrzymać.

Ja już raz widziałem,jak z jednym z "mądrzejszych" forumowiczów i za jego radą,ustawiłeś sobie na kilka dni pracę cykliczną pompy CO.Pierwszy dzień,zachwyt-pomysłodawca pieje z zachwytu pisząc "Jak widać,da się".

Dwa trzy dni zachwytu,potem kocioł startuje z ciągłą pracą pompy CO,no i całe spalanie i zysk poszło psu w d.....

Tego samego cudotwórcę podpuściłem ja w tym samym czasie,wycofał się jak kocioł adkwapniewskiego wystartował jak strzała,a że wiosenne temp zamieniły się na z lekka zimowe,Pan cudotwórca ustawień,wycofał się w cień wielkiej góry....

 

Przepraszam,to taka pauza.

Widzę ,że Bernard poszedł na naradę z VERB-em.

BTW,dlaczego to on nie pisze?Za niski poziom tutaj dla niego?Śmiesznie to wygląda...

 

Też nie mogłem się powstrzymać : wiem że offtop ale wymaga sprostowania - za radą ustawiłem pracę ON-OFF bez pracy cyklicznej. Pompy praktycznie cały sezon pracowały cyklicznie ... Tak mam 3 pompki 1- cwu, 2parter i 3piętro.

 

Przy pracy on-off i tylko podłogówce - woda wychładza się za bardzo i potem musi nadgonić i tyle, przy pracy pomp cyklicznej jest prawie idealnie - idealnie było by wtedy gdyby można zdefiniować w zależności od temp zewn czas pracy i czas postoju pomp parter osobno i piętro osobno

 

Bieda domki mają to do siebie że parter murowany a piętro prawie szkieletor - inaczej się nagrzewają i inaczej trzymaja temp - dlatego dwie pompy (rozdzielacze wiadomo dlaczego :) )

 

Próbowałem pracy on-off, cyklicznej i ciągłej - najtaniej wychodzi praca cykliczna.

 

Chciałem przekazać że mniejsza ilość spalonego wungla wcale nie musi być zasługą stera/algo/co tam chcecie ...

 

U mnie kocioł cały czas wyłączony , wczoraj w nocy temp spadła na parterze do 19.5*C teraz podniosła się do 19.9*C (na zewnątrz 10*C) - słoneczko + temp zewnętrzna

 

Możecie teraz mnie banować czy krzyżować ... co tam chcecie - ja Wam nie wróg - czytam i czekam (aktualizacje w jakiejkolwiek formie byle nie przez wysyłkę do producenta + możliwość zmiany ustawień stera przez rs/lan np przez wysłanie paczki z setingami i biorę go w ciemno - pompki wtedy sobie dorobię , płytka +parę drobiazgów +BBB/rPi i mam sterowanie przez LAN/WAN + praca cykliczna pompek w zależności od temp zew i wew , co do algo CO to mi się nie chce, nie mam czasu , zarobiony jestem :) )

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Cię Ad dobrze zrozumiałem, ale możliwość zmiany nastaw przecież BET daje. To nie jest tylko podgląd, można w sterze grzebać - tylko do menu PID nie ma dostępu. Ale dawkę, wiatr, temperatury, pompy i całą resztę można zmieniać na tym panelu ePPX w rogu schematu kotłowni. To jest dokładne odwzorowanie panelu sterownika - masz te same przyciski co w sterze i tak samo działają ( poza obsługą ukrytego menu PID ). Programator możesz przestawiać przez zakładkę strefy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adkwapniewski

 

Na moje, to mam nadzieję,że będzie trochę motywacji dla Bolka, bo będzie widział,że część osób mogłaby się zdecydować, jak będzie aktualizacja (przez SD)

 

Co do nastaw, to możesz je zmieniać z www

Masz programator temp. wewn., jest temp pomieszczenia - pompa stop, co godzine możesz sobie ustawić inną temp. - zobacz na któryś kocioł i zakładkę strefy

Masz programator obniżeń nastawy samego kotła j.w.

Dorobione są proste strefy CWU (jedna nastawa a Ty wybierasz w których godzinach jest grzanie CWU włączone a w których wyłączone)

 

albo jak wuwok czy jak ja, aktualny Twój ster rządzi pompami, u mnie jeszcze zaworem n-drogowym a ten malutki dba o pracę dmuchawy i palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...