Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co się dzieje z poprzednikiem i kto nim jest?. Może się coś uda podreanimować.

 

Niestety cała seria się rozeszła i nie jesteś jedyny. Jest w sumie jedna sztuka, kurzy się w laboratorium po badaniach EMC, może i mógł bym go załatwić ale to i tak środa-czwartek.

 

 

to tytanic z pilotem r,cos chyba nielaczy w srodku bo gasnie chwilami,jutro koleś ma mi do niego zajrzeć,no swoje lata juz ma,ale jakby dalo rade to byłbym wdzięczny bardzo.z tym to juz niema co zabardzo walczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dzieje się to w takt pracy podajnika (czy w ogóle załączenia obciążenia) to do przeglądnięcia wyłącznik będący z boku- to lubi się zakurzyć i zazwyczaj kończy się takim efektem. Sprawdź czy gilanie po włączniku powoduje że coś przygasa.

A jak jutro przyjdzie macher to pierwsze nie sprawdzi lutowanie trafa. To tak z mojego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dzieje się to w takt pracy podajnika (czy w ogóle załączenia obciążenia) to do przeglądnięcia wyłącznik będący z boku- to lubi się zakurzyć i zazwyczaj kończy się takim efektem. Sprawdź czy gilanie po włączniku powoduje że coś przygasa.

A jak jutro przyjdzie macher to pierwsze nie sprawdzi lutowanie trafa. To tak z mojego doświadczenia.

 

ok.dzieki ,sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio sąsiad miał podobne objawy, przestawała mu pracować dmuchawa lub podajnik, kondensatory posprawdzane wszystko sprawne

ster prawie 10 lat. postanowił rozkręcić i posprawdzać od podstaw

okazało się że po tylu sezonach pracy przy wibracjach poluzowały się śruby mocujące przewody do płyty sterownika

moze zacznij zatem od poruszania wszystkimi kablami?

taka sugestia laika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik chwilowo reanimowany.kabelki nie łączyły i trochę po przegrzewany jest.mimo wszystko jak by dało rade to byłbym wdzięczny,pilnie czekam na wiadomość

 

Jeśli czas nagli i nie potrzebujesz sterowania do zaworu to jest też SPP v1 kilka osób na forum Boleckiego sprzedaję prawie dziewice możesz wejść zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź jeszcze przedmuchaj wnętrze stera sprężonym powietrzem.

 

 

Tak właśnie zrobiłem,dzięki,na razie działa,ale i tak do wymiany,wyświetlacz już tez mruga,zresztą i tak od jakiegoś czasu myślałem o wymianie z powodu netu,jak mnie niema jakiś czas to nikt inny nie zna się na ustawieniach i tak se lata bez nadzoru.dostalem jeszcze jakieś propozycje na bruli ale jest trochę drożej ,opłaca się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobiłem,dzięki,na razie działa,ale i tak do wymiany,wyświetlacz już tez mruga,zresztą i tak od jakiegoś czasu myślałem o wymianie z powodu netu,jak mnie niema jakiś czas to nikt inny nie zna się na ustawieniach i tak se lata bez nadzoru.dostalem jeszcze jakieś propozycje na bruli ale jest trochę drożej ,opłaca się?

Gdybyś miał dryg do elektroniki to woziłbyś lutownicę jakie szkło powiększające i przepatrzył całą płytkę sterownika i gdzie są zimne luty to trzeba pod lutować od nowa .

Nie będę zaśmiecać napiszę resztę tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?188544-bruli-pl&p=6984796#post6984796

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał dryg do elektroniki to woziłbyś lutownicę jakie szkło powiększające i przepatrzył całą płytkę sterownika i gdzie są zimne luty to trzeba pod lutować od nowa .

Nie będę zaśmiecać napiszę resztę tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?188544-bruli-pl&p=6984796#post6984796

 

 

Może i masz racje,nie do końca się na tym znam ale z tego co tu czytam na forum to spp pali ładnie ma mnóstwo ustawień i ma neta,wiec po co przepłacać. czekam na info od kol.Boleckiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje,nie do końca się na tym znam ale z tego co tu czytam na forum to spp pali ładnie ma mnóstwo ustawień i ma neta,wiec po co przepłacać. .

Sztuka polega na tym żeby z tych mnóstwa ustawień nie korzystać tylko raz podłączyć ster a potem co jakiś czas sypać węgiel i wynosić popiół .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał dryg do elektroniki to woziłbyś lutownicę jakie szkło powiększające i przepatrzył całą płytkę sterownika i gdzie są zimne luty to trzeba pod lutować od nowa .

Nie będę zaśmiecać napiszę resztę tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?188544-bruli-pl&p=6984796#post6984796

 

 

dryg do elektroniki to jakiś tam mam hehe ale jak już pisałem chce mieć ta możliwość podglądu i sterowania jak mnie kilka dni niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o to własnie chodzi,no i ten podgląd przez neta jak dla mnie jest ok.a jaka jest różnica miedzy spp a bruli ? co jest w komplecie?

 

Kolego zacznijmy od tego co chcesz uzyskać albo czym chcesz sterować w swoim układzie. Masz układ z dwiema pompami tu wystarczy SPP v1 + Bramka internetowa BET, ale masz też zawór 3D i jeśli zamierzasz zamontować do niego w przyszłości siłownik to wtedy warto zastanowić się nad SPP v2 który nim będzie sterował. Zarówno do v1 i v2 dostajesz ten sam algorytm spalania, a skoro już kilka lat ze swoim kotłem przeżyłeś prowadząc go w w dwustanie to ustawienie prawidłowo SPP nie sprawi ci żadnych problemów.

 

Co do Bruli to bardzo dobry sterownik, ale musisz sobie sam odpowiedzieć po co ci masa funkcji których nigdy nie wykorzystasz a będziesz musiał za nie zapłacić.

 

Twoja kasa, Twój wybór.:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale już 8 chyba sezon na dwu-stanie wiec ok,trochę wprawy mam,niestety tez mam parowóz na 400 metrów ale co zrobić,takie były czasy ,dziś by starczyło 8 KW .mysle ze spp mi wystarczy

 

Z tymi 8kw to chyba przesadziłeś:no: Pisz do producenta czy ma jeszcze jakieś v1 na stanie a jeśli nie to na forum boleckiego jest kilka prawie nowych kompletów do sprzedania. No chyba że interesuje Cię v2, wtedy sytuację już znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...