Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z PW w układzie zamkniętym z buforem czy otwartym bez bufora. Wybór Systemu.


misiekxxx

Recommended Posts

Lubię i doceniam takich cynicznych fachowców ale szanuje w nich to co jest najpiękniejsze.Wiesz co?Szczerość aż do bólu.

 

Niestety nie są to instalacje na miarę tych do których użytkownik podchodzi i wie ,że instalacja w pełni obroni się gdy będzie wykonana i zabezpieczona prawidłowo.Podaj przyczynę tego zagotowania w systemie otwartym gdzie nie wystąpił zanik a medium się zagotowało.Jak dla mnie jest to możliwe tylko w układzie złym zamkniętym który traktuję jako tykającą bombę.:yes:.Wtedy to izolacja stopi się na 100%.Nie jestem całym światem ale instalację w układzie otwartym mam i śpię spokojnie.Ona obroni się sama bez twoich wężownicy i zaworów schładzających.Jest to niepotrzebny wydatek do tego układu.Mała prośba jeśli bierzesz czynny udział w dyskusji staraj się odpowiadać na postawione pytania bez zbędnego partykularyzmu.:cool:

 

witam

 

niestety nie tylko w tematach związanych z kolektorami, gdzie jesteś z tego "b. znany"

częstokroć wprowadzasz forumowiczów w błąd

"rozwalasz" tematy, w których piszesz

 

ktoś wymyślił zabezpieczenia, ktoś je dopuścił do stosowania (jest nawet ku temu odpowiednia norma, jak poszukasz to znajdziesz), ktoś to od kilkudziesięciu lat to stosuje (ten "ktoś" to mieszkańcy wielu krajów, do których i my niedawno dołączyliśmy)

 

oczywiście jest wybór można montować w układach zamkniętych i otwartych

zabezpieczenie termiczne przy układzie otwartym to tylko opcja, nie ma przymusu

 

 

najczęstsza "przyczyna" - brak odbioru ciepła, np. jak się termostaty na grzejnikach pozamykają, mały zład wody w instalacji, a kocioł, kominek się "rozbujał"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

niestety nie tylko w tematach związanych z kolektorami, gdzie jesteś z tego "b. znany"

częstokroć wprowadzasz forumowiczów w błąd

"rozwalasz" tematy, w których piszesz

 

ktoś wymyślił zabezpieczenia, ktoś je dopuścił do stosowania (jest nawet ku temu odpowiednia norma, jak poszukasz to znajdziesz), ktoś to od kilkudziesięciu lat to stosuje (ten "ktoś" to mieszkańcy wielu krajów, do których i my niedawno dołączyliśmy)

 

oczywiście jest wybór można montować w układach zamkniętych i otwartych

zabezpieczenie termiczne przy układzie otwartym to tylko opcja, nie ma przymusu

 

 

najczęstsza "przyczyna" - brak odbioru ciepła, np. jak się termostaty na grzejnikach pozamykają, mały zład wody w instalacji, a kocioł, kominek się "rozbujał"

 

pozdrawiam

 

To też lubię bo dyskusja jest zdrowa.Nadal nie odpowiadasz na moje pytanie więc potraktuje to jako pewnego rodzaju braki wiedzy.Nie tylko tam jestem ale skoro mi to wytykasz nie wiesz na czym polegała dyskusja w tamtym temacie.Tak jest i tutaj.Dużo piszesz ale niczym nie uzasadniasz.Są to tylko ogólniki sieciowe ,które każdy przy odrobinie chęci wygoogluje. Ale nadal poczekam aż mi odpowiesz na postawione wcześniej pytania które nic a nic nie wybiegają po za postawione w tym topiku zagadnienia.Nie odpowiadaj mi tak niegrzecznie jeśli nie masz już argumentów.Nie rozwalam tego topiku.Źle to interpretujesz.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......najczęstsza "przyczyna" - brak odbioru ciepła, np. jak się termostaty na grzejnikach pozamykają, mały zład wody w instalacji, a kocioł, kominek się "rozbujał"..........

 

Zacytuję tą witaminę bo my chyba się nie rozumiemy albo mi coś chcesz wcisnąć.To ty uważasz ,że jak się zamknie zawory termostatyczne na kalafiorach a kominek się rozhula to zagotuje się woda w układzie otwartym???.Kto ci naopowiadał takich głupstw???.Nie dopatrzyłem ..co rozumiesz przez stwierdzenie:

jak się termostaty na grzejnikach pozamykają

Niby same się pozamykają bo w pomieszczeniu w którym grzeją i są ustawione wzrośnie temp.???Boże o jakich my rozmawiamy instalacjach???To po za tematem powiedz mi proszę co się według ciebie dzieje jak źródłem ciepła w danym dniu jest PG u mnie ustawiony na max(na pokrętle).Termostaty się pozamykają.Co zrobi PG.???Np. zanim się wyłączy najpierw zagotuje wodę???:jawdrop:

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też lubię bo dyskusja jest zdrowa.Nadal nie odpowiadasz na moje pytanie więc potraktuje to jako pewnego rodzaju braki wiedzy.Nie tylko tam jestem ale skoro mi to wytykasz nie wiesz na czym polegała dyskusja w tamtym temacie.Tak jest i tutaj.Dużo piszesz ale niczym nie uzasadniasz.Są to tylko ogólniki sieciowe ,które każdy przy odrobinie chęci wygoogluje. Ale nadal poczekam aż mi odpowiesz na postawione wcześniej pytania które nic a nic nie wybiegają po za postawione w tym topiku zagadnienia.Nie odpowiadaj mi tak niegrzecznie jeśli nie masz już argumentów.Nie rozwalam tego topiku.Źle to interpretujesz.:confused:

 

witam

 

tego jeszcze na szczęście nie

ale "kolektorowe" tak, niestety jest to zdanie wielu, nie tylko moje

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję tą witaminę bo my chyba się nie rozumiemy albo mi coś chcesz wcisnąć.To ty uważasz ,że jak się zamknie zawory termostatyczne na kalafiorach a kominek się rozhula to zagotuje się woda w układzie otwartym???.Kto ci naopowiadał takich głupstw???.Nie dopatrzyłem ..co rozumiesz przez stwierdzenie:

 

Niby same się pozamykają bo w pomieszczeniu w którym grzeją i są ustawione wzrośnie temp.???Boże o jakich my rozmawiamy instalacjach???To po za tematem powiedz mi proszę co się według ciebie dzieje jak źródłem ciepła w danym dniu jest PG u mnie ustawiony na max(na pokrętle).Termostaty się pozamykają.Co zrobi PG.???Np. zanim się wyłączy najpierw zagotuje wodę???:jawdrop:

 

witam

 

kto chce to zrozumie, po nitce do kłębka

wykształcenia technicznego nie potrzeba

co znaczy skrót PG? (bo mam nadzieję, że nie Podgrzewacz Gazowy:no:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

tego jeszcze na szczęście nie

ale "kolektorowe" tak, niestety jest to zdanie wielu, nie tylko moje

 

pozdrawiam

 

Czekaj bo trolujesz .Nie odpowiadasz na postawione ci pytania w tym topiku ponieważ w temacie o kolektorach dyskusja zabrnęła w kici kici???Nie no nie rób tak gram fair play;):) do końca.Kolego zadałem ci konkretne pytania a ty miast udzielić fachowej odpowiedzi jako człowieka z branży-znawcy w temacie, zaczynasz od sarkazmów.Czy ty nic nie zauważasz???:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

kto chce to zrozumie, po nitce do kłębka

wykształcenia technicznego nie potrzeba

co znaczy skrót PG? (bo mam nadzieję, że nie Podgrzewacz Gazowy:no:

 

pozdrawiam

 

Bez wykształcenia technicznego każdy wie (oprócz chyba ciebie) iż PG to nic innego jak piec gazowy,który poza tematem delikatnie wtrąciłem by twa fachowość podpatrzeć.Ot i wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wykształcenia technicznego każdy wie (oprócz chyba ciebie) iż PG to nic innego jak piec gazowy,który poza tematem delikatnie wtrąciłem by twa fachowość podpatrzeć.Ot i wsio.

 

witam

 

wtrącenia urządzenia gazowego w temacie "Kominek z PW ..." nie rozumiem

 

kończę "ciekawą" dyskusję

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wtrącenia urządzenia gazowego w temacie "Kominek z PW ..." nie rozumiem

 

kończę "ciekawą" dyskusję

 

pozdrawiam

 

Kolego skoro tak szybko wymiękłeś nie udzielając mi odpowiedzi to zagadnienie z piecykiem gazowym również dotyczy postawionych ci pytań a i tego także nie zrozumiałeś a szkoda bo dyskusja z osoba która dużo zrobiła i dużo wie nie tylko mi się by przydała ale także i forowiczom...Znowu źle rozumiesz.Nie odpowiedziałeś,obraziłeś,zatroolowałeś i po indiańsku odszedłeś.Nie ucz się tego to zły znak zły objaw..Trzeba być twardym a nie miękkim.Mimo to polemika z tobą miała klimat zdrowy klimat.

 

serdecznie pozdrawiam.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pojechaliście chłopaki...

Przyswoiłem z tego tyle, że cały świat montuje już tylko kominki w układzie zamkniętym bo są dobre ale lepiej w układzie otwartym bo też są dobre. Coś źle zrozumiałem...?

 

witam

 

jak już pisałem w poście nr 2

"czy układ otwarty, czy zamienny

każdy dobrze się sprawuje, ważne, by zrobić to dobrze

ja głównie montuje kominki w układach zamkniętych"

 

oba są dobre, dużo zależy od tego jaki kominek się wybiera

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz przez stwierdzenie:

 

Niby same się pozamykają bo w pomieszczeniu w którym grzeją i są ustawione wzrośnie temp.???Boże o jakich my rozmawiamy instalacjach???To po za tematem powiedz mi proszę co się według ciebie dzieje jak źródłem ciepła w danym dniu jest PG u mnie ustawiony na max(na pokrętle).Termostaty się pozamykają.Co zrobi PG.???Np. zanim się wyłączy najpierw zagotuje wodę???:jawdrop:

 

 

PG pewnie nie będzie się załączał, gdyż temperatury które ma zadane przez inwestora są osiągnięte i elektronika czuwa. Jednak gdy zamiast PG mamy wkład kominkowy z płaszczem wodnym - w domu osiągnięte temperatury i termostaty na grzejnikach więcej ciepła do grzejników nie przekazują -a inwestor przed chwilą dodał do wkładu kominkowego 4 duże polana wysezonowanej buczyny (16 kg) - to dokładnie będzie sytuacja o której pisał mar1973. Załadunek we wkładzie rozpala się , energia jest wytwarzana a grzejniki z termostatami już jej więcej nie odbiorą. Niestety taki załadunek będzie się spalał przez około 2,5 - 3 godziny i ta energia będzie wytwarzana. Więc wtedy układ może się zagotować i będzie czas na systemy awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Kiedy do kominka dorzucamy polana???Według twej teorii w pomieszczeniach i całym domu jest ciepło, termostaty ograniczyły przepływ,ograniczyły nie pozamykały całkowicie to ty wtedy kładąc się spać np.o godz. 23.30 robisz wsad 16 kg" wysezonowanej" buczyny???Winszuje ponieważ z punku ekonomicznego nie potrafisz dysponować ciepłem i paliwem jakiego jesteś posiadaczem.Wypalisz się w połowie zimy.

.............Więc wtedy układ może się zagotować i będzie czas na systemy awaryjne.
Czy wyobrażasz sobie układ otwarty bez zabezpieczeń???Czy ty mając w chałupie KZPŁW w układzie otwartym paląc ideą twą jest doprowadzanie do zagotowania wody w układzie.???:(.Mateńko ja tego nie kupuję.Pisałem wielokrotnie ,że bardzo sobie chwalę swoją instalację a jak chwalę to mam z tego satysfakcję.Pobierając nauki w paleniu staram się nie doprowadzać do skrajnych sytuacji.Bez sensu.Zapytam może ty odpowiesz???Jeśli nawet woda z jakiejś tam przyczyny zagotuje układ........co się wtedy stanie w Ukł.o???Ta sama sytuacja co stanie się w Ukł.zamk.???

Kiedyś jeśli dobrze pamiętam, bohusz pięknie to opisywał gdy zażarcie się dyskutowało.Poszukaj a zobaczysz jakie to ma wielkie znaczenie gdy w KZPŁW potrafi się palić.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artix123

PG pewnie nie będzie się załączał, gdyż temperatury które ma zadane przez inwestora są osiągnięte i elektronika czuwa. Jednak gdy zamiast PG mamy wkład kominkowy z płaszczem wodnym - w domu osiągnięte temperatury i termostaty na grzejnikach więcej ciepła do grzejników nie przekazują -a inwestor przed chwilą dodał do wkładu kominkowego 4 duże polana wysezonowanej buczyny (16 kg) - to dokładnie będzie sytuacja o której pisał mar1973. Załadunek we wkładzie rozpala się , energia jest wytwarzana a grzejniki z termostatami już jej więcej nie odbiorą. Niestety taki załadunek będzie się spalał przez około 2,5 - 3 godziny i ta energia będzie wytwarzana. Więc wtedy układ może się zagotować i będzie czas na systemy awaryjne.

 

witam

 

jak widzisz - rzeki kijem nie zawrócisz:no:

 

pozdrawiam

Edytowane przez mar1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artix123 ...........mar1973............. na pewno nie zawróci .......;).Nie ma doświadczenia na tyle by sprostać wyzwaniom związanym w rozsądnym i mądrym paleniu w instalacji wykonanej zgodnie z jej przeznaczeniem.

.kto chce to zrozumie, po nitce do kłębka

wykształcenia technicznego nie potrzeba.......

Dlatego doskonale go zrozumiałem i po nitce do kłębka doszedłem o co mu kaman.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 4 weeks później...

@misiekxxx pewnie niewiele zrozumiał z tej 'przepychanki' pomiędzy fahoffcami i 'się wyniósł'. Ja jeszcze mniej, zupełnie nic, mówiąc prawdę. Pomijając nieliczne posty, np. @Foresta, większość nie wniosła do tematu niczego, na czym mógłby się oprzeć taki laik jak ja.

 

Pytanie: dla kogo jest to forum? /coraz częściej, niestety/.

I kolejne: powinno pomagać, kształcić czy leczyć?

 

Pozdro

I bez napinki, panowie ;)

 

PS Gdyby ktoś mógł jak krowie na rowie to byłbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum zawiera bardzo dużo cennych i wartościowych informacji. Niektórych nie znajdziesz w żadnym fachowym podręczniku czy nie nauczysz się w żadnej szkole. Dla jednego to forum to pachnący pięknie kwiat, zrozumie, przeczyta i pójdzie swoja drogą. Dla drugiego to kupa śmierdzącego gówna, przeczyta, nie zrozumie, dorzuci swoją kupę i też pójdzie dalej....A kupa jak to kupa, muchy też przyciąga...Dużo much... Edytowane przez eniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myśl polskiego prawa, kominek z płaszczem wodnym o mocy powyżej 10 kw, można zamontować w układzie zamkniętym, ale w pomieszczeniu

specjalnie do tego przeznaczonym, czyli w kotłowni .

 

Możesz podać szczegóły tych przepisów? Bo jak dla mnie, to trochę pomieszałeś....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...