Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

SPP - detal 380zł brutto

SPR-11 - 235zł brutto (zasypowy)

panel domowy PPX - 130zł brutto, pasuje do obu.

 

BET - kwestia paru dni, jak pisałem wczesniej była mowa o cenie 200zł za BET, nie wiem tylko czy netto czy brutto. Bolecki chce to zamknąć do końca miesiąca.

Czujniki już Ci kobra odpisał. W zasadzie podał Ci zakres cenowy kompletu z czujnikami.

 

Gruszki na wierzbie to obiecywały 2firmy, Włodek z netem i E-S także, grubo ponad rok mija gdzie miał być m.in. moduł zaworu mieszajacego.... od wiosny czy nawet zeszłej jesieni już też nowy hardware a dopiero teraz oglądałeś gotowce... a do sprzedaży od kolejnej wiosny.

 

więc o co Ci chodzi z tymi gruszkami? Po co te porównania do konkurencji z e-s?

 

Jaka to ma być konkurencja, skoro produkt w postaci BET dopiero wychodzi? Nie ta skala... nie ten czas...... to raczej oferta do osób, którym padł jakiś starszy ster i szukają czegoś nowszego z obsługą przez neta.

 

Tak, masz rację obsługa 2pomp i brak stref to raczej porównanie do takiego ognika pid czy luksusa pid z elsera... czy tatarka rt09....

przy czym czytelniejszy wyświetlacz, dane spalania i zasyp kosza w sterze. Plus za domowy panel, gdzie dochodzą strefy, tego ognik czy luksus nie oferuje.

Cena moim zdaniem uczciwa i nie przesadzona na tle przed chwilą wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak dla mnie, stałe obroty dmuchawy podczas procesu spalania to wada,

a nie zaleta.

Nawet Zawijany się do tego przekonali (spalanie grupowe), w wątku o ekonomicznym paleniu w zasypowych też o tym piszą. Guru od czystej przemiany paliwa w energię Hes też coś w tym temacie... Coś w tym musi być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Zawijany się do tego przekonali (spalanie grupowe), w wątku o ekonomicznym paleniu w zasypowych też o tym piszą. Guru od czystej przemiany paliwa w energię Hes też coś w tym temacie... Coś w tym musi być...

 

Spalanie grupowe w Bruli dmucha ciągle aż do przekorczenia nastawy o 1st.C, tam zmienna jest pauza między dawkami przy stałym nadmuchu.

Włodek natomiast w softach S wymyślił sobie spalanie, które nazwał pulsacyjnym i pokazywał dawno dawno wykresy o co tam chodziło.

 

SPP natomiast nie prowadzi ciągłego nadmuchu i to jest podstawowa róznica, wprowadza pauzę podawania i szatkuje cykle załączeń nadmuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gruszki na wierzbie to obiecywały 2firmy,

 

Widze Jarecki że Ty jednak lubisz ze mną rozmawiać...... powiedz to ludziom które kupiły kotły z firmy Twojego teścia, bo naobiecywałeś na forum że puma już za chwilkę, już za momencik, będzie miała sterowanie internetem albo dołoży się moduł... i co ? niektóre osoby kupiły ten ster tylko dla neta..ludzie zostali z reką w nocniku.. jeżeli chodzi o drugą cześć ja nie porównuje do E_S,bo na razie nie ma do czego porównałem do ognika,ew tatarka lub niskobudżetowego tech-a...

Kobra czujnik temp spalin jest wliczony w cenę?? jak wiadomo on rónież robi koszty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jarecki79

dmuchawa WPA05,podajnik pancerpol 17kw klasyczna fajka,eko wesoła.

 

Nie miałem jej w ręku, ale to taka inna wersja WPa07, silnik jest ok. 38W, więc kiszka do sposobu sterowania nadmuchem przy SPP.

Zainwestuj w kondensator do dmuchawy 2mikro.... i to podmień, zrobisz sobie silniejsze starty. To ważne przy tym sposobie dozowania powietrza.

 

Chciałbym zrobić szersze testy w labo z tym sterownikiem pod kątem emisji i zmian mocy, ale kasą niestety nie sram... dopiero jedne badania zakończyłem.

To kwestia rozmowy z producentem sterownika, teraz sobie tylko gdybam i marzę.

Chciałbym uzbierać na eksploatacyjne, ale to raczej kwestia za 2-3lata, choć nigdy nie mów nigdy, może coś się wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw czy po takim wyłączaniu stałego nadmuchu nie zacznie bąki walić. Choć to raczej pewne, bo żadnej filozofii w tym nie ma i gdyby taki sposób sterowania był skiteczny już dawno byłby wykorzystany. Bąki imho będą tym większe im większa ilość paliwa na palniku, np w swoim tłoku nie widzę tego rodzaju sterowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw czy po takim wyłączaniu stałego nadmuchu nie zacznie bąki walić. Choć to raczej pewne, bo żadnej filozofii w tym nie ma i gdyby taki sposób sterowania był skiteczny już dawno byłby wykorzystany. Bąki imho będą tym większe im większa ilość paliwa na palniku, np w swoim tłoku nie widzę tego rodzaju sterowania.

 

Nie znasz - ja także nie znam efektów pracy tego sterowania pod względem emisji.

Co więcej nie znasz czasu przerw a to jest w korelacji do czasu pauzy podawania.

 

Szczerze piszę,że chciałbym to sprawdzić w laboratorium. Dzisiaj mnie na to nie stać.

 

Wiem jednak,że u jednego użytkownika produktu E-S lepiej spala miał węglowy a tamten produkt z tym sobie za bardzo nie radził. Oddać trzeba, że chodzi o przeróbke kotła i inny palnik.

Wiem też od kolejnego użytkownika,że ta sama ilość paliwa paliła się dłużej

 

Całkiem możliwe zatem,że wychodzi to pod względem sprawności lepiej,a jeżeli chodzi o wykorzystanie, to z prostymi z pozoru rozwiązaniami jest tak,że trzeba jeszcze na nie wpaść. Krytykować i pisać łatwo, ciężej coś wymyślić i zrobić.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze Jarecki że Ty jednak lubisz ze mną rozmawiać...... powiedz to ludziom które kupiły kotły z firmy Twojego teścia, bo naobiecywałeś na forum że puma już za chwilkę, już za momencik, będzie miała sterowanie internetem albo dołoży się moduł... i co ? niektóre osoby kupiły ten ster tylko dla neta..ludzie zostali z reką w nocniku.. jeżeli chodzi o drugą cześć ja nie porównuje do E_S,bo na razie nie ma do czego porównałem do ognika,ew tatarka lub niskobudżetowego tech-a...

Kobra czujnik temp spalin jest wliczony w cenę?? jak wiadomo on rónież robi koszty..

No napisałem przecież - cały zestaw ze wszystkimi czujnikami. I zgadzam się z Tobą, że porównywać nie ma czego. ES ma wodotryski. SPP wodotrysków nie ma, za to ma skuteczny algorytm. Może i brakuje mu jakiejś pompy czy dwóch , strefy czasowe ( na razie, bo są przymiarki żeby przenieść funkcjonalności PPX -a do bramki ) trzeba za coś koło 120 zeta dokupić w postaci panelu PPX, ale prowadzi kocioł w automacie jak po sznurku. W automacie nieźle pali trudniejszy opał, nie ma konieczności uciekania się do ręcznego. Jeden producent poszedł w bajer, drugi w skuteczność rozwiązań. Wybór należy do klienta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, za to ma skuteczny algorytm.

 

Kobra :) no nie pisz hmm...basni? :) to się dopiero okaże czy ma skuteczny.. po zimie,przesiadłeś się z st37 więc dla ciebie pid to mistrzostwo świata... dla mnie już nie :) wychodzę z założenia, że z rok trzeba go użytkować zobaczyć jak to wszystko chodzi i pisać o nim..ew wszelkie niedogodności czy bugi zgłaszać dla poprawki ( bo nie wierzę że nie ma rzeczy do poprawienia) na chwile obecną wasze posty wychwalają go jak bolid F1 :) dla mnie to taki naciągany marketing jest..w stylu....a nie powiem :) domyśl się :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz - ja także nie znam efektów pracy tego sterowania pod względem emisji.

Co więcej nie znasz czasu przerw a to jest w korelacji do czasu pauzy podawania.

 

Szczerze piszę,że chciałbym to sprawdzić w laboratorium. Dzisiaj mnie na to nie stać.

 

Wiem jednak,że u jednego użytkownika produktu E-S lepiej spala miał węglowy a tamten produkt z tym sobie za bardzo nie radził. Oddać trzeba, że chodzi o przeróbke kotła i inny palnik.

Wiem też od kolejnego użytkownika,że ta sama ilość paliwa paliła się dłużej

 

Całkiem możliwe zatem,że wychodzi to pod względem sprawności lepiej,a jeżeli chodzi o wykorzystanie, to z prostymi z pozoru rozwiązaniami jest tak,że trzeba jeszcze na nie wpaść. Krytykować i pisać łatwo, ciężej coś wymyślić i zrobić.

 

Na razie to jeszcze nic nie krytykuje, tylko zastanawiam.

Gdyby te przerwy i właczenia miały być na barszo krótki czas, to silnik chodził by cały czas na dużym poślizgul, żarł by prąd i grzał, jak przerwy są dłuższe, nie ma bata musi śmierdzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to jeszcze nic nie krytykuje, tylko zastanawiam.

Gdyby te przerwy i właczenia miały być na barszo krótki czas, to silnik chodził by cały czas na dużym poślizgul, żarł by prąd i grzał, jak przerwy są dłuższe, nie ma bata musi śmierdzieć.

 

Gdybać można, lepiej chyba sprawdzić. Tobie tłumaczyć nie trzeba, że co innego sprawność i co innego emisje.

Jest już kilka wypowiedzi, można poszukać, jak się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

bąki puszczał-tylko pare dni

u mnie już ich nie ma

jak zwykle- da sie wsio opanować -nawet na bardzo drobnym -pylistym miale ale 100% weglowaty

chodzi ta maszynka superowo z odchudzonym burnerku tylko musiałem kapeluszem go troche okryć od dzisiaj od godz 13.55

:D

Edytowane przez berdnard
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym piszesz-o sadzie?

jak miał pylisty bardzo to iskierki z pyłem poleciały by w komin-po to zrobiłem a wlaściwie tylko pożyczyłem od żony na zawsze ładny kapelusz z kuchni-niby ma być nierdzewny tylko uszka mu obciołem i antenke dostał i se wisi nad chudzinką burnerkiem-

u mnie to chodzi-tak jak rt09 pid bo na nim rozum mi sie polepszył

tak na -serio b jurz wie jak spp ma chodzić -tak jak ja mam zrobione

tego niby z nr 1 opanowałem -to przyszła kolej na spp tylko mniej paści mam wokół niego mam- B obiecał -na dniach będzie spp to w sobie miał a reszta należy do palacza-ustawienia

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cyklicznie skacze między ustawieniami nadmuchu dla pełnej mocy, a min możliwymi dla dmuchawy by nie zatrzymywała sie i szybciej docgodziła do swoich obrotów. Był już ten sterownik na jakichkolwiek badaniach, jego twórcy mają podręczne labo do sprawdzania? Moim zdaniem będzie tam stała hustawka nadmiaru CO i O² w spalinach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sterownik był na badaniach, BET już zresztą też....

 

Choć pewnie nie o takie badania Ci chodzi i nie o takie laboratorium.....

Jak poszukasz, to nawet wyniki tych badan znajdziesz w miejscu, które wysłałem na priva

 

A wiedzieć trzeba,że sterowniki tez powinny trafiać na badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...