Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik SPP


czp01

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A czego nie można było?. Z napisem wal śmiało, chętnie się dowiem co masz na myśli

 

Jeśli mowa o produkcie Elektro- Miz'u to nie ma z nim nic wspólnego.

 

Czy marketing szeptany?. Nie wiem, nikt nie dostał ani grosza "lub innych czasopism" za to żeby tutaj cokolwiek pocisnąć. Z resztą piszesz podobieństwo, więc nawet jeśli to jakoś od ogólnie panującej normy nie odbiega. Inna sprawa to to że co niektórzy szukają i będą szukać drugiego dna więc zawsze będzie że ktoś coś.

Zwróć też uwagę jak wypłynął SPP- w zasadzie przez userów którzy zaczeli go porównywać i o tym pisać, bo to że HANDLARZ Jarek go umieścił w przeglądzie to jakoś nie namieszało, był bo był. Na pewno nie ma też zabaw w stylu jaki ster kupić i nagle 10 postów z nowych kont (taka magia funkcjonuje w pytaniach o piec np). Albo bezsensownego podbijania tematu będącego w agonii.

Nie w mojej naturze jest pociskanie, ale jak patrze na to forum to tak lekko mówiąc- jest tylko kilka "słusznych spraw" i koniec. Ciekawe czemu z SPR11 i MCI nie ma takich cyrków?

 

Z odwołaniem do miśka to przemilczę ;)

 

Włodkowy net to Włodkowy net, nie jest moim zadaniem wychodzić przed ich szereg, jakieś plany ma- pewnie zapytać możesz.

 

Czemu Sekom na kotle?, bo uznałem że tak będzie dobrze. W zasadzie opisałem to tutaj TUTAJ

 

Hej,

szczerze to naprawdę ci kibicuję, bo konkurencja musi być!

Do tej pory Zawijanowie śmiali się że, inni nie potrafią lub nie chcą pokazać jak działają ich kociołki/sterowniki w necie. A teraz co najmniej dwóch userów może pokazać co jest wart misiek a co spp. Ja mam możliwośc podglądu przez neta, ale nie używam. Za to kilka razy dziennie patrzę na kociołek przez wifi+telefon.

 

Z Kobra to myślałem że teraz to Włodek podpatruje :p

P.S. Dobrze że zmieniłeś stronę bo była MEGA podobna, nawet kolory. Tylko teraz pozbawiłeś się jednego plusa - braku dymu z komina :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o podobieństwa do platformy esterownik to niech Pan Bolecki potwierdzi, że nie widział wcześniej tej platformy i nie wzorował się na niej :D

 

Chociaż podpatrywanie konkurencji jest dopuszczalne to trzeba tak to robić żeby aż tak to się nie rzucało w oczy :)

 

Grafika już nie :) ale statystyki, mapa to jeszcze można poprawić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale statystyki, mapa to jeszcze można poprawić. :)

 

a tutaj to się nie zgodzę, bo pierwsze statystyki w formie takich wykresów były np. w elektro-miz przy modelu buran, podobne wykresy są rysowane (temp. c.o.,cwu na ekranach cobry,pumy,skorpiona), podobne wykresy mają od x-czasu użytkownicy pumy po ściągnięciu pliku archiwum w sofcie kolegi DaminaLisu o nazwie PumaCharts, podobne ma także tech,- nie róbmy jaj....

 

co do mapy - to przecież mapy google... które na swoich stronach stosuje wiele firm...

 

Może nie popadajmy w paranoje, bo tak to można się przyczepić,że w Twoim sterze sposób ustawiania stref czasowych z poziomu pulpitu sterownika jest taki sam jak we wcześniej produkowanych sterowaniach firmy elster i tez można to poprawić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam,że na ekranie sterownika od wyjścia spp sa podawane dane spalania godzinowe i dobowe, to zostało tylko przeniesione do odczytu na stronę www

 

pierwsze takie rozwiązanie z podawaniem tych spraw było natomiast w/g mojego doświadczenia w modelu sterownika luksus z firmy elster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPP miał pomiar spalania od urodzenia, tj gdzieś od 2009r?. Pojawił się na rynku jakoś 2011/12. Z resztą jakie to ma znaczenie.

 

Jeżeli chodzi o podobieństwa do platformy esterownik to niech Pan Bolecki potwierdzi, że nie widział wcześniej tej platformy i nie wzorował się na niej :D

 

Chociaż podpatrywanie konkurencji jest dopuszczalne to trzeba tak to robić żeby aż tak to się nie rzucało w oczy :)

 

Grafika już nie :) ale statystyki, mapa to jeszcze można poprawić. :)

 

Robić żeby nie rzucało w oczy?. Czyli co, można skopiować kropka w kropkę ale nie pokazywać szerszemu gornu?.

Chcesz potwierdzenia że nie widziałem?, widziałem i wiedziałem jaką funcjonalność chce uzyskać, nikogo nie namawiałem jednak że ma KOPIOWAĆ kody czy cokolwiek. Popatrz na całość z góry i powiedź czy jest to to samo, inaczej to możemy się droczyć o to że jogurcie A i w jogurcie B jest mleko.

Widzisz podobieństwo między jednym a drugim, pewnie masz racje. Ja myślę że touran jest podobny do zafiry i jestem zbulwersowany tym że obydwa mają koła w tym samym miejscu.

 

 

Nie dajmy się zwariować i zajmijmy się sensownymi sprawami. Myślę że kwestia podobieństw została już dostatecznie wyjaśniona, tak więc z sensem Panowie, z sensem.

Edytowane przez bolek_bolecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
No skoro się już odświeżył wątek - to napiszę. BET dostał nowy serwer i nową częstotliwość odświeżania wykresów - teraz są co 5 minut, wcześniej było co 10 minut. SPP z kolei dostał nową opcję - Bolecki to nazwał " tło ". Rzecz w tym, że można dmuchawę wysterować na 3 sposoby. Albo tradycyjnie - dmucha i nie dmucha. Albo z tłem - dmucha z ustawioną mocą a w przerwach dmucha z mocą ustawioną dla tła. Albo z tłem na podajnik - dmucha z ustawioną mocą i dodatkowo zawsze dmuchnie w czasie podawania opału. Poza tym dodano możliwość dokarmiania palnika węglem zależnego od czasu pracy tła - bardzo przydatna funkcja, szczególnie dla userów którzy tak jak ja mają do opanowania nadmierny ciąg kominowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

godosz sterownik bez ustawień ala automat

taki już był 2 latka wstecz

no i co -jaki efekt był

sam wiesz co pisali usery

proponuję tak -podeślij mi na miesiąc twój mega ster - bo mam jeszcze chęci

a ja TUTAJ

napisze

prowda

zdrowych i wesołych świąt

:cool:

gdy by rt 09 pid się nie zawieszał to by mnie tu nie było

Edytowane przez berdnard
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...