Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Landshut czy Romotop ALTEA


q-bis

Recommended Posts

Witam,

zastanawiam się nad kozą.

W Casto jest piecyk Landshut za 3500zł a podobny Romotopu Altea to koszt ok 4200 - 4600zł.

Dla nie fachowca parametry porównywalne, jeden trochę mocniejszy drugi trochę wyższy itp. Ale czy to są porównywalne produkty jeśli chodzi o jakość i użytkowanie ?

Może ktoś ma jednego z nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Landschut ...

Wady:

- do wyboru jeden kolor

- mniejsze rozmiary

- mniejsza powierzchnia kaflowa

- w razie uszkodzenia kafla załatwianie tego przez market będzie niemal nierealne

Zalety:

- cena

Różnice:

- palenisko pionowe

 

Altea ...

Wady:

- wyższa cena

Zalety:

- do wyboru 30 kolorów szkliwa

- większe rozmiary

- większa powierzchnia kaflowa

- w przypadku uszkodzenia któregokolwiek z kafli zamawiasz taki u sprzedawcy piecyka i wciągu miesiąca (tyle ile się robi kafel) masz go u siebie

Różnice:

- palenisko poziome

 

Landschut to piecyk firmy Thorma, który jest zrobiony jako seria sprzedażowa do marketów Casto.

Generalnie kupując wkłady i piecyki w marketach budowlanych trzeba sobie zdawać sprawę z tego że są to serie robione specjalnie na zamówienie tych marketów, różniące się często pod wieloma względami (oszczędność) od tożsamych, bliźniaczych produktów dystrybuowanych przez innych partnerów handlowych. Różnią się np. detalami technicznymi i użytkowymi, często masą (przy wkładach żeliwnych), mniejszą ilością wyposażenia dodatkowego, itp.

Landschut w sprzedaży pozamarketowej to inaczej Landschut Top, kóry też się nieco różni od uboższego wyrobu większą ilością kolorów, tym że ma stalowy podest ładnie pokryty tynkiem a nie z gołej blachy, inne, ładniejsze kaflowe sklepienie, realną możliwość wymiany paneli wermikulitowych w razie ich zużycia, możliwość montażu na mniejszej stawce VAT przez partnera handlowego dystrybutora firmy Thorma w naszym kraju.

To czy kupisz taki piecyk w markecie, gdzie sprzedająca go osoba ma mgliste pojęcie w temacie kominków i piecyków, czy kupisz to w salonie z fachową obsługą i np. wiedzą o tym czym się różni Altea od Landschut'a, to już twój wybór. Tam dasz zarobić francuskiemu zarządowi spółki, a w drugim przypadku polskiemu przedsiębiorcy (pomimo że obydwa wyroby nie są produkowane w naszym kraju).

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Zastanawiałem się nad marketem bo mają jedną wielką zaletę - nie marudzą przy składaniu reklamacji... a jak trafię na nierzetelnego sprzedawcę/firmę to będę się bujał z ew. reklamacją miesiącami, tracił nerwy i czas... każdy kto przeszedł budowę domu docenia fakt porządnej obsługi posprzedażowej - co dla mnie ma większą wartość niż oszczędzone kilka stówek...

A mogłbyś jeszcze rozwinąć temat paleniska - jaka to różnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No z tą reklamacją to nie koniecznie ... jeszcze się nie spotkałem z przyjęciem reklamacji przez jakikolwiek market, dotyczącej wkładu kominkowego tudzież piecyka. Przy okazji - jak ktoś zna i wie to z chęcią usłyszę albo przeczytam. Ja mniej więcej mogę powiedzieć jak to wygląda w temacie "kominkowym", bo jak się sezon zaczyna to nie ma tygodnia żebym nie odprawiał "z kwitkiem" jednego, dwóch posiadaczy kominków, tłumacząc żeby jechali tak gdzie kupili wkład. Spróbuj kupić w markecie jakikolwiek detal, np. przepalony ruszt, płotek przedni, pękniętą tylną płytę wkładu kominkowego, klamkę która się złamała ... spróbuj się dowiedzieć w markecie jakiej średnicy sznur uszczelniający jest w piecyku lub wkładzie kupionym tam parę lat temu, gdy nadszedł czas żeby go wymienić ...

W markecie nie ma żadnego problemu ze zwrotem towaru - z reklamacją, zwłaszcza rzeczy zabudowanej to już niekoniecznie. Producent w tym wypadku ma czyste ręce bo za sprzedany produkt odpowiada gwarant czyli sprzedawca a jest to market nie posiadający ekip ani umów serwisowych z firmami producenckimi.

W tym temacie już dużo napisano ...

Co do układu palenisk. Poziome i pionowe. W jednym drewno mieści się leżąc, w drugim opiera się je o ścianę tylną. Przy drewnie krótkim i brykiecie nie ma znaczenia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...