Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Posadzki - czy dobrze wykonane ?


Recommended Posts

Witam ,

Mam taki problem: fachowcy wykonali w domu posadzki (ostateczne na styropianie). Wykonywali je na moje oko w dwóch "techonogiach", w niektórych pomieszczeniach wylali na mokro i to tych nie mam żadnych zastrzeżeń. natomiast w innych rozprowadzili ledwo wilgotny beton wymieszany z piaskiem ubili go ręcznie i wygładzili. Posadzki te po tygodniu wg mnie zachowują się dziwnie - mogę je wydrapywać paznokciem (beton kruszy się jak piasek) a woda wchłaniana jest natychmiast jak w sito . Czy to normalne, czy krótko mówiąc spartaczyli robotę ? Bardzo proszę o informacje...

 

Pozdrawiam

Marjo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

natomiast w innych rozprowadzili ledwo wilgotny beton wymieszany z piaskiem ubili go ręcznie i wygładzili. Posadzki te po tygodniu wg mnie zachowują się dziwnie - mogę je wydrapywać paznokciem (beton kruszy się jak piasek) a woda wchłaniana jest natychmiast jak w sito . Czy to normalne, czy krótko mówiąc spartaczyli robotę ? Bardzo proszę o informacje...

 

Pozdrawiam

Marjo

Obie technoilogie są jak najbardziej poprawne, ta pierwsza stosowana jest przy ręcznym wylewaniu posadzek, z kolei ta druga, półsucha metoda stosowana jest przy wylewaniu posadzek za pomocą mixokreta. Nie wiem dlaczego twój wykonawca stosował obie metody, nie miał wcześniej mixokreta ? najlepiej jego o to zapytać. Acha i jeszcze jedno, nawet najlepsza metoda nic nie da jeżeli ją wykonawca spartaczy - może zastosował złe proporcje poszczególnych komponentów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się wyskrobuje to jest źle. Mi tak schrzanili w garażu. W domu inna ekipa robiła agregatem (miksokretem) i są idealne. Te w garażu tak kruszyły się przez ok. miesiąc. Powykruszały się spore nierówności. Docelowo będa płytki, więc się nie przejmuję, ale gdybym miał coś takiego w domu to porażka. Pod panele, wykładziny, parkiety trzeba szpachlować, albo wylewkę samopoziomującą dawać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzykowice: dzięi za info ale co to jest mokrokret, fachowcy na pewno nie mieli zadengo urządzenia, ubijali ubiakiem zrobionym na budowie z deski i kantówki....

 

wg mnie to jeden wielki kant i podstawowy brak wiedzy na ten temat pseudowykonawców ,ale gdyby ich o to zapytać to stwierdzą ,że zawsze tak robią i dobrze jest życzę przyjemnego budowania janzar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...