Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukam przepisu na placki ziemniaczane, pochodzące prawdopodobnie z kuchni niemieckiej albo austriackiej. Zapomniałam jak się nazywają, się chyba coś na s. Według mnie są cięte z takiego rulonu i wtedy dopiero smażone. Mają w cieście widoczne kawałki ziemniaków. Może ktoś z forumowiczów mógłby pomóc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam przepisu na placki ziemniaczane, pochodzące prawdopodobnie z kuchni niemieckiej albo austriackiej. Zapomniałam jak się nazywają, się chyba coś na s. Według mnie są cięte z takiego rulonu i wtedy dopiero smażone. Mają w cieście widoczne kawałki ziemniaków. Może ktoś z forumowiczów mógłby pomóc?

 

Uwielbiam przepisy z ziemniaków.Skąpe trochę to info.Placki ziemniaczane cięte z rulonu.Może takie w waflu???.Może to nic innego jak rolada ziemniaczana???Niemcy maja dużo potraw z ziemniaków. Austriackiej typowej kuchni nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam przepisu na placki ziemniaczane, pochodzące prawdopodobnie z kuchni niemieckiej albo austriackiej. Zapomniałam jak się nazywają, się chyba coś na s. Według mnie są cięte z takiego rulonu i wtedy dopiero smażone. Mają w cieście widoczne kawałki ziemniaków. Może ktoś z forumowiczów mógłby pomóc?

czy chodzi Tobie może o 'austriacki ziemniaczany strudel' ? ... przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale ostatnio bardzo rzadko tutaj zagladądam :) ... po prostu 'miszcz' mnie przeraża 'swojemi recepturamy' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chodzi Tobie może o 'austriacki ziemniaczany strudel' ? ... przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale ostatnio bardzo rzadko tutaj zagladądam :) ... po prostu 'miszcz' mnie przeraża 'swojemi recepturamy' ;)

 

To nie zaglądaj tu masz swój wyimaginowany świat.:mad:Bez ciebie kulinaria żyją.Młodzi górą.Powoli odchodzisz w nieznane. Pamiętaj o tym i daj szanse dużo młodszym wszak oni także potrafią pitrasić.:yes::cool:

 

smacznie pozdrawiam :yes:

 

p.s. daj przepis jak już rozwiązałeś zagadkę autorki

'austriacki ziemniaczany strudel'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak Szefa brak:( I co z tymi plackami ziemniaczanymi?

pytasz o strudel ? :) ... będę go piekł na Święto Dziękczynienia :)

 

ps - mam coraz większą alergię na 'zamarynowanych w majonezie' ... może to rzeczywiście objaw nadchodzącej 'złotej jesieni' :) ;) ... będę miał wtedy więcej czasu na 'pisanie'

:) ... narazie nie wiem 'gdzie ręce najpierw włożyć' ... ostatnio udzielam się tylko trochę na 'facebook'u' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytasz o strudel ? :) ... będę go piekł na Święto Dziękczynienia :)

 

ps - mam coraz większą alergię na 'zamarynowanych w majonezie' ... może to rzeczywiście objaw nadchodzącej 'złotej jesieni' :) ;) ... będę miał wtedy więcej czasu na 'pisanie'

:) ... narazie nie wiem 'gdzie ręce najpierw włożyć' ... ostatnio udzielam się tylko trochę na 'facebook'u' :)

 

Polak tak nie mówi ale to dobrze ,że już przemijasz............zapomniałeś co to Polska ,co to majonez kielecki i jaja z grilla.Podaj ten przepis o który prosiła baba na budowie ponieważ przelewasz z próżnego w próżne.Ja to mam daleko te Święta ponieważ moje są już niedługo a ty już chyba nie wiesz zapomniałeś co to WILIJU...masz za to Święto Dziękczynienia.

. narazie nie wiem 'gdzie ręce najpierw włożyć.......

Jak to gdzie w Święto Dziękczynienia i potrawy z nim związane jako pamiątka pierwszego Dziękczynienia członków kolonii Plymouth w 1611 roku.Jesteś wielki kucharz ale i wielki Polak Szacun. Przepraszam za złe słowo szefie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wiggle:

Tak, Chefie, o strudel :) Tylko bez majonezu :) Nigdy w życu go, znaczy się tego strudla nie robiłam :)

 

Fajny przepis na strudla jabłkowego ten od szefa. Są lepsze nawet z grzybami z lasu w polewie majonezowej.Polewie.............. nie majonezie byś niestrawności nie dostała.Ale zawsze masz stoperan. Nie rób problemu na wyrost masz wujka. https://www.google.pl/#q=strudel+przepis&safe=off

 

Około 54,100 wyników (0,18 s) ....czasami ludzie to nie zaradne śmieszne ludziki.:lol2:

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 5 months później...
  • 4 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...