Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

Myślę że wątek na Es poleciał w kosmos z powodu prozaicznej. Kilku userów z miska przesiadło się na spp. I co zabawne ,oni mają różne kolory pieca :). Spp kosztuje na tyle mało że ludzie bez problemu go kupią lecz też na tyle dużo by przed zakupem się zastanowić czy jest sens :) . Widać jest .Co do ustawienia to jest o wiele prościej niż się na początku wydaje. A piana pojawia się bo coraz więcej pytań jest o spp,kocioł z spp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan
Novy, w sumie do Ciebie strzałka bo pewnie byś tam nie prędko zawędrował

 

http://forum.bolecki.pl/index.php?topic=75.msg11143#msg11143

 

Możesz sobie wstępnie zaopiniować, reszta do ustalenia.

 

Dzięki za pochylenie się nad prośbami.W poniedziałek wysyłam graty i czekam na nove :)

Pozdrawiam.

 

P.S.

Jarecki dzięki za ciepłe słowa.

Karoka65,jest jak jest.Dlatego wypinam się powoli na fora.

Bolecki-nie chodzi o to ,że dzięki mnie sprzedałeś kilka sterów więcej. Chodzi o to,że są i tu i u Ciebie na forum "Panowie" -dzięki którym nie sprzedałeś żadnego więcej,a bija pianę tam od lat-i nic ciekawego nie wnoszą..I tyle.

Pozdrawiam wszystkich.

Marek.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochylenie się nad prośbami.W poniedziałek wysyłam graty i czekam na nove :)

Pozdrawiam.

 

P.S.

Jarecki dzięki za ciepłe słowa.

hodzi o to ,że dzięki mnie sprzedałeś kilka sterów więcej. Chodzi o to,że są i tu i u Ciebie na forum "Panowie" -dzięki którym nie sprzedałeś żadnego więcej,a bija pianę tam od lat-i nic ciekawego nie wnoszą..I tyle.

Pozdrawiam wszystkich.

Marek.

Jak mówiłem nie zamierzam kapliczek stawiać czy okopywać się na pozycjach bitewnych.

Widzisz wcześniej kilka osób dorobiło Tobie łatkę, bo pisałeś nie po myśli, a że krewki człowiek, to czasami za szybko piszesz.

 

Kobra z Dziubkiem mają starsze wersje, więc trochę nie byli w temacie, ja wiem,że masz rację, swoje obserwacje wypisałem, swoje uwagi zgłosił też inny kolega.

Choć sam poprawki wstrzymywałem licząc na to,że może jednak z tym da się żyć.

Temat świeży, trzeba poprawić jak widać i tyle. Tak bywa,że przypadkowo trzeba się cofnąć kroczek, aby pójść dwa do przodu.

 

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, przy okazji weszły nowe pomysły zobaczymy w przyszłym tygodniu co się z tego ulęgło.

 

Co do stera, to wiesz, każdy z piszących, użytkujących dokłada swoją cegiełkę. Także Ty, ale też nie wymagaj, aby się zawsze wszyscy w każdym sądzie zgadzali (tutaj myśle o tych termostatach nieszczęsnych).

 

Ja mam podejście takie,że dla mnie wszystkie głosy UŻYTKOWNIKÓW danego wyrobu się liczą. Dzięki temu można dalej produkt rozwijać.

Także nie obrażaj się tak szybko.

 

Zmykam do łózkowic, narta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian w sterowaniu dmuchawą - u mnie od wczoraj idzie na sterze z tym softem do którego Novy obiekcje zgłaszał i jakoś problemów nie widzę. A ustawiać jakoś szczegółowo się mi nie chciało - koło 15.30 założyłem, na szybko dobrałem dmuch ( 6 w dół ) i tło ( 3 w dół ). Wiatrak przy tym palniku mam dość wielki - 80 watt. W pół godzinki było po zawodach - przekładka + regulacja. W nocy się goście Andrzejkowi rozeszli, sprawdziłem i zmieniłem dmuch na 12, rozruch na 2, tło na 3. I idzie - nawet dość równo jak się już po rozbiorach CWU ciut odrobił. Po 17 godzinach pracy burdelu na palniku nie stwierdzono. Nadal pali się miał 19 MJ z Janiny. Myślę że na ekogroszek dmuch trzeba by szukać koło 9 - 10. No i to tyle o sterowaniu i problemach. Powiem wprost - kto sobie z tym nie radzi, w dodatku paląc łatwym do prawidłowego spalenia Retopalem - niewielkie ma pojęcie o regulacji sterownika i o pracy w dwustanie. Bo jaka taka umiejętność ustawienia dwustanu jest jednak podstawą ustawiania SPP. On wiele wybacza - tak ze 30 % błędu w nastawach przełknie i jeszcze w miarę dobrze palił będzie. Teraz może o kilku ostatnich stronach coś napiszę. Karoka - powiedz, czy ktoś próbuje Ci kupę nawalić w wątku o Brulim na przykład? Jak masz problem z tym kontem co to niby jest a może i nie jest Twoje - poproś Bolca, pewny jestem że usunie i nick dla Ciebie zarezerwuje. Ja tam na przykład się zarejestrowałem na ES - myślałem że będzie mi to potrzebne. Jeszcze się nie wypowiadałem, czasem poczytam. Ale to trzeba by cały dzień siedzieć - moderator łapkę ma szybką, chlasta każdy post niewygodny. Wątek " Sprzedam eCoal " widzę po całości wychlastał, wcześniej z niego każdy post w którym o SPP i jego zakupie jako przyczynie sprzedaży ktoś wspomniał na bieżąco usuwał. Teraz się na wątku " eCoal vs Bruli " skupił - bo tam ktoś próbował podyskutować. Cenzor - czy moderator? Forum czy zbiorowe malowanie laurki dla jedynie słusznej drogi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
..........

 

Panie Bolku,spokojnie.

Wszyscy jedziecie na tym samym wózku.Z tego żyjecie.Tu raczej (dla klienta) -liczy się raczej sposób reakcji na krytykę produktu przez klienta,albo raczej klasa (lub nie)z jaką producent przyjmuje to na klatę.

Napisałem ostatnio,że p.Wiesław robi serwis na wysokim poziomie.Bo po 4h od zgłoszenia był już u mnie.Biorąc pod uwagę,ile napsioczyłem na RBR-a,oraz nasze "wojenki" na forum-wielu na jego miejscu by olało sprawę.

Tu nie chodzi o to,aby z forum robić śmietnik i prywatny folwark.Są tu tacy,którzy nigdy nikomu nie pomogli nawet w ustawieniu kotła,czy w jakimkolwiek innym problemie.Ba,wielu jest takich co kotła na eko nie ma,ani nawet sterownika z wątku.Oni maja zawsze najwięcej do powiedzenia.

Kiedyś na forum ES,zaproponowałem zwiększenie zakresu zał/wył pompy CWU+miesz. Najpierw był lincz,za miesiąc funkcje wprowadzono w życie-jest w sterowniku do dziś.I o to chyba chodzi.Nie chodzi o to,że jakiś tam Novy nie znając się,wpadł na dobry pomysł,trzeba z niego skorzystać-to jest właśnie "burza mózgów".I tyle.

Ja osobiście nienawidzę retorów i ich wiecznych teoretycznych gadek.Oczywiście z wyłączeniem Zawijana :)

Przepraszam za OT.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz problem z tym kontem co to niby jest a może i nie jest Twoje - poproś Bolca, pewny jestem że usunie i nick dla Ciebie zarezerwuje.

 

A właśnie że ani myślę ruszyć tego konta, będę je tylko bacznie obserwować. Nikomu, a już w szczególności Karoce nie będę konta rezerwował. Nie potrzeba tam osoby które bedą lokować swoje produkty produkty, tym bardziej w taki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Ja też nie widzę problemu.Na starym sofcie nadmuch miałem 26-28 oczek a na nowym 20-21, Tłem troszkę zjechałem..pali się dobrze,jakoś różnicy nie widzę lecz pod koniec grudnia gdy spale miał podjadę uaktualnić zabawkę :) .

 

Kurcze wuwok,zrozum-każdy pali innym opałem.Pisałem Boleckiemu,że pomiędzy 8 a 9 jest przepaść.Jestem w szoku ,że aż tyle dmuchasz.Ja mam WPA 06,ale dla mnie okolice 8-13 to max.Pisałem mu też ,że przy obecnym na rynku opale,który ma coraz większe Rogi-płynna regulacja to podstawa.Nie zamierzam się,za przeproszeniem,pierdzielić z klapkami i przesłonami.Komu przeszkadza rozciągnięty mocniej zakres modulacji nadmuchu?Lepiej mieć chyba mniejsze skoki,a niżeli większe,zgoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mój opał jest "super" [spiekać się lubi]Zgadzam się że większa regulacja jest na plus. Dmucham tyle ile potrzeba:) Widzisz mam pył [ są grubsze kawałki to takie 3x3 lub 5x5] ,generalnie jakby 2 gatunki miału wymieszane .Dla mnie ważne jest jedno,dobowe spalanie. Jeśli jest niskie znaczy że opał spalam poprawnie. Zresztą popiołek mam ok,zero niedopałów spieków minimalna ilość a do tego wymiennik czysty :) Mi wystarcza,na miśku tego bym na tym opale na 100% nie miał.

 

Chyba jakiś dziwny jestem...o zadowolony wiecznie :) A prawda taka że zadowoleni z pieców na eko są ci którzy mają domy dobrze docieplone,wtedy ciepło ,mało węgla idzie . ]kolor kociołka nie jest ważny ]Ktoś kto ma druszlak nie dom zawsze będzie utyskiwał . Bo jak idzie dużo palenia to drenuje kieszeń.

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy. To że ty nie masz ochoty bawić się przysłoną tylko chcesz ustawić obroty nic Ci nie da. Nie uzyskasz stabilnej pracy dmuchawy na niskich obrotach ze względu na poślizg silnika. Ty ją musisz przysłonić aby pracowała powtarzalnie. Jeśli będziesz bazować tylko na regulacji obrotów i od nich będziesz wymagał definitywnego rozwiązania sprawy to polegniesz.

Popatrz na filmik który załączyłem do posty na moim forum. Zwróć uwagę przy jakiej wartości zaczyna się kręcić, jak długo się na tej wartości rozpędza, ile trzeba zjechać żeby sie zatrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Novy. To że ty nie masz ochoty bawić się przysłoną tylko chcesz ustawić obroty nic Ci nie da. Nie uzyskasz stabilnej pracy dmuchawy na niskich obrotach ze względu na poślizg silnika. Ty ją musisz przysłonić aby pracowała powtarzalnie. Jeśli będziesz bazować tylko na regulacji obrotów i od nich będziesz wymagał definitywnego rozwiązania sprawy to polegniesz.

Popatrz na filmik który załączyłem do posty na moim forum. Zwróć uwagę przy jakiej wartości zaczyna się kręcić, jak długo się na tej wartości rozpędza, ile trzeba zjechać żeby sie zatrzymała.

 

Ależ ja to doskonale rozumiem,dlatego kupiłem większą dmuchawę.A ostatnie Twoje zmiany softu,mam nadzieje,pozwolą mi obyć się bez przesłony,taką mam nadzieję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra, w zasadzie doszedłes do tego, co ja podczas krótkiego testu DM80 (odpowiednik WBS6aAL)

Ja miałem dmuchawa 11, rozruch 2, tło 3

Jedno na co zwróciłem uwage na tej większej dmuchawie, to był mocny przeskok między biegiem 13 a 14-ym.

 

Jeszcze raz biorę na klatę,że to trochę moja wina, aby wstrzymac poprawki, mi się wydawało,że można z tym życ i idzie to ustawić, potwierdza to teraz kobra i wuwok.

Jednak u Ciebie Novy i Yareki oraz Jarek9970- na Waszym opale czegoś brakowało.

 

 

Zgadzam się jednak,że szerszy zakres do obsługi lepszy, także ze spokojem będzie nowe a te iles sterów się z czasem zaktualizuje.

 

 

 

Na koniec powiem,że wsypałem opał z lokalnego składu z nowej dostawy i za szybko do tego jeszcze dosypałem miału - tragedia.

Do kitu ta nowa dostawa, miał zostawiam jak się zrobi cieplej i będzie mniejsze zapotrzebowanie. Dla dośc poprawnego spalenia opału miałem takie parametry,że mi wyrzuciło alarm o wygaszeniu (za długo na 100%szedł) a parametry, gdzie robił temp. sa takie,że przerzuca deko koksu a zmieniłem już także do tego szajsu głowice na 38kW

 

Jeszcze dumam, co na wieczór zrobić, teraz na dom zawór lekko przymknięty pilotem, nie wiem czy nie zablokuje zaworu w jednej pozycji a tylko podniosę wieczorem nastawę kotła... ale się tez lipny towar trafił....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
.

Jednak u Ciebie Novy i Yareki oraz Jarek9970- na Waszym opale czegoś brakowało.

 

 

Nigdzie nie twierdziłem,że na nowym sofcie nie da się palić,a jedynie to,że to krok w złą stronę.Nowy soft będzie caculo.Zobaczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz jak kilka lat temu pojawiły się pierwsze wzmianki o SPP, że to inaczej działa, że tak nie ma prawa pieca prowadzić, z kim do czego tym sterem, rynek go zweryfikuje.. Że literówka w opisie. (xxxxx),

 

Właśnie rynek go zweryfikował...

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wuwok,zrozum-każdy pali innym opałem.Pisałem Boleckiemu,że pomiędzy 8 a 9 jest przepaść.Jestem w szoku ,że aż tyle dmuchasz.Ja mam WPA 06,ale dla mnie okolice 8-13 to max.Pisałem mu też ,że przy obecnym na rynku opale,który ma coraz większe Rogi-płynna regulacja to podstawa.Nie zamierzam się,za przeproszeniem,pierdzielić z klapkami i przesłonami.Komu przeszkadza rozciągnięty mocniej zakres modulacji nadmuchu?Lepiej mieć chyba mniejsze skoki,a niżeli większe,zgoda?
Novy, żeby jasne było - ja też jestem zadowolony że będzie większa rozdzielczość dmuchawy. Ale tak rozsądnie - powiedzmy że moje obecne 12 będzie się mieścić z dość podobnymi efektami między nowym 38 a 42. 43 już będzie bliżej 13, 37 bliżej 11. Przyjdzie 3 ludzi i każdy z nich na tej samej instalacji, opale i kotle ustawi sterownik w zakresie tych 38 - 42. Ale daję sobie łeb uwalić że każdy z inną wartością. I każdy będzie zadowolony. To raz. A dwa - jeszcze dojrzejesz do tego, żeby pojąć że regulacja przesłoną wcale nie jest całkiem tym samym co regulacja obrotami. Że przesłonięty wiatrak na przykład łatwiej startuje i czasem udaje się urwać oczko z rozbiegu. Że przesłona zmniejsza wpływ ciągu i wypalanie na małych mocach. Że pozwala ustawić wiatrak nieco wyżej co z kolei ułatwia rozruch na małych % mocy i też pozwala minimalizować rozbieg. I że jeszcze to czy tamto - nie będę Ci odbierał satysfakcji z odkrywania różności. Ale tak dla eksperymentu przesłoń dmuchawkę - zostaw ze 2 cm szpary. Dobierz do tej samej dawki wiatr tak żeby grzało. I za kwadrans popatrz na spaliny. Zresztą - mnie wierzyć obowiązku nie ma . Cóż ja, ledwie z 10 lat dwustany reguluję. Zapytaj innych mających w tym doświadczenia. Może Timon np. coś Ci o przesłonach powie, może Jarecki - czasem warto słuchać innych. Wymyśliłem ja a więc tak być ma - nie jest koniecznie zawsze sprawdzającą się metodą postępowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Nie używasz bootloadera z kodowaniem softu? Tak się zastanawiam jak bym chciał go mieć to tylko ściąganie z pieca i odsyłanie wchodzi w grę?

 

To powinno moim zdaniem być podstawą. Gdybym miał go na testy brać to byłby warunek. Choćby zwykły RS232 jak mają produkty E-S, Cobra ma po USB z pena o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno moim zdaniem być podstawą. Gdybym miał go na testy brać to byłby warunek. Choćby zwykły RS232 jak mają produkty E-S, Cobra ma po USB z pena o ile dobrze pamiętam.

 

Skorpion, cobra, puma mają usb, takie jak od drukarek, wyjmujesz wtyczke zasilania z sieci, podłączasz przesz usb do kompa, który rozpoznaje te sterowniki jako dysk wymienny, kasujesz stary soft- wrzucasz nowy. Tak to E-M z Włodkiem wymyslili

 

Bruli/ecoal sam wiesz jak jest.

 

Iryd - potrzebuje urządzenia o nazwie logger, w którym jest karta SD, urządzenie łączone przez RJ-kę do której normalnie podłączany jest Pilot - tym sposobem się wysyła softa

 

SPP- trzeba aktualnie wysłac do zmiany softu. Przez ostatni rok miałem 1aktualizacje softu przy okazji wizyty Bolka, nie pamiętam czy to było wiosna czy z początkiem lata.

Chodził do tej pory, z tydzien może więcej temu przepiąłem świeższy tylko ze względu na zmianę elementu wewnątrz sterownika, bo chciałem być na bieżąco po tej zmianie ze sposobem ustawiania nadmuchu.

 

Nie przesadzajmy,że się czegoś nie sprawdzi, bo nie można softu zaktualizować samodzielnie, bez tego działa ster, działa net, pracuje algorytm spalania itd., ile razy w ciągu 2tygodniowego testu chciałbyś zmieniać softy? Można nie sprawdzić, bo się nie chce lub nie potrzebuje, jest się zadowolonym ze stanu obecnego i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...