Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy już i czy wogóle trzeba czyścić komin??? Sprawa nie taka prosta...


MarcinMaz

Recommended Posts

Z "mądrym" się nie dyskutuje. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...;)

Rozwolnienie macie???Coś Wam puściło???To Wy sprowadzacie do tego poziomu.............:mad:.O jakim my dyskutujemy doświadczeniu???Ktoś mówi ,że czarne jest czarne a Wy z uporem maniaka ,że białe.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Pana Kominiarza bo zastanawia mnie pewien powtarzający się schemat. Wiadomo, że nie dawno zaczął się sezon grzewczy. Wielu poprosiło kominiarzy o przegląd instalacji kominowej no i bardzo dobrze.

Ale ja zastanawiam się nad tym dlaczego spora część kominiarzy wyczyści tylko komin i idzie dalej? Dlaczego nie sprawdzają przyłączy spalinowych, wyczystek w piecach? Dlaczego po wyczyszczeniu komina nie sprawdzają ciągu w kominach?

Pytam bo ostatnio miałem kilka przypadków, kiedy komin był wyczyszczony, kominiarz twierdził że ok a po kilku dniach dzwoni posiadacz kominka czy pieca albo kotła c.o. że nie chce się palić i dym wydostaje się do środka a w jednym przypadku piec na ekogroszek wybuchł bo rura spalinowa była całkowicie zapchana!

Przecież jak jest odbiór domu to Pan kominiarz sprawdza wszystko, od szczelności, jakości podłączenia, ciągu po wentylację. A później, tylko komin, przyłączy spalinowych już nie a to przecież szalenie ważna rzecz i kominiarz bezwzględnie to powinien sprawdzić i wyczyścić. Tak mi się wydaje...Jak to jest panie kominiarzu ( znam przecież kominiarzy którzy nie olewają tego bo wiedzą że drożny komin to jedno a przyłącze spalinowe to drugie i jedno bez drugiego nie zadziała ) ?

pzdr serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szanowny panie forest. Proponuje troszke przystopowac z teoriami i zastanowic sie chwie przed napisanie posta

Marcinie ... po pierwsze to nie teorie tylko przykłady przeniesione z doświadczenia zawodowego, które miały miejsce, czasem wielokrotnie i z którymi miałem "przyjemność" się zetknąć "na żywca". A wyglądało to za każdym razem dokładnie jak u Ciebie i tak jak opisywałem ...

Po drugie ... pytałeś o możliwe przyczyny... więc odpowiedziałem jak wyżej ...

Po trzecie ... masz rację ... na drugi raz zastanowię się czy w ogóle warto odpisywać ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie ... masz rację ... na drugi raz zastanowię się czy w ogóle warto odpisywać ...

 

Przecież nikt Was nie przymusza.Przestajesz odpowiadać i masz Święty spokój.Wiara FM się ucieszy gdy wreszcie nie będzie tych niedorzecznych propozycji. Rozbierałeś już wszystko w kominkach został ci jeszcze dom do rozbiórki. Nie zaprzepaść tego.:ileż razy można słuchać wiecznych pretensji ,że nie tak ni to,nie tamto,złe wszystko nie dobre totalna porażka,itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Pana Kominiarza bo zastanawia mnie pewien powtarzający się schemat. Wiadomo, że nie dawno zaczął się sezon grzewczy. Wielu poprosiło kominiarzy o przegląd instalacji kominowej no i bardzo dobrze.

Ale ja zastanawiam się nad tym dlaczego spora część kominiarzy wyczyści tylko komin i idzie dalej? Dlaczego nie sprawdzają przyłączy spalinowych, wyczystek w piecach? Dlaczego po wyczyszczeniu komina nie sprawdzają ciągu w kominach?

Pytam bo ostatnio miałem kilka przypadków, kiedy komin był wyczyszczony, kominiarz twierdził że ok a po kilku dniach dzwoni posiadacz kominka czy pieca albo kotła c.o. że nie chce się palić i dym wydostaje się do środka a w jednym przypadku piec na ekogroszek wybuchł bo rura spalinowa była całkowicie zapchana!

Przecież jak jest odbiór domu to Pan kominiarz sprawdza wszystko, od szczelności, jakości podłączenia, ciągu po wentylację. A później, tylko komin, przyłączy spalinowych już nie a to przecież szalenie ważna rzecz i kominiarz bezwzględnie to powinien sprawdzić i wyczyścić. Tak mi się wydaje...Jak to jest panie kominiarzu ( znam przecież kominiarzy którzy nie olewają tego bo wiedzą że drożny komin to jedno a przyłącze spalinowe to drugie i jedno bez drugiego nie zadziała ) ?

pzdr serdecznie

 

 

jak jest odbiór kominów, często nie ma kominka, pieca, i również przyłącza

nie ma regulacji prawnych co dokładnie ma sprawdzać kominiarz

zawód kominiarza jest zawodem nie regulowanym

np. pomocnik kucharza okrętowego jest zawodem regulowanym, kominiarz nie

jak kończą się przepisy zaczyna się zdrowy rozsądek

ja osobiście staram się zerknąć tu i ówdzie

może dlatego, że też wykonujemy kominki, piece i staramy się być na bieżąco

może takie zboczenie zawodowe

Zasypanie łącznika podczas czyszczenia i opuszczenie budynku

bez jego oczyszczenia to oczywiście błąd

Zapewniam Ciebie, że jest bardzo dużo kominiarzy, którzy mają dużą wiedzę, dbają o bezpieczeństwo

swoich klientów i wbrew pozorom swoją codzienną pracą przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na dużą skalę,

kominy to nie tylko domy jednorodzinne, to bloki, kamienice, całe osiedla, całe aglomeracje miejskie.

Kominiarze to niedoceniana przez Państwo grupa zawodowa, w żaden sposób nie dofinansowana...

więc co się dziwić, jak pracownik państwowej straży pożarnej publicznie wypowiada się w telewizji,

że najlepszą ochroną przed czadem jest zakup czujnika tlenku węgla... idąc tym tropem najlepszym sposobem na pożar jest straż pożarna

Może kiedyś nasze władze pojmą, że lepiej zapobiegać niż leczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest odbiór kominów, często nie ma kominka, pieca, i również przyłącza

nie ma regulacji prawnych co dokładnie ma sprawdzać kominiarz

zawód kominiarza jest zawodem nie regulowanym

np. pomocnik kucharza okrętowego jest zawodem regulowanym, kominiarz nie

jak kończą się przepisy zaczyna się zdrowy rozsądek

ja osobiście staram się zerknąć tu i ówdzie

może dlatego, że też wykonujemy kominki, piece i staramy się być na bieżąco

może takie zboczenie zawodowe

Zasypanie łącznika podczas czyszczenia i opuszczenie budynku

bez jego oczyszczenia to oczywiście błąd

Zapewniam Ciebie, że jest bardzo dużo kominiarzy, którzy mają dużą wiedzę, dbają o bezpieczeństwo

swoich klientów i wbrew pozorom swoją codzienną pracą przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na dużą skalę,

kominy to nie tylko domy jednorodzinne, to bloki, kamienice, całe osiedla, całe aglomeracje miejskie.

Kominiarze to niedoceniana przez Państwo grupa zawodowa, w żaden sposób nie dofinansowana...

więc co się dziwić, jak pracownik państwowej straży pożarnej publicznie wypowiada się w telewizji,

że najlepszą ochroną przed czadem jest zakup czujnika tlenku węgla... idąc tym tropem najlepszym sposobem na pożar jest straż pożarna

Może kiedyś nasze władze pojmą, że lepiej zapobiegać niż leczyć...

 

Dzieki. A więc prośba do inwestorów. Nalegajcie aby kominiarz podczas kontroli zajrzał wszędzie i wszystko przeczyścił i jeśli chociaż za usługę weźmie więcej to tak naprawdę liczy się zdrowie i bezpieczeństwo.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

komin 2013.12.08.JPG

 

po wypaleniu prawie 1/3 tego, co wypalam w przeciągu roku komin jak widać wygląda dalej tak samo, trochę towaru jest w wyczystce (mniej/więcej 1/3 tego co po całym roku) - wniosek: dobrej jakości ceramika w kominie, niewielka ilość sadzy odkleja się od ścian komina i opada do wyczystki; no chyba, ze znowu było kilka pożarów kominowych, których nie zauważyłem, a sadzę do wyczystki wsadził mikołaj, zamiast pod choinkę... wesołych świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
jak jest odbiór kominów, często nie ma kominka, pieca, i również przyłącza

nie ma regulacji prawnych co dokładnie ma sprawdzać kominiarz

zawód kominiarza jest zawodem nie regulowanym

(...)

No to pięknie - to są jakieś ustawowe obowiązki żeby robić przeglądy komina raz w roku a nawet częściej, a tu się okazuje, że jak zwykle prawo niedorobione. Czy kominiarz w ogóle za coś odpowiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...