Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nazwy moga być:

albo silikon wysokotemp. najczęściej temp. podawana 1200st.c

albo uszczelniacz kominkowy, bodajże soudal robi z granicą temp. 1500st.C

 

Generalnie potocznie się mówi czarny silikon, on zawsze pod wpływem temp. zrobi się jasno-szary i po jakimś czasie zaczyna pękać

Ważne, aby nie kupić czasem starego- patrzeć na daty na opakowaniu, bo idzie trafić taki ciężki do wyciskania, co wygląda jakby miał domieszkę piasku - taki zaraz do kosza wywalić. Ma być płynny i łatwo się wyciskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie potocznie się mówi czarny silikon, on zawsze pod wpływem temp. zrobi się jasno-szary i po jakimś czasie zaczyna pękać

Ważne, aby nie kupić czasem starego- patrzeć na daty na opakowaniu, bo idzie trafić taki ciężki do wyciskania, co wygląda jakby miał domieszkę piasku - taki zaraz do kosza wywalić. Ma być płynny i łatwo się wyciskać.

No właśnie o tym mówiłem Novemu :)

Też byłem pewny że kupiłem nowy, nieotwierany to mam i o mało nie zostałem na sobotę i niedzielę bez wody :)

Nawet takie gów..o można kupić przeterminowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Herr Bolecki!

Miałem tu nie klikać,ale u Pana na stronie się nie da pogadać.Pajace typu MIQ ,zaraz się zbiegną.

Novy soft,z "zawężoną" możliwością modulacji dmuchawy-pełna lipa.Zamiast rozciągać modulację -Pan ją skraca.Przy obecnych paliwach z dużymi Rogami-kolosalny błąd.Kiedyś na forum ES były płacze o regulację rzędu 0,5% nadmuchu.A pan z regulacji 1-33,wsadza 1-22-na mojej większej dmuchawie ,pomiędzy 8 a 9 -,mam urwisko jak na klifach w płn IRL :)

Pisałem Panu,trzeba było uruchomić lepiej opcję ,włączenia tła na mocy poniżej 30%.Nie naraża Pan usera na koszta w postaci doboru większej dmuchawy,wilk syty i owca cała.Teraz,przy tym sofcie,tło na 3 to już nie tło,a nadmuch.

Sterownik dalej mi się podoba,Pana nowe pomysły już raczej mniej.

Pozdrawiam.

Marek

P.S.

Nie pisałem wcześniej,miałem uszkodzony palnik

Teraz,p[o kilu dniach pracy,pisze co widzę i sprawdziłem.

Pozdrowienia dla MIQ-a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się pogadać nie da?... da się, po prostu nie obroniłeś swoich argumentów. Akurat stopień pajacowatości MIQa jest chyba jednym z niższych z całego interneta ;P

 

Z dmuchawą też mi się nie do końca podoba, ale tutaj przyczyna jest raczej techniczna i uwierz mi próbuje to zwalczyć.

 

Regulacje dmuchawy na poziomie 0,5% wsadź między bajki. Realny efekt będzie większy przynajmniej o rząd wielkości

Edytowane przez bolek_bolecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
U mnie się pogadać nie da?... da się, po prostu nie obroniłeś swoich argumentów.

 

A przed kim ich miałem bronić?Przed gostkiem ,który ani kotła na ekogroszek nie ma,ani termostatów (o których była mowa) -także nie.

Ma za to 25kW śmieciucha (ze 4 razy pewnie przewymiarowanego) i sporo do powiedzenia.Bez znaczenia.

Dalej uważam,że termostaty potrzebują wyższego zakresu temp. (może byc i 50deg) do "sprawnego działania".

Uważam też,że nakłanianie innych do utrzymywania zaniżonych temp na kotle,jak i utrzymywania niskiej temp.spalin-za zabieg socjopatyczny,przynoszący w efekcie korzyści ,jedynie producentom kotłów.Ja już widziałem,co się dzieje z kominem po niskich temp.spalin,i z kotłem po prowadzeniu na 42-45deg.

 

Akurat stopień pajacowatości MIQa jest chyba jednym z niższych z całego interneta ;P

A z ciekawości zapytam.

Ilu klientów (nabywców SPP),dzięki niemu Pan zdobył?

 

Z dmuchawą też mi się nie do końca podoba, ale tutaj przyczyna jest raczej techniczna i uwierz mi próbuje to zwalczyć.

 

Regulacje dmuchawy na poziomie 0,5% wsadź między bajki. Realny efekt będzie większy przynajmniej o rząd wielkości

 

Gdyby Pan mógł.proszę następnym razem o soft z poprzednim zakresem 1-33.

Dzięki za uwagę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy jak ci minie entuzjazm do Spp to...włącz miśka na chwile...Entuzjazm powróci :)

 

Jedynie to te skoki temp wewnętrznej są irytujące,Raz patrze mam 25 stopni wiec się rozbieram ,za chwilkę znów 20 wiec z powrotem kurtkę zakładam..Tak mija mi cały dzień,masz jakiś pomysł na to?

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przed kim ich miałem bronić?Przed gostkiem ,który ani kotła na ekogroszek nie ma,ani termostatów (o których była mowa) -także nie.

Ma za to 25kW śmieciucha (ze 4 razy pewnie przewymiarowanego) i sporo do powiedzenia.Bez znaczenia.

Dalej uważam,że termostaty potrzebują wyższego zakresu temp. (może byc i 50deg) do "sprawnego działania".

Uważam też,że nakłanianie innych do utrzymywania zaniżonych temp na kotle,jak i utrzymywania niskiej temp.spalin-za zabieg socjopatyczny,przynoszący w efekcie korzyści ,jedynie producentom kotłów.Ja już widziałem,co się dzieje z kominem po niskich temp.spalin,i z kotłem po prowadzeniu na 42-45deg.

 

No ja przy tym tez byłem i jakoś nie dokopałem się do niczego co miało by związek z optymalna pracą głowic. Mowa tutaj o liniowym zakresie ich pracy- bo jak pamiętam o to Ci chodziło. Pewnym jest na pewno to, że do takiej pracy potrzebna jest temperatura taka jak chcą kaloryfery do swojej ciągłej pracy. Może to być 60 jak i 30st.

Widzisz, ty dalej uważasz że głowice wymagają czegoś tam, a niczym tego nie podpierasz, nie wiadomo też co masz na myśli ze "sprawnym działaniem", więc o czym tu dyskutować?

To czy ktoś posiada piec na ekogroszek też nie jest tutaj argumentem.

 

A z ciekawości zapytam.

Ilu klientów (nabywców SPP),dzięki niemu Pan zdobył?

 

Pozdrawiam.

 

Nie przypominam sobie żeby się ktoś pochwalił aby kupił za jego namową, Nie jestem pewien, czy jego brat z polecenia nie ma SPP. Mogę jednak z pewnością stwierdzić że dzięki Tobie zeszła 1szt więcej bo ożeniłeś SPP swojemu bratu. Nie doszukuj się teorii spiskowych że posiadam przydupasów do naganiania, nie potrzebuje tego.

 

-> Wuwok, zaczep czujnik na skrętce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Mogę jednak z pewnością stwierdzić że dzięki Tobie zeszła 1szt więcej bo ożeniłeś SPP swojemu bratu.

Mnie chodziło o coś więcej.Ale skoro tak...

Dobra,kończmy.Każdy wie swoje.Wydaje mi się jednak,że zanim zakupiłem SPP,mapka sterowników SPP była bardziej uboga?Czy mi się zdaje?

Zmierzam do jednego.Bicie piany przez wspomnianego MIQ-a,nie przyniosło Panu zbytniego rozgłosu,raczej...Mimo to,to Pańska sprawa,kim pana forum żyje.

To moje zdanie.

Pozdrawiam,dziekuję.

 

 

 

-> Wuwok, zaczep czujnik na skrętce

Niczego to nie zmienia

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przed kim ich miałem bronić?Przed gostkiem ,który ani kotła na ekogroszek nie ma,ani termostatów (o których była mowa) -także nie.

 

 

A skąd wiesz, że nie mam, nigdy o to nie pytałeś. Ale tak, mam zawory termostatyczne o zwiększonym przepływie - do "grawitacji". Grzejniki grzeją u mnie nawet przy 38deg na wygasającym kotle. Co prawda tylko te na piętrze, ale jakoś głowicom nie przeszkadza tak niska temperatura, by się otworzyć lub zamknąć.

Każdy może przeczytać Twoje "prawdy objawione" i sam oceni, czy masz czego bronić: http://forum.bolecki.pl/index.php?topic=250.0

http://forum.bolecki.pl/index.php?topic=253.0

 

-->bolecki

szkoda klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, każdy bije Piane na swój sposób. Nie wpierniczam się w posty Twoje, jego, czy jakiego kolwiek usera. Nie widzę potrzeby, przynajmniej na tą chwilę.

Moje forum żyje moimi użytkownikami, to że ty się z niego wypisałeś to Twoja sprawa

 

Napisz wprost o co Ci chodzi bo jakoś się mogę jednoznacznie domyśleć, cały czas odnoszę wrażenie że gość ma naganiać ludzi (mapka jakoś nie urosła za jego biciem piany). W tedy sprawa będzie jasna, a nie cały czas "bo ja myślę że tak, bo tak"

 

Co do skrętki, możesz zobaczyć np na temp. zewnętrzną do dnia 29.10 i po krótkiej przerwie reszte czasu. https://ekotlownia.pl/sterownik/104

Przede wszystkim czujnik należy podłączyć do jednej pary kabli, dobrze jest mieć skrętkę ekranowaną i tenże ekran podłączyć do GND w bramce.

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy zmiana dmuchawy ma związek z badaniami sterownika, powiem ogólnie, że na starszych gajgach było to na limicie.

Mi też trochę szkoda tej zmiany, miała wyjść różnica ok.3biegów a w praktyce wyszło 6-7...

Nie mniej podłączyłem i sprawdzałem, z jedną i drugą u mnie chodziło.

 

Ja nieco sprawę zmiany wstrzymałem, bo to też nie chodzi o to, aby co chwilę zmieniać, ale takie głosy jak Twój czy Yareki sa istotne.

Ja zmiany nie chciałem, bo za chwile będzie X-sterów pierwszych, gdzie zakres nastaw dmuchawy taki i taki

Dalej teraz mamy nowszą wersję i to juz jest o jedno za dużo.... bo się człowiek zastanawia.

 

Widocznie jednak warto pomyślec o zmianie, bo jest możliwość, -jakoś przeżyjemy, z czasem te x- teraz wypuszczonych można zaktualizować.

Myślałem jednak,że nie będzie to potrzebne. Zobacz na mój wątek stary vs nowy spp

 

Na takie rzeczy to jednak potrzeba czasu i opinii, poprawić się da.

Tak bywa przy zmianach, trzeba teraz trochę czasu na doszlifowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herr Bolecki!

Miałem tu nie klikać,ale u Pana na stronie się nie da pogadać.Pajace typu MIQ ,zaraz się zbiegną.

Novy soft,z "zawężoną" możliwością modulacji dmuchawy-pełna lipa.Zamiast rozciągać modulację -Pan ją skraca.Przy obecnych paliwach z dużymi Rogami-kolosalny błąd.Kiedyś na forum ES były płacze o regulację rzędu 0,5% nadmuchu.A pan z regulacji 1-33,wsadza 1-22-na mojej większej dmuchawie ,pomiędzy 8 a 9 -,mam urwisko jak na klifach w płn IRL :)

Pisałem Panu,trzeba było uruchomić lepiej opcję ,włączenia tła na mocy poniżej 30%.Nie naraża Pan usera na koszta w postaci doboru większej dmuchawy,wilk syty i owca cała.Teraz,przy tym sofcie,tło na 3 to już nie tło,a nadmuch.

Sterownik dalej mi się podoba,Pana nowe pomysły już raczej mniej.

Pozdrawiam.

Marek

P.S.

Nie pisałem wcześniej,miałem uszkodzony palnik

Teraz,p[o kilu dniach pracy,pisze co widzę i sprawdziłem.

Pozdrowienia dla MIQ-a :)

 

Witam

ko Markowski zaczynasz mi sie podobac-piszesz o prawdzie-

zgadzam sie z tobą w 100%

jeżeli chodzi o ten temat co napisałeś powyżej

ja natomiast też mam coś do powiedzenia-ale lepiej se dam pokój

mówią wino czym starsze tym lepsze-spp idzie w drugą strone

min obr dmuch czyli -tło i i podczas pracy muszą miec po prostu więcej biegów

bo

jesteśmy zmuszeni do zakupu dmuchawki

tej co poleca twórca sterownika

a nie lepiej se zamiast zmiany

odwiedzic sklep monopolowy

:cool:

Edytowane przez berdnard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat drogi Berdnardzie po tej zmianie poszło na plus tej mniejszej dmuchawie, czyli akurat nie tej którą ja polecam. Polecanie a zmuszanie to różne sprawy, zdaje się że już sporo osób miało szanse spróbować słabszych silników i dramatu nie było.

 

Wiem że jak się coś komuś odbiera (zakres ustawień dmuchawy) to jest awantura. Gdyby było w drugą stronę to obyło by się bez echa. Zrozumcie też jedną rzecz, od tego zależało to czy mogę spać spokojnie czy nie. Zakłócenia generowane przez ster były blisko granicy normy , trzeba było z tym zawalczyć a każdy chciał go mieć na piecu bez czekania na jakieś poprawki. Zostało zrobione to co się dało z myślą że będzie dobrze. Wg kilku osób nie jest, w dodatku dochodzi poczucie że się coś odebrało więc... się temu przyglądne kolejny raz.

 

Za przewalenie normy grozi np zebranie produktu z rynku, rozumiem że jest to lepsze wyjścię niż utrata kilku kroków w regulacji obrotów?. UKE już u mnie było, SPP nie wszystkim jest na rękę więc mimo wszystko wolał bym taką wizytę nie wspominać źle.

 

To nie jest jakieś moje widzimiśie i chęć zrobienia użytkownikom na złość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Witam

ko Markowski zaczynasz mi sie podobac-piszesz o prawdzie-

zgadzam sie z tobą w 100%

jeżeli chodzi o ten temat co napisałeś powyżej

ja natomiast też mam coś do powiedzenia-ale lepiej se dam pokój

mówią wino czym starsze tym lepsze-spp idzie w drugą strone

min obr dmuch czyli -tło i i podczas pracy muszą miec po prostu więcej biegów

bo

jesteśmy zmuszeni do zakupu dmuchawki

tej co poleca twórca sterownika

a nie lepiej se zamiast zmiany

odwiedzic sklep monopolowy

:cool:

 

Hej Rajmund :)

 

Kurcze,ja tylko mam dosyć tych zmian.które nic lepszego nie wnoszą.Wyjaśnienia herr Boleckiego sporo wyjaśniają,ale jak sobie pomyślę ,że znów te rozkładanie stera i na nowo ustawianie to mnie trzepie....

A dmuchawę i tak nabyłem,póki co nie żałuję-choć można było tego uniknąć,gdyby tylko herr Bolecki pochylił się nad userem i posłuchał :) Jakoś ten wydatek przeżyję.

Pozdrawiam.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...