Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przekręt czy normalka?


Recommended Posts

Potrzebowałem transportu do przewiezienia bloczków na działkę (1400 bloczków, odległość 15 km). Dzwonię pod pierwszy telefon - 80 zł za kurs, 3 kursy. Drugi telefon - 300 zł za całość. Trzeci - zaczynamy od 250, w końcu staje na 230 zł. Po wykonaniu usługi przychodzi do płacenia - facet mówi, że nie 230 tylko 250 zł i to za kurs, czyli razem 750 zł. Ręce mi opadły... :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowy nie ma, tylko "na gębę".

Ale co robić? Rozmowa o pieniądzach była gdy druga ciężarówka była w drodze. W końcu facet powiedział: "niech strace, ale dopłaca pan jeszcze 100 zł". Miałem 40, więc mu dałem. Czyli razem 290. Ale nie wiem czy pojedzie 3-cim kursem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, jak liczą to niektóre firmy transportowe.

Biorą 50 gr za 1 kilometr.

Przelicz kilometry i wtedy wychodzi kwota.

Wtedy gdy są niejasności powinno być OK

 

Pozdrawiam

 

Mobby

 

Właśnie dlatego byłem zszokowany, wcześniej rozmawiałem z 2 firmami i ceny były 240 i 300 za całość. A ten sobie wymyślił 250 za kurs, czyli 3 RAZY DROŻEJ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anpi :

dziecko jesteś, czy co ?

kaska po robocie, a jak się nie podoba, to proszę odstawić materiał tam, skąd żeś pan wziął i się rozchodzimy ! przecież musiał w składzie pokwitować odbiór więc nie może udawać, że nic nie ma......

 

Niestety, rzeczywistość jest brutalna, więc będzie nauczka na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w ogóle jestem zaskoczona, że każą Ci płacić za transport.

My też mamy skład budowlany, w którym zaopatrujemy się we większość materiałów (w tym bloczki betonowe), w odległości ok. 20 km od budowy. Transport samorozładowczy jest w cenie materiału (cena jest normalna, upusty wytargowaliśmy przyzwoite). Inne składy, gdzie robiliśmy rozeznanie cen, oferują to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w ogóle jestem zaskoczona, że każą Ci płacić za transport.

My też mamy skład budowlany, w którym zaopatrujemy się we większość materiałów (w tym bloczki betonowe), w odległości ok. 20 km od budowy. Transport samorozładowczy jest w cenie materiału (cena jest normalna, upusty wytargowaliśmy przyzwoite). Inne składy, gdzie robiliśmy rozeznanie cen, oferują to samo.

 

Kupowałem jeszcze w kwietniu ze starym vatem. Betoniarnia, w ktorej kupiłem bloczki po prostu nie zapewnia transportu, ale ma niską cenę, a wysoką jakość + atest. Inni, którzy dawali transport, albo byli drożsi, albo oferowali towar wątpliwej jakości.

 

Poza tym, o tym że transport muszę sam załatwić, wiedziałem przed zakupem. Tu nie chodzi o dostawcę bloczków, który jest w porządku, tylko o firmę transportową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ to proste, poproś o rachunek, a najlepiej fakturę VAT. Że wcześniej tak sie nie umawialiście - nie szkodzi, przecież nie zakładasz, że facet łamie prawo.

A jeśli nie ma faktury, to nie ma też zapłaty, bo za co ???

 

 

Ty też możesz się bronić przed takimi zagraniami.

 

pozdrawiam

 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ to proste, poproś o rachunek, a najlepiej fakturę VAT. Że wcześniej tak sie nie umawialiście - nie szkodzi, przecież nie zakładasz, że facet łamie prawo.

A jeśli nie ma faktury, to nie ma też zapłaty, bo za co ???

 

 

Ty też możesz się bronić przed takimi zagraniami.

 

pozdrawiam

 

Karol

 

Dzięki za rady, faktycznie tak mogłem zrobić. Ale tak "na gorąco" zupełnie inaczej się mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupowałem w kwietniu i nie płaciłem za transport.

W moim rejonie wszystkie składy wliczają transport z rozładunkiem w cenę towarów. (oczywiście pod warunkiem, że bierzesz za jakąś konkretną kwotę)

W Twoim przypadku również dziwię się, że płacisz za transport, bo bloczki wyjdą Cię 30% drożej... :evil:

 

Rav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie płaciłam za transport, kiedy brałam "pełną" ciężarówkę towaru ze swojej hurtowni. Jak trzeba było dowieźć jakąś mniejszą ilość, to za "lekki" samochód płaciłam 50 pln, a za dużą ciężarówkę 100pln ( jakieś 8 km).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupowałem w kwietniu i nie płaciłem za transport.

W moim rejonie wszystkie składy wliczają transport z rozładunkiem w cenę towarów. (oczywiście pod warunkiem, że bierzesz za jakąś konkretną kwotę)

W Twoim przypadku również dziwię się, że płacisz za transport, bo bloczki wyjdą Cię 30% drożej... :evil:

 

Rav

 

Zgadza się - w większości składów budowlanych w moim regionie też tak jest - w przypadku dużych zakupów albo dowożą gratis, albo za symboliczną opłatą. Inaczej jest w przypadku bloczków betonowych - ja od razy wykluczyłem "firmy", które robią w garażach, stodołach, nie wiadomo z czegom, najczęściej z jakichś popiołów, żużli, i innych smieci. Po tej selekcji zostało tylko kilku duzych producentów, którzy sprzedają bloczki z pisemnym atestem. Wybrałem najtańszego z najlepszych, decydując się na transport we własnym zakresie, bo przecież firm przewozowych jest mnóstwo, bezrobocie ogromne - myślałem, że znalezienie dobrego i taniego transportu nie będzie trudne. Niestety - życie wyprostowało moje plany... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport jest drogi, ceny idą w górę zawsze: koszty transportu płaci sie oddzielnie, lub sa wliczone w cenę towaru.

 

Ale fakt trzeba dogadywać się co do kazdego słowa, przecinka itp.

 

Ja wszystko rozumiem - zawsze pytam 3 razy, jesli nie jestem pewien. Ale gość od początku mówił 230 zł za przewóz 1400 bloczków, wiedząc że nie zmieszczą się do jednej ani nawet dwóch ciężarówek. Dopiero po fakcie podniósł cenę TRZYKROTNIE. Może potraktowałbym to jako nieporozumienie zawinione przeze mnie, gdyby nie to, że inni proponowaali mi bardzo podobne stawki - to znaczy od 240 do 300 za CAŁY TRANSPORT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałem transportu do przewiezienia bloczków na działkę (1400 bloczków, odległość 15 km). Dzwonię pod pierwszy telefon - 80 zł za kurs, 3 kursy. Drugi telefon - 300 zł za całość. Trzeci - zaczynamy od 250, w końcu staje na 230 zł. Po wykonaniu usługi przychodzi do płacenia - facet mówi, że nie 230 tylko 250 zł i to za kurs, czyli razem 750 zł. Ręce mi opadły... :cry:

 

Ło matko swieta chyba mózg im się zlasował, myśmy płacili za przewiezienie BK z Castoramy na odległość 50km w jedną stronę 78 zeta z tym, że robili 3 kursy więc zrobili 300 km a my za to tylko zapłaciliśmy 78 zeta.

W innych firmach to 300 złotych to był standard za wszystkie kursy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałem transportu do przewiezienia bloczków na działkę (1400 bloczków, odległość 15 km). Dzwonię pod pierwszy telefon - 80 zł za kurs, 3 kursy. Drugi telefon - 300 zł za całość. Trzeci - zaczynamy od 250, w końcu staje na 230 zł. Po wykonaniu usługi przychodzi do płacenia - facet mówi, że nie 230 tylko 250 zł i to za kurs, czyli razem 750 zł. Ręce mi opadły... :cry:

 

Ło matko swieta chyba mózg im się zlasował, myśmy płacili za przewiezienie BK z Castoramy na odległość 50km w jedną stronę 78 zeta z tym, że robili 3 kursy więc zrobili 300 km a my za to tylko zapłaciliśmy 78 zeta.

W innych firmach to 300 złotych to był standard za wszystkie kursy.

 

No właśnie - jak mi gość oznajmił, że 250 za kurs, to byłem w ciężkim szoku, bo to stawka 3 razy większa niż normalnie. Myślę, że chciał po prostu upolować jelenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...